Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

Dnia 25.07.2008 o 20:09, miodus napisał:

Witam składam sobie kompa do grania i chciałbym wiedzieć czy opłaca investować w Viste?
Czy lepiej pozostać przy XP ?? Kom jest przecietny wiec duzych bajerow graficznych nie
bedzie..


Zależy od konfiguracji :) zwłaszcza od ilości RAMu i karty graficznej. Napisz co zamierzasz wsadzić w nową maszynę to być może ktoś Ci konkretnie odpowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 20:12, 88Bonzo napisał:

Zależy od konfiguracji :) zwłaszcza od ilości RAMu i karty graficznej. Napisz co zamierzasz
wsadzić w nową maszynę to być może ktoś Ci konkretnie odpowie.


Procesor:
Intel Core 2 Duo E7200 /2.53GHz, 3MB, 1066MHz, BOX/
Płyta główna:
Foxconn P35A-S /Intel P35/
Pamięć RAM:
A-Data 2GB (2x1GB) PC800 CL4 Extreme Edition
Dysk twardy:
Western Digital 320GB 7200rpm 16MB cache SATAII [3200AAKS]
Karta graficzna:
Sapphire Radeon HD4870 512MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out
Nagrywarka DVD:
Pioneer DVR-215 SATA (black)
Obudowa:
Cooler Master Elite 331 (Black)
Zasilacz:
Corsair 520W [CMPSU-520HXEU]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 20:32, 88Bonzo napisał:

> > /ciach/

Myślę że śmiało możesz brać Viste :)


No ok ale czytałem ze nadal jest duzo problemow ;/ a i jak ze starszymi grami bo o ile sie nie myle to nie chca działac na Viscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 10:56, wiejskichlop napisał:

> > Czy Vista ma jakąś wbudowaną funkcję, która może powodować wyłączenie kompa
po osiągnięciu
>
> > jakiejś temperatury przez np. kartę itp.?
> Nie tyle Vista co zasilacz. I powinieneś się z tego powodu cieszyć, że komputer
chroni
> swoje podzespoły przed spaleniem :)

Nie tyle zasilacz co bios


Bios akurat jest najnowszy z możliwych dla płyty, więc to raczej nie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.07.2008 o 19:50, KrzysztofMarek napisał:

Taką funkcje mają niektóre programy dołączane do płyty głównej np. Abita. Mozna nastawić
w tym programie temperaturę, przy której włacza się alarm dźwiękowy i taką, w której
komputer sie resetuje. Również zasilacze, zwłaszcza wyższej klasy, mają takie zabezpieczenia.
Ale czasem jest to objaw psucia się zasilacza, który już "nie wyrabia".


Moja płyta główna to GA-EP35C-DS3R, jak to można tutaj sprawdzić?

Jak sprawdzić czy to na pewno wina zasilacza? Do tej pory nie było z nim problemów (FeelII - 500W) i z taką konfiguracją chyba nie powinien miec problemów....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 20:35, miodus napisał:


No ok ale czytałem ze nadal jest duzo problemow ;/ a i jak ze starszymi grami bo o ile
sie nie myle to nie chca działac na Viscie


Za jakąś godzinę, dwie ... może dopiero jutro, ale napiszę jak sprawa wygląda : instaluje właśnie Viste na lapku :) i od razu posprawdzam parę starszych i nowszych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale to wlasnie w biosie mozna zmienic temperatury, przy ktorych komp sie wylacza :)

A co do zasilacza to jezeli nie zapomniales dopisac jednego ''I'' to moze takze probelm z nim, nie jest to zasilacz najwyzszych lotow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisalem już, że STARSZE GRY chodzą BEZPROBLEMOWO , ale czasem trzeba dograć sterowniki do dx.

Co do osiągów to 2gb to minimum, jak chcecie full wypas i areo to 3GB(tyle mam) i zero problemów.
Vista jest genialna, a XP wtej chwili nadaje sie na śmietnik. No i nie sprawdza sie to, że /visty nie można wywalić całkowicie, bo normalnie da sie wgrać xp.

Aha, a nowe gry śmigają aż miło:
Gears of War - Ustawienia Medium +++ z obsługą DX10.
PC: 3GB RAM, C2D 1.8GhZ, Geforce 8400M GS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 21:38, Natchan napisał:

Napisalem już, że STARSZE GRY chodzą BEZPROBLEMOWO , ale czasem trzeba dograć sterowniki
do dx.

Co do osiągów to 2gb to minimum, jak chcecie full wypas i areo to 3GB(tyle mam) i zero
problemów.
Vista jest genialna, a XP wtej chwili nadaje sie na śmietnik. No i nie sprawdza sie to,
że /visty nie można wywalić całkowicie, bo normalnie da sie wgrać xp.

Aha, a nowe gry śmigają aż miło:
Gears of War - Ustawienia Medium +++ z obsługą DX10.
PC: 3GB RAM, C2D 1.8GhZ, Geforce 8400M GS

tu się z panem nie zgadzam. Wiele nie działa. Dla dobrego gracza Vista to koszmar. Wiele również nowych gier źle działa albo błędy. Czasami Vista wymaga większej ilości pamięci RAM. Dziś ktoś miał problem z jakąś grą i pomagałem mu. Sprawdziłem on ma Viste i 1GB RAM a były wymagania tak że XP 1GB RAM/ Vista 2GB RAM... tu już widać małą różnicę. Ja za Vistą nie przepadam i tym co LUBIĄ GRAĆ polecam pozostanie przy XP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałem że 2 GB to podstawa a 3GB to już żeby wszystko śmigało.
Jakieś przykłady co do gier? Bo przeszedłem w ciągu 2 miesięcy koło 30 gier i z żadną nie miałem ani jednego problemu. Przyznam szczerze że staram się grać w nowe gry oznakowane "games for Windows" ale reszta też chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 21:21, wiejskichlop napisał:

ale to wlasnie w biosie mozna zmienic temperatury, przy ktorych komp sie wylacza :)

A co do zasilacza to jezeli nie zapomniales dopisac jednego ''I'' to moze takze probelm
z nim, nie jest to zasilacz najwyzszych lotow


Wiem, że nie jest to najlepszy zasilacz ale też słyszałem różne opinie.
W moim przypadku działa/ł (?) bez zarzutu od półtora roku...
Być może to zasilacz, a może procesor, ponieważ od pewnego czasu przy starcie kompa otrzymuję komunikat: CPUID F606 PATCH ID: 00CB i ani INTEL ani GIgabyte nie potrofią w 100% odpowiedzieć co to jest...
Jak najprościej przekonać się który komponent nawala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze uczucia są mieszane. Zbyt dużo zmian i trochę się gubię i motam. Ale jeżeli chodzi o płynność działania to nie mam żadnych zastrzeżeń, wszystko chodzi bardzo ładnie, płynnie :-) Zaraz odpalę jakąś grę i zdam relacje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 21:59, T34 napisał:

> /.../ > Wiem, że nie jest to najlepszy zasilacz ale też słyszałem różne opinie.
W moim przypadku działa/ł (?) bez zarzutu od półtora roku... /.../

Przeżyłem już dwa padnięcia zasilacza i za każdym razem poprzedzały padniecie restarty komputera. Jestem na to wyczulony - moze niesłusznie, ale takie mam doświadczenia. Co do płyty - zwykle do płyty, przynajmniej do tych, które miałem, dołaczana jest płyta CD ze sterownikami i różnymi dodatkami, w rodzaju programiku kontrolujacego parametry pracy płyty. U Asusa jest to programik Asus Probe, u Abita jest to abit uGuru. Asus Probe nie wyłacza, o ile pamietam, komputera. abit uGuru restartuje komputer przy wzroście temperatury powyżej określonej przez użytkownika temperatury. Skoro Ty nie masz takiego programu, to "programowe" wyłaczenie odpada, zostaje BIOS albo zasilacz, ewentualnie w drugiej kolejności inne podzespoły. Ja obstawiałbym zasilacz. Sprawdź zasilacz i ewentualnie wymień go jak najszybciej, bo ryzukujesz spaleniem zasilacza i statystycznie, masz 10-15% szans na to, że zasilacz przed spaleniem się puści całe 230V napiecia na inne podzespoły. Wtedy zostaniesz tylko z obudową, bo reszta nieodwracalnie się zniszczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 20:09, miodus napisał:

Witam składam sobie kompa do grania i chciałbym wiedzieć czy opłaca investować w Viste?
Czy lepiej pozostać przy XP ?? Kom jest przecietny wiec duzych bajerow graficznych nie
bedzie..

Jeżeli nie zależy ci na wyglądzie jaki oferuje Vista, to raczej pozostań przy XP. Vista ma wyższe wymagania sprzętowe, więc wszelkie programy i gry automatycznie będą wymagały lepszego kompa do poprawnego działania. Dwa gigabajty ramu żeby system działał ok ? Są pewne granice tego, co można zrobić dla os''u ;).

Krótko mówiąc, XP jest mniej sprzętożerny, więc gry powinny lepiej chodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2008 o 15:14, Fagno napisał:

Krótko mówiąc, XP jest mniej sprzętożerny, więc gry powinny lepiej chodzić.


No ok no to sie zastanowie i tak XP jest bliższy mojemu sercu hehe:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować