Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

Dnia 19.08.2008 o 00:35, Kalejdoskop86 napisał:

Formatowanie dysku c mam na myśli.


Uruchamiasz kompa z płyty instalacyjnej Windowsa Visty, klikasz cały czas na "dalej" i w pewnym momencie będziesz mieć menadżer partycji - wybierasz C:\ i formatuj (mniej więcej, dokładnie nie pamiętam). Ciężko o coś prostszego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 00:38, ziptofaf napisał:

Uruchamiasz kompa z płyty instalacyjnej Windowsa Visty, klikasz cały czas na "dalej"
i w pewnym momencie będziesz mieć menadżer partycji - wybierasz C:\ i formatuj (mniej
więcej, dokładnie nie pamiętam). Ciężko o coś prostszego :)

Oooo! Kocham już ten system, a nawet nowego kompa z nim nie mam. Wreszcie będę mógł formata robić. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 00:39, Kalejdoskop86 napisał:

Oooo! Kocham już ten system, a nawet nowego kompa z nim nie mam. Wreszcie będę mógł formata
robić. ^^


Na XP-ku też tak można...I na każdym Linuxie też. Nie wiem, co w tym niezwykłego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 00:44, ziptofaf napisał:

Na XP-ku też tak można...I na każdym Linuxie też. Nie wiem, co w tym niezwykłego...

No bo trzeba ustawiać, żeby czytało z płyty, a ja w biosie się boję robić cokolwiek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 00:39, Kalejdoskop86 napisał:

> Uruchamiasz kompa z płyty instalacyjnej Windowsa Visty, klikasz cały czas na "dalej"

> i w pewnym momencie będziesz mieć menadżer partycji - wybierasz C:\ i formatuj (mniej

> więcej, dokładnie nie pamiętam). Ciężko o coś prostszego :)
Oooo! Kocham już ten system, a nawet nowego kompa z nim nie mam. Wreszcie będę mógł formata
robić. ^^

Wiesz Xp też to miał.

Ja mam przykre doznanie z vistą. Udało mi się namówić ojca by kupił viste. No więc powiedziałem mu że koniecznie musi byc 64bitowa, gdyż chce zmienić OS ze względu na wykorzystanie 4gb ramu. Wyszło jak wyszło i nie mogłem kupić visty osobiscie gdyż ojciec powiedział ze kupi w jakimś tam sklepie gdzie mają go w komputerze i odrazu wezmie fakture na firme. Super tylko ze "mądry" sprzedawaca w sklepie powiedział że na 64bitowych wersjach (o zgrozo) nic nie działa, nie ma sterowników ale za to poleca mu wersje 32bitową na której wszystko działa(Jak by na 64bitowej ku** nie). Mądry tatuś kupił os 32bitowy bo sprzedawac mówił ze on też obsługuje 4gb ramu(taaaa.. wyświetlac a obsługiwać).
Dodam jeszcze że ojciec powiedział że nie pójdzie wymienić bo ja za dużo kombinuje i że się nie znam i poprosu nie potrafie włączyć !.
No nic za miesiąc kupie sobie za "swoje" 64bitową wersje i zostane z 3 systemami OEM:(XP,VIsta HP 32bit,i Vista HP 64bit).
Napisałem to dopiero teraz gdyż przez ostatni tydzien szlag mnie trafiał na samą myśl jak można być tak głupim człowiekiem, i wierzyć we wszystko co mówi sprzedawca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 00:44, Kalejdoskop86 napisał:

No bo trzeba ustawiać, żeby czytało z płyty, a ja w biosie się boję robić cokolwiek...

W Viście też trzeba. Nic trudnego - wchodzisz do BIOS-u, szukasz opcji "1st Boot Device" i podmieniasz na CD-Rom (lub DVD-Rom), zapisujesz zmiany i wychodzisz z BIOS-u. Gotowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 00:46, Solstheim napisał:

> > Uruchamiasz kompa z płyty instalacyjnej Windowsa Visty, klikasz cały czas na
"dalej"
>
> > i w pewnym momencie będziesz mieć menadżer partycji - wybierasz C:\ i formatuj
(mniej
>
> > więcej, dokładnie nie pamiętam). Ciężko o coś prostszego :)
> Oooo! Kocham już ten system, a nawet nowego kompa z nim nie mam. Wreszcie będę mógł
formata
> robić. ^^
Wiesz Xp też to miał.

No to nie wiem... ale ja jakoś w poradniku formatowania nie widziałem innej rzeczy jak czytanie z płyty i następnie wsadzenie jej w celu formatowania.

Dnia 19.08.2008 o 00:46, Solstheim napisał:

Ja mam przykre doznanie z vistą. Udało mi się namówić ojca by kupił viste. No więc powiedziałem
mu że koniecznie musi byc 64bitowa, gdyż chce zmienić OS ze względu na wykorzystanie
4gb ramu. Wyszło jak wyszło i nie mogłem kupić visty osobiscie gdyż ojciec powiedział
ze kupi w jakimś tam sklepie gdzie mają go w komputerze i odrazu wezmie fakture na firme.
Super tylko ze "mądry" sprzedawaca w sklepie powiedział że na 64bitowych wersjach (o
zgrozo) nic nie działa, nie ma sterowników ale za to poleca mu wersje 32bitową na której
wszystko działa(Jak by na 64bitowej ku** nie). Mądry tatuś kupił os 32bitowy bo sprzedawac
mówił ze on też obsługuje 4gb ramu(taaaa.. wyświetlac a obsługiwać).
Dodam jeszcze że ojciec powiedział że nie pójdzie wymienić bo ja za dużo kombinuje i
że się nie znam i poprosu nie potrafie włączyć !.
No nic za miesiąc kupie sobie za "swoje" 64bitową wersje i zostane z 3 systemami OEM:(XP,VIsta
HP 32bit,i Vista HP 64bit).
Napisałem to dopiero teraz gdyż przez ostatni tydzien szlag mnie trafiał na samą myśl
jak można być tak głupim człowiekiem, i wierzyć we wszystko co mówi sprzedawca.

Ja będę mieć Vistę 32bit. :]
Wszystko ok będzie, a komputerek taki wypasiony będzie, że hej! :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Formata zawsze mozesz zrobic bez wzgledu na system.
Przy xp tez jest opcja wyboru partycji wiec format calego dysku czy juz "ulozonej" partycji to tylko kwestia Twojego wyboru.
W viscie format danej partycji to zaledwie prenascie sekund co jest troche dziwne.
W xp formatujac dokladnie w ntfs czas jest o wiele dluzszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 00:49, Kalejdoskop86 napisał:

Ja będę mieć Vistę 32bit. :]

No to gratuluję...Czyli masz tylko 3 GB RAM-u. I nie będzie więcej, ile byś tam nie wsadził. A już teraz standardem są 4. Za rok będą ci zwalniać gry i przyjdzie pora na zmianę systemu...

Dnia 19.08.2008 o 00:49, Kalejdoskop86 napisał:

Wszystko ok będzie, a komputerek taki wypasiony będzie, że hej! :))

Tja, akurat...Jak już wcześniej pisałem, sprzedawca robi wszystko, aby z ciebie zedrzeć ile wlezie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 00:52, ziptofaf napisał:

> Ja będę mieć Vistę 32bit. :]
No to gratuluję...Czyli masz tylko 3 GB RAM-u. I nie będzie więcej, ile byś tam nie wsadził.
A już teraz standardem są 4. Za rok będą ci zwalniać gry i przyjdzie pora na zmianę systemu...

Nie opłaca się Visty 64bit brać według mnie, a w sklepie pytał się się jaki system chcę i doradził, że 32bit będzie lepszy.

Dnia 19.08.2008 o 00:52, ziptofaf napisał:

> Wszystko ok będzie, a komputerek taki wypasiony będzie, że hej! :))
Tja, akurat...Jak już wcześniej pisałem, sprzedawca robi wszystko, aby z ciebie zedrzeć
ile wlezie.

Eee tam, gościu się znał i nie psiocz tak na niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 00:54, Kalejdoskop86 napisał:

> > Ja będę mieć Vistę 32bit. :]
> No to gratuluję...Czyli masz tylko 3 GB RAM-u. I nie będzie więcej, ile byś tam
nie wsadził.
> A już teraz standardem są 4. Za rok będą ci zwalniać gry i przyjdzie pora na zmianę
systemu...
Nie opłaca się Visty 64bit brać według mnie, a w sklepie pytał się się jaki system chcę
i doradził, że 32bit będzie lepszy.

Przeczytaj moją opowieść pare postów wyżej.Vista 32bit to tylko 3gb ramu, nawet jak masz w komputerze i 100gb to vista 32bit obsłuży tylko 3gb. Dlaczego nie opłaca się brać 64bitów? Przecież to to samo co 32bity + wieksza obsługa ramów, więc nie wiem co to za przesądy ze 64bity to zuoooo

Dnia 19.08.2008 o 00:54, Kalejdoskop86 napisał:

> > Wszystko ok będzie, a komputerek taki wypasiony będzie, że hej! :))
> Tja, akurat...Jak już wcześniej pisałem, sprzedawca robi wszystko, aby z ciebie
zedrzeć
> ile wlezie.
Eee tam, gościu się znał i nie psiocz tak na niego.

Popieram Zipcia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 00:57, Solstheim napisał:

Przeczytają moją opowieść pare postów wyżej.Vista 32bit to tylko 3gb ramu, nawet jak
masz w komputerze i 100gb to vista 32bit obsłuzy tylko 3gb. Dlaczego nie opłaca się brać
64bitów? Przecież to to samo co 32bity + wieksza obsługa ramów, więc nie wiem co to za
przesądy ze 64bity to zuoooo

Różnica wydajności 2% i wiele programów działa niepoprawnie na niej.

Dnia 19.08.2008 o 00:57, Solstheim napisał:

> Eee tam, gościu się znał i nie psiocz tak na niego.
Popieram Zipcia:)

Cóż, rzadko kiedy widzę świat w tak jasnych barwach (pesymista ze mnie - prawie zawsze jak wstaję to tego żałuję) , a tutaj już tłumicie moją euforię... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 00:54, Kalejdoskop86 napisał:

Nie opłaca się Visty 64bit brać według mnie, a w sklepie pytał się się jaki system chcę
i doradził, że 32bit będzie lepszy.

W czym lepszy? Gry chodzą tak samo, za to 32-bitowy system obsługuje tylko 4 GB RAM-u minus pamięć karty graficznej. No i nie uruchomisz na nim żadnej 64-bitowej aplikacji (która działa znacznie szybciej niż 32-bitowa)...
Koleś po prostu pozbywa się śmieci ze sklepu. Czy ty tego serio nie widzisz? Jak chcesz, to mogę nawet z tobą pogadać prywatnie (Skype, Xfire, nawet GG ściągnę) i ci to udowodnić. A wiesz dlaczego to zrobię? Bo po prostu nie lubię oszustw...Ufasz kolesiowi, a on jednak chce ci coś wepchnąć. Świństwo jak &&$#%#@

Dnia 19.08.2008 o 00:54, Kalejdoskop86 napisał:

Eee tam, gościu się znał i nie psiocz tak na niego.

Jak tu nie psioczyć, jeżeli ktoś wpycha komuś chłam, a tamten o tym wie, ale nie przyjmuje do wiadomości? Toż to parodia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 00:58, ziptofaf napisał:

W czym lepszy? Gry chodzą tak samo, za to 32-bitowy system obsługuje tylko 4 GB RAM-u
minus pamięć karty graficznej. No i nie uruchomisz na nim żadnej 64-bitowej aplikacji
(która działa znacznie szybciej niż 32-bitowa)...
Koleś po prostu pozbywa się śmieci ze sklepu. Czy ty tego serio nie widzisz? Jak chcesz,
to mogę nawet z tobą pogadać prywatnie (Skype, Xfire, nawet GG ściągnę) i ci to udowodnić.
A wiesz dlaczego to zrobię? Bo po prostu nie lubię oszustw...Ufasz kolesiowi, a on jednak
chce ci coś wepchnąć. Świństwo jak &&$#%#@

Ten zestaw był świeży akurat... ;)

Dnia 19.08.2008 o 00:58, ziptofaf napisał:

Jak tu nie psioczyć, jeżeli ktoś wpycha komuś chłam, a tamten o tym wie, ale nie przyjmuje
do wiadomości? Toż to parodia...

... :/
Patrz mój post wyżej. Jestem astmatykiem, jak za dużo się denerwuję bierze mnie ostra astma, zakończmy już tę dyskusję, dobrze? Inhalatory mnie się wyczerpały i nie zamierzam dusić się przez pół nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 00:58, Kalejdoskop86 napisał:

> przesądy ze 64bity to zuoooo
Różnica wydajności 2% i wiele programów działa niepoprawnie na niej.

TO JEST MIT. Powstał yzresztą za czaśów XP 64bit z którym owszem na poczatku były problemy z oprogramowaniem. Dziś czy to sterowniki,antywirusy,gry są przystosowane do 64bitów a działają tak samo+ obsługa wydajnych 64bitowych aplikacji.
BTW ja jak i ziptofaf się nie kłócimy. Ja tylko jeśli chodzi o windows, a on o cały komp stara ci się uświadomić ze pan ze sklepu to nie jest guru. Jego priorytetem jest sprzedać to co zalega w magazynach, tak byś myslał ze sam tego chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Przestańcie obaj już tak gadać, albo ten, albo żaden, zresztą, serio, źle się czuję ostatnimi dniami i nie chcę wylądować w szpitalu, i w środę zdmuchiwać świeczki na torcie u lekarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 00:58, Kalejdoskop86 napisał:

Różnica wydajności 2% i wiele programów działa niepoprawnie na niej.

Daj dwa przykłady. Bo ja nie znam. To raz. Po drugie, 64-bitowe systemy rzeczywiście są szybsze. I to znacznie szybsze, jeżeli używasz 64-bitowych aplikacji.

Dnia 19.08.2008 o 00:58, Kalejdoskop86 napisał:

Cóż, rzadko kiedy widzę świat w tak jasnych barwach (pesymista ze mnie - prawie zawsze
jak wstaję to tego żałuję) , a tutaj już tłumicie moją euforię... :/


Raczej dajemy ostatnią szansę na zweryfikowanie opinii i ewentualną zmianę sprzętu. Zauważ, że już dwie osoby ci to mówią. Niezależne od siebie. Czyli "coś" w tym jest. Nie sądzisz, że lepiej chociaż na początek poczytać o tym, co sprzedawca chce ci wsadzić?
Ja w swoim czasie też robiłem tak jak ty - chodziłem od sprzedawcy do sprzedawcy. Tyle że ja czytam o tym, co mi wsadzają. Co najmniej 10 recenzji. Aby mieć pewność wyboru. I własną opinię na jego temat.

PS Mam dla ciebie ciekawą propozycję - napisz do Khedrona z CD-Action - e-mail to zapewne Khedron@cdaction.pl. Niech on zweryfikuje sprzęt. Lepszego speca nie znajdziesz...Nic nie stracisz na tym jednym e-mailu, a przynajmniej będziesz mieć opinię kogoś kto naprawdę się zna. Może okaże się, że to ja się myliłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kalejdoskopku....nie martw sie. Jezeli kupiles viste i jeszcze jej nie zarejestrowales to chyba mozna ja sprzedac . Tu juz musza sie wypowiedziec osoby robiace wlasnie takie myki.
Nie rejestrujac sie nie jestes "skazany" na ta wersje systemu prawda ?.
64 bit vista to jedyna rozsadna wersja tego systemu i w cale nie koniecznie "ultimate". Wystarczy home basic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 01:07, Kalejdoskop86 napisał:

/.../
Przestańcie obaj już tak gadać, albo ten, albo żaden, zresztą, serio, źle się czuję ostatnimi
dniami i nie chcę wylądować w szpitalu, i w środę zdmuchiwać świeczki na torcie u lekarza...

Kompa fizycznie nie masz w ręku, a wizytówke/adres sklepu znasz. Więc mozesz zadzwonić i powiedzieć ze chcesz jednak wersję 64bitową systemu, to nic nie kosztuje bo i ceny wersji 32 i 64bitowych są identyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 01:09, Misquamaqus napisał:

Kalejdoskopku....nie martw sie. Jezeli kupiles viste i jeszcze jej nie zarejestrowales
to chyba mozna ja sprzedac . Tu juz musza sie wypowiedziec osoby robiace wlasnie takie
myki.

Oczywiście, że można odsprzedać. W pełni legalnie.

Dnia 19.08.2008 o 01:09, Misquamaqus napisał:

Nie rejestrujac sie nie jestes "skazany" na ta wersje systemu prawda ?.
64 bit vista to jedyna rozsadna wersja tego systemu i w cale nie koniecznie "ultimate".
Wystarczy home basic.

Home Basic 64-bit raczej nie, bo też wspiera tylko 4 GB RAM-u. Za to Home Premium 64-bit już warto kupić, bo wspiera 16 GB RAM-u, co jest dużym zapasem na przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować