Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

Chociaż kiedyś miałem wręcz przeciwnie. Mam XP Prof OEMa; płyta w slim boxie, mała książeczka instrukcji i licencja, na aukcji kupiłem 3-4 lata temu za 350zł bodajże. Miałem kiedyś taki przypadek że wskutek problemów z kompem instalowałem go kilka razy w ciągu jednego dnia aż w końcu limit aktywacji się skończył czy coś. Zadzwoniłem do MS, troche się tłumaczyłem ale udało się, podali mi nowy serial i aktywowałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. przesiadam się z XP''ka 32bit na Viste, wiec jaką brać 32bit czy 64bit?? Jaka będzie lepsza przy kompie:
e5200 2.5 @ 3.14
asus p5w dh deluxe
HD 3850 512mb
pentagram 500w
Ogólnie jaka jest różnica miedzy 32bit a 64bit??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

główna różnica to ilosc obsługiwanej pamieci. btw, majac 4GB i więcej nie ma sie nad czym zastanawiać tylko instalować x64.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 13:16, Crew_900 napisał:

Może coś z twoim dostawcą neta nie tak jest ? Sprawdź tutaj prędkości pobierania, wysyłania
, połączeń i ping :
http://www.speed.io/index_en.html


http://speed.io/pics/2349/1505/speed.io.png

Oto wyniki.

Blackhand - Obecnie gram na prywatnym polskim serwerze HellGround The Burning Crusade patch 2.4.3. Co do lagów, również na drugim komputerze z XP mam takie same lagi, więc według mnie wina leży po stronie dostawcy, ale to dziwne że w inne gry gram z ekstra niskim pingiem poniżej 100ms a akurat na Wowie mam astronomiczny ping czasem skaczący do 3000ms, jedynie w nocy gdy na HellGround jest ok 500 - 600 osób ping spada do 200 - 300 czasem do normalnego 80ms. Ale w dzień gdzie jest 2600 - 2700 osób, co jest normą, nie da sie grać, może 30 sekund po wbiciu do gry jeszcze jestem w stanie sprawdzić czy czegoś nie mam w mailboxie, ale potem już kaszana. Przedtem na HG nie miewałem nigdy takich lagów, dopiero od 2 - 3 tygodni jest praktycznie nie możliwa gra, zmieniałem także server na Theatre of Dreams i tam mam to samo, nie aż tak duży ping, tam ok. 3000 - 5000ms ale też jest nie ciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2009 o 02:41, Krystian-03 napisał:

> Może coś z twoim dostawcą neta nie tak jest ? Sprawdź tutaj prędkości pobierania,
wysyłania
> , połączeń i ping :
> http://www.speed.io/index_en.html

http://speed.io/pics/2349/1505/speed.io.png

Oto wyniki.


Results from http://www.speed.io
(Copied on 2009-08-26 02:36:36)
Download: 5801 Kbit/s
Upload : 754 kbit/s
Connects : 1428 conn/min
Ping: 44 ms

Dnia 26.08.2009 o 02:41, Krystian-03 napisał:


Blackhand - Obecnie gram na prywatnym polskim serwerze HellGround The Burning
Crusade patch 2.4.3. Co do lagów, również na drugim komputerze z XP mam takie same lagi,
więc według mnie wina leży po stronie dostawcy, ale to dziwne że w inne gry gram z ekstra
niskim pingiem poniżej 100ms a akurat na Wowie mam astronomiczny ping czasem skaczący
do 3000ms, jedynie w nocy gdy na HellGround jest ok 500 - 600 osób ping spada do 200
- 300 czasem do normalnego 80ms. Ale w dzień gdzie jest 2600 - 2700 osób, co jest normą,
nie da sie grać, może 30 sekund po wbiciu do gry jeszcze jestem w stanie sprawdzić czy
czegoś nie mam w mailboxie, ale potem już kaszana. Przedtem na HG nie miewałem nigdy
takich lagów, dopiero od 2 - 3 tygodni jest praktycznie nie możliwa gra, zmieniałem także
server na Theatre of Dreams i tam mam to samo, nie aż tak duży ping, tam ok. 3000 - 5000ms
ale też jest nie ciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, to jest forum oficjalnego dystrybutora gry, a Ty piszesz, że masz problemy z graniem na nielegalnym serwerze i jeszcze oczekujesz pomocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2009 o 15:10, GanD napisał:

Chłopie, to jest forum oficjalnego dystrybutora gry, a Ty piszesz, że masz problemy z
graniem na nielegalnym serwerze i jeszcze oczekujesz pomocy?


Jakiego nielegalnego człowieku, mam oryginał i gram na nim od bardzo dawna,a to że jest możliwość ściągniecia nielegalnie gry z ich strony to już inna sprawa, nie każy gra w WotLK..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2009 o 16:59, Krystian-03 napisał:

Jakiego nielegalnego człowieku, mam oryginał i gram na nim od bardzo dawna,a to że jest
możliwość ściągniecia nielegalnie gry z ich strony to już inna sprawa, nie każy gra w
WotLK..


Wiesz co, nie kpij...Grasz na pirackim serwerze, gdzie nie obowiązuje np. abonament. Ba, żeby na nim grać, musiałeś modyfikować 1 z plików gry. Więc jak to jest legalne, to ja naprawdę nie wiem, co nie jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, "niestety" prywatne serwery WoW są nielegalne - bazują na oprogramowaniu wykradzionym z Blizzarda. Być może problemy z pingiem są spowodowane sabotażem ww. firmy ;).

A tak już w kwestii ogólnej - ping i szybkość pobierania plików nie zależy tylko od Twojego łącza i łączy Twojego ISP. W Internecie obowiązuje reguła "wąskiego gardła" (lub, jeśli wolisz - "najsłabszego ogniwa"), dane idące do Ciebie (i od Ciebie) zawsze będą przesyłane z taką prędkością, jaką ma najwolniejszy odcinek łącza między Twoim PC a danym serwerem (opóźnienia, czyli pingi, obowiązuje ta sama zasada - jeśli gdzieś łącze będzie "zatkane", to pakiety będą czekać w kolejce na przesłanie albo pójdą "objazdem", którego pokonanie trwa oczywiście dłużej). Ponadto wolny (przeciążony lub o zbyt małej mocy obliczeniowej) serwer też będzie "odpowiadał" użytkownikom z większymi opóźnieniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może zamiast wypisywać bzdury, to przeczytaj licencję do gry, którą musisz zaakceptować wraz z każdą aktualizacją, najwyraźniej wcześniej nigdy tego nie zrobiłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra podsumuję ten osrany system .
Zainstalowałem sobie na laptopie od nowa system . Aktualizację się ściągnęły przez Windows Update 61 aktualizacji .
Posrany system instalował te gówna 2.30 godziny , uruchamiam ponownie , po tym faza 3 100 % pisze i czekam z 30 minut a tu cholera co ? Aktualizacje nie zostały poprawnie skonfigurowane, wycofywanie zmian -.-
No cholera mnie trafiła i znów czekam z 30 minut i wycofuje te zmiany
Czyli mam rozumieć że to cholerstwo usuwa te zainstalowane aktualizacje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2009 o 21:23, Crew_900 napisał:

Dobra podsumuję ten osrany system .
Zainstalowałem sobie na laptopie od nowa system . Aktualizację się ściągnęły przez Windows
Update 61 aktualizacji .
Posrany system instalował te gówna 2.30 godziny , uruchamiam ponownie , po tym faza 3
100 % pisze i czekam z 30 minut a tu cholera co ? Aktualizacje nie zostały poprawnie
skonfigurowane, wycofywanie zmian -.-
No cholera mnie trafiła i znów czekam z 30 minut i wycofuje te zmiany
Czyli mam rozumieć że to cholerstwo usuwa te zainstalowane aktualizacje ?


... Przemilcze twoje wypowiedzi. Dam ci tylko jedną radę jak nie radzisz sobie z update''ami.
Ściągnij sobie Viste z SP2 i wpisz swój kej przy instalacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować