Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kolejny atak hakerów na SONY. Skradziono 12,700 numerów kart kredytowych

85 postów w tym temacie

Sony upadnie? No chyba nie. Pewnie stracą jakąś część graczy, ale nie sądzę, żeby to się jakoś mocniej odbiło na tak potężnej korporacji. Z pewnego punktu widzenia jest to korzystne dla całej branży, bo zawsze jest tak, że kryzys napędza postęp. Możliwe więc, że Sony chcąc odbudować swoją pozycję, wpadnie na jakiś genialny pomysł, który zrewolucjonizuje rynek konsol/gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2011 o 11:09, Ekonochrist napisał:

Kolejny news mający na celu wywołanie paniki.
Jesteście prawie jak telewizja i dzienniki informacyjne.


Bo lepiej udawać że problemu nie ma? Ja bym nie nazwał tego wywoływaniem paniki a pokazaniem tego co się obecnie dzieje.

No i mnie zastanawia co Sony za bdzurdy wygaduje z tym PSN - jeśli dobrze rozumiem to ono jest niepowiązane bezpośrednio ze Station? I jakimś cudem crackerom udało się dobrać i tu, i tu? Tja.....W ogóle to jestem "bardzo wdzięczny" Sony za to że w ogóle informuje o złamaniu ich zabezpieczeń a ze z dwutygodniowym opóźnieniem? A co tam...Gratuluję, PS4 od nich już nie kupię. Ani nawet NGP (na które ostrzyłem sobie zęby). Chcą sobie lecieć w kulki, proszę bardzo. Ale beze mnie. Ja tam mam gdzieś te 30 dni Playstation Plus czy innego oferowanego w ramach zadośćuczynienia chłamu. I podejrzewam że nie jestem jedyną osobą o takich poglądach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Smileyer tak? podasz jakiś dowód na to? już widze jak wszyscy sprzedają swoje peestrójki i kupują xboxy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bo sony jako jedyna firma miała jaja by walczyć z debilami (złodziejami). No cóż na razie przegrywają ale niech walczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A niech sprzedają! Pózniej sony bedzie sie mobilizowalo i postara sie przyciagnac nowych graczy lub postara odzyskac starych :p a zeby sie tak stało trzeba coś dac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że zakupy w PSN będę robił od tej pory tylko i wyłącznie za pomocą kart pre-paid. Nigdy im już po tych akcjach nie powierzę swojego numeru karty. Tym razem miałem szczęście bo do tej pory nic nie kupowałem i nie miałem karty przypisanej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto wymyslil ten naglowek? ;) - to nie byl zaden "kolejny" atak, to ten sam- jak napisaliscie. Tytul walneliscie jak normalnie jak w "Fakcie" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2011 o 11:24, Pietro87 napisał:

Z wrednym uśmiechem mogę tylko rzec "a nie mówiłem" =) [głównie tym gramowiczom co mi
wpierali, że to się przecież już nie powtórzy na 150%]


Sorry nie chciało mi się czytać całej twojej wypowiedzi, bo uważam ciebie za intelektualną amebę nie potrafiącą ze zrozumieniem przeczytać tekstu.

Akcja ta miała miejsce na równi z atakiem na PSN i Q, nie jest odrębną akcją, stanowi zwyczajnie element jednej i tej samej sprawy.

Co jak co ale po Mastermindzie spodziewałem się rzetelniejszej informacji... Tak cytując ze źródła:


"Dear Valued Sony Online Entertainment Customer:
Our ongoing investigation of illegal intrusions into Sony Online Entertainment systems has discovered that hackers may have obtained personal customer information from SOE systems. We are today advising you that the personal information you provided us in connection with your SOE account may have been stolen in a cyber-attack. Stolen information includes, to the extent you provided it to us, the following: name, address (city, state, zip, country), email address, gender, birthdate, phone number, login name and hashed password.

Customers outside the United States should be advised that we further discovered evidence that information from an outdated database from 2007 containing approximately 12,700 non-US customer credit or debit card numbers and expiration dates (but not credit card security codes) and about 10,700 direct debit records listing bank account numbers of certain customers in Germany, Austria, Netherlands and Spain may have also been obtained. We will be notifying each of those customers promptly.

There is no evidence that our main credit card database was compromised. It is in a completely separate and secured environment.

We had previously believed that SOE customer data had not been obtained in the cyber-attacks on the company, but on May 1st we concluded that SOE account information may have been stolen and we are notifying you as soon as possible. "

Mówiąc w skrócie złodzieje dobrali się do numerów kart z 2007 roku. Polska jest bezpieczna.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie czy wy nie umiecie czytać ze zrozumieniem przecież tam jest wyraźnie napisane że atak nie dotyczył tylko PSN ale też serwerów podpiętych do Station.com który też nastąpił miedzy 16 a 17 kwietnia.Wiec nie jest to drugi atak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

prawie jak moda na sukces :D tylko moda jest 1x dziennie a wieści o PSN 2-4x dziennie

teraz będzie news o tym ile nr kart było z jakich krajów ? lepiej było napisać o tym że DNF by się dziś pokazał gdyby nie kolejna zmiana terminu premiery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci nie kaze kupowac ps3 i nikt Cie nie bedzie zalowal gdy go nie kupisz ;) A na przyszlosc czytaj newsy- to nie kolejny atak, tylko wciaz ten sam z przed dwoch tygodni;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2011 o 11:25, dedmicz napisał:

że Sony chcąc odbudować swoją pozycję, wpadnie na jakiś genialny pomysł, który zrewolucjonizuje
rynek konsol/gier.


Tak. Już wpadli na genialny pomysł :D 30 dni darmowego PSN Plus dla wszystkich :D rewolucja nadchodzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt nie doczytałem do końca, co nie zmienia faktu, że może ciebie czy samo sony wali czy ja kupię ps3 czy nie, nie mniej jak takich jak ja jest 100-200-500-1000 to już jest spora różnica w potencjalnym zarobku nie sadzisz =)

@Archacus

Nie mam zamiaru komentować twojej nieudolnej zaczepki.
Co nie zmienia faktu, że Sony jak dawało ciała tak daje Dalej, zatrzymali się rozwojowo na etapie PS2 gdzie byli top1, teraz odpadają powoli w przedbiegach w tym wyścigu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2011 o 12:01, Pietro87 napisał:

Fakt nie doczytałem do końca, co nie zmienia faktu, że może ciebie czy samo sony wali
czy ja kupię ps3 czy nie, nie mniej jak takich jak ja jest 100-200-500-1000 to już jest
spora różnica w potencjalnym zarobku nie sadzisz =)


aaaaaa ratunku, takich imbecyli i analfabetów (wtórnych) jest więcej?
No nie! no to świat stracony! Pakuję się i lecę na księżyc.

wybaczcie nie mogłem się powstrzymać. moja słabostka

i tak SONY dało ciała. Co nie zmienia faktu, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.05.2011 o 12:07, Archacus napisał:

aaaaaa ratunku, takich imbecyli i analfabetów (wtórnych) jest więcej?


Argumenty do normalnej dyskusji wyleciały, to lecą obelgi, szkoda słów.
Ile ty masz lat, dorośnij emocjonalnie do poziomu rozmowy i wróć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla firmy z kapitalem 80 mld. usd? Nie bardzo ;) 1000 osob to nie kupi ps3 za sam wyglad, to musiala by byc znacznie wieksza liczba. A poza tym zanim dojdziemy do konkluzji w tej sprawie poczekajmy na raporty sprzedazy ps3 na swiecie i zobaczymy jak bardzo spadlo zaufanie klienta- nie jestem zwolennikiem gdybania, interesuja mnie suche liczby;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To był tylko przykład, obrazujący, że ewentualną kampanię pozyskiwania nowych klientów położyli na łopatki.
Podobnie może być z ewentualnym ps4, gracze to pamiętliwe bydlęta które raz załadowane w konia kredyt zaufania znacznie potrafią obniżyć [vide Wiedźmin 2 - jeśli takie CDP dało ciała ze swoją mega-produkcja, ewentualny W3 w przyszłości może nie cieszyć się zbytnim zaufaniem graczy, co się przełoży na pre-ordery, no i to już nie jest mój przykład tylko opinia analityków rynkowych :)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko po co to, i na co to robią, Geohot, choć i tak go nie popierałem miał tam swój jakiś cel i ideę, a ci takim postępowaniem na pewno miłości użytkowników ps''a nie pozyskali, a raczej zrobili sobie z nich wrogów i nikt nie będzie ich ruchu popierał, no nie licząc wrogów ps3 - czytaj fanboyów x360, ewentualnie pecetowców, którym się wydaje, że mają to gdzieś. Jest tylko jeden problem, jeżeli Sony dostanie po czterech literach, to kto wie jak to się odbije na premierze np. ps4, a gwarantuję, że dominacja jeden platformy to nie będzie wcale takie wesołe rozwiązanie, bo żadną tajemnicą dla nas klientów nie jest, że konkurencja to dobra rzecz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować