Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft przejmuje Skype`a, komunikator będzie wspierał Xbox Live i Kinecta

37 postów w tym temacie

Mateusz Kołodziejski

Microsoft podał właśnie do wiadomości, że w najbliższym czasie sfinalizuje zakup Skype'a za zawrotną sumę 8,5 mld dolarów. W związku z tym pojawiły się już plany wprowadzenia nowych wersji komunikatora przystosowanych do urządzeń giganta z Redmond.

Przeczytaj cały tekst "Microsoft przejmuje Skype'a, komunikator będzie wspierał Xbox Live i Kinecta" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee Panowie! Pierwszy kwietnia już dawno minął...

Jakoś za stratą Skype z PSP (jeśli taka miała by nastąpić) płakać nie będę. Użyłem tego raz i czegoś mi brakowało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boję się teraz o Skype : /, a bardzo lubię ten komunikator.

Po prostu mam nadzieje, że na sfinalizowaniu się skończy i wsparciu xboxa czy czego oni tam chcą, bez durnych dodatkowych pomysłów, które zniszczą jedynie Skype.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Noi koniec ze skypem na linuxa/androida/ios/maka
pozostaje jedyna "słuszna platforma Windows/win phone
Ciągle mam skrytą nadzieje że komisja antymonopolowa zblokuje transakcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie jaja robią... Jak ja nienawidze microshitu., teraz przy każdym włączeniu skype''a będzie pewnie wyskakiwało "Połącz swoje konto skype z usługa Xbox LIVE już teraz!".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupili, to kupili, ale niech tylko nie wprowadzają jakichś głupich udziwnień, bo obecny stan komunikatora mi jak najbardziej odpowiada i zadowala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli Skype tylko na Windows, ciągłe reklamy/spam/upierdliwe alerty w stylu "zaimportuj znajomych z XBOX Live!", a możliwe, że wprowadzenie abonamentu na korzystanie :-/

Gorzej być dla użytkowników Skype nie mogło, czas poszukać innego komunikatora...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Microsoft może nie zawsze jest fair, ale zanim zaczniecie komuś ubliżać wypadało by przeczytać całego newsa a nie tylko nagłówek.

Cyt: Wiadomość ta nie oznacza jednak, że jeden z najbardziej rozpoznawalnych komunikatorów stanie się teraz ekskluzywną usługą Microsoftu. Firma zapowiada, że Skype nadal będzie dostępny i rozwijany na wszystkich platformach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle narzekacie. Może teraz tak nie ma, że co chwile wyskakują wiadomości "Teraz abonament 15% tańszy", czy "Już teraz możesz połączyć swoje konto z facebookiem!". Ważne tylko, żeby nie zrobili z tego Windows Messengera, a reszta już jest mało ważna. Reklamy i tak były, a Microsoft może pomóc rozwinąć usługę. Można się tylko obawiać o Skype''a na urządzeniach przenośnych i komórkach z systemami innymi niż Windows Phone, bo niby zapowiedzieli wsparcie, ale jakoś nie chce mi się wierzyć w ich bezinteresowność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sony żyje już premierą NGP które z sieciami 3G, kamerkami i wbudowanym mikrofonem na pokładzie, będzie lepszym urządzeniem do tego typu komunikacji... PSP to już przeszłość, widać to po aktualnych zapowiedziach gier na tą platformę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra wiadomość. Wszyscy Ci narzekający i wieszczący koniec świata, to chyba ostatnie kilka lat przespali w rowie albo w lodówce. Chciałbym tylko przypomnieć co niektórym "zawodowym" narzekającym (bo na okrągło tylko pitolą smuty, w każdym wątku niemalże), że od czasu przejęcia Skype''a przez eBay, ten komunikator leży i kwiczy. Ilość zmian, które przeprowadzono, z czego większość na gorsze (ktoś jeszcze pamięta "stary" interfejs, który zamieniono na "lepszy" nowy, o stabilności, zasobożerności itd. itp. nie wspominając?) jest śmiechu warta. Napinacze, wspominający o wersjach na Linuksa/Androida/iOS niech się mocno stukną czołem w ścianę, bo chyba nie widzieli dotychczasowych wersji tej aplikacji na tych systemach (o wsparciu dla Windows Mobile to już w ogóle nawet nie chcę wspominać). Czyli standardowo na forum - pieniactwo i spinanie pośladów przez "znane" osoby, nic nowego.
IMO przejęcie Skype''a to bardzo dobrą nowiną. Jest w końcu realna szansa na rozwój tego komunikatora, a nie jego stagnację i postępujący rozkład. Poprzedni właściciel pokazał, jak nie należy robić i mam nadzieję, że teraz Skype rozwinie skrzydła, choćby przejmując część jakości (wideorozmowy!) od swojego konkurenta z Redmond. Gorzej niż jest obecnie, być już nie może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się okaże, że trzeba będzie dokupić Xbox Live Gold, aby móc dalej prowadzić rozmowy na Skype.
Ale to taka naprawdę najczarniejsza z czarnych prognoz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 20:39, Deturis napisał:

Jeszcze się okaże, że trzeba będzie dokupić Xbox Live Gold, aby móc dalej prowadzić rozmowy
na Skype.
Ale to taka naprawdę najczarniejsza z czarnych prognoz. :)


Na Xboxie to raczej oczywiste. :>

Mam nadzieję, że PC-towej wersji nie tkną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lol, kocham czytać komentarze ludzi, którzy najpierw piszą "Microsoft to zło! O nie! Microsoft wykupił Skype''a! Tragedia!", a potem kontynuują korzystanie ze swoich systemów Microsoft Windows.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 21:12, Dared00 napisał:

Lol, kocham czytać komentarze ludzi, którzy najpierw piszą "Microsoft to zło! O nie!
Microsoft wykupił Skype''a! Tragedia!"
, a potem kontynuują korzystanie ze swoich
systemów Microsoft Windows.

Korzystają bo muszą a muszą bo mają do czynienia z monopolistą. Nic dziwnego, że klient pozbawiony wyboru narzeka gdy jest w sytuacji jak za komuny. Gdybym mógł korzystać z gier bez sytemu od MS, wyleciał by z dysku w ciągu 5 min. Atak mam jeszcze w perspektywie przesiadkę na Win7 bo na niczym innym nie odpalę gier dx10/11.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 20:36, absmak napisał:

Gorzej niż jest obecnie, być już nie może.


Ależ oczywiście, że może być gorzej ---> GG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować