Zaloguj się, aby obserwować  
gogiell

Terraria

367 postów w tym temacie

Dnia 13.10.2013 o 13:42, Ring5 napisał:

(...)


Pozostaje mi tylko współczuć, ale nie wiem czego bardziej: nakładu pracy włożonego w budowę domku czy całego straconego sprzętu... :/ A co z Twoją postacią? Uchowała się wraz z dobytkiem? Jeśli tak i zakładając, że najcenniejsze przedmioty trzymałeś przy sobie, to lepsze to niż startowanie całkowicie od zera.

Jeśli chodzi o moje postępy: od kilku dni bawię się już w Hardmode. Początki były ciężkie, ale mniej więcej przedwczoraj, ryzykując bliskie spotkanie z Paladynem zakradłem się do Dungeon i ubiwszy pierwszego napotkanego nekromantę dostałem Shadowbeam Staff. Nie trzeba dodawać, że skuteczność tego cholerstwa na bliskich dystansach (a już szczególnie w wąskich korytarzach) jest niesamowita. Wykorzystując to, dorobiłem się pełnego Spectre Armor, co jeszcze bardziej podniosło zadawane obrażenia/szansę na krytyki i - przede wszystkim - dodało mi lifesteal za każdy atak. W połączeniu z Vampire Knives, które znalazłem dzisiaj, wychodzi chyba najbardziej OP kombinacja przedmiotów w grze: nawet jeśli korzystając z Shadowbeam Staff skończy mi się mana, to na czas jej regeneracji korzystam z Vampire Knives - w ten sposób HP nie spada poniżej 200 nawet w najcięższych walkach z hordami wrogów (sprawdzone w Dungeon, Blood Moon i podczas Solar Eclipse). Mam wrażenie, że jeśli chodzi o broń, to osiągnąłem już poziom endgame. Pozostaje tylko farmić złoto na przekuwanie VK i SbS by dorobić się na nich przedrostka Godly lub Mythical.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2013 o 18:47, xDeuSx napisał:

A co z Twoją postacią?


Na szczęście miałem na sobie najlepszy pancerz (Turtle Shell Armor) i najlepszy ekwipunek (głównie chodzi o Vampire Knives, o których już pisałem - z nimi spokojnie można każdego bossa rozłożyć). Na razie stworzyłem nowy świat, w którym znalazłem wszystkie elementy, na których mi zależało (Tungsten Ore, The Crimson i piramidy), ale chwilowo odpuściłem sobie granie. Niedługo wyjdzie Halloweenowy update, to pewnie wrócę, a na razie męczę The Old Republic.

Dnia 15.10.2013 o 18:47, xDeuSx napisał:

Pozostaje tylko farmić złoto na przekuwanie
VK i SbS by dorobić się na nich przedrostka Godly lub Mythical.


No to gratki! Sugeruję udanie się do Underground Jungle, poszukanie Chlorophyte Ore i zebranie 3 Turtle Shell (rzadki drop z żółwików). Masz wtedy do wyboru albo Chlorophyte Armor (dający Ci unoszący się nad Tobą listek, atakujący przeciwników) albo Turtle Shell Armor, który daje największego kopa do obrony. Z odpowiednimi przedmiotami w ekwipunku, Defense sięga bez problemów 85-90, a to, w połączeniu z Vampire Knives, sprawia, że możesz stać wewnątrz Plantery i HP nie spadnie Ci poniżej 350 (a i to

Spoiler

dopiero pod koniec walki, gdy Plantera przyjmie drugą postać

).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2013 o 20:30, DarkWolf_PL napisał:

Hej, dopiero zaczynam swoją przygodę z terrarią i mam takie pytanie, czy średnia mapa
nie jest za mała do gry solo?


Nie widzialem wczesniej pytania, wiec sorki za spozniona odpowiedz...

Ja zwykle robie tak, ze na glowny swiat biore duza mape (wtedy zawsze jest co robic, gdy juz mamy najlepszy sprzet i ubilismy wszystkich bossow), natomiast jesli potrzebuje pofarmic cos konkretnego (np. Dungeon), tworze male swiaty, zeby daleko nie biegac. Jest to szczegolnie przydatne teraz, kiedy nie tylko mamy nowe biomes (ktore wzajemnie sie wykluczaja, jak The Crimson i Corruption), ale rowniez nowe rudy, ktore takze wykluczaja wystepowanie innych (np. Iron i Lead czy Gold i Platinum).

A swoja droga - dzis miala premiera dodatku Halloweenowego. Niestety, nowego, zapowiadanego World Bossa na razie nie ma, ale i tak dostajemy kupe sprzetu (glownie kosmetycznego). Nowa zawartosc bedzie dostepna do 10 listopada, choc podejrzewam, ze bedzie ona dzialac na tej samej zasadzie, co zawartosc zimowa, czyli

Spoiler

wystarczy przestawic odpowiednio zegar w Windowsach, by miec do niej dostep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.10.2013 o 13:36, Ring5 napisał:

A swoja droga - dzis miala premiera dodatku Halloweenowego. Niestety, nowego, zapowiadanego
World Bossa na razie nie ma, ale i tak dostajemy kupe sprzetu (glownie kosmetycznego).
Nowa zawartosc bedzie dostepna do 10 listopada, choc podejrzewam, ze bedzie ona dzialac
na tej samej zasadzie, co zawartosc zimowa, czyli

Spoiler

wystarczy przestawic odpowiednio
zegar w Windowsach, by miec do niej dostep.



Czy muszę tworzyć nowy świat by cieszyć się z halloween?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.10.2013 o 19:05, DarkWolf_PL napisał:

Czy muszę tworzyć nowy świat by cieszyć się z halloween?


Nie, wystarczy mieć pobraną łątkę i grać w terminach eventu lub zastosować metodę podaną wyżej przez Ring5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A propos Halloween''owego eventu, ostatnio próbuję swoich sił w Pumpking Moon. Ogólnie z moim sprzętem nie mam większych problemów z utrzymaniem się przy życiu, ale nawet mimo zastosowania Flask Of Ichor, Battle Potion i wymaksowaniu dps-u (używając Vampire Knives i Death Scythe) w ciągu jednej nocy nie jestem w stanie dojść aż do 15 fali. Mój rekord to 11, później zastaje mnie poranek i mobki przestają się respić.
Zbudowałem specjalny ''battleground'' ( http://imageshack.us/f/9/r9yp.png/ ), który ma służyć szybszemu zabijaniu mobków i faktycznie, jest on skuteczny, ale do momentu pojawienia się Pumpking''a, którego zabicie zajmuje mi po prostu za dużo czasu. Jakieś pomysły jak można by to usprawnić? Czy to kwestia broni i sprzętu, który dobieram do walki? (ww. sprzęt, Chlorophyte Armor, Destroyer Emblem, Master Ninja Gear, Power Glove; wszystko ulepszone na +%dmg)

20131105222243

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2013 o 22:28, xDeuSx napisał:

Jakieś pomysły jak można by to usprawnić?


Obawiam się, że tu nie pomogę. Nowego contentu nie widziałem nawet na oczy, bo ostatnio siedzę praktycznie tylko w TORze. :( Skoro cały sprzęt masz na +dmg, to raczej więcej już tu nie zdziałasz. Aczkolwiek sprawdź (bo w tej chwili nie pamiętam), czy Destroyer Emblem nie ma przypadkiem bonusów mniejszych, niż Warrior Emblem. Może poszukaj też Feral Claws, one dodają attack speed IIRC. Jeśli i to nie pomoże, pozostaje poszukać chętnych do gry multi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Czy to kwestia broni i sprzętu, który dobieram do walki? (ww.

Dnia 05.11.2013 o 22:28, xDeuSx napisał:

sprzęt, Chlorophyte Armor, Destroyer Emblem, Master Ninja Gear, Power Glove; wszystko
ulepszone na +%dmg)


Tak, meele build w tym wypadku się nie sprawdzi, zapewnia dużą przerzywalność i idzie gładko ale jednak nie tak szybko jak przy użyciu magii z Spectre Armor

Edit: Wywal master ninja gear

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2013 o 22:39, Ring5 napisał:

Obawiam się, że tu nie pomogę. Nowego contentu nie widziałem nawet na oczy, bo ostatnio
siedzę praktycznie tylko w TORze. :(


A szkoda, bo można znaleźć jeszcze więcej vanity items do zapchania kolejnych skrzynek, a z dwóch minibossów zebrać całkiem niezły sprzęt (oprócz broni m.in. lepsze skrzydła, hak). No i przede wszystkim sprawdzić się w starciach z całym wachlarzem halloweenowych dziwadeł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2013 o 15:10, xDeuSx napisał:

A szkoda, bo można znaleźć jeszcze więcej vanity items do zapchania kolejnych skrzynek


Pewnie tak, i jak znam życie, będę później żałował... Ale na razie TOR mnie na nowo wessał (zupełnie niespodziewanie), i teraz siedzę i bawię się craftingiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytanek:
1. Zginął Guide. Co robić?
2. Jak znaleźć kolejnych NPC? Bo są tacy chyba, sprzedają jakieś itemki. Dokopałem się aż do lawy i nie ma ich.
3. Opłaca się expić jak mam już bronze set? Chciałbym jakiś lepszy miecz zdobyć.
Dzięki! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2013 o 22:51, LubieWafle napisał:

1. Zginął Guide. Co robić?


Zbudowac odpowiedni domek. Musi miec stol, krzeslo, sciany (w sensie tla) i zrodlo swiatla. Dopiero wtedy Guide robi respawn. Poza tym nie pojawi sie, jesli znajdujesz sie w okolicy domu.

Dnia 28.12.2013 o 22:51, LubieWafle napisał:

2. Jak znaleźć kolejnych NPC? Bo są tacy chyba, sprzedają jakieś itemki. Dokopałem się
aż do lawy i nie ma ich.


Podobnie jak w przypadku Guide''a, musisz wybudowac im lokum. Ponadto musisz spelnic pewne wqrunki. Jeden NPC wymaga zejscia na konkretna glebokosc, inny - pokonania danego bossa itp.

Dnia 28.12.2013 o 22:51, LubieWafle napisał:

3. Opłaca się expić jak mam już bronze set? Chciałbym jakiś lepszy miecz zdobyć.


Eee... bronze? To jakis nowy zestaw jest? Nie kojarze takiego... poza tym w Terrarii nie ma expienia, postac rozwijasz tylko za pomoca craftowanych/znajdowanych przedmiotow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2013 o 22:51, LubieWafle napisał:

1. Zginął Guide. Co robić?


Wystarczy mnieć domek zdatny do zamieszakania (musi mieć dwa meble użytkowe, żródło światła, drzwi, a także ściany - warto pamiętac że pomieszczenie nie może być za duże).

Dnia 28.12.2013 o 22:51, LubieWafle napisał:

2. Jak znaleźć kolejnych NPC? Bo są tacy chyba, sprzedają jakieś itemki. Dokopałem się


Kilka aktywowanych jest po odpowiednich eventach, jak pokonanie bossa czy przykładoww przetrwanie Inwazji Orków.
Część NPC jest zbędna, ale już taki kupiec bardzo się przydaje czy pielęniarka na początkowym etapie.

Dnia 28.12.2013 o 22:51, LubieWafle napisał:

3. Opłaca się expić jak mam już bronze set? Chciałbym jakiś lepszy miecz zdobyć.
Dzięki! :)


Z doświadczenia mogę powiedzieć, że nie warto na siłę grzebać w ziemii po srebrny i złoty set, bo na wczesnym etapie Eater Of Worlds jest dość łatwy do pokonania a dzięki dwum/trzem walkom z nim pozyskamy wystarczającą ilość Demonite ore/ Shadow Scales do wytworzenia Shadow Armor i broni, które użyteczne są do końca Normal Mode.

Na przyszłość:

http://terraria.wikia.com/wiki/Terraria_Wiki
http://terraria.gamepedia.com/Terraria_Wiki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2013 o 21:25, LubieWafle napisał:

Tak przy okazji, jak usunąć sticky glowstick ?


Z tego, co pamietam, po 3 minutach od rzucenia mozna je zebrac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2013 o 21:35, Ring5 napisał:

> Tak przy okazji, jak usunąć sticky glowstick ?

Z tego, co pamietam, po 3 minutach od rzucenia mozna je zebrac.

Aaa włączyłem i wyłączyłem grę i same zniknęły. :P Teraz pozostaje mi szukać jakichś ciemnych skał - chcę sobie zrobić pomnik, a są ciekawe wzory na internecie. Tylko właśnie, oprócz cegieł z miedzi czy tam złota trzeba mieć też kontury, żeby to jakoś wyglądało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2013 o 01:09, LubieWafle napisał:

Aaa włączyłem i wyłączyłem grę i same zniknęły. :P


Wszystkie przedmioty, pozostawione na ziemi, znikają przy wyjściu z gry. Jest to szczególnie ważne przy trybie mediumcore, gdzie po śmierci upuszczamy cały aktywny ekwipunek. Zresztą nawet na softcore utrata kilkudziesięciu złotych monet, bo akurat spędziliśmy dużo czasu farmiąc i zginęliśmy, po czym wyszliśmy z gry, może zaboleć.

Dnia 31.12.2013 o 01:09, LubieWafle napisał:

Teraz pozostaje mi szukać jakichś ciemnych skał


Obsidian? Iridescent?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na wypadek, gdyby niektórzy przegapili, pojawiło się trochę nowych informacji na temat Terrarii. Nadchodzi nowy update (1.3 - Lunar). Czego możemy się spodziewać? Całkiem sporo: http://terraria.gamepedia.com/Upcoming_features . Mnie najbardziej intryguje Space Dolphin Machine Gun, może być ciekawie. Zobaczymy, co z tego wyjdzie, szczególnie, że do ekipy pracującej nad wersją PC dołączyły dwie osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po miesiącu chyba spokojnego sobie dłubania wpierw na startowym świecie, w końcu zrobiłem parę dni temu drugi z postanowieniem wbicia hardmode.

Ostrzegali, że początki będą trudne z molten armor i Night Edge, ale nie spodziewałem się że będę ginął tak często próbując wydłubać odpowiednią ilość orichalcum. :D

W ogóle fajnie, że byłem te dwa lata temu minecraftowym ortodoksem śmiejącym się z Terrari...
Mam teraz chociaż kupę zabawy. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować