Zaloguj się, aby obserwować  
gogiell

Terraria

367 postów w tym temacie

Powiem tak: jest ciężko. Jak cholera. Przejście na hardmode to właściwie podpisanie na siebie wyroku śmierci. Wielokrotnego. Nawet z Hallowed Armor i najlepszą bronią, przejście choćby kawałka Dungeonu w Hardmode graniczy prawie z cudem. Ja właśnie farmię lepszy sprzęt, znalazłem niedaleko wejścia do Lochu ciekawe miejsce, gdzie gromadzą się mobki, próbując mnie dosięgnąć, zrobiłem tam mały basenik z lawą i liczę na to, że w końcu Paladin dropnie mi swój młot (zadający około 100 dmg), dzięki czemu będę mógł ruszyć dalej w czeluści Dungeona...

Muszę przyznać, że 1.2 wciąga jak bagno... Jak tylko będę miał odpowiedni sprzęt, będę musiał popolować na wampiry i dorwać Vampire Knives (dodające nam życie z każdym atakiem). Podobno dopiero wtedy gra jest do przejścia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Update niezły, widać zmiany w wyglądzie i muzyce. Po 8h gry postacią ze starego update ile mam grać, żeby mieć hak i spotkać jakichś potężniejszych bossów? Zrobiłem sobie przerwę od tej gry, bo kopanie w dół było już nudne... :P Tak samo jak przechodzenie do kolejnych krain.

W ogóle, Wam też się lekko na początku zacinała ta gra po apdejcie ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2013 o 01:29, LubieWafle napisał:

Po 8h gry postacią ze starego update
ile mam grać, żeby mieć hak i spotkać jakichś potężniejszych bossów?


Czasowo to trochę ciężko określić, bo wszystko zależy od tego, kiedy dropnie Ci jakiś Hook ze szkieletów. Nie wiem też, co rozumiesz przez "potężniejszych bossów". Pierwszych trzech pokonałeś?

Dnia 05.10.2013 o 01:29, LubieWafle napisał:

W ogóle, Wam też się lekko na początku zacinała ta gra po apdejcie ? :P


Nie. U mnie odwrotnie - po wczorajszej łatce zaczęła mi szarpać, wcześniej było gładko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2013 o 08:19, Ring5 napisał:

Czasowo to trochę ciężko określić, bo wszystko zależy od tego, kiedy dropnie Ci jakiś
Hook ze szkieletów. Nie wiem też, co rozumiesz przez "potężniejszych bossów". Pierwszych
trzech pokonałeś?

Pokonałem tego gluta i dżdżownicę z większych, silniejszych potworów. To oni?

Dnia 05.10.2013 o 08:19, Ring5 napisał:

Nie. U mnie odwrotnie - po wczorajszej łatce zaczęła mi szarpać, wcześniej było gładko.

Właśnie o to chodzi. Mi też po łatce zaczęłą lekko szarpać. Pewnie to kwestia czasu, zanim to poprawią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2013 o 12:42, LubieWafle napisał:

Pokonałem tego gluta i dżdżownicę z większych, silniejszych potworów. To oni?


Eee... gluta? Slime Kinga? "Dżdżownica" to zapewne Eater of Worlds.

Lista bossów wygląda następująco:

Spoiler

- Eye of Cthulhu (ma szansę pojawić się sam)
- Eater of Worlds (wymaga zniszczenia 3 Shadow Orbs)
LUB
- Brain of Cthulhu (jeśli zamiast Corruption mamy świat z The Crimson)
- Skeletron (wymaga pogadania z gostkiem przy wejściu do Dungeona; musi być pokonany, by móc wejść do Lochu)
- Wall of Flesh (wymaga wrzucenia Guide Voodoo Doll do Lavy w Piekle, Guide musi żyć gdy to zrobimy; odblokowuje Hard-mode)
- The Twins (podwójna wersja Eye of Cthulhu) - występuje tylko w Hard-mode
- The Destroyer (trudniejsza wersja Eater of Worlds) - występuje tylko w Hard-mode
- Skeletron Prime (nietrudno się domyślić) - występuje tylko w Hard-mode
- Plantera (tylko w Underground Jungle) - występuje tylko w Hard-mode
- Golem (Jungle Temple)

(lista ułożona W PRZYBLIŻENIU w kolejności pojawiania się bossów).



Do tego dochodzi kilku mini-bossów, w stylu King Slime czy Queen Bee.

Zanim weźmiesz się za Bossów z Hard-mode, wyszukaj wszystkie możliwe Demon Altars na mapie i zniszcz je (POZA JEDNYM, który będzie Ci potrzebny do craftowania!). Za każdy DA zniszczony, na mapie pojawia się ruda z Hard-mode, im więcej DA zniszczysz, tym więcej rudy będzie. Radzę też odpuścić sobie Cobalt i Mithril Armor, zebrać tylko tyle każdej z tych rud, by móc stworzyć Cobalt/Mithril Drill i skupić się na szukaniu Adamantite (lub, naturalnie, odpowiedników z 1.2).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2013 o 17:28, Jeggred napisał:

Pytanie... udało się komuś zrobić farme Fireblossom ? Mi, nie ważne ile dam lawy, za
cholerę nie chcą rosnąć. Używam Clay Pot w tej chwili.


Ja miałem za starych, dobrych czasów. Rzeczywiście, trzeba trochę pokombinować. Nie pamiętam już dokładnie, jakie były proporcje, ale wydaje mi się, że jedno wiadro lawy wystarczy do przykrycia 6 pól (jeśli sadzimy Fireblossom bezpośrednio w Ash). Nie wiem, jak to wygląda w przypadku używania doniczek. Sprawdzałeś tutoriale?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2013 o 17:28, Jeggred napisał:

Pytanie... udało się komuś zrobić farme Fireblossom ? Mi, nie ważne ile dam lawy, za
cholerę nie chcą rosnąć. Używam Clay Pot w tej chwili.


Z nowym patchem rosną chyba tylko i wyłącznie w piekle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Demon Altary... jakoś chciałem zniszczyć jeden, ale nie mogłem... :P Chyba, że zadawałem jakiekolwiek obrażenia najsłabszym narzędziem.

Jak craftować w Altarach?

Dzięki za listę bossów. Przyda się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2013 o 22:57, LubieWafle napisał:

Demon Altary... jakoś chciałem zniszczyć jeden, ale nie mogłem... :P


DA zniszczysz tylko majac Pwnhammer i tylko po zabiciu Wall of Flesh. Proba zniszczenia DA wczesniej (badz uzywajac innego narzedzia) skonczy sie utrata 1/3 maksymalnego zycia.

Dnia 05.10.2013 o 22:57, LubieWafle napisał:

Jak craftować w Altarach?


Tak samo, jak w innych miejscach. Podchodzisz, wciskasz Esc, wybierasz przedmiot z listy i gotowe. Craftuje sie tam, o ile mnie pamiec nie myli, przedmioty do przyzywania bossow.

Dnia 05.10.2013 o 22:57, LubieWafle napisał:

Dzięki za listę bossów. Przyda się.


Rzuc okiem na oficjalna strone (terrariaonline.com), tam masz wikipedie i mase poradnikow - jak craftowac, jak walczyc z ktorym bossem itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio - na moją zgubę, bo rok akademicki za pasem - zainteresowałem się Terrarią. Myślałem, że po Minecrafcie w kwestii sandboxów już nic mnie nie zaskoczy, ale najwyraźniej się myliłem - to cholerstwo wciąga jak bagno. :D Syndrom "jeszcze jednego korytarza/tunelu" jest w tej grze bardzo częsty.
W każdym razie, mam pytanie do doświadczonych graczy: Co robić by moja postać rosła w siłę? Odkryłem już kilka Life Crystal, znalazłem kilka skrzynek ze sprzętem, ale chciałbym znać kierunek rozwoju, którym mniej więcej powinno się podążać, by w końcu uzyskać najsilniejszy sprzęt itd. Czy wystarczy po prostu coraz głębiej drążyć pod ziemię, by w końcu uzyskać najlepsze materiały? Wiem o Terraria Wikia i regularnie z niej korzystam, ale w tamtejszej encyklopedycznej wiedzy nie ma odpowiedzi na moje pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2013 o 22:38, xDeuSx napisał:

Co robić by moja postać rosła w siłę?


Najprostszy (co nie jest tożsame z "najłatwiejszy"!) schemat wygląda następująco:
- stworzyć Gold Armor
- kupić kilka dynamitów/bomb
- iść do Corruption
- używając ładunków wybuchowych, dokopać się do Shadow Orbs (takie świecące kule w pustych przestrzeniach)
- rozbić 3 Shadow Orbs (Hammer potrzebny)
- stoczyć walkę z Eater of Worlds (chyba najłatwiejszy z początkowych bossów)
- z zebranych Demonite Ore i Demon Scales zrobić Nightmare Pickaxe
- kopać pionowo w dół, aż dokopiesz się do Piekła
- zebrać Hellstone i zrobić sobie Molten Armor (chyba w okolicach 250-300 będzie potrzebne)
- kupić Minisharka i około 2000 naboi
- zbudować poziomy "most" o długości około 1500-2000 blocks w piekle (od środka mapy ku prawej krawędzi)
- znaleźć i zabić demona, noszącego w szponach Guide Voodoo Doll (lata ich trochę w piekle, nie sposób przegapić), UWAŻAĆ, BY DOLL NIE WPADŁA DO LAWY!
- wrzucić buff potions (Regeneration, Ironskin), iść na krawędź zbudowanego "mostu" i wrzucić Guide Voodoo Doll do lawy (uwaga: w tym punkcie The Guide musi żyć! Jeśli go straciłeś, wybuduj dla niego "domek", żeby się pojawił)
- pokonać Wall of Flesh (może być ciężko, ale się da).
- zabrać Pwnhammer
- wrócić do Corruption (dobra rada - zwiedź całą powierzchnię przed zabiciem Wall of Flesh)
- używając Pwnhammera rozbij wszystkie Demon Altar, jakie znajdziesz POZA JEDNYM (za każdy rozbity Demon Altar dostajesz surowce z Hardmode)
- zebrać Hellstone i craftować Molten Pickaxe
- poszukać Cobaltu, zebrać tyle, by stworzyć Cobalt Drill
- poszukać Mythril, zebrać tyle, by stworzyć Mythril Drill
- poszukać Adamantite i zbierać, zbierać, zbierać... Musisz mieć cały pancerz i drill.
- czas przygotować się na walkę z Hardmode Bosses. Proponuję najpierw powalczyć z Wall of Flesh dopóki nie dostaniesz Clockwork Assault Rifle, potem pobiegać trochę po podziemnym Hallow, by zebrać Crystals. Następnie craftujesz Crystal Bullets (50 naboi i 1 kryształ), jak będziesz miał 1500-2000, używasz Mechanical Worm, przywołujesz The Destroyer i z nim walczysz. Powinien zostawić po sobie Hallowed Bars, z których możesz zrobić Draxa (połączenie Drill i Axe). Z tym biegniesz do Underground Jungle, gdzie szukasz Chlorophyte Ore (lśniąca, jasnozielona ruda), przy okazji masakrując wszystkie żółwie, jakie spotkasz, by zebrać Turtle Shell.
- mając jakieś 300+ Chlorophyte Ore i 3 Turtle Shell craftujesz najpotężniejszy pancerz w całej grze, masz około 80 Defense i wcale nie oznacza to, że jesteś niepokonany, bo jak spróbujesz zejść do Dungeon, to dostaniesz łomot :D

Mam nadzieję, że to pomoże :)


Ja zwiedzam właśnie Dungeon (baaaaaardzo ostrożnie), szukam Crimson Chest, wcześniej pofarmiłem trochę kluczy... Ten dodatek sprawił, że gra wymiata i nie można się od niej oderwać. Mam nadzieję, że uda mi się znaleźć Crimson Chest (poluję na Vampire Knives) przed planowanym updatem Halloweenowym, który podobno ma być jeszcze trudniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2013 o 23:12, Ring5 napisał:

(...)

:O
Czytając to i artykuły na Terraria Wiki czuję przygnieciony rozmachem tej gry. Szczególnie, że w grach tego typu lubię zgromadzić wszelkie pierdółki, zbudować złote pałace po horyzont itd. Szykuje się zajęcie na długie zimowe wieczory.

Dnia 06.10.2013 o 23:12, Ring5 napisał:

- mając jakieś 300+ Chlorophyte Ore i 3 Turtle Shell craftujesz najpotężniejszy pancerz
w całej grze, masz około 80 Defense i wcale nie oznacza to, że jesteś niepokonany, bo
jak spróbujesz zejść do Dungeon, to dostaniesz łomot :D

Dobrą motywację zostawiłeś na sam koniec. :P Jak rozumiem, Dungeon to pewnie kolejne długie godziny dłubania pod ziemią. Jest tam coś w rodzaju ostatniego bossa?

Dnia 06.10.2013 o 23:12, Ring5 napisał:

Mam nadzieję, że to pomoże :)

Pewnie, że pomoże. Cały tekst ląduje w podręcznych notatkach, pozostaje tylko powoli wprowadzać to wszystko w życie. Dzięki wielkie. :)

Dnia 06.10.2013 o 23:12, Ring5 napisał:

Ja zwiedzam właśnie Dungeon (baaaaaardzo ostrożnie), szukam Crimson Chest, wcześniej
pofarmiłem trochę kluczy... Ten dodatek sprawił, że gra wymiata i nie można się od niej
oderwać. Mam nadzieję, że uda mi się znaleźć Crimson Chest (poluję na Vampire Knives)
przed planowanym updatem Halloweenowym, który podobno ma być jeszcze trudniejszy.

Powodzenia.
A propos update''ów, to znalazłem info o tym, że patch 1.2 był najprawdopodobniej ostatnim tak rozległym dodatkiem, a kolejnego tak dużego contentu będzie można spodziewać się w... Terarrii 2. Więcej tutaj: http://uk.ign.com/articles/2013/10/03/terraria-2-will-have-infinite-worlds-and-be-quite-different

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2013 o 12:20, xDeuSx napisał:

Czytając to i artykuły na Terraria Wiki czuję przygnieciony rozmachem tej gry.


Bo jest czym. Moim zdaniem Terraria naprawde bije na glowe Minecraft, chocby zlozonoscia, mozliwosciami, roznorodnoscia gatunkow (budowanie, akcja, eksploracja)

Dnia 07.10.2013 o 12:20, xDeuSx napisał:

Szczególnie, że w grach tego typu lubię zgromadzić wszelkie pierdółki,


Powodzenia. Ja mam przegrane ponad 600 godzin (przed 1.2) i daleko mi bylo do zgromadzenia wszystkiego :)

Dnia 07.10.2013 o 12:20, xDeuSx napisał:

Dobrą motywację zostawiłeś na sam koniec. :P Jak rozumiem, Dungeon to pewnie kolejne
długie godziny dłubania pod ziemią. Jest tam coś w rodzaju ostatniego bossa?


Bardzo dlugie, bo jest cholernie ciezko. Nawet przy 80 Defense w Dungeonie znajda sie przeciwnicy, zadajacy po 50-60 obrazen/hit. Przy 400-500 HP to naprawde duzo.

Dnia 07.10.2013 o 12:20, xDeuSx napisał:

A propos update''ów, to znalazłem info o tym, że patch 1.2 był najprawdopodobniej ostatnim
tak rozległym dodatkiem, a kolejnego tak dużego contentu będzie można spodziewać się
w... Terarrii 2.


Z tego, co slyszalem, maja byc jeszcze dwa - jeden na Halloween, jeden za 2-3 miechy. Ale rzeczywiscie juz znacznie mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki za dubla.

Po długich staraniach udało mi się w końcu znaleźć Crimson Chest (wygląda na to, że ma najmniejszy spawn rate, natomiast najczęściej spotykałem Hallowed Chest, zaraz potem Jungle i Frozen), a w niej Vampire Knives. Od razu pobiegłem je przekuć, dostałem Demonic Vampire Knives (+16% dmg), z pewnymi obawami przywołałem Skeletron Prime, żeby się przekonać, jak zabawka działa...

O.
Słodki.
Jeżu.

Walka trwała około 40-45 sekund, w trakcie których moje HP nie spadło poniżej maksa (a raczej spadło wiele razy, ale Vampire Knives od razu mnie leczyły). Obłedny dmg noży (46 bodajże), leczenie 1 HP za każde 10 dmg zadane (co przy 4-8 wylatujących jednocześnie nożach daje niesamowite obrażenia) i, co najlepsze, fakt, iż broń nie zużywa many, bo traktowana jest jako zwykłe melee, sprawiają, że ta broń nie ma sobie równych a po jej zdobyciu właściwie wszystko staje się banalnie proste (no dobra, Dungeonu jeszcze nie sprawdzałem...). Mam tylko nadzieję, że Redigit nie wpadnie na pomysł, by je znerfić (znerfować?) przy kolejnym updacie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2013 o 23:12, Ring5 napisał:

(...)


W sumie lekki zonk, bo po dwóch dniach od napisania tamtego - czyli praktycznie początku gry - jestem już mniej więcej w połowie listy. Z tym, że - ironicznie - najwięcej problemów sprawiło mi znalezienie Corruption, którego w moim świecie po prostu nie było. Z tego co wyczytałem, od wersji 1.2 może występować zamiennie z The Crimson.
W każdym razie, mam pełny set Molten Armor wraz z bronią i narzędziami (a także poprzednie: Crimson Armor i Meteorite Armor), Minisharka, Thorn Chakram (świetna broń!), rakietowy bucisze, chmurę w butelce, Ivy Whip/Hook, 400 max HP i sporo many, większość NPC-ów i sporych rozmiarów nieruchomość, w której mogę to wszystko pomieścić. Słowem, jest nieźle, ale to pewnie wierzchołek góry lodowej. :)
Obecnie zabieram się za Wall Of Flesh lub Skeletrona, choć wcześniej posłucham Twojej rady i przeszukam świat na powierzchni, chociażby w poszukiwaniu latających wysp. Ponoć odblokowywanie Hard Mode za wcześnie może skończyć się niemiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2013 o 22:53, xDeuSx napisał:

W sumie lekki zonk, bo po dwóch dniach od napisania tamtego - czyli praktycznie początku
gry - jestem już mniej więcej w połowie listy.


Bo przejście gry, rozumiane jako "muszę zabić wszystkich bossów" dużo czasu Ci nie zajmie. Kilka dni to absolutny maks. Ok, może przejście na hardmode trochę to zadanie utrudni, szczególnie, że możesz mieć problemy z walką z The Twins lub Skeletron Prime (The Destroyer jest raczej banalny), ale i tak nie potrwa to zbyt długo. Jest to jednak dopiero początek zabawy, polegającej na eksploracji świata i znalezieniu najlepszego sprzętu. Na same Vampire Knives polowałem chyba 4 dni w sumie, z czego dwa zajęło mi stanie w miejscu i farmienie Crimson Key.

Dnia 08.10.2013 o 22:53, xDeuSx napisał:

Z tego co wyczytałem, od wersji 1.2 może występować zamiennie z The Crimson.


Tak. Jeśli świat ma Corruption, to nie ma Crimson i odwrotnie.

Dnia 08.10.2013 o 22:53, xDeuSx napisał:

sporych rozmiarów nieruchomość, w której mogę to wszystko pomieścić.


A potem trzeba będzie to wszystko posortować, bo pogubić się jest baaaaardzo łatwo.

Dnia 08.10.2013 o 22:53, xDeuSx napisał:

Obecnie zabieram się za Wall Of Flesh


Bez zbudowania "mostu" w Piekle nawet nie próbuj. Naprawdę ciężko jest jednocześnie z nim walczyć, uciekać przed nim i lawirować między jeziorami lawy. A bez Skrzydeł jest to praktycznie niemożliwe.

Dnia 08.10.2013 o 22:53, xDeuSx napisał:

Ponoć odblokowywanie Hard Mode za wcześnie może skończyć się niemiło.


I tak, i nie. Jeśli masz Molten Armor, to właściwie nic więcej na normalu nie osiągniesz. Z mojej strony tylko drobna sugestia: zanim przejdziesz na Hardmode, zbuduj Lightsaber (Meteorite Bars i jakieś klejnoty są potrzebne). Sam miecz jest badziewny, ale jak już odblokujesz Hardmode, znajdź szybko Hallow, zejdź do jaskiń pod nim i zbierz Crystals. Mając (bodajże, nie pamiętam już dokładnie) 35, wracasz do "bazy" i z miecza świetlnego craftujesz Phasesaber. Dopóki nie zdobędziesz Light Disc lub Hallowed Blade, będzie to Twój najlepszy przyjaciel. Około 40 dmg i ciągłe machanie, dopóki wciskasz LMB, do tego całkiem sympatyczny knockback potrafią uratować skórę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2013 o 08:10, Ring5 napisał:

A potem trzeba będzie to wszystko posortować, bo pogubić się jest baaaaardzo łatwo.

Zauważyłem. Ale nawet nad największym bajzlem można zapanować tematycznie segregując wszystko w skrzynkach. Przydaje się doświadczenie nabyte w Minecrafcie. :)

Dnia 09.10.2013 o 08:10, Ring5 napisał:

Bez zbudowania "mostu" w Piekle nawet nie próbuj. Naprawdę ciężko jest jednocześnie z
nim walczyć, uciekać przed nim i lawirować między jeziorami lawy. A bez Skrzydeł jest
to praktycznie niemożliwe.

Szczerze mówiąc, po przekopaniu się przez całą mapę przy okazji budowania Hellevatora na jakiś czas mam dość budowania. Pozostaje eksploracja, zarobienie jakiegoś konkretniejszego grosza i nabycie co ciekawszych przedmiotów.
BTW: Most ma mieć jakąś określoną wysokość? Myślałem nad zrobieniem czegoś w rodzaju tunelu, co osłoniłoby mnie od ataków Hellbat''ów i Demonów, ale nie wiem jakich rozmiarów powinna być cała konstrukcja.

Dnia 09.10.2013 o 08:10, Ring5 napisał:

I tak, i nie. Jeśli masz Molten Armor, to właściwie nic więcej na normalu nie osiągniesz.
Z mojej strony tylko drobna sugestia: zanim przejdziesz na Hardmode, zbuduj Lightsaber
(Meteorite Bars i jakieś klejnoty są potrzebne). Sam miecz jest badziewny, ale jak już
odblokujesz Hardmode, znajdź szybko Hallow, zejdź do jaskiń pod nim i zbierz Crystals.
Mając (bodajże, nie pamiętam już dokładnie) 35, wracasz do "bazy" i z miecza świetlnego
craftujesz Phasesaber. Dopóki nie zdobędziesz Light Disc lub Hallowed Blade, będzie to
Twój najlepszy przyjaciel. Około 40 dmg i ciągłe machanie, dopóki wciskasz LMB, do tego
całkiem sympatyczny knockback potrafią uratować skórę.

Miecz może i średni, ale przy siekaniu wrogów lightsaberem (czerwonym, a jakże!) już kilka razy przyłapałem się na nuceniu "Marszu imperialnego". :D Ogólnie podobają mi się te nawiązania do popkultury czy klasyki gier. Chociażby Plumber Hat czy Hero Outfit mówią same za siebie. Nawet Wall Of Flesh wygląda mi na przeciwnika żywcem wyjętego z Contry, czy innej scrollowanej strzelanki.

Na koniec jedna z perełek, którą znalazłem na YT. ''Impossible is nothing''. http://www.youtube.com/watch?v=fglwhAimmGI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2013 o 18:38, xDeuSx napisał:

Zauważyłem. Ale nawet nad największym bajzlem można zapanować tematycznie segregując
wszystko w skrzynkach. Przydaje się doświadczenie nabyte w Minecrafcie. :)


W pewnym momencie same skrzynie zaczynają się mylić (gdzieś tak w okolicach 30 skrzyni). Ja teraz przerzuciłem się już na sortowanie skrzyń - jedno piętro to same metale (osobno ruda, osobno sztabki), nad nimi na manekinie odpowiednie zbroje, żeby od razu było widać, jaki metal w której skrzyni jest itp.

Dnia 09.10.2013 o 18:38, xDeuSx napisał:

Szczerze mówiąc, po przekopaniu się przez całą mapę przy okazji budowania Hellevatora
na jakiś czas mam dość budowania. Pozostaje eksploracja, zarobienie jakiegoś konkretniejszego
grosza i nabycie co ciekawszych przedmiotów.


Grosz najlepszy robi się właśnie na Wall of Flesh. Najprostszy sposób, to walka z nim aż zdobędzie się Clockwork Assault Rifle (wbrew pozorom, niewiele słabsza od Megasharka jest), craftowanie Crystal Bullets i farmienie WoF dla kasy (zarówno rzucanej przez niego, jak i ze sprzedanych przedmiotów). Potem, jak już znajdziesz Vampire Knives, jeszcze lepsza kasa leci z Hardmode bossów.

Dnia 09.10.2013 o 18:38, xDeuSx napisał:

BTW: Most ma mieć jakąś określoną wysokość?


Nie. Po prostu musi być nad lawą, najlepiej kilka bloczków ponad jej poziomem, wtedy ominiesz większość nierówności terenu w Piekle. Tylko długość się liczy, bo pierwsza walka, z Mnisharkiem, trochę potrwa, a cały czas musisz się cofać.

Dnia 09.10.2013 o 18:38, xDeuSx napisał:

Myślałem nad zrobieniem czegoś w rodzaju tunelu


Mało opłacalne. Raz, że narobisz się jak wół, a dwa, że i tak się nie uchronisz. Po pierwsze, w Piekle są przeciwnicy, których ataki przenikają przez ściany (np. Red Devil), po drugie - przeciwnicy spawnują się poza ekranem, więc tunel przed wszystkimi Cię nie uchroni, a tylko ograniczy zdolność manewrowania i utrudni dotarcie do tych, którzy będą atakowali Cię z zewnątrz. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest most. Wystarczy, że będzie grubości jednego bloczka, więcej nie trzeba.

Dnia 09.10.2013 o 18:38, xDeuSx napisał:

Miecz może i średni, ale przy siekaniu wrogów lightsaberem (czerwonym, a jakże!) już
kilka razy przyłapałem się na nuceniu "Marszu imperialnego". :D


Phasesaber pod tym względem jest jeszcze lepszy. Wygląd ten sam, ale przynajmniej jest użyteczny :)

Dnia 09.10.2013 o 18:38, xDeuSx napisał:

Ogólnie podobają mi się te nawiązania do popkultury czy klasyki gier.


Cała gra jest nimi przesiąknięta. I sama w sobie jest jednym wielkim nawiązaniem. Do Castlevanii, do Ghosts''n''goblins itp.

Dnia 09.10.2013 o 18:38, xDeuSx napisał:

Na koniec jedna z perełek, którą znalazłem na YT. ''Impossible is nothing''. http://www.youtube.com/watch?v=fglwhAimmGI


Yrimir i Hero to psychole :D Poszukaj filmików z "komnatami śmierci", gdzie ściany, podłoga i sufit wyłożone są Spikes, następnie spawnują WSZYSTKICH bossów z gry i z nimi walczą. Nie pamiętam, który to, czy Yrimir, czy Hero. Ale o Terrarii wiedzą chyba więcej od samego Redigita.

A na marginesie. Wypróbowałem już Vampire Knives w każdym obszarze, na każdym bossie i broń miażdży. Wcześniej przez Dungeon przemykałem kryjąc się po kątach, kopiąc tunele, robiąc wypady i blokując za sobą wejścia. Teraz idę przed siebie niczym niezwyciężona Armia Czerwona, radośnie likwidując wszystko po drodze. Walka 1vs1 z Paladynem (4k HP) w zwarciu przestała być jakimkolwiek problemem. Powiedziałbym, że VK są mocno przegięte, gdybym tak dobrze się przy nich nie bawił :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szlag mnie zaraz trafi... Spędziłem cały wczorajszy dzień na tworzeniu nowej "bazy". Tym razem miała wyglądać jak Gwiazda Śmierci - tło, czyli ściany, miały przypominać przekrój przez DS, a na tym tle miały być normalne pokoje itp. Wieczorem kot wskoczył na laptopa, zamknął go, co teoretycznie powinno laptoka uśpić. Niestety, zamiast przejść w stan uśpienia, laptok się zawiesił, przez co musiałem go resetować. I pewnie nie było w tym nic złego, gdyby nie fakt, że dzięki temu mój "świat" w Terrarii, nad którym się tak wczoraj napracowałem, jest teraz do wyrzucenia. Najpierw w ogóle nie chciał się wczytać, potem, gdy potraktowałem kopię zapasową TEditem, żeby ją odzyskać, niby zaczęło działać, ALE:
- wszystkie skrzynie są puste
- wszyscy NPC zniknęli
- niektórzy NPC zaczynają się pojawiać, ale zamiast "normalnych" imion, nazywają się np. "Guide the Guide", "Dryad the Dryad" itp.

Czyli plik jest skopany. Nie chcę kontynuować "pracy" na tym pliku, bo boję się, że coś jeszcze może być zwalone i że po kolejnych update''ach padnie kompletnie. Stworzyłem nowy świat i nawet nieźle wyszło, bo trafiłem na The Crimson i piramidy, ale jakoś nie mam ochoty zaczynać całej roboty od początku. Naprawdę się wczoraj narobiłem (DS miała 320 bloczków średnicy i już samo stworzenie takiego koła było nie lada wyzwaniem) i na myśl o tym, że miałbym wszystkie szkice tworzyć na nowo, robi mi się trochę słabo... Chyba pogram sobie trochę w TORa... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować