Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Skandal: chińscy więźniowie byli zmuszani do... "farmienia" złota w grach MMO

53 postów w tym temacie

Witam.

Szara strefa rządzi ;-D a jeszcze bardziej szara strefa moralności!, ale żeby kazać więźniom zdobywać golda w MMO ?? i z tego zarabiać ? poroniony pomysł. W sumie oni są zdolni do wszystkiego tyle ich tam jest że od dłuższego czasu jedzą koty i psy bo na kurakach by chyba nie wyrobili. Mnie martwi jeszcze jedna kwestia. Wyszło to na jaw dziś. A jeśli ten proceder trwał już od dłuższego czasu ?? np rok albo i dłużej. Kto wie jak jest w innych krajach i innych więzieniach na świecie. Podziemia skrywają wiele tajemnic.

BTW: Widzę że w tym temacie to już lekka wymiana zdań i contry się robią. :D Dawać więcej. Lubie patrzyć jak ludzie uprawiają sport "mojsza" "twojsza", bo każdy jest bogiem w swych przekonaniach.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 22:02, wojcio102 napisał:

Czy ja pisałem, że mieliby lepiej bez tego? Wkurzyłem się tylko tym, że twierdziłeś iż
jest to sama radość móc grać po nocach za darmo... Zgadzam się z Hydro2 - nie wracaj
tu lepiej.

LoL. Nie napisałem, że jest to sama radość. Ludzie czytają, ale nie wiedzą, co czytają. Nie chciałem żeby ktos to zrozumiał jak "tylko im pozazdrościć". Wszyscy patrzą na Chiny, krzyczą, że tam jest coś źle, ale tak na prawdę się boją. Tam wszystko idzie ku lepszemu, coś szybciej, coś wolniej, ale w jednym kierunku, u nas tym czasem jest coraz gorzej, ale mimo to, wszystkich najbardziej obchodzi to, co się dzieje w chińskim więzieniu. Nikomu nie przeszkadza fakt, że w polskich wiezieniach kluczowi więźniowie potrafią zawisnąć na papierze toaletowym, wszystkich wkurza fakt, że Chińczycy farmią złoto, a zwłaszcza Blizzarda, który zapewne sporo zapłacił za artykuł w guardianie. Większość takich newsów to bzdury. Zwłaszcza, że na logikę biorąc, jak sobie podliczycie, to ci więźniowie po kilku tygodniach musieliby być hospitalizowani, nie ma o tym mowy, bo oczywiście to jest zwykła medialna fikcja. Długotrwałe ograniczenie snu poniżej 6.5h dziennie powoduje spadek tolerancji glukozy we krwi o 40%. Jak zwykle, nawet jeśli jest w tym coś prawdy, to jest to znacząco podkolorowane.
Jest pewien analogiczny przykład tego typu kłamstwa medialnego. Film Stevena Spielberga "the last days", w którym przedstawiono między innymi wzbogaconą historię Irene Zisblatt, która wg tego, co mówi w tym filmie była chyba mentorem samego Rambo. Nie dość, że uciekła z komory, to jeszcze zjadła rodzinne klejnoty, po czym wielokrotnie wygrzebywała je ze swoich fekaliów i połykała ponownie. Oczywiście w żadnym wypadku nie dostała: owsików, tasiemca, toksoplazmozy, lambliozy, bąblowicy, włośnicy, durów, czerwonki, cholery, e-Coli, zapalenia wątroby A i E itd. Imponujące prawda? Zatem wzywam po prostu do refleksji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 22:26, hans_olo napisał:

LoL. Nie napisałem, że jest to sama radość. Ludzie czytają, ale nie wiedzą, co czytają.


Cytat z jednego z postów napisanych tu przez Ciebie: No tak, bo w Chinach to mają obozy koncentracyjne i w ogóle, a teraz jak się okazuje, że mają tam luksus grania w MMO, to ci sami krzykacze mówią, że też źle. Niech mi ktoś napisze racjonalnie, co w tym złego?

Faktycznie nie wiem co czytam... Bo luksus to nie znaczy "cud, miód".
Co w tym złego? Nie no nic, najlepiej męczyć ludzi tego typu zachowaniami, bo politycy nie chcą się przyznać do błędów. A co do "znacznego rozwoju Chin i znacznego spadku Polski" to powiem tyle: wszystkie państwa w tej chwili podupadają, ale moim zdaniem u nas na pewno nie jest tak źle jak na wschodzie. Możesz wypowiedzieć swoje zdanie, bez dożywotniego zmuszania do pracy, a co za tym idzie - jesteś wolny? Tak jesteś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.05.2011 o 22:26, hans_olo napisał:

swoich fekaliów i połykała ponownie. Oczywiście w żadnym wypadku nie dostała: owsików,
tasiemca, toksoplazmozy, lambliozy, bąblowicy, włośnicy, durów, czerwonki, cholery, e-Coli,
zapalenia wątroby A i E itd. Imponujące prawda? Zatem wzywam po prostu do refleksji.

Ja wzywam do sprawdzania informacji, miałem napisać dłuższego posta, ale ucięło całego, więc napiszę część.

Nie, Chiny się nie rozwijają społecznie, politycznie czy gospodarczo. W tej ostatniej kwestii stoją w miejscu bo dalej polegają na przemyśle (notabene cudzym). Społecznie- niska, wręcz zerowa świadomość, politycznie- również, korupcja w każdej dosłownie dziedzinie życia. Przykład? Powszechną praktyką jest aborcja gdy okazuje się, że ma się urodzić dziewczynka- taka praktyka jest karana śmiercią i pilnowana przez specjalne komisje by uniknąć takich sytuacji. Powody tego jak i same wskaźniki urodzeń nie pokazują w żadnym calu rozwoju. Dziewczynki usuwa się z bo posag trzeba dać, a i w polu nie pracuje. Walka z tym jest nieskuteczna- w samym Pekinie stosunek mężczyzn do kobiet wynosi 7:1, nie mówiąc o innych prowincjach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 22:46, Hydro2 napisał:

Nie, Chiny się nie rozwijają społecznie, politycznie czy gospodarczo. W tej ostatniej
kwestii stoją w miejscu bo dalej polegają na przemyśle (notabene cudzym). Społecznie-
niska, wręcz zerowa świadomość, politycznie- również, korupcja w każdej dosłownie dziedzinie
życia. Przykład? Powszechną praktyką jest aborcja gdy okazuje się, że ma się urodzić
dziewczynka- taka praktyka jest karana śmiercią i pilnowana przez specjalne komisje by
uniknąć takich sytuacji. Powody tego jak i same wskaźniki urodzeń nie pokazują w żadnym
calu rozwoju. Dziewczynki usuwa się z bo posag trzeba dać, a i w polu nie pracuje. Walka
z tym jest nieskuteczna- w samym Pekinie stosunek mężczyzn do kobiet wynosi 7:1, nie
mówiąc o innych prowincjach

OMG. Na prawdę muszę na to odpowiadać? 7:1? To niesamowite, że jeszcze są w stanie się rozmnażać.
http://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_the_People''s_Republic_of_China#CIA_World_Factbook_demographic_statistics
Wykres chyba jednoznacznie wskazuje jakie głupoty tutaj wypisujesz.
W ciągu ostatnich lat bardzo wiele się zmieniło. Niech tu chociażby będzie za przykład ponowna legalizacja chińskiej opery. Dla naszych uszu niezbyt to przyjemna sztuka, ale w Chinach lubią sobie pooglądać. Korupcja w Polsce i Chinach
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/04/World_Map_Index_of_perception_of_corruption.png
Jak widać, różnica śladowa.
Nie w Polsce nie jestem wolny. Mogę wybrać tylko tych polityków, którzy mają błogosławieństwo okrągłego stołu. Przepraszam, przecież ja nie mogę wybrać żadnych polityków, partie same ich sobie wybierają.
Aborcja, proszę, tylko nie tutaj. Przecież wiadomo, że nie mamy czym się w tej kwestii wywyższać nad Chinami.
Nie rozwija się społecznie? Jeszcze dwadzieścia lat temu szkolnictwo było przez rząd Chin traktowane po macoszemu. Trzymiesięczne wakacje miały pozwalać na większe poświęcenie w polu ryżowym. Dzisiaj, gdy młodzi Chińczycy piszą maturę, cały kraj wstrzymuje oddech. Młodzi Chińczycy coraz częściej odcinają się od tradycyjnego swatania przez rodziców i szukają miłości sami, także w internecie.
Na prawdę, zajmijmy się swoją piaskownicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 17:30, hans_olo napisał:

To nie są przedszkolaki, tylko więźniowie,


Rzeczywiście, masz absolutną rację! Oni nie zasługują na to, by mieć chociażby 5 minut odpoczynku! Ba, powiem więcej - za każdy przejaw niezadowolenia z ukochanej, wspaniałej i troskliwej władzy ludowej, powinno się skazywać nie tylko na ciężkie roboty, ale na łamanie kołem, ćwiartowanie, darcie pasów, lanie siarki na oczy i wyrywanie języka, by więcej nie bluźnił przeciwko Partii. A na koniec rozstrzelanie przez powieszenie. I to nie tylko sam winowajca powinien taką karę ponosić. Powinna ona spotkać także rodziców winowajcy (jeśli żyją), bo wydali na świat niewdzięcznego śmiecia; partnera/partnerkę winowajcy, za to, że nie doniósł na czas odpowiednim organom, że mają w społeczeństwie pasożyta; dzieci winowajcy, by geny reakcyjne nie plugawiły społeczeństwa.

Szkoda tylko, że nie dostrzegasz pewnych analogii między tymi więźniami, a tym, co działo się w naszym pięknym, nadwiślańskim kraju jakieś 60-65 lat temu, gdy na konwejer trafiało się za byle co. Ciekawe, czy tamci ludzie to dla ciebie nie "przedszkolaki, tylko więźniowie". Bo przecież skoro trafili do więzienia (jeśli oczywiście mieli szczęście i przetrwali śledztwo), to znaczy, że musieli być winni, nie? Ot, kolejny zwolennik teorii "pokaż mi człowieka, a ja na niego znajdę paragraf".

Dawno temu mój dowódca kompanii zwykł mawiać "idź no, kochany, do szefa i poproś o młotek, a potem weź się pie*&$%nij w łeb". Święte słowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czepiacie się, przecież to nowy wspaniały lewicowy świat. Najpierw resocjalizacja zbrodniarzy/zdrajców poprzez lekką pracę na rzecz ojczyzny w górnictwie, potem niezasłużony odpoczynek połączony z reedukacją informatyczną. I jak tu odmówić lewakom humanitaryzmu? U nas krwawi burżuje zamykają masowo lud pracujący miast i wsi w więzieniach, bez jedzenia, ubioru, w połączeniu z całkowitym wyzyskiem psychiczno-fizycznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 23:06, hans_olo napisał:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/04/World_Map_Index_of_perception_of_corruption.png
Jak widać, różnica śladowa.
Nie w Polsce nie jestem wolny. Mogę wybrać tylko tych polityków, którzy mają błogosławieństwo
okrągłego stołu. Przepraszam, przecież ja nie mogę wybrać żadnych polityków, partie same
ich sobie wybierają.
Aborcja, proszę, tylko nie tutaj. Przecież wiadomo, że nie mamy czym się w tej kwestii
wywyższać nad Chinami.
Nie rozwija się społecznie? Jeszcze dwadzieścia lat temu szkolnictwo było przez rząd
Chin traktowane po macoszemu. Trzymiesięczne wakacje miały pozwalać na większe poświęcenie
w polu ryżowym. Dzisiaj, gdy młodzi Chińczycy piszą maturę, cały kraj wstrzymuje oddech.
Młodzi Chińczycy coraz częściej odcinają się od tradycyjnego swatania przez rodziców
i szukają miłości sami, także w internecie.
Na prawdę, zajmijmy się swoją piaskownicą.

Naucz się czytać ze zrozumieniem, w Pekinie i niektórych prowincjach. To ostatnie zdanie jest właśnie efektem tego co powiedziałem.Porównanie z 20 lat temu gdy każdy rząd komunistyczny trząsł portkami, o zajściach na Placu Niebiańskiego Spokoju nie słyszałeś? Swoją drogą dziwne, że ktoś mówiący o krytyce informacji Guardiana cytuje wiadomości z wikipedii i CIA.

2) Jest różnica między nie być wolnym, a mieć możliwość utworzenia własnej partii i "nie wybierać z 4", oczywiście kto dzisiaj słyszał o inicjatywie ustawodawczej 100 tys. osób, a ile osób w ogóle próbuje coś w tej kwestii zrobić? Każdy narzekać umie, ale robić nie ma komu, więc albo przyjmij rzeczywistość taką jaka jest albo zacznij coś robić w tej kwestii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 23:34, Hydro2 napisał:

Naucz się czytać ze zrozumieniem, w Pekinie i niektórych prowincjach.

I w czym problem? Tu jest więcej, tu jest mniej, nic w naturze nie ginie.

Dnia 27.05.2011 o 23:34, Hydro2 napisał:

To ostatnie zdanie
jest właśnie efektem tego co powiedziałem.Porównanie z 20 lat temu gdy każdy rząd komunistyczny
trząsł portkami, o zajściach na Placu Niebiańskiego Spokoju nie słyszałeś? Swoją drogą
dziwne, że ktoś mówiący o krytyce informacji Guardiana cytuje wiadomości z wikipedii
i CIA.

Wyglądają na wiarygodne, w przeciwieństwie do więźniów śpiących 4h/dobę.

Dnia 27.05.2011 o 23:34, Hydro2 napisał:

2) Jest różnica między nie być wolnym, a mieć możliwość utworzenia własnej partii i "nie
wybierać z 4", oczywiście kto dzisiaj słyszał o inicjatywie ustawodawczej 100 tys. osób,
a ile osób w ogóle próbuje coś w tej kwestii zrobić? Każdy narzekać umie, ale robić nie
ma komu, więc albo przyjmij rzeczywistość taką jaka jest albo zacznij coś robić w tej
kwestii

Czy my mówimy o tym samym kraju?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Partie_polityczne_Polski#Polska_obecna_scena_polityczna
O ilu z nich słyszałeś? Dlaczego miałbym zakładać nową partię, skoro znajdzie się z pewnością w tym tłumie taką, która mi się spodoba? Polski pluralizm to fikcja. Z resztą pluralizm sam w sobie jest systemem jedynie osłabiającym państwo oraz naród, czego Polska była przykładem kilkukrotnie.
Uczestniczę w ideosferze (może nie jakoś aktywnie, ale uczestniczę) i wiem, jak bardzo olewana jest inicjatywa obywatelska. Kto pozwoli panu Rybińskiemu na zrobienie czegokolwiek mądrego? Przecież ZUS jest najważniejszy. Rzucasz hasełkami, które są martwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 20:29, hans_olo napisał:

A w sądzie kiedyś byłeś?


A jaki ma to związek z tematem?
Napisałeś:
"Niech mi ktoś napisze racjonalnie, co w tym złego? hyba takim Blizzardom jedynie nie w sos. Ale kogo to obchodzi?"
Postaram się wytłumaczyć racjonalnie. Ja pracuję fizycznie 8h w tygodniu + czasami w weekendy i uważam, że dość się urobię. Jeżeli ktoś pracuje 12h w KOPALNI, dzień w dzień, a do tego jest zmuszany nocami do wysiadywania przy komputerze, to obojętnie jakim by nie był człowiekiem - więźniem, nie więźniem, jest to niehumanitarne. Swoimi wypowiedziami podkreśliłeś tylko, że albo tego nie pojmujesz, albo po prostu jesteś ograniczonym chamem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować