Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Team Fortress 2 za darmo - to nie żart. Jest też tryskający humorem trailer

89 postów w tym temacie

Dnia 25.06.2011 o 04:14, doflamingo napisał:

Grę ściągałem kilkanaście godzin, zagrałem jakąś godzinę i mam jej dość! jest dla mnie
zbyt monotonną, prostą i nierealistyczną, głupią nawalanką.


a wracaj do CoDa :P Jak teef jest prosty i monotonny to ze mnie królowa angielska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, przyznaję, jestem z "plebsu", który rzucił się na grę, gdy wyszła za darmo. Pograłem kilka godzin i chyba na jakiś czas sobie odpuszczę... Sama gra jest świetna, natomiast widzę, że większość osób nie ma pojęcia, na czym polega współpraca. Z całym szacunkiem dla wszystkich, ale odnoszę wrażenie, że ogromna liczba osób traktuje TF2 jako team free-for-all, rodem z CoDa. I to, co tam się sprawdzało (nabijanie fragów), tu już nie przejdzie.

Przykład: wszedłem na mapkę "Gold Rush" (tryb Payload, w którym trzeba "zapchać" wagonik do bazy wroga). Udało się zatrzymać przeciwnika, dobrze by było wykorzystać moment, by cofnąć ich wagonik. Przyczaiłem się przy nim, licząc na wsparcie teamu... Już nie mówię nawet, że też mogli "pchać", ale chociaż pilnować, żeby mnie nikt nie odstrzelił. Nie... Cała zgraja poleciała walczyć z przeciwnikiem. Gdyby chociaż zrobili to z głową, ale też nie - część pobiegła do przodu, reszta gdzieś została, żeby kampić, a rezultat był taki, że zmasowany kontratak przeciwnika zmiótł wszystkich i zostałem sam przy wagoniku. Nie muszę dodawać, że skończyło się to rychłym zejściem i "dopchaniem" wagonika do celu przez Niebieskich. A wystarczyło, by parę osób rzeczywiście go broniło, zamiast ganiać za fragami, które w tym trybie do niczego się nie przydają. Czy tak ciężko zrozumieć, to, że tytuł gry to TEAM Fortress 2 i kluczowym słowem jest tu Team?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2011 o 11:41, Ring5 napisał:

Tak, przyznaję, jestem z "plebsu", który rzucił się na grę, gdy wyszła za darmo. Pograłem
kilka godzin i chyba na jakiś czas sobie odpuszczę... Sama gra jest świetna, natomiast
widzę, że większość osób nie ma pojęcia, na czym polega współpraca. Z całym szacunkiem
dla wszystkich, ale odnoszę wrażenie, że ogromna liczba osób traktuje TF2 jako team free-for-all,
rodem z CoDa. I to, co tam się sprawdzało (nabijanie fragów), tu już nie przejdzie.

Przykład: wszedłem na mapkę "Gold Rush" (tryb Payload, w którym trzeba "zapchać" wagonik
do bazy wroga). Udało się zatrzymać przeciwnika, dobrze by było wykorzystać moment, by
cofnąć ich wagonik. Przyczaiłem się przy nim, licząc na wsparcie teamu... Już nie mówię
nawet, że też mogli "pchać", ale chociaż pilnować, żeby mnie nikt nie odstrzelił. Nie...
Cała zgraja poleciała walczyć z przeciwnikiem. Gdyby chociaż zrobili to z głową, ale
też nie - część pobiegła do przodu, reszta gdzieś została, żeby kampić, a rezultat był
taki, że zmasowany kontratak przeciwnika zmiótł wszystkich i zostałem sam przy wagoniku.
Nie muszę dodawać, że skończyło się to rychłym zejściem i "dopchaniem" wagonika do celu
przez Niebieskich. A wystarczyło, by parę osób rzeczywiście go broniło, zamiast
ganiać za fragami, które w tym trybie do niczego się nie przydają. Czy tak ciężko zrozumieć,
to, że tytuł gry to TEAM Fortress 2 i kluczowym słowem jest tu Team?


Tak też bywa... ale moja rada: mikrofon zdziała cuda. Często mocno ogarnięty "kapitan drużyny" na micu, może dość skutecznie zmobilizować drużynę. Mi się udawało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TF2 gra z wyższych półek, dlaczego ?
1. Dobra grafika
2. Zabawa
3. Nie nudzi się
4. Można się oderwać od gry w każdej chwili

TF2 - za darmo, hmm?
Czy to dobrze, że TF2 jest darmowe?
Jak zawsze są plusy i minusy:
Plusami są na pewno:
- więcej ludzi
- większe zainteresowanie grą ponieważ nie każdy ma pieniądze
- większe zyski dla studia które wydało TF2, ponieważ jest sklep
- większy rozwój gry, ponieważ czym więcej ludzi grających tym więcej pomysłów na to jak powiększyć możliwości tej gry
Minusy:
- dzieci (mowa o tych 10-12 lat - Metinowcy) ;(
- otwarta gra na świat, wcześniej była troszkę zamknięta z powodu tego, że trzeba było płacić za grę
- pojawią się cheaty ;(

BTW.: Jak się kupiło The Orange Box to była uciecha :D, kumaci - uśmiech :D
To moje zdanie i nie musisz się z tym zgadzać :)
Jak coś to nick DeliVeriuS - steam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale lepiej najpierw spróbować pogadać z jakimś angielskim kumplem :) Ja się dziwiłem, czemu mnie nikt nie słucha, same boty czy co, a okazało się że tak beblam po angielsku, że słowa nie rozumieli. Tak nasze polskie szkoły uczą angielskiego, słówka i gramatyka w małym paluszku, a wymowa i akcent w d*pie... Pamiętajcie, jeżeli uważacie, że dobrze brzmicie po angielsku, lepiej jeszcze poćwiczcie :D
Z tym mikrofonem to ogólnie racja, jest to potężny atut w drużynie, pozwala na szybką komunikację (Sniper Richmond is a Spy!), informowanie co/kto gdzie jest potrzebny, zamiast wciskać hotkeye do "We need a sentry here!", których mało kto słucha (Pyry zdawają się być głuche na "This Spy is not our Spy!") lepiej to powiedzieć do mikro. BTW, jak gadamy przez mikrofon to słyszy nas tylko własna drużyna? Bo szczerze to nie mam pojęcia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2011 o 12:40, Richmond94 napisał:

BTW, jak gadamy
przez mikrofon to słyszy nas tylko własna drużyna? Bo szczerze to nie mam pojęcia :D


Jeżeli nie jest włączony AllTalk (zazwyczaj tylko na małych serwerach), to nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2011 o 12:40, Richmond94 napisał:

Ale lepiej najpierw spróbować pogadać z jakimś angielskim kumplem :) Ja się dziwiłem,
czemu mnie nikt nie słucha, same boty czy co, a okazało się że tak beblam po angielsku,
że słowa nie rozumieli. Tak nasze polskie szkoły uczą angielskiego, słówka i gramatyka
w małym paluszku, a wymowa i akcent w d*pie... Pamiętajcie, jeżeli uważacie, że dobrze
brzmicie po angielsku, lepiej jeszcze poćwiczcie :D

Pytanie. Ilu z nich było Anglikami? Próbowałeś kiedyś rozmawiać po angielsku z Niemcem? Karkołomne zadanie. Anglik spokojnie radzi sobie ze słowiańskim akcentem. Spokojnie radzi też sobie z niemieckim akcentem. Ale gorzej jest, gdy dochodzi do konfrontacji między dwoma narodowościami, dla których angielski nie jest ojczysty. I tak Polakom po angielsku bardzo łatwo dogadać sie z Portugalczykiem i Hiszpanem, ale gorzej z Niemcem, Szwedem, czy Duńczykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj tydzień albo dwa, wtedy dzieci sobie pójdą, wrócą do tibii i metina (mam wielką nadzieję). Na razie TF2 jest niegrywalny. Pocieszę Cię, Heck, że ja miałem formata i w tym niekorzystnym okresie muszę od nowa ściągać te 12 giga, razem z milionami innych ludzi :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogli wymyślić nic gorszego, od kiedy TF2 jest darmowy cudem jest wejście na jakikolwiek normalny serwer. Do tego zacznie się aż roić od różnych bardzo denerwujących ludzi. W dodatku żeby zdobyć "pełną" wersje gry wystarczy kupić cokolwiek w sklepie ? Śmieszne, najtańszy przedmiot w grze kosztuje bodajże 0,49 euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak kilkadziesiąt tysięcy ludzi kupi ten najtańszy itemek, to już mają trochę kasy. Nawet jak połowa zostanie przy TF2 i kupi choć jeden klucz do skrzyni, to znów trochę zarobią. "Wypuściłem darmowego TF2, więc wiem co to marketing, panienko lekkich obyczajów" ;) Podobna akcja była np z World of Goo, którego sprzedawali za "co łaska". Dość zarobili jak na taką indie grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2011 o 10:21, NBlast napisał:

a wracaj do CoDa :P Jak teef jest prosty i monotonny to ze mnie królowa angielska.

Królowo angielsko, dzieci w tej grze jest dużo a trudność zależy od doświadczenia gracza, dla niektórych będzie to trudna gra a dla innych łatwa. Serie call of duty skończyłem na drugiej części grając tylko w singla, a moim ostatnim najbardziej grywalnym fps-em na multiplayer był Battlefield 2, później przeszedłem na na takiego sobie BF 2142 i BFBC2, ale wydał mi się zbyt skonsolowany, więc przestałem w niego grać po kilkudziesięciu godzinach, więc mi nie mów do czego mam wracać. A jakbyś szukał trudnej gierki dla początkujących to zapraszam do wypalonego już BF2 gdzie grają przeważnie weterani, albo do wypalonego moda Fallout online 2238 (gierka mało znana na tym forum) http://www.youtube.com/watch?v=Ifzr89CY3Dg, spróbuj się w niej czegoś dorobić, wybić 20 osobową milicję i przejąć miasto w pojedynkę! to jest sztuka której dzieciak na pewno nie umiałby zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2011 o 19:45, doflamingo napisał:

> a wracaj do CoDa :P Jak teef jest prosty i monotonny to ze mnie królowa angielska.

Królowo angielsko, dzieci w tej grze jest dużo a trudność zależy od doświadczenia gracza,
dla niektórych będzie to trudna gra a dla innych łatwa. Serie call of duty skończyłem
na drugiej części grając tylko w singla, a moim ostatnim najbardziej grywalnym fps-em
na multiplayer był Battlefield 2, później przeszedłem na na takiego sobie BF 2142 i BFBC2,
ale wydał mi się zbyt skonsolowany, więc przestałem w niego grać po kilkudziesięciu godzinach,
więc mi nie mów do czego mam wracać. A jakbyś szukał trudnej gierki dla początkujących
to zapraszam do wypalonego już BF2 gdzie grają przeważnie weterani, albo do wypalonego
moda Fallout online 2238 (gierka mało znana na tym forum) http://www.youtube.com/watch?v=Ifzr89CY3Dg,
spróbuj się w niej czegoś dorobić, wybić 20 osobową milicję i przejąć miasto w pojedynkę!
to jest sztuka której dzieciak na pewno nie umiałby zrobić.


Lekcja akronimów - łatwy - trudny; prosty - skomplikowany. Mam to gdzieś czy grają weterani czy nie. Mam na myśli to, że w teef2 jest wręcz niesamowicie rozwiniety pod względem zaawansowanych technik i strategii. CoD przy tym wypada niemiłosiernie blado. A w tych BFach, czy czasem ci weterani nie stosują czasem 3-4 najskuteczniejszych technik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko. Otóż zacząłem grać skoro jest już darmowa, ale wyczytałem, że po każdym meczu dostaje się jakiś item. Ja ukończyłem dwa mecze, w jednym nawet wygraliśmy 5 rund pod rząd a przedmiotu, jakoś żadnego nie dostałem. Od czego to zależy? Aha i jak chciałem wejść do ekwipunku to się nie dało, bo był wyświetlony napis "łączę z serwerem przedmiotów proszę czekać"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować