Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sony zaatakowane przez hakerów, gdyż broni swoich IP?

64 postów w tym temacie

Dnia 28.06.2011 o 11:25, Hydro2 napisał:

Gram w mmo i gry multi, tam zasady zmieniają się cały czas. Ponadto jest chyba coś takiego
jak "Odczucia dot. gry mogą się zmienić z czasem". I gadanie,że nikt by się czegoś takiego
nie spodziewał jest szczytem naiwności. Jak powiedziałem, Sony udostępnia usługę, produkt
i zasady należą do nich. Jak chcesz to się procesuj, ale wtedy zostaniesz wyśmiany za
niedoczytanie ostrzeżeń, umowy licencyjnej etc


Bzdura. Sony SPRZEDAJE produkt, a jeśli chce mieć wpływ na jego użytkowanie to niech go dzierżawi.

Pisałem już palpatine, że w USA, gdzie procedury składania pozwów zbiorowych są prostsze niż u nas, taki pozew złożono. I wiesz co? Jakoś nikt nikogo nie wyśmiał.

http://uk.ps3.ign.com/articles/108/1086720p1.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli zdaniem wszystkich medrkow, placac za PS3 jedynie go wypozyczamy od Sony ? Bo ja mam wrazenie, ze jesli na jakis sprzet wydaje kupe kasy to moge zrobic z nim co chce i Sony nic do tego. Zreszta taki przyklad... Kupujesz sobie zestaw laserowo ostrzonych, tytanowych nozy. Ale po pewnym czasie ich producent stwierdza, ze skoro paru wlascicieli uzylo ich aby kogos zaszlachtowac, to teraz wszyscy maja uzywac tepych. Ot, takie jest jego widzimisie... I teraz do kazdego wlasciciela przychodzi smutny pan od tepienia nozy. A kazdy kto jakims domowym sposobem sprobuje sobie z powrotem naostrzyc swoj noz, zostaje pozwany i ogloszony przestepca... Witamy w swiecie Sony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2011 o 11:18, Doomann napisał:

OK - miałeś Linuxa. Nie tylko ty - nawet na gramie znalazłoby się jeszcze paru. Co z
tego? Kupujesz konsolę, żeby móc na niej grać w gry

To, w jakim celu ktoś kupuje dany produkt, jest jego prywatną sprawą.

Dnia 28.06.2011 o 11:18, Doomann napisał:

nigdzie nie jest napisane "Sony gwarantuje, że w każdym PS3 będzie możliwość instalacji
Linuxa".

Nie musi. Prawo określa dostępność cech produktu oferowanych w chwili sprzedaży.

Nie możliwość instalacji Linuxa jest funkcją, za którą płacisz, więc marudzenie,

Dnia 28.06.2011 o 11:18, Doomann napisał:

Oczywiście - można się spierać, że nieładnie
Sony postąpiło zabierając Linuxa, skoro na początku był i wszyscy myśleli, że będzie
po wsze czasy. Ale wiesz dlaczego Sony to zrobiło? Bo mogło.

A wiesz, dlaczego dostało równie nieładną odpowiedź? No właśnie ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2011 o 11:31, leszeq napisał:

Czyli zdaniem wszystkich medrkow, placac za PS3 jedynie go wypozyczamy od Sony ? Bo ja
mam wrazenie, ze jesli na jakis sprzet wydaje kupe kasy to moge zrobic z nim co chce
i Sony nic do tego. Zreszta taki przyklad... Kupujesz sobie zestaw laserowo ostrzonych,
tytanowych nozy. Ale po pewnym czasie ich producent stwierdza, ze skoro paru wlascicieli
uzylo ich aby kogos zaszlachtowac, to teraz wszyscy maja uzywac tepych. Ot, takie jest
jego widzimisie... I teraz do kazdego wlasciciela przychodzi smutny pan od tepienia nozy.
A kazdy kto jakims domowym sposobem sprobuje sobie z powrotem naostrzyc swoj noz, zostaje
pozwany i ogloszony przestepca... Witamy w swiecie Sony


Pewnie palpatine, Doomann i Hydro2 radośnie by się na to zgodzili, gdyby na opakowaniu producent umieścił tekst "użytkowanie zakupionego produktu wiąże się z zaakceptowaniem umowy licencyjnej" ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korekta PS 3 to w zasadzie komputer, a panowie z Sony są mistrzami w zabieraniu funkcji. PS 3 80GB miało możliwość odpalania gier z PS 2 przez chip na płycie głównej ale że w swojej wielkiej mądrości zapomnieli o przygotowaniu gier na start więc ludzie nadal grali w to co było na PS 2 (a jest tego naprawdę sporo i to baardzo dobrych tytłów które biją "hity" z PS 3 na głowę), więc co zrobiono ? Wycofano wersję 80GB, z obietnic wsparcia gier PS 2 również. Bo fakt ludzie kochają płacić za remake w "HD" (w końcu HD jest modne), lub trzymać tony sprzętu w domu.

Dalej sprawa z linuxem. Miałem Gentoo na PS 3 i pracowało mi się bardzo fajnie. Możliwości Cella są naprawdę duże, a posiadanie mini serwera to jedna z wielu rzeczy na które pozwalała instalacja Linuxa. Ale znowu Sony swtierdziło fajna funkcja to ją wywalimy!

Potem doszły urządzenia na USB co już jest mega przegięciem bo cytuje "centrum rozrywki" jak było nazywane PS 3 przez Sony bez obsługi dysków zewnętrznych jest kapkę do bani. Ale rozumiem że to też dodatek no tak w końcu "centrum rozrywki" to tylko gry...

I na koniec zbieranie danych wszelakich, stare nie aktualizowane zabezpieczenia, aktualizacje OS które ubijają stare modele konsoli za pomocą YLOD. Fakt Sony może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.06.2011 o 11:34, Reddi napisał:

Pewnie palpatine, Doomann i Hydro2 radośnie by się na to zgodzili, gdyby na opakowaniu
producent umieścił tekst "użytkowanie zakupionego produktu wiąże się z zaakceptowaniem
umowy licencyjnej" ;D

Radośnie zgadzam się jako osoba, która uważa, że jeżeli ktoś pracuje latami to ma prawo swoje osiągnięcie chronić.
Oczywiście, że lepiej dla Sony byłoby w takim przypadku udostępnić Linuxa dla firm i instytucji (specjalnie pogrubiłem, bo są ludzie nie umiejący czytać). Z drugiej strony wydawcy gier mają obowiązek żądać ochrony IP jakim są gry od twórców platformy.

leszeq- jak włamujesz się za pomocą laptopa na jakiś server, bądź robisz coś nielegalnego, to w tym momencie to już nie jest "twoja prywatna sprawa" i zwykle nawet w podanym przez ciebie przykładzie tworzy się pewne ograniczenia by nie dopuścić do powtórzenia sytuacji. I jeżeli w przypadku gdy nie było owych są tworzone albo przez producenta w postaci ostrzeżeń bądź modyfikacji produktu albo tworzy się nowe prawo gdzie w twoim przykładzie byłaby kara. Tutaj, zdecydowano jak zdecydowano. Kapitalizm na tym polega, że jak się nie podoba gra na jednym boisku to idzie się na drugi


Co do USA to jest kraj olbrzymiego absurdu, gdzie milion sępów potrafi się zgromadzić nad konającym i zabrać resztę tego co mu zostało

Pewnie znając życie i tak te firmy, które korzystały z psów, będą dalej z nich korzystać, a Sony pójdzie na kompromis. Lecz typowe polaczkowe oburzenie "oni ograniczają moją wolność" tutaj bierze górę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2011 o 12:18, Hydro2 napisał:

Co do USA to jest kraj olbrzymiego absurdu, gdzie milion sępów potrafi się zgromadzić
nad konającym i zabrać resztę tego co mu zostało

Zepsułeś wypowiedź tą dygresją. Coś takiego można napisać o każdym państwie.

Czy to przypadkiem nie jest tak, że Sony sprzedaje w sklepach swoją konsolę, a nie oprogramowanie, hm? W sensie, kupujesz sprzęt, Sony, oczywiście, dostarcza system i te sprawy, ale nigdy nie słyszałem, by system był sprzedawany wraz z konsolą oO Furtka do zdjęcia linuxa ftw:)

A co do "kupujesz konsolę po to, by...". Naprawdę wiecie lepiej, po co koledzy dyskutanci coś kupują?:) Tak samo trochę takie nie na miejscu jest mówienie "prawie nikt nie korzystał z linuxa", bo prawie robi wielką różnicę:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam komentarze pryszczatych socjalistów, którzy w życiu nie pracowali i nie potrafią zrozumieć, że ktoś broni praw do wytworu swojej ciężkiej pracy i wielomilionowych inwestycji.

Sorry ale to nie wina Sony, że broni się przed złodziejami, kradnącymi owoce ich pracy. Bo nie ma się co czarować, możliwość instalacji linux''a była wykorzystywana przez promil użytkowników i niestety głównie w jendym celu - umożliwienia piracenia gier na PS3.
Gdyby nie łamanie zabezpieczeń możecie być pewni, że nadal byłaby możliwość stawiania linucha... którego, żaden z was i tak pewnie by nie zainstalował. Sony dało taką możliwość to my jako userzy wykorzystaliśmy ją do złamania warunków umowy korzystania ze sprzętu.

Także ja całkowicie popieram pozwy wystawiane przez prawników Sony. Przez owych pozwanych osobników, raczej można zapomnieć o homebew. To przez takich złodziei ceny sprzętu/gier są wyższe niż mogłyby być gdyby każdy korzystał z legalnego oprogramowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem jak by zabrali jakąś kluczową funkcję jak dajmy na to, możliwość grania albo oglądania filmów bądź słuchania muzyki ale narzekanie na utratę możliwości wgrywania innych systemów?? To jest do diaska konsola do gier z cechami domowego centrum multimedialnego a nie maszynka do wgrywania innych OS''ów. Firmy które kupiły PS3 ze względu na niższą cenę technologi Cell i możliwości wgrywania owego systemu na pewno nadal z tego korzystają. Nie aktualizują systemu gdyż im potrzebny jest PS3 z systemem a nie możliwość grania online. Zwykłemu człowieczkowi tak potrzebny linuks na konsoli co psu piąta noga.

Brak wsparcia dla urządzeń USB?? Ja nadal w przeglądarce internetowej korzystam z klawiatury i myszki. Podłączam często pendrive''y na które wchodzi się zamiast krzyżykiem to trójkątem i wybiera opcję "pokaż wszystko" i zawartość pen''a jest wyświetlana. Zatem skąd ten zarzut pana pandy o zabranie tej opcji??

Co do zabrania kompatybilności wstecznej, zabrali ją by zmniejszyć cenę produkcji a co za tym idzie i sprzedaży. Porównajcie sobie proszę cenę wyjściową wersji z kompatybilnością wsteczną i wersji bez. Ale jak już ktoś tak potrzebuje to na aukcjach nadal można znaleźć egzemplarze z owym modułem. Kupcie sobie, dokupcie większy dysk i cieszcie się grami z PS2 na PS3 które to i tak wyglądały koszmarnie.

Edit: @neo_dodger, z tymi "pryszczatymi socjalistami" przesadziłeś, co ma choroba do poglądów?? Tak, to choroba z którą wiele osób na świecie się boryka a nie nią dotknięty to socjalista. Co do reszty twojej wypowiedzi to: Podpisuję się pod tym obydwoma rękoma i nawet dwoma stopami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2011 o 11:43, L33T napisał:

Korekta PS 3 to w zasadzie komputer, a panowie z Sony są mistrzami w zabieraniu funkcji.

Zabrali tylko Linuxa. Łał, już stali się mistrazmi w tej dziedzinie?

Dnia 28.06.2011 o 11:43, L33T napisał:

PS 3 80GB miało możliwość odpalania gier z PS 2 przez chip na płycie głównej ale że w
swojej wielkiej mądrości zapomnieli o przygotowaniu gier na start więc ludzie nadal grali
w to co było na PS 2 (a jest tego naprawdę sporo i to baardzo dobrych tytłów które biją
"hity" z PS 3 na głowę), więc co zrobiono ? Wycofano wersję 80GB,

Wycofano 80GB (i 60GB, bo to ona jkao pierwsza była kompatybilna), bo była droga w produkcji i w dodatku mocno się przegrzewała. Tu nie ma żadnego spisku.

Dnia 28.06.2011 o 11:43, L33T napisał:

z obietnic wsparcia gier PS 2 również.

Bo sprzedają jeszcze PS2 za grosze.

Dnia 28.06.2011 o 11:43, L33T napisał:

Potem doszły urządzenia na USB co już jest mega przegięciem bo cytuje "centrum rozrywki"
jak było nazywane PS 3 przez Sony bez obsługi dysków zewnętrznych jest kapkę do bani.


Konsole konkurencji też tego nie obsługują i nikt jakoś nie płacze.

Dnia 28.06.2011 o 11:43, L33T napisał:

Ale rozumiem że to też dodatek no tak w końcu "centrum rozrywki" to tylko gry...

Leć i się wypłacz do MSu, w końcu oni reklamują Xboxa (ostatnie E3) w podobny sposób a nawet Blu-Raya nie ma.

Dnia 28.06.2011 o 11:43, L33T napisał:

I na koniec zbieranie danych wszelakich,

Wszystko w umowie licencyjnej jest zapisane. Rejestrując się na PSN akceptujesz to. Poza tym każda firma (MS, EA, Valve, Ninny, Ubisoft) zbiera dane o Tobie, o czym zresztą nikt nie wie, bo przecież po co czytać umowy licencyjne.

Dnia 28.06.2011 o 11:43, L33T napisał:

aktualizacje OS które ubijają stare modele konsoli za pomocą YLOD.

Źródło tych rewelacji. To, że jakiś niewielki procent konsol padło po aktualizacji nie znaczy, że aktualizacja była wadliwa, czy firma chciała wymusić wymiany konsol na nowe. Mam też przypomnieć, co się działo ze starymi Xboxami po przedostatniej aktualizacji dasha?
Podsumowując, troll (a raczej hate) harder.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2011 o 12:37, marcin-malysza napisał:

Brak wsparcia dla urządzeń USB?? Ja nadal w przeglądarce internetowej korzystam z klawiatury
i myszki. Podłączam często pendrive''y na które wchodzi się zamiast krzyżykiem to trójkątem
i wybiera opcję "pokaż wszystko" i zawartość pen''a jest wyświetlana. Zatem skąd ten
zarzut pana pandy o zabranie tej opcji??

Podłącz dysk zewnętrzny nie przygotowany pod PS 3 i wtedy pogadamy.

Dnia 28.06.2011 o 12:37, marcin-malysza napisał:

Co do zabrania kompatybilności wstecznej, zabrali ją by zmniejszyć cenę produkcji a co
za tym idzie i sprzedaży. Porównajcie sobie proszę cenę wyjściową wersji z kompatybilnością
wsteczną i wersji bez. Ale jak już ktoś tak potrzebuje to na aukcjach nadal można znaleźć
egzemplarze z owym modułem. Kupcie sobie, dokupcie większy dysk i cieszcie się grami
z PS2 na PS3 które to i tak wyglądały koszmarnie.

No tak bo grafika to teraz sedno gameplayu, olać fabułę i mechanikę w końcu np taka seria Silent Hill to tylko koszmarna grafika! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2011 o 12:55, L33T napisał:

Podłącz dysk zewnętrzny nie przygotowany pod PS 3 i wtedy pogadamy.

>
Po co skoro mam sporego pendrive''a a więcej mi nie potrzeba??

Dnia 28.06.2011 o 12:55, L33T napisał:

No tak bo grafika to teraz sedno gameplayu, olać fabułę i mechanikę w końcu np taka seria
Silent Hill to tylko koszmarna grafika! :D

To ty chyba nie widziałeś jak wyglądały na LCD''ku gry z PS2 na PS3. Pikseloza na maksa, jak byś oglądał film w240p.
Nie chodzi mi o przestarzałość grafiki tamtych gier gdyż sam gram sobie w niektóre na PS2 podłączonym do tego samego LCD. Ale widzę, że nie zrozumiałeś tego co napisałem, pomyślałeś iż narzekam na przestarzałość grafiki tamtych gier a ja narzekam na kiepski wygląd gier z PS2 <które to na samym ps2 wyglądają dobrze> na PS3<które wyglądają gorzej niż na PS2>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2011 o 12:36, neo_dodger napisał:

To przez takich złodziei ceny sprzętu/gier są wyższe niż mogłyby być gdyby każdy korzystał z legalnego oprogramowania.

Naprawdę w to wierzysz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2011 o 12:36, neo_dodger napisał:

Uwielbiam komentarze pryszczatych socjalistów, którzy w życiu nie pracowali i nie potrafią
zrozumieć, że ktoś broni praw do wytworu swojej ciężkiej pracy i wielomilionowych inwestycji.

Pokaż zdjęcie, przystojniaku, to wszyscy ocenimy czyś piękniejszy od pryszczatych.

Dnia 28.06.2011 o 12:36, neo_dodger napisał:

Sorry ale to nie wina Sony, że broni się przed złodziejami, kradnącymi owoce ich pracy.
Bo nie ma się co czarować, możliwość instalacji linux''a była wykorzystywana przez promil
użytkowników i niestety głównie w jendym celu - umożliwienia piracenia gier na PS3.

Człowieku, zainstalowanie linuksa NIGDY nie umożliwiało piracenia gier. Usunięcie tej możliwości spowodowało, że hackerzy zajęli się łamaniem zabezpieczeń, co oprócz instalacji linuksa umożliwiło też piracenie gier. Ogarniasz tą subtelną, acz istotną różnicę?

Dnia 28.06.2011 o 12:36, neo_dodger napisał:

Gdyby nie łamanie zabezpieczeń możecie być pewni, że nadal byłaby możliwość stawiania
linucha... którego, żaden z was i tak pewnie by nie zainstalował. Sony dało taką możliwość
to my jako userzy wykorzystaliśmy ją do złamania warunków umowy korzystania ze sprzętu.

Jeszcze raz: PRZED zabraniem other os NIE BYŁO możliwości piracenia.

Dnia 28.06.2011 o 12:36, neo_dodger napisał:

Także ja całkowicie popieram pozwy wystawiane przez prawników Sony. Przez owych pozwanych
osobników, raczej można zapomnieć o homebew.

Toś pojechał. Homebrew na PS3 istnieje głównie dzięki hackerom :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2011 o 12:18, Hydro2 napisał:


> Pewnie palpatine, Doomann i Hydro2 radośnie by się na to zgodzili, gdyby na opakowaniu

> producent umieścił tekst "użytkowanie zakupionego produktu wiąże się z zaakceptowaniem

> umowy licencyjnej" ;D
Radośnie zgadzam się jako osoba, która uważa, że jeżeli ktoś pracuje latami to ma prawo
swoje osiągnięcie chronić.

Nie wiem w jaki sposób ograniczanie wcześniej dostępnej funkcjonalności chroni cokolwiek poza portfelem Sony, ale ok...

Dnia 28.06.2011 o 12:18, Hydro2 napisał:

Oczywiście, że lepiej dla Sony byłoby w takim przypadku udostępnić Linuxa dla firm
i instytucji
(specjalnie pogrubiłem, bo są ludzie nie umiejący czytać). Z drugiej
strony wydawcy gier mają obowiązek żądać ochrony IP jakim są gry od twórców platformy.

Co ma piernik do wiatraka?

Dnia 28.06.2011 o 12:18, Hydro2 napisał:

Co do USA to jest kraj olbrzymiego absurdu, gdzie milion sępów potrafi się zgromadzić
nad konającym i zabrać resztę tego co mu zostało

Zaraz się rozpłaczę ;D

Dnia 28.06.2011 o 12:18, Hydro2 napisał:

Pewnie znając życie i tak te firmy, które korzystały z psów, będą dalej z nich korzystać,
a Sony pójdzie na kompromis. Lecz typowe polaczkowe oburzenie "oni ograniczają moją wolność"
tutaj bierze górę

Dobrze, że chociaż ty bronisz wolności biednej, uciskanej korporacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.06.2011 o 11:09, Doomann napisał:

Tak. To straszne. I kiedy po godzinie od zakupu przeczytasz umowę licencyjną, to nie
masz możliwości zwrotu sprzętu. Powiem więcej - nie możesz go nawet nikomu odsprzedać!
Z chwilą gdy wyjdziesz ze sklepu już nigdy nie będziesz mógł pozbyć się produktu, którego
warunki użytkowania ci nie odpowiadają. Nigdy nie odzyskasz ani złotówki z wydanej kasy.
Straszny ten kapitalizm, prawda?

nie zawsze możesz zwrócić rozpakowany towar (miłych kłótni z takim Empikiem gdy gra wymaga steama, bo o tym to juz legendy krążą), NIGDY nie odzyskasz władowanych pieniędzy a po trzecie i najważniejsze, co przy sprawie PS3 jest mocno śmieszne - opcja była, ale update ją usunął i nic na to nie poradzisz. To tak jakbyś kupił samochód, a po tygodniu przyszedł jego producent i wymontował ci koła wraz z kierownicą "because he can", tłumacząc się tym, że samochody z kołami powodują wypadki na czym cierpi wizerunek jego firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Ehh, więc tak drogi socjalisto

Dnia 28.06.2011 o 13:19, Reddi napisał:

> Radośnie zgadzam się jako osoba, która uważa, że jeżeli ktoś pracuje latami to ma
prawo
> swoje osiągnięcie chronić.
Nie wiem w jaki sposób ograniczanie wcześniej dostępnej funkcjonalności chroni cokolwiek
poza portfelem Sony, ale ok...

Sam sobie odpowiedziałeś, jak ktoś pracuje latami, to ma prawo chronić swojego portfela, przed powiedzmy sobie szczerze złodziejami i nierobami żerującymi na cudzym zysku. To tak jakbym ci zabrał połowę zysków z firmy (podatki, które dla niektórych są złodziejstwem się nie liczą) używając wyrobu zawierającego te same rozwiązania bez patentu.

Dnia 28.06.2011 o 13:19, Reddi napisał:

> Oczywiście, że lepiej dla Sony byłoby w takim przypadku udostępnić Linuxa dla firm

> i instytucji
(specjalnie pogrubiłem, bo są ludzie nie umiejący czytać). Z drugiej

> strony wydawcy gier mają obowiązek żądać ochrony IP jakim są gry od twórców platformy.

Co ma piernik do wiatraka?

To, że ty albo ktoś wcześniej o tym wspominał

Dnia 28.06.2011 o 13:19, Reddi napisał:

> Co do USA to jest kraj olbrzymiego absurdu, gdzie milion sępów potrafi się zgromadzić

> nad konającym i zabrać resztę tego co mu zostało
Zaraz się rozpłaczę ;D

Tego nawet nie skomentuję

Dnia 28.06.2011 o 13:19, Reddi napisał:

> a Sony pójdzie na kompromis. Lecz typowe polaczkowe oburzenie "oni ograniczają moją
wolność"
> tutaj bierze górę
Dobrze, że chociaż ty bronisz wolności biednej, uciskanej korporacji.

Właśnie o tym mówiłem, dalej panuje ta cholerna mentalność gdzie jak ktoś się dorobi pracą to od razu "krwiożercza korporacja, zuoooo, korupcja,żydzi i masoni". Tak, są korporacją, dochodzili do tego pracą i latami, więc psia jego mać mogą, bo ich w przeciwieństwie do ciebie stać. Załóż własną firmę, osiągnij taki sukces i wtedy pogadamy.

Taka mała dygresja-kiedyś też ludzie głosili pogląd, że ci wysoko są źli, powinno wszystko być dla każdego po równo. W ostatecznym rozrachunku, ten zły kapitalizm opierający się na zysku wypadł parę razy lepiej, co dziś widać. Czemu tak? Już ci mówię- bo każdy by coś dostać musiał pracować, gry nie są komuś niezbędne do życia, więc nie musi ich kraść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2011 o 13:16, Reddi napisał:

> Uwielbiam komentarze pryszczatych socjalistów, którzy w życiu nie pracowali i nie
potrafią
> zrozumieć, że ktoś broni praw do wytworu swojej ciężkiej pracy i wielomilionowych
inwestycji.
Pokaż zdjęcie, przystojniaku, to wszyscy ocenimy czyś piękniejszy od pryszczatych.


Ja wiem, że czytanie ze zrozumieniem to wielka sztuka ale bez przesady co?
Przez pryszczatych socjalistów rozumiem młodych ludzi, którzy nie potrzebują pracować/nie pracują (i wszystko chcieli by za darmo bo im się należy). Nie mi ocenia aparycję zewnętrzną (zresztą w świetle tej rozmowy nie ma to większego znaczenia).

Dnia 28.06.2011 o 13:16, Reddi napisał:

> Sorry ale to nie wina Sony, że broni się przed złodziejami, kradnącymi owoce ich
pracy.
> Bo nie ma się co czarować, możliwość instalacji linux''a była wykorzystywana przez
promil
> użytkowników i niestety głównie w jendym celu - umożliwienia piracenia gier na PS3.
Człowieku, zainstalowanie linuksa NIGDY nie umożliwiało piracenia gier. Usunięcie tej
możliwości spowodowało, że hackerzy zajęli się łamaniem zabezpieczeń, co oprócz instalacji
linuksa umożliwiło też piracenie gier. Ogarniasz tą subtelną, acz istotną różnicę?


Po raz kolejny czytanie ze zrozumieniem. Nie umożliwiało być może bezpośrednio ale dawało możliwość dużo większej integracji osób trzecich w to co siedzi w PS3 czyli dużo większe pole do popisu co skutkowało jednak tym samym. Więc pytanie który z nas ogarnia większy obraz sytuacji?

Dnia 28.06.2011 o 13:16, Reddi napisał:


> Gdyby nie łamanie zabezpieczeń możecie być pewni, że nadal byłaby możliwość stawiania

> linucha... którego, żaden z was i tak pewnie by nie zainstalował. Sony dało taką
możliwość
> to my jako userzy wykorzystaliśmy ją do złamania warunków umowy korzystania ze sprzętu.

Jeszcze raz: PRZED zabraniem other os NIE BYŁO możliwości piracenia.


Patrz wyżej.

Dnia 28.06.2011 o 13:16, Reddi napisał:

> Także ja całkowicie popieram pozwy wystawiane przez prawników Sony. Przez owych
pozwanych
> osobników, raczej można zapomnieć o homebew.

>Toś pojechał. Homebrew na PS3 istnieje głównie dzięki hackerom :P

I nie będzie właśnie przez tzw. hackerów i piratów. Gdyby nie było zagrożenia piractwem / złamaniem zabezpieczeń myślisz, że jakakolwiek korporacja broniła by się przed tak dużą wartością dodaną za free?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować