Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Molyneux rozczarowany Fable III, winę bierze na siebie

102 postów w tym temacie

Dnia 28.06.2011 o 15:07, Zgreed66 napisał:

A o czym?

o wszystkich innych aspektach

Dnia 28.06.2011 o 15:07, Zgreed66 napisał:

Grafika, a ona sie jeszcze liczy na konsolach btw? ;p

to czy sie liczy nie ma znaczenia, pisal o tym, ze moc ps3 okielznali, ale po grach tego nie widac

Dnia 28.06.2011 o 15:07, Zgreed66 napisał:

Wii-lot, Move, Kinect? dotykowy ekranik na Wii-U?

no fakt zapomnialem o tych pierdolowatych kontrolerach :), ale i tak daleko do wygody przy myszce

Dnia 28.06.2011 o 15:07, Zgreed66 napisał:

Przekopiować i przystosować rozwiazania z takich gier jak Red Alert 3, czy Dragon Age
1?

zawsze mozna sie meczyc na padzie, zreszta z da1 na konsolach zrobili gre akcji wiec gameplay sie zmienil

Dnia 28.06.2011 o 15:07, Zgreed66 napisał:

Wyszło cos w ogole ostatnio przelomowego?

nie wyszlo :), ale czy to developerow usprawiedliwia?

Dnia 28.06.2011 o 15:07, Zgreed66 napisał:

Bo pewne rozwiązania są złe, a nawet heretyczne, same w sobie?

dokladnie :), na stos

Dnia 28.06.2011 o 15:07, Zgreed66 napisał:

Kazda gra ma inny target i inne zadanie. Nie podoba sie? Nie tykaj.

tego mi nie zabronisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.06.2011 o 16:08, Vojtas napisał:

> Pewna "pała" zawsze się kiedyś "przegnie".

I co wtedy? :)


I wtedy taki producent traci kompletnie wiarygodność, co za tym idzie klientów w dniu premiery i co za tym znów idzie jest bardziej smieszny niż rzetelny [tak inni też cisną kity, ale nie na taką skalę,a są nieliczni którzy mówią, że robią świetną grę i takowa oddają, vide R* i konsolowe RDR, czy LA Noir]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>> Pewna "pała" zawsze się kiedyś "przegnie".
>> I co wtedy? :)

Dnia 28.06.2011 o 16:17, Pietro87 napisał:

I wtedy taki producent traci kompletnie wiarygodność, co za tym idzie klientów w dniu
premiery


Jeśli wydawca ma dużo kasy, to zawsze może posłodzić w mediach, żeby ludzi udobruchać gładkimi słówkami. :)

Dnia 28.06.2011 o 16:17, Pietro87 napisał:

i co za tym znów idzie jest bardziej smieszny niż rzetelny [tak inni też cisną
kity, ale nie na taką skalę,


Myślę, że inni cisną kit nawet większy, tylko po prostu nie lubisz Piotrusia, stąd Twoja antypatia jego wybrała na głównego kit-mena. ;)

Dnia 28.06.2011 o 16:17, Pietro87 napisał:

a są nieliczni którzy mówią, że robią świetną grę i takowa
oddają, vide R* i konsolowe RDR, czy LA Noir]


Porty pecetowe Rockstara to kompletna porażka. Mogliby ich w ogóle nie wydawać, jeśli o mnie chodzi. :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2011 o 16:26, Vojtas napisał:

Porty pecetowe Rockstara to kompletna porażka. Mogliby ich w ogóle nie wydawać, jeśli
o mnie chodzi. :))


A co mają porty do RDR [który nigdy na blaszaku się nie pokazał] i LA Noir [który na blaszaki trafi, ale dowiedzieliśmy się o tym kilka dni temu a samego portu jeszcze nawet nie ma] ?

Port to nie całokształt gry - zagraj w gta4 na konsoli, świetny szpil, a że port pctowy zesrało nieudolne studio, trudno [podobnie z SR2 wersja konsolowa hit, wersja pctowa kit]

Nie nie dążę PMa jakimś specjalnym poziomem antypatii, pamiętam tylko masę jego ściem, co jedna to lepsza, dlatego teraz wzbudza we mnie co najwyżej uśmiech pożałowania pierdzieląc smuty o kolejnych swoich hiper-duper produkcjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2011 o 16:10, mronoth napisał:

o wszystkich innych aspektach


Gdzie konsola ogranicza twórców oprocz grafiki?
Skoro mówisz o wszystkich. Jak dla mnie to lenistwo i kasa.
Ewentualnie, raczkujace nowe kontrolery ktorych działanie, z czasem/generacją poprawią.

Dnia 28.06.2011 o 16:10, mronoth napisał:

to czy sie liczy nie ma znaczenia, pisal o tym, ze moc ps3 okielznali, ale po grach tego


A ile ma tej mocy? Wychodzi podbnie co X360, wiec nie wiem o co sie prujesz.
Cudów nie ma i nie bedzie. Lenistwo i skąpstwo ftw.

Dnia 28.06.2011 o 16:10, mronoth napisał:

no fakt zapomnialem o tych pierdolowatych kontrolerach :), ale i tak daleko do wygody
przy myszce


Chyba tylko w fpsach, czy strategiach. Co nie zmienia faktu, ze rozwiązania są.
Jak się chce to mozna.

Dnia 28.06.2011 o 16:10, mronoth napisał:

zawsze mozna sie meczyc na padzie, zreszta z da1 na konsolach zrobili gre akcji wiec
gameplay sie zmienil


Chodziło mi o rozwiązania, nie o same gry.

Dnia 28.06.2011 o 16:10, mronoth napisał:

nie wyszlo :), ale czy to developerow usprawiedliwia?

Sam wymyśl cos odkrywczego. A potem pisz o usprawiedliwianiu kogoś.

Dnia 28.06.2011 o 16:10, mronoth napisał:

dokladnie :), na stos

Bardzo... zalosne. Beton ftw.

Dnia 28.06.2011 o 16:10, mronoth napisał:

tego mi nie zabronisz

Nie, ale sie pytam o tego sens. Ja go kompletnie nie widze.
Nie lubie baletu, to sie nim nie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2011 o 16:32, Pietro87 napisał:

A co mają porty do RDR


Nie chodzi o RDR konkretnie, tylko o GTA IV, Bully''ego albo epizody - premierówka GTA IV na okładce powinna mieć nadruk "rekomendowany komputer przyszłości". Konwersje świadczą o wydawcy. :) I jak to świadczy o R*? Co było a nie jest, nie pisze się w rejestr? ;)

Dnia 28.06.2011 o 16:32, Pietro87 napisał:

Nie nie dążę PMa jakimś specjalnym poziomem antypatii,


Może nie specjalnym, ale dość sporym - a to już może budzić zaniepokojenie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.06.2011 o 16:43, Vojtas napisał:

> Nie nie dążę PMa jakimś specjalnym poziomem antypatii,

Może nie specjalnym, ale dość sporym - a to już może budzić zaniepokojenie. ;)



Dziwne, żebym go małym darzył po tylu bajerach [że się znów wrócę do pierwszego Fable i porównania czym to niby miało być a czym było, abstrahując od tego, że sama gra jak i jej port na pc były ok, ilość ściem puszczonych przed jej premiera była iście kosmiczna].

Suma summarum - stawiam go na równi z ekipą EA która też bajeruje jak się da [vide Fifa 11 PC, DA2 itp itd] i z naszym rodzimym panem Gopem [Wiedźmin 2 jeden loading i inne tego typu bzdety ftw]


P.S.
Jak ciebie tak bardzo niepokoją moje osobiste sympatie czy antypatie.. to wiedz, że coś się dzieje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2011 o 16:39, Zgreed66 napisał:

> o wszystkich innych aspektach
Gdzie konsola ogranicza twórców oprocz grafiki?
Skoro mówisz o wszystkich. Jak dla mnie to lenistwo i kasa.
Ewentualnie, raczkujace nowe kontrolery ktorych działanie, z czasem/generacją poprawią.

nie potrafisz pojac, ze po prostu na szybszym sprzecie jest mniej ograniczen? nie slyszales jakie to maja czasem developerzy problemy chocby z tym jak duze mapy zrobic, zeby sie zmiescilo wszedzie, nie mowiac o innych sprawach jak fizyka, sterowanie pod pada, za malo przyciskow, brak precyzji myszki itd, na konsolach po prostu mozna mniej (no poza kontrolerami ruchu itd, bo tego na pc nie ma)

Dnia 28.06.2011 o 16:39, Zgreed66 napisał:

A ile ma tej mocy? Wychodzi podbnie co X360, wiec nie wiem o co sie prujesz.

w teorii moze i tak :), w teorii

Dnia 28.06.2011 o 16:39, Zgreed66 napisał:

Cudów nie ma i nie bedzie. Lenistwo i skąpstwo ftw.

tak, najlatwiej napisac ze to lenistwo, to tylko biznes, jak cos wymaga wiekszych nakladow czasu i pieniedzy zeby osiagnac podobny efekt to nikt nie bedzie sie poswiecal, bo w imie czego :P

Dnia 28.06.2011 o 16:39, Zgreed66 napisał:

Chyba tylko w fpsach, czy strategiach.

tak, tylko w fpsach/strategiach/rpgach i innych jak np b&w, czyli calkiem sporo tych gier...

Dnia 28.06.2011 o 16:39, Zgreed66 napisał:

Co nie zmienia faktu, ze rozwiązania są.
Jak się chce to mozna.

sa, ale zmieniaja tak bardzo rozgrywke, ze trzeba wiele rzeczy na nowo robic, bezsens, ile wychodzi rtsow na konsolach? albo rpgow ze sterowaniem typowo pctowym (z fallouta zrobili fpsa, mass effect od poczatku nim byl... dzisiejsze rpgi :) ) czy symulatorow?

Dnia 28.06.2011 o 16:39, Zgreed66 napisał:

Chodziło mi o rozwiązania, nie o same gry.

ale rozwiazanie bylo w grze, ktora podales wiec po co podawales przyklady... w myslach nie czytam jeszcze

Dnia 28.06.2011 o 16:39, Zgreed66 napisał:

Sam wymyśl cos odkrywczego. A potem pisz o usprawiedliwianiu kogoś.

przeciez nie ja zaczalem usprawiedliwiac tworce fable tylko Ty wiec sam cos wymysl :) ("Wyszło cos w ogole ostatnio przelomowego?"), widocznie sie wypalil w pewnym momencie i stac Go tylko na fable, kiedys jeszcze mial ciekawe pomysly

Dnia 28.06.2011 o 16:39, Zgreed66 napisał:

Bardzo... zalosne. Beton ftw.

dziekuje, wzieli jeden element gameplaya z farenheita i zrobili z niego cale gre, genialne

Dnia 28.06.2011 o 16:39, Zgreed66 napisał:

Nie, ale sie pytam o tego sens. Ja go kompletnie nie widze.
Nie lubie baletu, to sie nim nie interesuje.

tez sie tym nie interesuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2011 o 17:02, mronoth napisał:

nie potrafisz pojac, ze po prostu na szybszym sprzecie jest mniej ograniczen?

Nie, kwestia priorytetow. Jak chcą sie skupić na grafice i czasie produkcji to i tak nie wyrobią.

Dnia 28.06.2011 o 17:02, mronoth napisał:

nie slyszales jakie to maja czasem developerzy problemy chocby z tym jak duze mapy zrobic, zeby sie
zmiescilo wszedzie, nie mowiac o innych sprawach jak fizyka,


Duże mapy, ok. Cala reszta? Oni chcą cos takiego w ogole robic? ;p
Sądząc, ze w ogole tego nie umieszczaja, raczej w ogole im sie nie chce, bo po co?

Dnia 28.06.2011 o 17:02, mronoth napisał:

sterowanie pod pada, za malo przyciskow, brak precyzji myszki itd

FPSy? RTSy? Cała reszta? Da sie grać. Kwestia doboru rozwiązań.

Dnia 28.06.2011 o 17:02, mronoth napisał:

na konsolach po prostu mozna mniej (no poza > kontrolerami ruchu itd, bo tego na pc nie ma)

Wydaje ci się. Sądząc po pomysłach Nintendo PC zostaje w tyle, a MS i SONY potrafią kopiować pomysly.
Czas, czas, czas.

Dnia 28.06.2011 o 17:02, mronoth napisał:

tak, najlatwiej napisac ze to lenistwo, to tylko biznes, jak cos wymaga wiekszych nakladow
czasu i pieniedzy zeby osiagnac podobny efekt to nikt nie bedzie sie poswiecal, bo w
imie czego :P


Lenistwo i skąpstwo. To taka niechęć do rozstawania się z pięniędzmi :)

Dnia 28.06.2011 o 17:02, mronoth napisał:

sa, ale zmieniaja tak bardzo rozgrywke, ze trzeba wiele rzeczy na nowo robic, bezsens,
ile wychodzi rtsow na konsolach? albo rpgow ze sterowaniem typowo pctowym (z fallouta
zrobili fpsa, mass effect od poczatku nim byl... dzisiejsze rpgi :) ) czy symulatorow?


To, ze RPGi są plytkie jak jezioro Barlin, to wina sprzetu? New Vegas jest zły?
Kupa statystyk dalej moze istniec spokojnie. Daloby sie zrobic Morrowinda na konsoli?
To zdecydowanie nie jest wina sprzętu, ani konsol.
RTSy, to juz inna bajka. Były, ale sie nie sprzedawały. Wiec po co sie z tym babrać?
Własciwie jeden gatunek, ktory nie istnieje na konsoli to wlasnie RTS. Bardzo popularny ten gatunek :)
Akurat na "niszowa" spolecznosc na PC ;p

Dnia 28.06.2011 o 17:02, mronoth napisał:

ale rozwiazanie bylo w grze, ktora podales wiec po co podawales przyklady... w myslach
nie czytam jeszcze


"Przekopiować i przystosować rozwiazania z takich gier jak"

Dnia 28.06.2011 o 17:02, mronoth napisał:

przeciez nie ja zaczalem usprawiedliwiac tworce fable tylko Ty wiec sam cos wymysl :)

Ja go usprawiedliwiam? Gdzie? Ja tylko stwierdziłem, ze ciezko jest wymyslić coś wybitnie odkrywczego.
A mozna zawsze sie skupić na malych pierdołach, czy rozwiązaniach. Zamiast wydawania kotletów.
Co jak co, ale po podkręceniu walących się elementów Fable II i III. Mogło by być znacznie ciekawiej.
Najpierw pomysł, potem zostaje implemetnacja. Zawsze lepsze to od 10 kotleta.

Dnia 28.06.2011 o 17:02, mronoth napisał:

("Wyszło cos w ogole ostatnio przelomowego?"), widocznie sie wypalil w pewnym momencie
i stac Go tylko na fable, kiedys jeszcze mial ciekawe pomysly


Kazdy ma, lepsze i gorsze pomysły/Częsci. Nic nie jest idealne.

Dnia 28.06.2011 o 17:02, mronoth napisał:

dziekuje, wzieli jeden element gameplaya z farenheita i zrobili z niego cale gre, genialne .

Pff objedz przygodówki P&C, za to, ze sie klika lpm :)

Dnia 28.06.2011 o 17:02, mronoth napisał:

tez sie tym nie interesuje

To odinteresuj sie gatunkami gier, ktore ci nie pasują :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2011 o 17:27, Zgreed66 napisał:

Duże mapy, ok. Cala reszta? Oni chcą cos takiego w ogole robic? ;p

pewnie im sie nie chce patrzac na kolejne produkcje, poza tym, zmieniasz temat

Dnia 28.06.2011 o 17:27, Zgreed66 napisał:

Lenistwo i skąpstwo. To taka niechęć do rozstawania się z pięniędzmi :)

tylko kto bedzie sie bawil w zabawe z ps3 zeby nawet kasa sie nie zwrocila z produkcji? co innego jak kase pompuje sony w exclusivy

Dnia 28.06.2011 o 17:27, Zgreed66 napisał:

To, ze RPGi są plytkie jak jezioro Barlin, to wina sprzetu? New Vegas jest zły?

nie pisalem o plytkosci, tylko o sterowaniu, vegas jest shooterem bo tak latwiej niz jakby mieli zrobic widok taktyczny i wydawanie rozkazow grupie na padzie jak np w baldurs gate

Dnia 28.06.2011 o 17:27, Zgreed66 napisał:

RTSy, to juz inna bajka. Były, ale sie nie sprzedawały. Wiec po co sie z tym babrać?

no nie ma sensu patrzac jak wygladala gra na padzie

Dnia 28.06.2011 o 17:27, Zgreed66 napisał:

Własciwie jeden gatunek, ktory nie istnieje na konsoli to wlasnie RTS. Bardzo popularny
ten gatunek :)

wiecej niz jeden, strategie (nie tylko rtsy), symulatory, mmo
niektore gatunki z pc nie nadaja sie na konsolach, za to w druga strone juz ciezko cos takiego znalezc, poza "grami" na kontrolery ruchu kinect/move, jednak konsole sa ograniczone :P

Dnia 28.06.2011 o 17:27, Zgreed66 napisał:

Akurat na "niszowa" spolecznosc na PC ;p

moze nie rtsy i inne strategie nie sprzedaja sie jak niektore fpsy, ale co to za argument? total wary, civilization, settlersy, heroes of might & magic, starcraft2 i wiele innych radza sobie dobrze, ale skad mozesz o tym wiedziec

Dnia 28.06.2011 o 17:27, Zgreed66 napisał:

"Przekopiować i przystosować rozwiazania z takich gier jak"

sam nie rozumiesz co napisales

Dnia 28.06.2011 o 17:27, Zgreed66 napisał:

Ja go usprawiedliwiam? Gdzie? Ja tylko stwierdziłem, ze ciezko jest wymyslić coś wybitnie
odkrywczego.

np. teraz usprawiedliwiasz

Dnia 28.06.2011 o 17:27, Zgreed66 napisał:

Pff objedz przygodówki P&C, za to, ze sie klika lpm :)

przygodowki to co innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2011 o 18:12, mronoth napisał:

poza tym, zmieniasz temat.

Jaja sobie robisz.

Dnia 28.06.2011 o 18:12, mronoth napisał:

tylko kto bedzie sie bawil w zabawe z ps3 zeby nawet kasa sie nie zwrocila z produkcji?

Ile kosztuje produkcja?
Czy ja mowie o wyciąganiu wszystkiego z PS3? Nie ja pisze o poziomie porownywalnym z X360.
Ma słabsze GPU, ktore trzeba nadrobić Cellem, da sie. Z tym nie ma problemu, tylko trzeba chciec.
Jezeli ty wychodzisz z zalozenia, zeby nie marnować na to kasy, lądujemy w Call of Duty. Nie robimy nic, bo się to nie oplaca.
Ja sie pytam, na jakim polu konsole są do dupy i nie chodzi to o grafikę. Powiedziałeś, ze wszystko. Na razie pisaleś tylko sterowaniu.
Jak to się nie nadaje do taktycznych RPGów, których szukać jak z wielkimi reflektorami nawet na PC.

Dnia 28.06.2011 o 18:12, mronoth napisał:

nie pisalem o plytkosci, tylko o sterowaniu, vegas jest shooterem bo tak latwiej

Bo się "ręcznie" strzela? Przeciez to straszne, w ogole nie ma statystyk, otwartego swiata itd.
To jest poprostu nie do wytrzymania, a najlepsze jest to, ze ma znacznie wiecej wspolnego z RPG, jak kupa innych nowych rpg z widokiem izometrycznym.
Da się? Da się.

Dnia 28.06.2011 o 18:12, mronoth napisał:

niz jakby mieli zrobic widok taktyczny i wydawanie rozkazow grupie na padzie jak np w baldurs
gate


Hmm co to jest baldur''s Gate...a to taka gra, ktorej dodatek wyszedł 10lat temu...
Czy ktoś w ogole robi taktyczne rpgi? Robią w ogóle prawdziwe gry RPG?
Odp. Garstka. Idealnie odnosi sie do PC, gdzie zrobić grę mozna praktycznie z miejsca i bez problemów
Tak jak wszystko ma swoje wady i zalety.

Dnia 28.06.2011 o 18:12, mronoth napisał:

no nie ma sensu patrzac jak wygladala gra na padzie

Widziałeś Red Alerta 3? ;p Nie ma sensu. Jak ktos chce RTSy to siedzi na PC.
Ty stoisz z drugiej strony. Bo nie ma gier dla ciebie i tylko konsole za to obwiniasz.

Dnia 28.06.2011 o 18:12, mronoth napisał:

Bardzo popularny ten gatunek :)


Rly? Jak kazdy gatunek ma swoich zwolenników.
Tak samo jak bijatyki... tylko na konsolach :)
Jak pokazał SFIV, to PC potrafił zabłysnąć... piractwem.
Wady, zalety, wady, zalety. Wszystko sie przeplata.
RDR nie dali, tragedia. Czemu nie wydali? Na pc nikt kasy, nie daje ;)

Dnia 28.06.2011 o 18:12, mronoth napisał:

wiecej niz jeden, strategie (nie tylko rtsy), symulatory, mmo
niektore gatunki z pc nie nadaja sie na konsolach, za to w druga strone juz ciezko cos
takiego znalezc, poza "grami" na kontrolery ruchu kinect/move,


Symulatory, to jest nisza - odpowiedni gatunek dla PC.
Jakies MMO sie pojawiło na konsolach, nie wiem co to, nie obchodzi mnie ten temat.
Gram w jedno co jakis czas. Inne mnie nie interesuja. Grono jest na tyle waskie, ze mozna powiedziec, ze to nisza.

Dnia 28.06.2011 o 18:12, mronoth napisał:

jednak konsole sa ograniczone :P

Przez sterownie. Coś jeszcze Mr. Obvious? Grafika i sterownie, cos co jest oczywiste i nie odnosi się do cytuje "wszystkiego".

Dnia 28.06.2011 o 18:12, mronoth napisał:

moze nie rtsy i inne strategie nie sprzedaja sie jak niektore fpsy, ale co to za argument?

Taki, że nie oplaca sie ich wydawać na konsole i zostaje PC, którego zaden z gigantów nie wspiera.
M. in przez aktualne urządenia peryferyjne. Jakby Dodawali takie FragFx wraz z klawikortem, standardowo do PS3 i jego odpowiednik dla X360.
To ciekawe co byc wtedy powiedział.

Dnia 28.06.2011 o 18:12, mronoth napisał:

total wary, civilization, settlersy, heroes of might & magic, starcraft2 i wiele innych
radza sobie dobrze, ale skad mozesz o tym wiedziec


Jak mają sobie, nie radzić skoro gatunek RTS, nie lezy? Ktoś w ogole kupuje konsole, aby grać w MMO, strategie, symulatory? Nie, to co sie dziwić temu?
Na PC kazdy, moze wydać to co chce i nie musi sie pytać nikogo o zdanie, pozwolenie i nie musi do tego płacić haraczy.
Ty szukasz dziury, bo konsole coś ograniczają. One nie ograniczają, one się rozwijają znacznie szybiej od PC. Bo mają wsparcie MS, Sony i Nintendo.
Dają siano na rozwój, na którym PC wyglada przez wyprodukowanie lepszych CPU i GPU. Pare lat minie i juz zobaczysz swoje strategie, czy MMO na konsolach, bo ktos ulepszy na tyle swoj kontroler.
Czy to N, czy ktos inny, ze będzie dało sie grać.

Dnia 28.06.2011 o 18:12, mronoth napisał:

sam nie rozumiesz co napisales

A moze to ty zgubiłeś kontekst wypowiedzi?

Dnia 28.06.2011 o 18:12, mronoth napisał:

np. teraz usprawiedliwiasz

Nie, nie oczekuje niemożliwych kokosów na wierzbach, tak jak Ty.

Dnia 28.06.2011 o 18:12, mronoth napisał:

przygodowki to co innego

HR to może to strategia? A moze znowu jakiś inny gatunkowy mix, do ktorego targetu TY się nie zaliczasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2011 o 19:52, Zgreed66 napisał:

Gram w jedno co jakis czas. Inne mnie nie interesuja. Grono jest na tyle waskie, ze mozna
powiedziec, ze to nisza.


Zebyś sie nie czepiał... to MMO, co ja gram to nisza :)
Z samym MMO jest jak grami na Facebooku :)
Calkiem inny target IMO ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2011 o 12:13, dariuszp napisał:

Przy tamtym tytule świetnie się bawiłem, mimo że był on raczej przeznaczony dla dzieci.


Że co? Same oznaczenia (PEGI: 16+ i ESRB: Mature) mówią, że jest inaczej. Choć z początku można odnieść takie wrażenie, to później gra przeistacza się w dość krwawą bajkę. To coś jak z dziełami braci Grimm - mocno ugrzecznione wersje stają się bliższe oryginałom (które na pewno nie były przeznaczone dla dzieci).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2011 o 12:47, Pietro87 napisał:


> Ja bym nie powiedział, że ma coś z głową - po prostu jest cholernie ambitnym człowiekiem,

> któremu nawet "bardzodobrość" nie wystarcza. Molyneux dąży do wybitności.


Chyba wybitności w wymyślaniu coraz to lepszych ściem [np Milo tudzież cuda wianki w
pierwszym Fable]


Z Milo coś jednak wyszło, technologia, która teraz ma trafić w ręce innych developerów. To po pierwsze, po drugie jedni mają ambicje zrobić wybitną grę, drudzy wyśmiać ambicję tych pierwszych, a wynik taki sam, żadni nie będą szczęśliwi, do póki nie ograniczą swoich zapędów i nie pogodzą się z pewnymi ograniczeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2011 o 16:17, Pietro87 napisał:


> > Pewna "pała" zawsze się kiedyś "przegnie".
>
> I co wtedy? :)

I wtedy taki producent traci kompletnie wiarygodność, co za tym idzie klientów w dniu
premiery i co za tym znów idzie jest bardziej smieszny niż rzetelny [tak inni też cisną
kity, ale nie na taką skalę,a są nieliczni którzy mówią, że robią świetną grę i takowa
oddają, vide R* i konsolowe RDR, czy LA Noir]


OK. Mam wrażenie, ze się trochę niesłusznie dostaje Piotrkowi. Ja się na przykład przy Fable 2 świetnie bawiłem, mimo, że nie lubiłem części pierwsze, a trójka jest dla mnie jeszcze lepsza niż dwójka. Jak widać zmiany, które są ryzykowne dla projektanta i jego firmy, jednak przynoszą jakąś korzyść, jednego fana więcej, przynajmniej. Gość nie stoi w miejscu, sprawdza co może zrobić i co się przyjmie, robi dokładnie to o czym od dziesięcioleci dyskutują gracze, próbuje zrobić coś nowatorskiego, a wszyscy tylko kręcą nosem i łykają kolejną taką samą strzelaninę. Bo wystarczy im tylko lepsza grafika i inna epoka historyczna.
A co do L.A. Noire, świetna gra, ciągle w nią gram, dobre dlc, ale wyróżnienie należy się tylko za scenariusz i reżyserię, z honorową wzmianką o twarzach, reszta technicznie to kaban z taką masą bugów, że aż mnie momentami skręcało i zmuszało do przechodzenia części gry jeszcze raz, albo szukania rozwiązań problemów, które nie powinny mnie obchodzić, na przykład jak zdjąć partnera z ogrodzenia na którym stał jak DiCaprio na dziobie Tytanika, czy coś co zawsze mnie wkurza, skacząca animacja. Ogólnie poziom trzeciej części GTA, z tym ze mniej dopracowane. A gra cały czas dobra i nikt psów na Rockstarze (tudzież Team Bondi) nie wiesza. A w sumie te same elementy (minus twarze) są dobre i złe w Fable 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2011 o 19:52, Zgreed66 napisał:

Ja sie pytam, na jakim polu konsole są do dupy i nie chodzi to o grafikę. Powiedziałeś,
ze wszystko. Na razie pisaleś tylko sterowaniu.

wymienilem kilka elementow, fizyka, gameplay, grafika, wielkosc map itd, i nie napisalem, ze konsole sa do dupy, tylko, ze sa bardziej ograniczone niz pcty, co jest oczywiste bo technologicznie sa w tyle, ale jak nie rozumiesz tego to co ja zrobie

Dnia 28.06.2011 o 19:52, Zgreed66 napisał:

Jak to się nie nadaje do taktycznych RPGów, których szukać jak z wielkimi reflektorami
nawet na PC.

co ja zrobie, ze wiekszosc sie przesiadla na konsole, nawet jak kosili kapuche na pc to im bylo malo (crytek), bioware chyba tez nie mial problemow finansowych

Dnia 28.06.2011 o 19:52, Zgreed66 napisał:

Bo się "ręcznie" strzela? Przeciez to straszne, w ogole nie ma statystyk, otwartego swiata itd.
To jest poprostu nie do wytrzymania, a najlepsze jest to, ze ma znacznie wiecej wspolnego
z RPG, jak kupa innych nowych rpg z widokiem izometrycznym. Da się? Da się.

ale gameplay sie zmienil na zrecznosciowy, np porownaj stare rpgi bioware i nowe, a nawet dragon age 1 i 2

Dnia 28.06.2011 o 19:52, Zgreed66 napisał:

Bo nie ma gier dla ciebie i tylko konsole za to obwiniasz.

czasem sa :), tylko niektore gatunki umarly lol, czy z winy konsol to juz nie wiem, ale calej reszcie konsole sa winne :), zreszta niestety rynek sie umasowil, tak jak filmy, wiec wszystko musi byc przystepniejsze, rpg juz tylko moze byc shooterem, otwieram lodowke a tam kolejny shooter, zeby to jeszcze nie byla kolejna kopia coda, jak patrze na fear3 to nawet smiac mi sie nie chce (podpowiedz: kolejny klon cod''a)

Dnia 28.06.2011 o 19:52, Zgreed66 napisał:

Rly? Jak kazdy gatunek ma swoich zwolenników.
Tak samo jak bijatyki... tylko na konsolach :)

czemu tylko? wiekszosc nie wydaja bo sa zbyt leniwi :), ale pada zawsze mozesz podlaczyc na pc

Dnia 28.06.2011 o 19:52, Zgreed66 napisał:

Jak pokazał SFIV, to PC potrafił zabłysnąć... piractwem.

w mediach zawsze przesadzaja

Dnia 28.06.2011 o 19:52, Zgreed66 napisał:

Wady, zalety, wady, zalety. Wszystko sie przeplata.
RDR nie dali, tragedia. Czemu nie wydali? Na pc nikt kasy, nie daje ;)

jedyny argument to liczba sprzedanych kopii, niesamowite

Dnia 28.06.2011 o 19:52, Zgreed66 napisał:

> wiecej niz jeden, strategie (nie tylko rtsy), symulatory, mmo
> niektore gatunki z pc nie nadaja sie na konsolach, za to w druga strone juz ciezko
cos
> takiego znalezc, poza "grami" na kontrolery ruchu kinect/move,

Symulatory, to jest nisza - odpowiedni gatunek dla PC.
Jakies MMO sie pojawiło na konsolach, nie wiem co to, nie obchodzi mnie ten temat.
Gram w jedno co jakis czas. Inne mnie nie interesuja. Grono jest na tyle waskie, ze mozna
powiedziec, ze to nisza.

pewnie gracze wow, everquestow, eve online, guild wars i kilku innych wiekszych mmo z ilustam milionami graczy by sie nie zgodzili, porownujac do gier mmo to fpsy maja znacznie wezsze grono :P, w mmo tez nie gram bo nie lubie wiec zostawmy to, ale mylisz sie i to bardzo :)

poza tym stwierdzilem tylko, ze pewne gatunki nie nadaja sie na konsole np przez pada, w symulatorze jest zbyt skomplikowane sterowanie, w rtsach tez -> konsole sa ograniczone, w bijatyki moge grac na pc o ile je wydadza, sterowanie to tez nie problem bo podlacze pada nawet jak oleja klawiature, juz to widze mecz starcraft2 pc vs konsola, albo chociaz fps''a, ale tego nikt nie zrobi bo konsolowi gracze by tak dostawali, ze chyba by przestali grac w te cody :), zobacz tyle lat postepu gier a (albo i nie :) nadal nie mozemy zagrac razem :), niesamowite

Dnia 28.06.2011 o 19:52, Zgreed66 napisał:

Przez sterownie. Coś jeszcze Mr. Obvious? Grafika i sterownie, cos co jest oczywiste
i nie odnosi się do cytuje "wszystkiego".

wyzej napisalem, myslalem, ze to oczywiste

Dnia 28.06.2011 o 19:52, Zgreed66 napisał:

Taki, że nie oplaca sie ich wydawać na konsole i zostaje PC, którego zaden z gigantów
nie wspiera.

to tez inna sprawa bo gracze konsolowi wola kolejnego coda, ale glowna to pad ktory sie po prostu nie nadaje do grania w takie gry

Dnia 28.06.2011 o 19:52, Zgreed66 napisał:

M. in przez aktualne urządenia peryferyjne. Jakby Dodawali takie FragFx wraz z klawikortem,
standardowo do PS3 i jego odpowiednik dla X360.
To ciekawe co byc wtedy powiedział.

pewnie sami gracze konsolowi nie lubia tych fragfxow, wola klepac w zwyklego pada, albo skakac przed tv, co ja na to poradze

Dnia 28.06.2011 o 19:52, Zgreed66 napisał:

Ty szukasz dziury, bo konsole coś ograniczają. One nie ograniczają, one się rozwijają
znacznie szybiej od PC. Bo mają wsparcie MS, Sony i Nintendo.
Dają siano na rozwój, na którym PC wyglada przez wyprodukowanie lepszych CPU i GPU.

co sie rozwija na konsolach? chyba nie podzespoly ;), gry? gameplay? te oskryptowane korytarze to jakis postep? grafika? ale jakos tez tego nie widac, jest juz na ps3 tesselacja i tak dalej? dx11? physx? konsole sa narazie w tyle pod kazdym wzgledem, jakos w tych hitach z ps3/xbox360 nie widze jakis wielkich postepow technologicznych, uncharted, killzone itd, nic tam nie ma co nie bylo na pc, na pc wiele lepiej nie ma bo wiekszosc to porty + pozniej dodawane latki itd ale zawsze cos :), wiec zostaja konsolowe exclusivy skoro multiplatformy sa lepsze na pc ale jakos przelomow tam nie widze w jakimkolwiek aspekcie, czy to w gameplayu czy nie wiem w czym, oswiec mnie, chyba ze chodzilo o kontrolery ruchu, ale to raczej do malo powaznych gier :P, twierdzisz ze konsole nie ograniczaja... to porownaj np crysisa1 i dwojke ktora byla robiona jako multiplatforma, jakby konsole nie ograniczaly to w multi nie byloby ograniczenia do 16 graczy gdzie w jedynce bylo 32, w jedynce byly czolgi, helikoptery itd, w dwojce nic, male mapy, mniej obiektow na scenie, mniejsze wymagania w dwojce niz w jedynce sprzed 4 lat lol, mniej fizyki itd przez konsole :), wlasciwie to krok wstecz, z przykladu crysisa wynika, ze komputery w 2007 roku byly juz dalej niz konsole w 2011, ale tak, konsole nic nie ograniczaja, tu masz wywiad, jak znasz angielski to zrozumiesz, dlaczego crysis2 wyglada jak wyglada:
http://www.youtube.com/watch?v=AVsT4D2_VTI

Dnia 28.06.2011 o 19:52, Zgreed66 napisał:

Pare lat minie i juz zobaczysz swoje strategie, czy MMO na konsolach, bo ktos ulepszy na tyle
swoj kontroler.

szczerze watpie, ale wszystkim byloby to na reke jakby tak sie stalo

Dnia 28.06.2011 o 19:52, Zgreed66 napisał:

HR to może to strategia? A moze znowu jakiś inny gatunkowy mix, do ktorego targetu TY
się nie zaliczasz?

? :D, w hr na czas robisz jakies gesty, przygodowki point&click polegaja na czym innym, jak nigdy nie grales to polecam, co to za trudnosc zrobic jakies kolko galka zeby postac wykonala jakis ruch, wszystko podane na tacy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2011 o 01:48, mronoth napisał:

wymienilem kilka elementow, fizyka, gameplay, grafika, wielkosc map itd, i nie napisalem,
ze konsole sa do dupy, tylko, ze sa bardziej ograniczone niz pcty, co jest oczywiste


Ograniczeniami jest budżet i czas. Nie konsole. Jak chca to zrobią ciekawy gameplay, z fizyką. Mogą.
Wielkie mapy? Tu juz mozna zacząc polemizowac, choc jak ktos by sie uparł dałby rade.

Dnia 29.06.2011 o 01:48, mronoth napisał:

bo technologicznie sa w tyle, ale jak nie rozumiesz tego to co ja zrobie

Co z tego? Kwestia zastanowienia się co chcesz zrobić i jak to podać.
Kiedyś potrafili to zrobić bez robienia nie wiadomo czego.
Jak sie upieprzysz gówna i rządzasz, aby władowali co sie da. Prawda jest taka, ze i PC dupa. Bo wymagany wtedy sprzet z najwyszej pólki, a ludzie sie wtedy na ciebie wypinają i jest dupa, nawet kasy.

Dnia 29.06.2011 o 01:48, mronoth napisał:

co ja zrobie, ze wiekszosc sie przesiadla na konsole, nawet jak kosili kapuche na pc
to im bylo malo (crytek), bioware chyba tez nie mial problemow finansowych


Czyli to nie wina konsol, a umasownienia i rzadzy pieniadza.

Dnia 29.06.2011 o 01:48, mronoth napisał:

ale gameplay sie zmienil na zrecznosciowy, np porownaj stare rpgi bioware i nowe, a nawet
dragon age 1 i 2


Morrowind był bardziej zręcznosciowy? Walka na statysykach jak sie patrzy.
Daloby rade? Pewnie, ale umasowienie nie pozwala.
Taktyczne RPG, jak RTS.. PC

Dnia 29.06.2011 o 01:48, mronoth napisał:

czasem sa :), tylko niektore gatunki umarly lol, czy z winy konsol to juz nie wiem, ale
calej reszcie konsole sa winne :)


Nie są. Winni są gracze, którzy nie wiadomo czego chcą. Raz grafiki, raz gameplaya, raz czego innego.
Robią pod tych którzy gry kupują, a kto kupuje najwiecej? CoDowcy...

Dnia 29.06.2011 o 01:48, mronoth napisał:

a tam kolejny shooter, zeby to jeszcze nie byla kolejna kopia coda, jak patrze na fear3
to nawet smiac mi sie nie chce (podpowiedz: kolejny klon cod''a)


Tak, to jest kolejny klon CoDa, ktory o dziwo takze jest na PC i z niego sie wywodzi.

Dnia 29.06.2011 o 01:48, mronoth napisał:

czemu tylko? wiekszosc nie wydaja bo sa zbyt leniwi :), ale pada zawsze mozesz podlaczyc
na pc


Jak go kupisz :)

Dnia 29.06.2011 o 01:48, mronoth napisał:

jedyny argument to liczba sprzedanych kopii, niesamowite


Najwaznieszy. Jak sam wspomnialeś wczesniej, liczy się kasa.

Dnia 29.06.2011 o 01:48, mronoth napisał:

pewnie gracze wow, everquestow, eve online, guild wars i kilku innych wiekszych mmo z
ilustam milionami graczy by sie nie zgodzili, porownujac do gier mmo to fpsy maja znacznie
wezsze grono :P, w mmo tez nie gram bo nie lubie wiec zostawmy to, ale mylisz sie i to
bardzo :)


Sprecyzowałem to, ale slepy jestes :)
Gracze na Facebooku, są jeszcze liczniejsi :)

Dnia 29.06.2011 o 01:48, mronoth napisał:

poza tym stwierdzilem tylko, ze pewne gatunki nie nadaja sie na konsole np przez pada,
w symulatorze jest zbyt skomplikowane sterowanie, w rtsach tez -> konsole sa ograniczone


Teraz tak, ale pytanie jak bedzie za pare lat ;)

Dnia 29.06.2011 o 01:48, mronoth napisał:

to tez inna sprawa bo gracze konsolowi wola kolejnego coda, ale glowna to pad ktory sie
po prostu nie nadaje do grania w takie gry


Halo, Gears of War, RDR, GTA, LA. Noir. Tak, nie watpliwie chca kolejnego Coda, tak samo jak zasrani PCtowcy. Szkoda, ze ci PCtowcy tych nie dostaja (badz ewentualnie dostają z opznieniem kopnietego porta)

Dnia 29.06.2011 o 01:48, mronoth napisał:

pewnie sami gracze konsolowi nie lubia tych fragfxow, wola klepac w zwyklego pada, albo
skakac przed tv, co ja na to poradze


Ze malo kto o nich wie? Ze nie ma ich w standardzie tak jak Padów do PC?
Myszke i klawiature musi mieć kazdy, pad nie jest wymagany.
Odwrotnie jest na konsoli, ale ta sama zasada.

Dnia 29.06.2011 o 01:48, mronoth napisał:

co sie rozwija na konsolach? chyba nie podzespoly ;), gry? gameplay? te oskryptowane
korytarze to jakis postep? grafika? ale jakos tez tego nie widac, jest juz na ps3 tesselacja
i tak dalej? dx11? physx?


PS3 wspiera Physix
Grafika? Wspaniale! Dopiero wyłeś w innym temacie, ze to gówno daje :>
Szkoda, ze te oskryptowanie to globalny regres. Nie zalezny od konsoli :)
Teraz mi z filmikiem z Crysis 2 wylecisz?
http://www.youtube.com/watch?v=iTNg0f9CPsI
Pojawiają sie wymagania i ludność, ktory sprzet owy posiada :)
Czyli grupa docelowa, a taka jest praktycznie... rzadna

Dnia 29.06.2011 o 01:48, mronoth napisał:

konsole sa narazie w tyle pod kazdym wzgledem jakos w tych
hitach z ps3/xbox360 nie widze jakis wielkich postepow technologicznych


Cudów oczekujesz? Czy Trollujesz bez sensu?

Dnia 29.06.2011 o 01:48, mronoth napisał:

uncharted, killzone itd, nic tam nie ma co nie bylo na pc, na pc wiele lepiej nie ma bo wiekszosc to porty
+ pozniej dodawane latki itd ale zawsze cos :),


Ciekawe dlaczego tak sie dzieje? Kasa? Czy moze, taktyka szybko wydać kotleta?

Dnia 29.06.2011 o 01:48, mronoth napisał:

wiec zostaja konsolowe exclusivy skoro multiplatformy sa lepsze na pc,
ale jakos przelomow tam nie widze w jakimkolwiek aspekcie


Czy ktoś tu popada w skrajnosci jak ty? Chyba, nie.
Przełom? Kiedy ty widziałeś przelom w grach komputerowych?
Ja juz nawet zapomniałem co to w ogole jest.
Od kiedy to Casuale rządzą rynkiem, to co sie dziwić jak ten rynek wygląda?
Same konsole nie mają nic do tego. To prosty odbiorca jest tego winien.
Taki sam jak Facebookowiec na PC. Czy amator prostego MMO.
Jest popyt, jest i podaż.

Dnia 29.06.2011 o 01:48, mronoth napisał:

czy to w gameplayu czy nie wiem w czym, oswiec mnie, chyba ze chodzilo o kontrolery ruchu,
ale to raczej do malo powaznych gier :P


Mam gdzieś poważne gry. Osobiscie czekam na takie gierki jak Overstrike, ktory wychodzi, a jak inaczej... na konsole. Powazna gra? Chyba, nie. Do tego Mortal Kombat. Gdzie? Oczywiscie Konsole. Halo? Xbox 360.. Teraz na PC własciwie został mi Deus i Tribes - kurcze kupa graczy i denna grafika. Mozliwe, ze na konsoli tez wyjdzie. podobałoby mi sie. To jest moj target.

Dnia 29.06.2011 o 01:48, mronoth napisał:

twierdzisz ze konsole nie ograniczaja... to
porownaj np crysisa1 i dwojke ktora byla robiona jako multiplatforma


Graficznie? Mam to gdzieś. Źle nie wyglada. Samą grę zoptymalizowali pod "szerszego odbiorcę".
I tak to nie jest FPS dla mnie.

Dnia 29.06.2011 o 01:48, mronoth napisał:

jakby konsole nie
ograniczaly to w multi nie byloby ograniczenia do 16 graczy gdzie w jedynce bylo 32,
w jedynce byly czolgi, helikoptery itd, w dwojce nic, male mapy, mniej obiektow na scenie


Po 1 kto im kazał ciąć na PC? Po 2 na czym chcesz sie skupić. Jak chcesz wdupczyc wszystko grafikę, fizykę 64 graczy. To i PC dupa, bo tylko unikalna czesc PC sie załapie. Chcesz robić gre? To rób ją z głową, szczegolnie na konsoli. Jezeli ludzie mieliby głowy na karku i troche lepsze myślenie. Mogliby spokojnie mieć samochodziki itd.
Konsola ma takie samo ograniczenia jak PC. Sprzęt ktory mają ludzie. Co z tego, ze mają na PC wszystko dostępne w teorii, jak ludzie nie mają sprzetu do tego i tak przystosowują gre do tego dolnego pułapu jak 32, czy 16 graczy. Ewentualnie, będą grać na kompletnie low z 64graczami. Kwestia wyboru, co chcesz.

Dnia 29.06.2011 o 01:48, mronoth napisał:

mniejsze wymagania w dwojce niz w jedynce sprzed 4 lat lol,


PC =/= konsole To jak porównać GTAIV na PC ;) albo Saint''s Row 2.

Dnia 29.06.2011 o 01:48, mronoth napisał:

mniej fizyki itd przez konsole

Przez kasę, a nie konsole. Ktoś im broni?

Dnia 29.06.2011 o 01:48, mronoth napisał:

wlasciwie to krok wstecz, z przykladu crysisa wynika, ze komputery w 2007 roku byly
juz dalej niz konsole w 2011


Konsole są takie same jak w 2005(?) Nic sie w nich nie zmienia. High end z 2007 jak sie tak popatrzy, dalej dużo potrafi. A jezeli mam byc szczery to gry na PC chodza na takim sprzecie ~tak samo jak na konsolach.
Tak, btw jak sie nie potrafi rob gry na konsole, to po co sie za to zabieraja? Bo kasę chcą?

Dnia 29.06.2011 o 01:48, mronoth napisał:

ale tak, konsole nic nie ograniczaja, tu masz wywiad, jak
znasz angielski to zrozumiesz, dlaczego crysis2 wyglada jak wyglada:


Ograniczają grafikę. Nic więcej. Jezeli na moim złomie takie Bad Company chula to jestem pewien, ze konsola tez to potrafic zdecydowanie powinna.

Dnia 29.06.2011 o 01:48, mronoth napisał:

? :D, w hr na czas robisz jakies gesty, przygodowki point&click polegaja na czym innym,
jak nigdy nie grales to polecam, co to za trudnosc zrobic jakies kolko galka zeby postac
wykonala jakis ruch, wszystko podane na tacy


O to chodzi. Calkiem inny target jak ty. Jak widać HR się jakiejs grupie graczy spodobał.
Pobij ich za to, ze ci przez nich gry upraszczają ;)
Bo tacy gracze, rządza rynkiem.

EOT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinien przeprosić za genialny port z konsol na PC, człowiek słucha jaka to będzie poprawiona wersja, lepsze tektury bóg jeden wie co jeszcze. A gracz dostaje niestabilny bubel, rozgrywkę tak prostą że jeszcze trochę to gra sama by grała za człowieka. Potencjał był ogromny, ale zmarnowano go. I jak tu użytkownik blaszaka ma się nie obawiać portów z konsol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2011 o 02:42, Zgreed66 napisał:

Ograniczeniami jest budżet i czas. Nie konsole. Jak chca to zrobią ciekawy gameplay,
z fizyką. Mogą.
Wielkie mapy? Tu juz mozna zacząc polemizowac, choc jak ktos by sie uparł dałby rade.

kolejny ktory mysli, ze wszystko mozna zoptymalizowac

Dnia 29.06.2011 o 02:42, Zgreed66 napisał:

Prawda jest taka, ze i
PC dupa. Bo wymagany wtedy sprzet z najwyszej pólki, a ludzie sie wtedy na ciebie wypinają
i jest dupa, nawet kasy.

i dlatego crysis lepiej sie sprzedal od killzone 2, lol

Dnia 29.06.2011 o 02:42, Zgreed66 napisał:

Czyli to nie wina konsol, a umasownienia i rzadzy pieniadza.

Ty chyba masz problemy z mysleniem, to wina konsol bo jest przyczyna

Dnia 29.06.2011 o 02:42, Zgreed66 napisał:

Sprecyzowałem to, ale slepy jestes :)
Gracze na Facebooku, są jeszcze liczniejsi :)

wg twojego rozumowania kazdy gatunek jest nisza, wiec po co o tym wspominasz, skoro nawet strzelanki maja wezsza grupe odbiorcow niz mmo

Dnia 29.06.2011 o 02:42, Zgreed66 napisał:

Halo, Gears of War, RDR, GTA, LA. Noir. Tak, nie watpliwie chca kolejnego Coda, tak samo
jak zasrani PCtowcy. Szkoda, ze ci PCtowcy tych nie dostaja (badz ewentualnie dostają
z opznieniem kopnietego porta)

straciles watek, wymieniles same przyglupie strzelanki, a byla mowa o strategiach

Dnia 29.06.2011 o 02:42, Zgreed66 napisał:

PS3 wspiera Physix

teraz to juz chyba trollujesz, physx to jest w setce gier, ale w wersji na procesor i jest to podstawowa fizyka taka jak w kazdej grze, chodzilo o efekty jakie mozna uzyskac na gpu na pc, na zadnej konsoli tego nie zrobisz

Dnia 29.06.2011 o 02:42, Zgreed66 napisał:

Grafika? Wspaniale! Dopiero wyłeś w innym temacie, ze to gówno daje :>

a gdzie ja pisze ze to wiele daje? zawsze lepiej niz na konsolach, a pisales ze konsole sie tak rozwijaja...

Dnia 29.06.2011 o 02:42, Zgreed66 napisał:

Czyli grupa docelowa, a taka jest praktycznie... rzadna

pewnie i niewielka nawet wsrod pctowcow, sam nie mam dx11, ale rzadna to gruba przesada, inaczej by nie wydawali tego typu patchy za darmo kilka miesiecy po premierze

Dnia 29.06.2011 o 02:42, Zgreed66 napisał:

Cudów oczekujesz? Czy Trollujesz bez sensu?

nie ja napisalem, ze konsole sie szybciej rozwijaja, wiec kto tu trolluje

Dnia 29.06.2011 o 02:42, Zgreed66 napisał:

> wiec zostaja konsolowe exclusivy skoro multiplatformy sa lepsze na pc,
> ale jakos przelomow tam nie widze w jakimkolwiek aspekcie
Czy ktoś tu popada w skrajnosci jak ty? Chyba, nie.
Przełom? Kiedy ty widziałeś przelom w grach komputerowych?
Ja juz nawet zapomniałem co to w ogole jest.
Od kiedy to Casuale rządzą rynkiem, to co sie dziwić jak ten rynek wygląda?
Same konsole nie mają nic do tego. To prosty odbiorca jest tego winien.
Taki sam jak Facebookowiec na PC. Czy amator prostego MMO.
Jest popyt, jest i podaż.

czepiasz sie 1 slowa i zmieniasz temat, a wskazac tego postepu na konsolach nie potrafisz

Dnia 29.06.2011 o 02:42, Zgreed66 napisał:

Mam gdzieś poważne gry. Osobiscie czekam na takie gierki jak Overstrike, ktory wychodzi,
a jak inaczej... na konsole. Powazna gra? Chyba, nie.

to super, ale nawet gameplaya nie bylo wiec nie wiem na co czekac

Dnia 29.06.2011 o 02:42, Zgreed66 napisał:

Do tego Mortal Kombat. Gdzie? Oczywiscie
Konsole. Halo? Xbox 360..

chyba zaden pctowiec nie zaluje dennego halo, a jak juz to niewielka grupa, mortala nie chca wydac bo im denne ms i sony jak zwykle kasa sypnelo, sam moglbym wymienic wiele gier wychodzacych tylko na pc ktorych nie bedzie na konsolach i niczego to nie udawadnia

Dnia 29.06.2011 o 02:42, Zgreed66 napisał:

Po 1 kto im kazał ciąć na PC?

chcieli zrobic gre multiplatformowa, wiec inaczej sie nie dalo, np przez ograniczenie pamieci na konsolach (video podalem, ale chyba angielskiego nie znasz)

Dnia 29.06.2011 o 02:42, Zgreed66 napisał:

Po 2 na czym chcesz sie skupić. Jak chcesz wdupczyc wszystko
grafikę, fizykę 64 graczy. To i PC dupa, bo tylko unikalna czesc PC sie załapie. Chcesz
robić gre? To rób ją z głową, szczegolnie na konsoli. Jezeli ludzie mieliby głowy na
karku i troche lepsze myślenie. Mogliby spokojnie mieć samochodziki itd.
Konsola ma takie samo ograniczenia jak PC. Sprzęt ktory mają ludzie. Co z tego,
ze mają na PC wszystko dostępne w teorii, jak ludzie nie mają sprzetu do tego i tak przystosowują
gre do tego dolnego pułapu jak 32, czy 16 graczy. Ewentualnie, będą grać na kompletnie
low z 64graczami. Kwestia wyboru, co chcesz.

no widzisz, na pc nie ma az takiego problemu, szczegolnie teraz, nawet kilka lat temu jak wychodzil pierwszy crysis to i tak sie bardzo dobrze sprzedal mimo bardzo wysokich wymagan dla najwyzszych ustawien grafiki, lepiej niz killzone 2 :P, na ps3 juz sie chyba fpsow nie oplaca robic :P, jakby wydali chociaz troche ulepszonego pierwszego crysisa to komputer ktory to pociagnie juz jest standardem a nawet minimum, poza tym jak sam zauwazyles na pc mozesz sobie ustawic low czy very high zalezy jaki masz sprzet i nadal grac wiec to jeszcze mniejszy problem, na konsolach wiadomo, one nawet pierwszego crysisa nie sa w stanie uciagnac

Dnia 29.06.2011 o 02:42, Zgreed66 napisał:

> mniejsze wymagania w dwojce niz w jedynce sprzed 4 lat lol,
PC =/= konsole To jak porównać GTAIV na PC ;) albo Saint''s Row 2.

nie zrozumiales, porownalem 2 wersje gry na pc, gdzie ja pisze o konsoli? i co ma do tego gta4 czy saints row?

Dnia 29.06.2011 o 02:42, Zgreed66 napisał:

> mniej fizyki itd przez konsole
Przez kasę, a nie konsole. Ktoś im broni?

za slaby sprzet na konsoli

Dnia 29.06.2011 o 02:42, Zgreed66 napisał:

> ale tak, konsole nic nie ograniczaja, tu masz wywiad, jak
> znasz angielski to zrozumiesz, dlaczego crysis2 wyglada jak wyglada:
Ograniczają grafikę. Nic więcej. Jezeli na moim złomie takie Bad Company chula to jestem
pewien, ze konsola tez to potrafic zdecydowanie powinna.

nie zrozumiales, w wywiadzie wyraznie jest mowa, ze na konsoli ograniczenia m.in. pamieci powoduje ze mapy musza byc inaczej zbudowane, nie ma juz bardzo duzych map tylko male obszary przedzielone korytarzem, gameplay przez to tez sie zmienia

Dnia 29.06.2011 o 02:42, Zgreed66 napisał:

O to chodzi. Calkiem inny target jak ty. Jak widać HR się jakiejs grupie graczy spodobał.

cos i tak slabo schodzil mimo takiego marketingu i np sprzedawania razem z konsola

Dnia 29.06.2011 o 02:42, Zgreed66 napisał:

Pobij ich za to, ze ci przez nich gry upraszczają ;)

dawaj ich po kolei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować