Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 11.04.2010 o 23:17, sevrond napisał:

mając build pod feral druid mozna miec forme drzewa ? jesli tak to skad?


Niestety nie można. Przynajmniej w styczniu tego roku jeszcze nie można było. ;-)
Tree of life form to talent bodajmy na 50 lvl, czyli że trzeba co najmniej 40 pkt włożyć w resto, aby być drzewem.
Co zostawia nam jedynie 30 pkt left na feral, a to raczej niewiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 23:17, sevrond napisał:

mając build pod feral druid mozna miec forme drzewa ? jesli tak to skad?

Jeśli tak to poco ? Bo mnie to bardzo ciekawi ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle że ja nigdy tankiem nie grałem, zawsze tylko healer, więc to może być... to będzie niezwykłe doświadczenie, szczególnie dla mojego party ;)
A i tak chciałem rozwijać się w stronę Retri, ale z nastawieniem na leczenie w tych łatwiejszych instancjach (ostatecznie i tak widzę się w właśnie takiej roli).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 23:46, Dann napisał:

Jeśli wipowaliśmy, to przeważnie na 50% wzwyż. ;-) Jeśli zwyciężaliśmy, to zwykle wszystko
szło jak po maśle i nikt się nie pocił. :-)


Ja z kolei wipowałem w okolicach 4% kilkukrotnie. Brałem udział w rajdach z dziwnym składem i wiem jaką potrafi to robić różnicę.

Dnia 11.04.2010 o 23:46, Dann napisał:

OK, przyspiesza walkę, ale nie oszukujmy się... zwycięstwa jeszcze nie zapewnia ;-),
nawet właściwie użyta i wykorzystana.


Zwycięstwa to Ci nic nie zapewni. Widziałem rajdy full 80 które wipowały w Tempest Keep albo na C''Thunie (tu taki bardziej mieszany, głównie 70+) bo ktoś czegoś nie wiedział. Ale poziomy, sprzęt, umiejętności - to wszystko robi różnicę. Czasami mniejszą, czasami większą i heroism/BL akurat bardzo dużą.

Dnia 11.04.2010 o 23:46, Dann napisał:

OK, now don''t take this the wrong way... nie staram się umniejszać benefitu tej zdolności.
Staram się tylko zaznaczyć, że nie jest ona "must have". Nie ma takiej w tej grze. A
przynajmniej nie było jak jeszcze grałem.


Jeśli pisząc "Must have" masz na myśli że nie da się absolutnie bez niej przejść przez daną walkę, to nie ma chyba w ogóle takiej umiejętności w grze. Można iść bez paladynów i ich blessingów. Można bez druidów i magów zrobić Lady Deathwhisper. Nigdy nie próbowałem, ale Saurfanga można pewnie ubić mając tylko szamanów i druidów jako healerów. Wiele rzeczy można, bo Blizzard od dłuższego czasu stara się, żeby każda klasa mogła normalnie rajdować i nie odstawać i jednocześnie żeby nie było tak że bez niektórych klas nie dawało się robić walk - niech mnie ktoś grający dłużej poprawi, ale zdaje się, że tak było kiedyś. I właśnie dodawanie innej klasie tak pożądanej umiejętności jest odzwierciedleniem tej polityki. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, ale widać że coś próbują zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2010 o 08:16, pkapis napisał:

Wiele rzeczy można, bo Blizzard od dłuższego czasu stara się, żeby każda klasa mogła normalnie rajdować
i nie odstawać i jednocześnie żeby nie było tak że bez niektórych klas nie dawało się
robić walk - niech mnie ktoś grający dłużej poprawi, ale zdaje się, że tak było kiedyś.
I właśnie dodawanie innej klasie tak pożądanej umiejętności jest odzwierciedleniem tej
polityki. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, ale widać że coś próbują zrobić.


Konkretnych umiejętności Ci nie przytoczę, ale jak pamiętam, w podstawce było tak, że w rajdach, dajmy na to do MC albo ZG, była określona ilość spotów dla każdej klasy. I czasami wystarczało, że brakowało 1-2 osób, a cała reszta musiała czekać, a bo to priestów za mało, a to znowu druida brakuje itd. Mnie to strasznie wkurzało i byłem strasznie uczulony na spóźnialskich i osoby, które się w ogóle nie stawiały, choć wcześniej się zapowiadały, a potem nie było od nich żadnej informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 23:46, Dann napisał:

Jeśli wipowaliśmy, to przeważnie na 50% wzwyż. ;-) Jeśli zwyciężaliśmy, to zwykle wszystko
szło jak po maśle i nikt się nie pocił. :-)

(Brutallus, Mu''ru/Entropius, Kil''Jaeden), Sart+3, Steelbreaker, Thorim, Firefighter, Algalon, Yogg+0, Bestie, Anub''Arak, Festergut, Putricide, Sindragossa, Lana''thel, Arthas.
Heroism zawsze jest dobry. 5% dmg, ale też znacznie łatwiejsze leczenie - to drugie potrafi czasem dać znacznie więcej, niż większy dps, bo można przeżyć coś, co normalnie skończyłoby się zgonami, ratując sytuacje podbramkowe.

Podejście Blizzarda do tego buffa mnie śmieszy. Dają możliwość buffowania przedmiotami Kingsów, Forta, to czemu nie buffa który nie dość, że jest co najmniej tak samo dobry, to również dostępny tylko jednej klasie? W dodatków szaman ma jeszcze unikatowy buff 5% cast speed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2010 o 10:39, GanD napisał:

Konkretnych umiejętności Ci nie przytoczę, ale jak pamiętam, w podstawce było tak, że
w rajdach, dajmy na to do MC albo ZG, była określona ilość spotów dla każdej klasy.

To zupełnie inna sprawa. Na palcach można policzyć walki, których autentycznie *nie dało* się zrobić bez danej klasy.
Magmaddar - Warrior Tank/Fear Ward. Tranq Shot. W teorii dało się zrobić bez Huntera, jak miało się gear. Ale w niebieszczakach, zjadał tanka na miejscu. Chromaggus też, ale na tym etapie każdy Hunter już miał skilla.
Onyxia - Warrior Tank/Fear Ward.
Razuvious - Mind Control, 40 i 25 osobowy. Plus, w 40 był jeszcze 1% szansa na resist i to co 2 sekundy bodaj.
Nightbane - Warrior Tank/Fear Ward.
Archimonde - Warrior Tank/Fear Ward.
Essence of Desire - Spell Reflect.
Illidan - Shield Block. Przypakowany Prot Palek też mógł, ale było ryzyko. Feral? Bez szans.
Felmyst - Mass Dispel. Prot Paladyn na szkielety niby nie był *niezbędny*, ale różnica olbrzymia.
Mu''ru - Spell Reflect/Grounding Totem. Owszem, teoretycznie dało rade bez. W praktyce? Tank ubity od razu. Oprócz tego, Prot Paladyn na małe Voidy, i Locki na AOE - teoretycznie byli magowie, ale SoC >>> all. Mass Dispel na czaszki.
Steelbreaker - Soulstone/Rebirth.

Niby dużo - ale widać, że w WotLK praktycznie tylko Steelbreaker/Razuvious wymagał konkretnych umiejętności. Plus ten pierwszy = dwie klasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że jako retri nie zbierasz gearu z intem i spell power (=słabe heale i bardzo szybki oom), needowanie na wszystko w instancjach nie jest zbyt mile widziane, a talenty retri w żaden sposób nie pomagają leczyć.
Potem masz problem z tym, że to głównie tank musi wszystko ogarniać, i trudniej o dobrego tanka niż healera (shaman ele lub boomkin spokojnie mogą leczyć, ale jak trafi Ci się po raz trzeci głuchy Retardyn, który nie wie do czego służy Rightous Fury to krew Cię zalewa).
Ponadto healowanie Palem, szczególnie low level, jest cholernie nudne, praktycznie tylko spamujesz jednym healem. Jak cała grupa dostaje wpiernicz to nie masz jak tego wyleczyć. Będziesz po prostu się nudzić z doświadczeniem z Priesta (nawet na początku Priest ma direct heal, hot, tarcze i <3 Holy Nova). W teorii pala healer ma Handy, LoH, bańki i te sprawy, ale to wszystko również możesz wykorzystywać jako tank.
No i Paladyn retri to świetny sposób na nauczenie się tankowania, bo ma największy aoe tps ze wszystkich klas i praktycznie nie ma szans, by ktoś Ci się zerwał z Cons i Seal of Command, to takie dpsowanie bez ryzyka overagrro (+taunt).

Zresztą dodaj Artevius i Amrin do friendsów i zagadaj, gdy będę online, to może przekonam Cię do tankowania/udzielę paru rad :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No zajedwabiście... Kupiłem dzisiaj battlechest w Empiku i przy próbie aktywacji konta dowiedziałem się, że mój klucz dla podstawki został już wykorzystany.

Komuś się to zdarzyło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę nikomu nic zarzucać, ale pracownicy empiku mogą brać (a przynajmniej 2 lata temu mogli - gdy sam pracowałem) gry do domu. Potem foliowali i szło na sklep. Więc może miałeś pecha i któryś pobawił się twoim kluczem? Jest też szansa, że był to zwrot przez nieuczciwego klienta, a warzywo, które przyjmowało grę z powrotem (choć nie powinno) wystawiło ją na sklep. Idź do nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2010 o 13:55, GanD napisał:

No zajedwabiście... Kupiłem dzisiaj battlechest w Empiku i przy próbie aktywacji konta
dowiedziałem się, że mój klucz dla podstawki został już wykorzystany.


Heh, wygląda na to, że ktoś z Empiku sobie chciał oszczędzić (bo w błąd nadruku nie wierzę, a bardzo łatwo można zafoliować grę na nowo), ale jeżeli tak to spotka go niewątpliwie przykra i dołująca niespodzianka (kasacja konta), jak napiszesz do Blizzarda i wyślesz skany pudełka i rachunku (zastrzegam, że nie wiem jak to się załatwia, ale przypuszczam że właśnie tak). Ale szczerze przyznam, pierwszy raz o czymś takim słyszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, sprawa załatwiona.

Za Twoją radą poszedłem do Empiku. Na miejscu wymienili mi grę na nowy egzemplarz. Kierownik działu przy tym trochę ponarzekał, że to nie mogło od nich wyjść, że musieli dostać już taką wersję od Blizzard, ale...

Jak zaczęliśmy we dwóch oglądać oba pudełka, to okazało się, że na tym który dostałem najpierw na folii brakowało dwóch naklejek, a w środku nie było takiej dużej kartki, która okrywa tył kartonu z battlechest.

Na szczęście w domu udało mi się już aktywować nowy egzemplarz bez żadnego problemu.

Do Blizzard napisałem jeszcze przed wyjściem do Empiku. Spisałem sobie te nieaktualne cdkeye (co prawda tego od Burning Crusade nawet nie miałem jak sprawdzić, bo podstawka była nieaktywna). Jeśli zechcą, żeby im je wysłać, to tak też zrobię.

A wracając do mojego paladyna. Spróbuję potankować w retri. Jak będzie mi to szło, to tak dojadę do endgame (w międzyczasie może zrobię dual spec na retri/prot), a potem zacznę zbierać sprzęt do heal i przestawię się na to, co lubię robić najbardziej :)

Chciałem jeszcze zapytać o Burning Crusade. Czy jeśli najpierw poczekam aż mi subskrypcja wygaśnie, potem wezmę trial BC na 10 dni, a potem dopiero aktywuję BC, to te 10 dni mi zostanie jako darmowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podaj imię postaci na Defiasie :)

EDIT: odpowiadając na twoje pytanie, tak - możesz poczekać aż wygaśnie ci subskrypcja, potem wziąć trial TBC i w dowolnym momencie (lub po jego zakończeniu) aktywować dopiero klucz z TBC. Ja tak zrobiłem z WotLK i przez 10 dni spokojnie sobie przyswajałem nowości i levelowałem DK :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to na razie wstrzymam się z aktywacją BC.

Moja postać: Itkovian - krasnolud paladyn z ambicjami do zostania Odkupicielem ;) [kto czytał MKP ten wie].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okay, suppord blizza pomógł. Teraz mam inne, krótkie pytanko - jak się nazywają dwa addony - jeden mierzący czas pozostały do możliwości użycia buffa albo defbuffa, a drugi dzięki któremu wyskakują powiadomienia np. o tym ile hp ubyło czy ile many przybyło for ex.
Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Destro definitywnie destro,
na rajdy lepsze jest Affi ale w tych czasach na heroicach mobki tak szybko padaja ze zanim byc zadotowal to mob umiera a w destro możesz topowac dps.

Azvar
po jakiej stronie grasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2010 o 17:39, Undertaker napisał:

A destro lock też dotuje czy skupia się na castowaniu raczej?

Tylko immolate, corruption kiedy MUSI biegać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się