Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 13.07.2010 o 15:33, zabijaczek666 napisał:

Mam pytanie w jaki sposób w arenkach 2v2 team paladyn heal i paladyn retri mogą pokonać
team priest disciplin i rouge jesli priest burnuje paladynowi mane a rogal wbija poisony.I
tu zadaje pytanie jak pokonac taki team jeśli gram paladynem healem


Macie 2x HoJ i repetance i nie możecie szybko rogala położyć? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej! Mam paladyna na 38 lvl i chyba czas rozdać talenty;p Zastanawiam się w czym paladyn jest lepszy od innych klas... bo np tak jak priest jest kiepski w healowaniu(??) jak słyszałem to paladyn może być np kiepski w dps... Czy jest coś takiego? Myślę nad DPS allbo healowaniem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2010 o 15:23, warzyw napisał:

Pomijajac fakt, ze arena 2 vs 2 tez jest srednio zbalansowana, co zreszta widac po dzialaniach
Blizzarda.

2v2 jest tak samo zbalansowany jak 3v3 oraz lol5vslol5, różnica tylko taka że w 2v2 większą role gra setup, a w 3v3 wygrywa team który może szybciej ustawić sobie okazje do zglobalowania kogoś, a 5v5 to już nawet nie che.... egamingu sie psiamać blizzowi zachciało w wow, to maja... fpsa z wow= target >global> pro ;D

@zabijaczek
sam sobie odpowiedz, masz 4 healerów do wyboru
paladyn: potrafi tylko leczyć, praktycznie nie zadaje dmg, asystować przy kilu może okazjonalnie tylko służąc stunem, łatwy do zablokowania przez przeciwników posiadających ofensywwne dispele (brak trasz buffów), w zamian ma spory asortyment buffów (bom, bow, bok) oraz HoFreedom czy HoSacrifice/divinesacrifice +6s anty silence
szaman: hero! purge, interrupt oraz forma wilka i tu kończą sie plusy generalnie ;3 generalnie szamani nie mają łątwo... potrzebują sporo peeli od teamu
drut: dobrze ubrany is/mf +glify spec może być #1 w dmg i healu na bg.... cieżki (niemożliwy do ubicia dla niektórych klas, i raczej nie w pojedynke...), immune na polimorfy oraz trudny do zatrzymania, najłatwiej ubić spamując go purge/dispel magic, posiada bardzo porządne cc- cyclone- nie do zdispelowania
priest: hybryda healera/dpsa, może (i powinien) asystować przy kilach ofensywnymi dispelami i dmg który jak na healera ma baaardzo przyzwoity, aoe fear jako cc, mało mobilny w porónaniu do reszty healerów, mana burn (naprawde ten skill powinien być znerfiony już dawno, nie wyobrażam sobie rated bg +mb w takim stanie w jakim jest... 2 priestów+ peeler dla nich i przeciwny team może zapomnić o healach... no mana no healz ;], na bg jest mało okazji do krycia się przed burnem...), dodatkwo mind vision- przydatny przy lokalizowaniu flagi na wsg głównie, mind control- cc lecz używając go sam siebie rónież wyłączasz z walki wiec... przydatny w miejscach gdzie możesz gdzieś pozbyć się przeciwnika skacząc w przepaść- eots przede wszystkim, lm w ab, okolice hangaru na ioc +wiele innych okazyjnych miejsc

ps: zmień setup -.-


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2010 o 16:57, kuki288 napisał:

Hej! Mam paladyna na 38 lvl i chyba czas rozdać talenty;p Zastanawiam się w czym paladyn
jest lepszy od innych klas... bo np tak jak priest jest kiepski w healowaniu(??) jak
słyszałem to paladyn może być np kiepski w dps... Czy jest coś takiego? Myślę nad DPS
allbo healowaniem:P

jakieś kompletne bzdury... do lvlowania paladyna retri albo prot, chyba że planujesz lvlować przez lfg więc i holy ale mimo wszystko nie polecam (grupy są nie zawsze a holydinem nie zrobisz q, nie w jakimś normalnym czasie przynajmniej...), prot zadaje bardzo dobry dmg więc do q jak znalazł (nawet do solowania grupowych q) dodatkowo możesz zapisać sie jako tank na instancje, grupy dla tanków są praktycznie od ręki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2010 o 17:19, SoieR napisał:

> Hej! Mam paladyna na 38 lvl i chyba czas rozdać talenty;p Zastanawiam się w czym
paladyn
> jest lepszy od innych klas... bo np tak jak priest jest kiepski w healowaniu(??)
jak
> słyszałem to paladyn może być np kiepski w dps... Czy jest coś takiego? Myślę nad
DPS
> allbo healowaniem:P
jakieś kompletne bzdury... do lvlowania paladyna retri albo prot, chyba że planujesz
lvlować przez lfg więc i holy ale mimo wszystko nie polecam (grupy są nie zawsze a holydinem
nie zrobisz q, nie w jakimś normalnym czasie przynajmniej...), prot zadaje bardzo dobry
dmg więc do q jak znalazł (nawet do solowania grupowych q) dodatkowo możesz zapisać sie
jako tank na instancje, grupy dla tanków są praktycznie od ręki


Hmm.. własnie mi chodzi o to żeby można było szybko znaleść grupę na instancje , na questach prawie wogóle już nie expie. Więc tanker albo healer by się nadawał z tym że jest jedna rzec z że ja nie umiem tankować;p
To własnie chyba ciężko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2010 o 18:56, kuki288 napisał:

jest jedna rzec z że ja nie umiem tankować;p
To własnie chyba ciężko...


Poczytaj o tankowaniu palkiem w necie byś znał podstawy, a reszta to już praktyka. Im wcześniej zaczniesz tym więcej czasu będziesz mieć na naukę.
Podstawa jest jednak prosta:
- stworki muszą bić Ciebie, masz do tego więc kilka umiejętności, do tego używasz cały czas Righteous Fury, dzięki któremu generujesz na stworkach więcej threatu niż depeesi
- tarcza
- stworki trzymasz z przodu byś mógł je blokować i parować
- Consecration by gromadzić threat na wielu przeciwnikach naraz
Powiedziałbym, że to podstawa podstawy. Wielu rzeczy sam się nauczysz, a warto spróbować. Tankowanie to najlepsza rzecz w tej grze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2010 o 17:15, SoieR napisał:

> Pomijajac fakt, ze arena 2 vs 2 tez jest srednio zbalansowana, co zreszta widac
po dzialaniach
> Blizzarda.
2v2 jest tak samo zbalansowany jak 3v3 oraz lol5vslol5, różnica tylko taka że w 2v2 większą
role gra setup, a w 3v3 wygrywa team który może szybciej ustawić sobie okazje do zglobalowania
kogoś, a 5v5 to już nawet nie che.... egamingu sie psiamać blizzowi zachciało w wow,
to maja... fpsa z wow= target >global> pro ;D

@zabijaczek
sam sobie odpowiedz, masz 4 healerów do wyboru
paladyn: potrafi tylko leczyć, praktycznie nie zadaje dmg, asystować przy kilu może okazjonalnie
tylko służąc stunem, łatwy do zablokowania przez przeciwników posiadających ofensywwne
dispele (brak trasz buffów), w zamian ma spory asortyment buffów (bom, bow, bok) oraz
HoFreedom czy HoSacrifice/divinesacrifice +6s anty silence
szaman: hero! purge, interrupt oraz forma wilka i tu kończą sie plusy generalnie ;3 generalnie
szamani nie mają łątwo... potrzebują sporo peeli od teamu
drut: dobrze ubrany is/mf +glify spec może być #1 w dmg i healu na bg.... cieżki (niemożliwy
do ubicia dla niektórych klas, i raczej nie w pojedynke...), immune na polimorfy oraz
trudny do zatrzymania, najłatwiej ubić spamując go purge/dispel magic, posiada bardzo
porządne cc- cyclone- nie do zdispelowania
priest: hybryda healera/dpsa, może (i powinien) asystować przy kilach ofensywnymi dispelami
i dmg który jak na healera ma baaardzo przyzwoity, aoe fear jako cc, mało mobilny w porónaniu
do reszty healerów, mana burn (naprawde ten skill powinien być znerfiony już dawno, nie
wyobrażam sobie rated bg +mb w takim stanie w jakim jest... 2 priestów+ peeler dla nich
i przeciwny team może zapomnić o healach... no mana no healz ;], na bg jest mało okazji
do krycia się przed burnem...), dodatkwo mind vision- przydatny przy lokalizowaniu flagi
na wsg głównie, mind control- cc lecz używając go sam siebie rónież wyłączasz z walki
wiec... przydatny w miejscach gdzie możesz gdzieś pozbyć się przeciwnika skacząc w przepaść-
eots przede wszystkim, lm w ab, okolice hangaru na ioc +wiele innych okazyjnych miejsc


ps: zmień setup -.-



Dzięki za wypisanie mi wszystkich atutów 4 postaci które mogą healac po twojej odpowiedzi wnioskuje że dobrym healem będzie ten co ogranie swoją postać wybrałem druida i póki co nie mam problemów z grą dokładnie z leczeniem innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2010 o 19:13, Daimon_Frey napisał:

> jest jedna rzec z że ja nie umiem tankować;p
> To własnie chyba ciężko...

Poczytaj o tankowaniu palkiem w necie byś znał podstawy, a reszta to już praktyka. Im
wcześniej zaczniesz tym więcej czasu będziesz mieć na naukę.
Podstawa jest jednak prosta:
- stworki muszą bić Ciebie, masz do tego więc kilka umiejętności, do tego używasz cały
czas Righteous Fury, dzięki któremu generujesz na stworkach więcej threatu niż depeesi
- tarcza
- stworki trzymasz z przodu byś mógł je blokować i parować
- Consecration by gromadzić threat na wielu przeciwnikach naraz
Powiedziałbym, że to podstawa podstawy. Wielu rzeczy sam się nauczysz, a warto spróbować.
Tankowanie to najlepsza rzecz w tej grze :)


Aha... no ok rozumiem;) Tylko jest jedno ale.. ALE czy Warrior dla przykładu, nie jest lepszy w tankowaniu od Palladyna?

PS: Byłbym wdzięczny jeśli by mi ktoś podał dobry build dla takiego Protection Pally. Nie chce popełnić żadnego błędu, to pierwszy raz kiedy rozdaje talenty(jednak;/).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2010 o 19:31, kuki288 napisał:

Aha... no ok rozumiem;) Tylko jest jedno ale.. ALE czy Warrior dla przykładu, nie jest
lepszy w tankowaniu od Palladyna?


Warkiem nie grałem, ale podejrzewam (z doświadczenia), że paladyn jest łatwiejszy w tankowaniu od pozostałych klas.

Dnia 13.07.2010 o 19:31, kuki288 napisał:

PS: Byłbym wdzięczny jeśli by mi ktoś podał dobry build dla takiego Protection Pally.
Nie chce popełnić żadnego błędu, to pierwszy raz kiedy rozdaje talenty(jednak;/).


Ja w tej chwili gram na czymś takim, robione głównie własnoręcznie: http://tnij.org/hkng

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2010 o 19:53, Daimon_Frey napisał:

> Aha... no ok rozumiem;) Tylko jest jedno ale.. ALE czy Warrior dla przykładu, nie
jest
> lepszy w tankowaniu od Palladyna?

Warkiem nie grałem, ale podejrzewam (z doświadczenia), że paladyn jest łatwiejszy w tankowaniu
od pozostałych klas.

> PS: Byłbym wdzięczny jeśli by mi ktoś podał dobry build dla takiego Protection Pally.

> Nie chce popełnić żadnego błędu, to pierwszy raz kiedy rozdaje talenty(jednak;/).


Ja w tej chwili gram na czymś takim, robione głównie własnoręcznie: http://tnij.org/hkng


Więc mówisz że to jest wporządku? Ok no to dodaje te talenty;p

Thx za pomoc;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2010 o 20:06, kuki288 napisał:

Więc mówisz że to jest wporządku? Ok no to dodaje te talenty;p


Najważniejsze z talentów jakie musisz mieć to takie które zwiększają Twoją przeżywalność, czyli wszelkie parry, dodge, bloki, zwiększenie życia, zmniejszenie obrażeń itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2010 o 20:25, Daimon_Frey napisał:

> Więc mówisz że to jest wporządku? Ok no to dodaje te talenty;p

Najważniejsze z talentów jakie musisz mieć to takie które zwiększają Twoją przeżywalność,
czyli wszelkie parry, dodge, bloki, zwiększenie życia, zmniejszenie obrażeń itp.


Aha... a na PVP jak sobie radzą Protection Palladini? Jakich skilli używac, czy moglbys mi sporządzic jakiś spis bo ja mam tego dosyc duzo i się w tym wszystmim gubię;p
Nie ogarniam tego troche;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://lmgtfy.com/?q=protection+paladin+guide

Krok po kroku
http://www.youtube.com/watch?v=ni5lBoxnIp4
http://www.youtube.com/watch?v=ZsSFcsKgUZc

Weźmy jako przykład
http://www.youtube.com/watch?v=1K1VrmqlLos&feature=related

Coś dla prawdziwego newbie
http://www.youtube.com/watch?v=eH9wvzh9pZA&feature=related

A oto jak można levelować
http://www.youtube.com/watch?v=vpoYUX7x3do

No i PvP, ale to raczej na 80tym, te lepsze filmy prezentujące gameplay i skill zamiast omgftwubercritów na wszystkich cooldownach zergując daily bg
http://warcraftmovies.com/movieview.php?id=156553 Ret


A tak przy okazji, prezentuje wszystkim jeden z epickich filmów Teed''a

Teed - Get On My Horns
http://warcraftmovies.com/movieview.php?id=141053

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tankowanie paladynem jest dosyć łatwe i przyjemne, jeśli tylko dobrze do tego podejść.

Na 38lv spróbuj lepiej czegoś takiego:
http://eu.wowarmory.com/talent-calc.xml?cid=2&tal=000000000000000000000000000500503300000000000000000053200001200000000000000000
Dlaczego? Dlatego, że dopóki nie będziesz tankował w Sunken Temple (i wyżej) pełna specjalizacja w Protection nie jest Ci potrzebna.
W tym buildzie najistotniejszy jest Seal of Command. Używasz go w zasadzie cały czas aż do momentu, gdy zdobędziesz Seal of Vangance (od trenera), ale SoV używa się tylko na bossów, a SoC na trashe (bo dzięki temu trafiasz kilka celów na raz, łatwiej utrzymać całą grupę). Do SoC dodatkowo kupujesz major glyph dający Ci zwrot many. Bo dopóki nie będziesz miał talentu Spiritual Attunement oraz skillu Divine Plea, możesz mieć pewne problemy z maną, a jeśli ta skończy Ci się w czasie walki, to możesz mieć poważny kłopot. Dodatkowo zamiast Devotion Aura, używaj Retribution Aura, te kilka procent więcej pancerza wiele nie zmieni, a dodatkowy dps pozwoli Ci lepiej trzymać aggro. Po rozdaniu tych talentów niech priorytetem będzie dla Ciebie dojście do Blessing of Sanctuary. Natomiast w drzewku retri warto jeszcze poświęcić te 2 punkty na Vindication.

W sytuacji gdy nagle pada healer zmieniasz błyskawicznie SoC na Seal of Light, a JoW na Judgement of Light. Dzięki temu może przeżyjesz pojedynek i będziesz w stanie go wskrzesić.

Tankując używasz oczywiście Judgement of Wisdom, żeby mieć zawsze manę na Consecration (którego używasz, gdy atakujesz 3 i więcej mobów na raz, na mniej nie ma sensu, bo będzie Ci brakowało many).

Zaprzyjaźnij się z takimi skillami jak: Hand of Reckoning (paladyński taunt), Righteuss Defense (mass taunt), Divine Protection (paladyński odpowiednik shield walla). Divine Shield nie używasz w walce, chyba że już wszyscy inni padli, bo ten skill resetuje threat. Lay on Hands na ogół zostawia się jako skill ostatniej szansy i rzuca na healera/siebie/dps, to już musisz wyczuć sam. Oczywiście kiedy tankujesz zawsze musisz mieć aktywny Righteous Fury (nie zapominaj o tym np. gdy zdarzy się wipe).

Zawsze noś przy sobie mana potions, to na wypadek gdyby jakiś kretyn zrobił pull, a Ty akurat nie masz many po ostatniej walce i brakuje Ci energii nawet na zwykły taunt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dzięki że mi to mówisz ale już rozdałem talenty;/ Chwilowo nie mam kasy na wyrzucenie tzn na reset talentów wiec będę się trzymać narazie tego co powiedziałeś, ale z talentami nieco inaczej rozdanymi. Hmm... no własnie tych wszystkich aur i Seal jest tak dużo że ciężko mi to jakoś ogarnąć, chociaż naprawde się staram;p Może coś z tego tankowania wyjdzie, chociaż na ostatniej instancji moja drozyna sie rozpadła własnie z mojego powodu tzn złego tankowania;/ Poprostu nie moge jakoś zatrzymać na sobie aggro mobków. Z jednym nie ma problemu, ale jeśli obijemy większą grupę na raz to jest dosyć nie ciekawie... Najbardziej obrywa dbs -tylko mag akurat wtedy;p ktory caly czas dedal bo na dodatek ganiał bez ubrania -.- Tak więc dzięki za pomoc, może coś z tego wykrzesamy;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się