Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 26.10.2008 o 20:07, dulak napisał:

czyli te 2 na 2 3na 3 itd?


Tak, drużyny też się rozpadną po premierze Wratha. Ale przede wszystkim to stracisz wszystkie arena pointy. Nie będzie można za uzyskane arena pointy na levelu 70, kupić sprzętu arenowego na levelu 80. Nie wiadomo tylko czy rozpadowi ulegną wszystkie teamy, czy dopiero gdy gracze zdobędą level 71.

Na levelu 44 i tak nie ma ratingowych aren ani punktów za robienie aren, więc ciebie to i tak nie dotyczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 18:38, Sth`Devilish napisał:

Obecnie balans jest robiony pod lvl 80, no bo kogo tak na prawdę obchodzą aktualne problemy
z balansem PvE na lvl 70, skoro za 3-4 tyg wielu będzie już latać z lvl 80...

dokładnie to samo powtarzam po co robić drame o coś co za kilka dni nie będzie miało miejsca... ludziki poziomu kara tłuką illidana? jaki problem? imba itemki? lal! wystarczy popatrzeć na itemki które dropiły (dropią) ze starych raidó (tkóre dzisiaj sie zamiast w 40 to 3-4 słabo ubrane osoby robi..) może i teraz itemki z hyjala/bt/sunwell wydają się imba ale wystarczy popatrzeć na co co szykuje northrend i od razu tamte "smieci" rzuci sie w kont, bo skok itemizacji jest "widoczny" zamiast 50stam 50str itemki z northrendu mają przykłądowo po 120/120 więc... ofc brakuje specjalnych statsów do raidów jak mp5/hit ratingu i tak dalej ale te 10 lvli przeleci szybko i bezboleśnie (mam nadzieje) i wszyscy będziemy szczęśliwymi 80 na równym poziomie (przynajmniej przez kilka dni/tygodni/miesięcy... ;P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 21:47, SoieR napisał:

ale te 10 lvli przeleci szybko i bezboleśnie (mam nadzieje) i wszyscy
będziemy szczęśliwymi 80 na równym poziomie (przynajmniej przez kilka dni/tygodni/miesięcy...
;P)

Buahaha ;) No sorry, ale myślę, że po miesiącu co poważniejsze gildie będą już farmić T7 luzem. Mam zamiar być wśród nich, więc to, że teraz ktoś się nachapie zupełnie mnie nie rusza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2008 o 00:32, TMBAX napisał:

Jestem zdesperowany moze tu ktos bedzie wiedział

http://forums.wow-europe.com/thread.html?topicId=6425512681&postId=64249 244408&sid=1#0

Temat zalozylem ja...


Poszukaj w necie jakiegoś narzędzia do sprawdzania sprzętu. Sprawdź przede wszystkim RAM i procesor, ale nie zawadzi też sprawdzić całej reszty sprzętu.

Czy podkręcałeś sprzęt? Jeśli tak, to przywróć wartości nominalne pracy sprzętu.

Sprawdź czy komputer się nie przegrzewa.

Spróbuj też zajrzeć do komputera i sprawdzić czy coś się nie poluzowało, oraz czy na którymś z elementów (przede wszystkim wiatraki) nie osadziło się zbyt wiele kurzu.

Jeśli wszystko zawiedzie, spróbuj przeinstalować system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niah, stwierdzam tylko, że ta równość wiele nie potrwa. Sunwellowy gear powinnien spokojnie starczyć do Naxxa, prócz broni, więc to co jedni spędzą by ''nadgonić'', inni już odbiją sobie w rajdach, i będzie po staremu ;) Jak zwykle zresztą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Slowo ode mnie odnosnie tego nerfienia. Jak mnie blizz wkurzyl z tym. Chca znerfic jugment of the Wise a na 80 znowu co? beda zwiekszac z now? Bo teraz mam prawie unbuffed 7k many a uwierzcie ze tyle miec nie bede na 80 tylko znacznie mniej. Dlaczego? Bo Retri pala sprzet wogole nie przewiduje czegos takiego jak intellect. burst dmg. o ile sie nie myle(jak tak to prosilbym o wyjasnienie na czym to polega) to dmg z crytow jest liczony podwojnie od normalnego ciosu. Powiem krotko wczoraj na TK na Kaelu zrobilem rekord i sam wpadlem w oslupienie. 5600 dmg crytem z jugmentu(O.O) of command. nie wiem jak to sie stalo ale mniejsza.na arenie cryty z Jugmentow moje to maksymalnie 1400 - 1600 dmg na osobnika o resi w okolicach 400. ponizej tego dochodzi do 2000. Burst dmg z melee atakow. Crusader strike ledwo okolo 1600 dmg, Divine storm z racji tego ze blizz tutaj nie pomyslal ale na korzysc retri palow atakuje 4 krotnie po 700 do 2000 dmg. I akurat to mogliby znerfic. chodzi mi o burze. zeby atakowala raz a nie caly burst dmg o 25% zmniejszyc no ludzie kochani. pal retri mial praktycznie banicje od samego poczatku jesli chodzi o PvE. nie chcialbym aby teraz po wyjsciu dodatku znow mialo tak byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sam sobie pogrywam Paladynem i stwierdzam, że faktycznie ta klasa może nieco wyprzedzać inne w PvE i być nietykalną w PvP (SoC->HoJ stun->Judgement->Crusader Strike->Divine Storm - to jest po prostu PRZEOGROMNY burst damage, do tego często critujące HoW uzywalne już przy 35%). Nerf - mówiąc obiektywnie - się Paladynom należy. Ale myślę, że Blizzard przesadził i że teraz tak go znerfią, że znowu będzie mało grywalną klasą (w tym buildzie)... Obniżone obrażenia z Seal i Judgement o 20%, HoW używalne przy 20% i znacznie zmniejszony regen many - to zaboli najbardziej i chyba nastąpił rychły koniec AoE grindu/solowania elit jako Paladyn.

A tymczasem Huntera (będącego AFK) nadal świetnie broni sam pet (próbowaliście takiego zaciukać? sam pet ci zjedzie spory % hp...), Rogue nadal potrafi trzymać w sapie->stunlocku przez ponad minutę (sprawdzone na arenach, raz w 3v3 gostka z full S4 przez całą walkę tak trzymałem i nic nie mógł zrobić), Warlock dalej może ciebie zaspamować DoTami na śmierć w trakcie Feara itd itp Ale co tam, uwzięli się na Paladyna, bo większość QQ poleciała na niego... I jaki z tego płynie wniosek? Ano taki, że Blizzard kłamie kiedy mówi, że nie sugerowali się żalami graczy, że coś jest IMBA...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą wielu ludzi teraz rolluje retri paladynów na alty, lub zamierza w przyszłości zrobić z nich mainy (inna sprawa, że co gildie zrobią wtego z masą retri palków, o tym ci co tak robią najwyraźniej nie myślą...). Na pewno retri może mieć w przyszłości trochę problemów z maną, jeśli nie będzie na sprzęcie mieć żadnego dodatkowego intelektu. Jest to rozwiązanie nieco balansujące, pytanie tylko czy to będzie prawdziwy balans czy przeskoczy od jednej skrajności do drugiej, i okaże się to być wielkim nerfem retri paladynów. Zabawne jest to, że niektórzy ludzie nie myślą, co było już kiedyś i co może być później. Przecież jeśli retri nie będzie już taki imba to wielu tych, którzy zrobili (łatwego w ich mniemaniu) rerolla zostaną w sumie z niczym. Wprawdzie raidy teraz już nie będą aż tak zależne od doboru konkretnych klas, jednak pewne zróżnicowanie wśród dps trzeba będzie zachować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema, zrobiłem alta rogala, 10 lvl, dual wield, pierwsze talenty itp. rozumiecie. :P
Do lvlowania z czym najlepiej ? Jaki build i jaka kombinacja broni, srednia predkosc i typ, niesypac mi linków z wowiki, z tallentami niebede mial problemow tylko jakies kombinacje poprosze :) Podobno sa 2 konkretne, sub daggers i combat swords, ale swords podobno nuda :P Ja wole sie pobawic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2008 o 14:22, Sth`Devilish napisał:

Ostatnio sam sobie pogrywam Paladynem i stwierdzam, że faktycznie ta klasa może nieco
wyprzedzać inne w PvE i być nietykalną w PvP (SoC->HoJ stun->Judgement->Crusader
Strike->Divine Storm - to jest po prostu PRZEOGROMNY burst damage, do tego często
critujące HoW uzywalne już przy 35%). Nerf - mówiąc obiektywnie - się Paladynom należy.
Ale myślę, że Blizzard przesadził i że teraz tak go znerfią, że znowu będzie mało grywalną
klasą (w tym buildzie)... Obniżone obrażenia z Seal i Judgement o 20%, HoW używalne przy
20% i znacznie zmniejszony regen many - to zaboli najbardziej i chyba nastąpił rychły
koniec AoE grindu/solowania elit jako Paladyn.

A tymczasem Huntera (będącego AFK) nadal świetnie broni sam pet (próbowaliście takiego
zaciukać? sam pet ci zjedzie spory % hp...), Rogue nadal potrafi trzymać w sapie->stunlocku
przez ponad minutę (sprawdzone na arenach, raz w 3v3 gostka z full S4 przez całą walkę
tak trzymałem i nic nie mógł zrobić), Warlock dalej może ciebie zaspamować DoTami na
śmierć w trakcie Feara itd itp Ale co tam, uwzięli się na Paladyna, bo większość QQ poleciała
na niego... I jaki z tego płynie wniosek? Ano taki, że Blizzard kłamie kiedy mówi, że
nie sugerowali się żalami graczy, że coś jest IMBA...


Nie tylko to. Pamietajmy ze pozostalo do rozdania 10 talentow i az mnie juz teraz kusi by zrobic Gloernowi Sepuku bo jak go znerfia to ja nie bede miec ani w PvE szans z jakakolwiek klasa ani w PvP. A jak juz wczesniej pisalem. Te 10 talentow tez wzmocni wszystkie klasy natomiast palek retri pozostanie z NICZYM. A tye QQ polecialy na retri palkow bo z tego co obserwuje to trzeba umiec przciwko nim grac a nie tlyko zalic sie jaki to palek retri potezny. Wszystko co pwoduje utrate kontroli nad palkiem to jest tajemnica sukcesu w walce z nim. Frosty, stuny, feary. Wszystko to powoduje zwyciestwa, nad retri palkami. Niestety ale ja ostatnio coraz bardziej widze to ze Blizzard slucha sie noobow a nie doswiadczonych graczy ktorzy nie pieprza jaki to palek potezny tylko go pokonuja samemu znajdujac na niego sposob. Niestety ale ja sie juz o tym sam przekonalem. Jak na AV zobaczyli mnie to bylo tlyko jeden wielki spam w stylu: jeeest mamy retri palka teraz na pewno wygramy. Tylko ze jak ci idici zostawiali mnie samego na 20 hordziakow i oczekiwali cudow to potem tlyo slyszalem co z ciebie za retri palek jak nie umiesz nam wygrac AV. No matko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jest jeden wielki fail blizza bo skoro cały update miał szykować gre pod 80 lvl to po ch... oinke było puszczać to w takim "surowym" stanie, ale tak paladyn jest op, można z palem wygrać ok. prawda ale musi być to walka "idealna" a nie w jak to na bg/arenach bywa tzn w normalnym duelu możesz pokaonać retri ok. ale weź spróbuj podziałać na żywca na bg to taki hunt zginie w przeciągu 1 stuna a rogal 2... i jak na klase hybrydową to troche za duży ma dps/burst wraz z możliwością bardzo dobrego(!) leczenia oraz babelków+skrzydełka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2008 o 19:09, SoieR napisał:

to jest jeden wielki fail blizza bo skoro cały update miał szykować gre pod 80 lvl to
po ch... oinke było puszczać to w takim "surowym" stanie, ale tak paladyn jest op, można
z palem wygrać ok. prawda ale musi być to walka "idealna" a nie w jak to na bg/arenach
bywa tzn w normalnym duelu możesz pokaonać retri ok. ale weź spróbuj podziałać na żywca
na bg to taki hunt zginie w przeciągu 1 stuna a rogal 2... i jak na klase hybrydową to
troche za duży ma dps/burst wraz z możliwością bardzo dobrego(!) leczenia oraz babelków+skrzydełka


Nie zapominajcie tez o jeszcze jednej klasie. Jesli sie nie myle bo na papierze to wyglada fantastycznie(i nie tylko na papierze...:)) to uwiezcie ale Death Knight bedzie miec jeszcze wiekszy Burst dmg. I zastanawia mnie co wtedy beda ludzie plakac w rekaw blizzowi zeby go znerfic. Obrywa sie paladynowi retri. A zobaczycie co sie bedzie dzialo gdy Death Knigtha zgearujesz do poziomu identycznego do retri paladyna. To bedzie jeszcze gorsze. Chodza sluchy, ze tlyko i wylacznie dwie klasy sa w stanie pokonac DK w tej chwili. Wlasnie retri paladyn i Warlock. Wowczas gdy DK wejdzie i znerfia paladyna pozostanie tylko Warlock...

Ze hunt zginie w cigu jednego stuna. Problem w tym ze w tej chwili to nawet spoykajac warka Fury w ciagu jednej chwili mozesz zginac. Ze o Magu frost nie wspominam... najwiecej dostalo sie retri palom bo ci co WIEDZA jak grac retri palem(a wedlug mnie to jeden z najtrudniejszych w prowadzeniu DPS`ow - mam hunta dwoch warkow Rogala i shamana enchantment i wiem co mowie) po prostu zwyczajnie w swiecie sa w stanie znukowac kazdego w ciagu sekundy. Ten kto do tej pory gral holy(bez obrazy Soier:)) naprawde duzo czasu zajmie mu pojecie jak grac retardynem.

Jesli ktos jest na forum wow-europe zarejestrowany to niech zacznie walke z blizzem o nie przesadzanie, bo to juz dla mnie jest jedno wielkie ku*****o co on chce zrobic. najpierw robi cos typowo pod 80 level gdy na 70 bylo oczywiste ze zgearowane postaci beda miazdzyc, a potem sie z tego wycofuje... cos tu jest nie tak, i to powoduje to ze ma byc ten cholerny nerf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ee to paladynem trzeba umieć grać żeby zabić każdą inną klasę bez wysiłku? Jest coraz trudniej, ale bez przesady. Paladyn to nie terminator tylko hybryda. Nie może walić judgementa za 9 kafli (a miałem taką sytuację - służę wwsem). Moim mainem jest właśnie retri i czekam na jedno - kiedy blizz ogłosi przeznaczenie retri. Haste/replenishement/BoM/repeteance może być zastąpione przez inną klasę. Rozumiem, że paladyn nie może być top dpsem, ale funkcja mana battery wydawała mi się przed nerfem bardzo ciekawym wyjściem. Na razie retri osłabiają w każdym aspekcie za co obrywa się innym specom (vide dmg seali/judgementów, który osłabia znacznie holy, ale też tps prota). Było też coś wspomniane o tym, że paladyn potrzebuje jeszcze jednej ofensywnej umiejętności - mógłby to być jakiś interrupt działający nie tylko przeciw demonom, wtedy też była by nowa rola dla puszki na niektórych walkach.

Jedyne co mnie dziwi to to, że Blizzard nerfuje paladyna jak sam mówi głównie ze względu na pvp...the question is kto przez najbliższe tygodnie/miesiące będzie zajmował się pvp. Może, choć nie musi okazać się też, że sytuacja na arenach 80lvl jest zupełnie inna niż teraz, czyli coś co teraz robią z paladynem to jak gra w ciemno, jak preTBC.

Jedynym dostrzegalnym plusem jest to, że Blizz cały czas stara się naprawić obecną sytuację metodą prób i błędów. Tak naprawdę nie jest ważne co robią teraz, tylko jak to będzie działało w end game - jeszcze sporo czasu więc mam nadzieję, że nie będzie źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2008 o 18:11, goomis74 napisał:

Nie tylko to. Pamietajmy ze pozostalo do rozdania 10 talentow


Amajgad, ty dalej o tym? IMHO jest tyle dobrych talentów w Retri, że np do PvP builda wręcz tych punktów brakuje... Taki build do PvP np: http://www.wowhead.com/?talent=sZ0eMVcZVf0tbGucMsgzAo (jak widzisz, zabrakło pkt do Vindication i Eye for an Eye).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Alt -przycisk - nie boli, to jedno. Po drugie, Blizzard jednak ma swój przeogromny zespół developerów, doświadczenie, bete, public test realm, wreszcie mnóstwo graczy, którzy im pomagają. I jeszcze pewnie nawet wie co robić, i jak dobrze balansować - jak można o balansie w wowie mówić - grę.
Racja, po tym jak nagle po Echoes of Doom było zdziwienie, że boostniety palik którego chciało się bez straty hp rozwalić, nagle brał na jednego bursta. Ludzie spamowali FFS nerf this imba, ale jednak nie tylko dlatego Blizzard nerfuje paladyna... Hmmm.. Frosty, stuny i feary jadą każdego, nie tylko paladyna. Nie wspominając o Blessing of Freedom i bubble, pala z HoW i repetance na bg, albo holy i retri 2vs2 naprawdę był trochę op.
W WoWie nie da się po prostu wszystkiego zbalansować, nie da się porządnie pod PvP i PvE zbalansować nawet jednej rzeczy.
Co do many, to zmiana wg. mnie nie będzie tak dotkliwa, w Blizzardzie inteligentni ludzie też pracują, łatwo wywnioskować że oomadin(...) to po prostu zły pomył. O DK nic nie będę mówił, jednak na pewno nie będzie jechał każdego po kolei, oprócz locka i pala.

Trzecia sprawa właśnie o DK, może ktoś zorientowany w becie powiedzieć, czy lepsze levelowanie jest w Unholy czy Blood?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2008 o 21:38, Xlol1 napisał:

Witam!
Mam pytanie, czy nadal gra w WoW`a dużo osób. Bo zastanawiam się nad zakupem, a nie chc,ępotem
żałować ;]


Jakieś 12 mln na całym świecie, wystarczy? :) Ale wiedz, że na początku swojej przygody raczej mało osób będziesz spotykać (chyba, że w miastach), ponieważ gra ta rozbija się o maksymalny poziom doświadczenia i to co na nim można robić. Niemniej jednak chyba w żadnym innym MMO nie natrafisz na więcej ludzi niż w WoW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się