Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 23.10.2008 o 14:55, Nivellen20 napisał:

Z powodu
takiego przekazywania wiedzy potem sa gracze, którzy robia w grupie/raidzie 1/2-2/3 dps,
który mogą osiągnąć. Pytani o broń tłumaczą sie najczęściej własnie w ten sposób - "Ale
przeciez ona ma wysoki MAX dmg!!!!!"

Standardem jest raczej to, że wysoki max dmg przekłada się na wysoki DPS, raczej nie ma za wiele broni o rozrzucie min-max rzędu 1-1000. Więc na swój pokrętny sposób, logika takich graczy nie jest całkiem pozbawiona sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście - jest to uproszczone tłumaczenie, które jako tako oddaje prawde na temat tego czy bron jest dobra czy nie. Obecnie Blizzard nie ''produkuje'' juz raczej broni o tak dużym rozrzucie prędkości ataku jak kiedyś lub rozpiętości pomiedzy min i max dmg ale ciagle znajdują sie wyjątki od reguły gdzie po prostu jest np. bardzo niski minimalny DMG i co za tym idzie wysoko ustawiony MAX.

Inny przykład. Sztylety sa z definicji najszybszymi bronmi (w stosunku do innych typów). Rogue porównujący sztylet 100 dps z mieczem 90 DPS mógłby pomysleć, że sztylet jest gorsza bronią (pomijam fakt koniecznosci używania innego spec'a) gdyby tylko patrzył na max dmg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, zauważyłem że rujnowanie starań innych graczy o rozprzestrzenienie się zarazy sprawia mi o wiele większą radochę niż zabijanie jako zombie i zarażanie innych :) Szczególnie po to żeby zobaczyć ich reakcję (gram na serwerze RP-PvP) - jeżeli mnie wyzywają, albo - o zgrozo - powiedzą coś OOC w /say, to pójdę za nimi wszędzie i za każdym razem dam Cleanse albo zabiję :P

ZERO LITOŚCI dla ludzi, którzy nie respektują zasad RP serwerów. Co jak co, ale ten event po prostu uwypukla wszystkie wady graczy jako ludzi, pokazuje kto gra na serwerach RP z powołania, a kto trafił na nie przez pomyłkę i jest zwykłym gówniarzem/kretynem/analfabetą (skreślić niepotrzebne).

Apeluję do wszystkich grających na RP serwerach Paladynów i Priestów - walczcie z zarazą, rujnujcie starania innych, a nóż widelec tym, którzy nie powinni tam grać, puszczą nerwy i zrozumieją swój błąd :P (Ja od zarania dziejów prowadzę prywatną krucjatę przeciwko takim graczom, nie zostawiając na nich suchej nitki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2008 o 00:15, Sth`Devilish napisał:

Apeluję do wszystkich grających na RP serwerach Paladynów i Priestów - walczcie z zarazą,
rujnujcie starania innych, a nóż widelec tym, którzy nie powinni tam grać, puszczą nerwy
i zrozumieją swój błąd :P (Ja od zarania dziejów prowadzę prywatną krucjatę przeciwko
takim graczom, nie zostawiając na nich suchej nitki).

Jeszcze nie próbowałem, ale przeglądając /trade czy /general widać właśnie, jak strasznie się niektórzy o to spinają. Ciężko widać pojąć, że w "inwazji zombich" występują 2 strony, i raczej nie ma być tak, że spokojnie sobie zainfekują wszystko i wszystkich, a każdy im przeszkadzający to ''omg faking noob''.
Aczkolwiek, levelowanie alta stało się dość uciążliwe w niektórych miejscach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2008 o 00:57, KaPe napisał:

Ciężko widać pojąć, że w "inwazji zombich" występują 2 strony,
i raczej nie ma być tak, że spokojnie sobie zainfekują wszystko i wszystkich, a każdy
im przeszkadzający to ''omg faking noob''.


Mnie najbardziej rozczarowują dwie rzeczy:

1) Szczeniactwo wsród graczy, gówniarskie zachowanie, samolubstwo w rozumowaniu kto komu niszczy zabawę, no i kompletnie nie rozumiem co tacy gracze robią na serwerach RP (to już w ogóle porażka Blizzarda wielka, od lat nic z tym nie robią...)

2) Event, w którym gracze zamiast walczyć z LK i jego pomiotami, sprzymierzają się z nim i działają na jego korzyść... Event podobał mi się przez pierwsze 5 minut, teraz stał się dla mnie jedynie zwykłym "gank fest" i magnesem przyciągającym wszystkie "drama queen" z serwera :/ Mam nadzieję, że rozumiesz o czym piszę.

Dnia 24.10.2008 o 00:57, KaPe napisał:

Aczkolwiek, levelowanie alta stało się dość uciążliwe w niektórych miejscach.


Praktycznie levelowanie w miejscach blisko Booty Bay / Ratchet staje się prawie niemożliwe. Nawet jeśli nie zabije mnie tam któryś z przebiegających graczy innej frakcji, to zaraz ktoś z tej samej zacznie mnie gankować jako zombiak :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2008 o 00:15, Sth`Devilish napisał:

ZERO LITOŚCI dla ludzi, którzy nie respektują zasad RP serwerów. Co jak co, ale ten event
po prostu uwypukla wszystkie wady graczy jako ludzi, pokazuje kto gra na serwerach RP


Kurcze, coraz bardziej Cię lubię :-)
Mnie też denerwuje to, że ludzie zupełnie nie przejmują się RP na tych serwerach, a Blizzard nic z tym nie robi.
Może gdyby przy próbie podłączenia się na serwer RP, na którym nie masz jeszcze postaci, trzeba było przeczytać kilka tekstów w których jest opisane o co w tym chodzi i kliknąć na parę przycisków (tak jak jest z umową po każdym patchu tylko kilkakrotnie) to zniechęciłoby to ludzi, dla których nie ma różnicy między serwerami RP i nie RP.

Dnia 24.10.2008 o 00:15, Sth`Devilish napisał:

Apeluję do wszystkich grających na RP serwerach Paladynów i Priestów - walczcie z zarazą,
rujnujcie starania innych, a nóż widelec tym, którzy nie powinni tam grać, puszczą nerwy


Ja tam nie patrzę czy RP czy nie. Mam Purify to będę leczył :-)
BTW, Paladyn jest mocniejszy niż myślałem. Wczoraj przemienił się przy mnie NPC o 7 poziomów wyższy, a nie byłem w pełni gotowy do walki. Rezultat: Obaj zostaliśmy na resztce życia i wtedy się wycofałem (miałem za dużo missów żeby ryzykować, że go zdejmę następnym ciosem zanim on to zrobi ze mną), po czym padł w pościgu od plagi. Ale to jednak on padł, nie ja. Ba, gdyby nie to że przez różnicą poziomów miałem tak wiele ciosób nieskutecznych, to bym go z pewnością osobiście zasiekł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde ładnie blizz ma teraz wszystko skopane... nie tylko ja nie mogę przenieść postaci. Mnóstwo ludzi ma błąd payment rejected, a blizz wkółko wmawia na forum ludziom, że coś źle wpisują lub nie mają środków na koncie itp. Tylko, że nawet ludzie co przez 2 lata płacili normalnie teraz też nie mogą... kurde płaci im się nie tylko za to co jest w grze, ale i za takie ,, mało istotne'''' rzeczy a wmawiają cały czas, że to nie ich błąd zamiast się tym zająć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam taką sprawę:
mam konto z 70lvl lock (undead) i 62 lvl shammy (drenaj); kiedyśtam stwierdziłem, żę fajnie będzie pograc trochę w hordzie, trochę w ally; dziś mam co do tego wątpliwości ;] ja planuję generalnie zostac przy hordzie-zastanawiam się czy jest możliwa wymiana tego shamana na szamana w hordzie (lub ew. inną postac)?
ewentualnie sprzedaz nie całego konta, a jedynie tego szamana
będę wdzięczny za odpowiedź ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj taaak.. blizzz sie przyczynia do oczyszczania serwerów rp z ludzi do nich nie pasujących, szczególnie dając tytuły typu jenkins, który ma co 2 osoba na servie, cikawe co następne ? może lolwftpwnowner? aww to takie.. role playowe i wogole...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2008 o 18:08, SoieR napisał:

Oj taaak.. blizzz sie przyczynia do oczyszczania serwerów rp z ludzi do nich nie pasujących,
szczególnie dając tytuły typu jenkins, który ma co 2 osoba na servie, cikawe co następne
? może lolwftpwnowner? aww to takie.. role playowe i wogole...


Nie mogę uwierzyć w to co zaraz napiszę, ale... w pełni się z tobą zgadzam i masz rację. Z tym tytułem "Jenkins" to już kompletnie przesadzili i faktycznie takie coś boli na serwerach RP...

Ehh, ja już na cuda nie liczę, tylko tyle żeby gracze to zrozumieli i potrafili się wspólnie bawić, zamiast bezczelnie psując zabawę innym na serwerach RP, gdzie roleplaying powinien przecież grać główną rolę. I kiedyś tak było, dopóki nie udostępniono transferów PvP/PvE -> RP/RP-PvP. Doszło nawet do tego, że zastanawiam się czy nie poświęcić outdoor PvP i zmienić serwer z RP-PvP na zwykłe RP. Tam raczej na pewno stoji ono na wyższym poziomie, no i trzeba przyznać że w dzisiejszych czasach Outdoor PvP polega wyłącznie na gankowaniu i graniu na nerwach innym graczom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi, ja nie jestem zadnym autorytetem w tych sprawach :P to, w czym Ci (moze) wczesniej pomoglem, to bylo to, co sam przezylem i wiedzialem o co chodzi ;)

Teraz pytanie ode mnie - czy te punkty za Achievementy do czegos sie uzywa, czy sa same dla siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie moglem edytowac juz :/

Jeszcze jedno pytanie, (link do mojej postaci- http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=Magtheridon&n=Shaandril ) z tym co mam teraz na sobie, jak bedzie wygladala sprawa po respecu na holy? Bedzie dalo sie healowac bez problemow na raidach czy jednak sa przeszkody? Bo obecnie miesza mi polaczony spellpower ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spellpower to jedno, ale 284/97 regenu to już coś zupełnie innego. Owszem, starczy, szczególnie, że teraz rajdy są straszliwie znerfowane, a i tak content się outgearuje jeszcze zanim w niego wejdzie. Ale jeśli zamierzasz to robić z grupą która nie outgearuje, to taki regen zaboli. Plus, gemy pod hit - i socket bonusy, w paru przypadkach nierewelacyjne...

W sumie - jest 3.0, więc to ma małe znaczenie, ale gdyby to były jeszcze czasy "poważnego" rajdowania, to co najmniej zmiana gemów by się przydała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 00:21, KaPe napisał:

szczególnie, że teraz rajdy są straszliwie znerfowane, a i tak content się outgearuje jeszcze zanim
w niego wejdzie.


Hmm, nie tak dawno obawiałeś się, że będzie wręcz przeciwnie, że ze zmianami w mechanice gry i nerfie downrankingu te -30% hp u bossów wcale nie ułatwi poziomu trudności, a jedynie utrzyma go na dotychczasowym poziomie (lub wyższym).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha, mam parę pytań i prośbę zarazem do doświadczonych już Inskrypcjonerów (?):

1) Z jakiego poradnika do power levelingu korzystaliście (jeśli w ogóle)? Ja do tej pory (150/225) korzstałem z http://wotlkwiki.info/index.php/Guide/Inscription , ale mam już dosyć licznych nieścisłości w tym poradniku... Co chwila okazuje się, że muszę improwizować, bo w poradniku są wszędzie błędy

2) Na czym według was najlepiej się zarabia, albo inaczej: czy w ogóle opłaca się marnować herby na cokolwiek poza levelowaniem profesji? Sporo glifów już wystawiłem na AH i zupełnie nic nie schodzi :/

3) Których rzeczy zupełnie nie polecacie, które składniki lepiej zachować/sprzedać (mam mnóstwo tych zielonych pigmentów)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się