Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

> > że co? lol? wtf? ;) chy-ba-nie-do-czy-ta-łem ;) gnomy nie mają powiązania z warcraftem?
>
> > ;) ok... n/c
>
> Wymień choć jednego znanego z WarCrafta (RTS) i książek gnoma...
ok tu mnie masz bo faktycznie jakoś mało tego ;P podobnie z resztą jak trole ;] ale ofc tam g**** w sreberku ma lore...
> Podejrzewam, że przed
> WoWem nie było nawet na mapie Gnomeregan i jakiekolwiek wzmianki o gnomach. Poprawcie
> mnie jeśli się mylę.
choćby w2 i w3... imho nie bardzo rozumiem co "wy wszyscy" macie do gnomów, są mała? krasnoludy też a gnomy tylko mniejsze...mają dziwne kolory włosów? jakoś nie widze wielu troli z brązowymi czy czarnymi, same rożowe, niebieskie, zielone - zupełnie jak gnomy tylko jescze bardziej intensywne, bah całe są "kolorowe", ich smiech? kwestia gustu- ja np. śmiechu gnomów mogłbym śłuchać nawet i przez "godzine" a taki belf to zarobiłby łopatą przez twarz po otwarciu ust... a teraz ogólne osadzenie w świecie... kiedys pisałem o ud jakie mają poklecone lore, teraz dla kontekstu gnomy: są małe i słabe więc budują i wykorzystują maszyny do ciężkich zadan (świetnie tu blizz polączył tą rase z inżynierią ^^) ostatnimi czasy mało się w świecie o nich słyszało ponieważ miały swoje kłopoty w gnomregeganie, to chyba należy im na plus zaliczyć- wiedząc o tym że ich sojusznicy mają znacznie większe kłopoty (wojna) więc nie chcieli ich denerwaoać/angażować a postanowili sami sobie z zagrożeniem poradzić (ok nie skutecznie, ale przynajmniej próbowali...), nawet nie wspominam o tym żę w wojnach sojuszu też uczestniczyli dostarczając roflocopterów i innych "cacek" sojuszowi, bo gdzie tam ludzie mieli dostęp do maszyn, krasnoludy już prędzej ale krasnoludy praktykowali/ują bardzie uproszczoną wersje inżynierii, no i to chyba koniec bo fakty faktem w warcrafcie nie ma zbyt wielu miejsca na gnomy- A SZKODA, za to dla pokrak(troli), trupielców(ud), metrosexualnegoczegoś(belfy) czy ufo(orkowie--- taaak to też ufoki ni mniej ni więcej niż draenei tylko bardziej przygłupawe), ale meh... jest jak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2008 o 12:18, SoieR napisał:

bo fakty faktem w warcrafcie nie ma zbyt wielu miejsca na gnomy- A SZKODA,
za to dla pokrak(troli), trupielców(ud), metrosexualnegoczegoś(belfy) czy ufo(orkowie---
taaak to też ufoki ni mniej ni więcej niż draenei tylko bardziej przygłupawe), ale meh...
jest jak jest


Heh, widać że grasz w ally ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2008 o 12:18, SoieR napisał:

za to dla pokrak(troli), trupielców(ud), metrosexualnegoczegoś(belfy) czy ufo(orkowie---
taaak to też ufoki ni mniej ni więcej niż draenei tylko bardziej przygłupawe),


Dlaczego przygłupawe? To ciekawe, jak stereotypy z jednych światów potrafią przenikać do innych. Na przykład Krasnoludy są często traktowane tak, jak opisuje je Warhammer, chociaż w danym świecie mogą być zupełnie inne (np. u Tolkiena są). Z Orkami jest podobnie - z Warcraft III czy WoW wynika raczej, że to całkiem inteligentne istoty. Owszem, lubiące walkę i znające się na tym, ale jednocześnie honorowe, oddane swojej sprawie. Wystarczy zresztą zagrać we wprowadzenie do WIII, w którym to orkowy wódz wierzy prorokowi i bez wahania wykonuje jego polecenia, a ludzie traktują Orków jak niewolników albo jak rdzennych Indian w Ameryce, skazanych na życie w wyznaczonych miejscach, nie mogących ich opuszczać bez pozwolenia.
Zdecydowanie podoba mi się wizerunek Orków w WoW i sposób ich przedstawienia. Nie są może piękni, ale fabularnie są ciekawi. Tylko ile osób gra w MMO przejmując się fabułą i historią świata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2008 o 18:19, Cat In A Bag napisał:

Właśnie mam na arenach problem z pałkami. Po tym patchu wysypało się tego tyle, że praktycznie
nie ma ani jednej areny bez pałki, co poniekąd irytuje. Gram lockiem i taka pałka potrafi
mnie zjechać w kilka sekund bez większych problemów, jedyne co udało mi się na nich skutecznego
wymyślić to demon form wtedy hp im zwykle leci elegancko, ale żeby za miło nie było,
robią sobie wtedy shielda (ja go bańką nazywam :P), który daje im immune na all i zwykle
wtedy zlatuje mi forma a oni okładają dalej i praktycznie jest po zawodach :/ Nic by
mi nie przeszkadzało gdyby nie ten shield co robi paladyna nieśmiertelnego i to na całkiem
długo, powinni to jakoś ograniczyć na areny, bo to lekko imba jest :P
Nie wiem, może to tylko ja nie umiem, więc jak ktoś zna jakiś ciekawy sposób na pałki
to z chęcią posłucham ;)

Swoją drogą jaka jest szansa na dropnięcie tego konia z HH? :D


Hehe:). Sposobu na palak retri ciezko znalezc ale wystarczy ze masz frost maga umiejacego grac i Palek retri po prostu zwyczajnie w swiecie nie ma szans...

Wczoraj ja i soier z 1450 na 1600 rating wyszlismy. Dwoch palkow jeden healer jeden retri na arenie to w tej chwili jedno z najlepszych polaczen. Wogole wczoraj mi sie podobalo jak Wygralismy arene z druidem resto i warriorem.

A jesli chodzi o to jak pokonac palka retri to ciezko jest faktycznie ciezko w tej chwili. Divine Shield dziala tlyko 12 sekund(Chcialbym zeby dzialal tyle ile w Warcraft 3 na 3 poziomie:) 30 sekund xD:)). To fakt polaczenie babla z Avenging wrathem spowodowalo to ze palek dostal ogromnego bursta. Ale znowu zwroccie uwage ze Forbearance ktory uniemozliwial uzycie Avenging wratha lub babla zostal wydluzony do 3 minut a w poczatkowej fazie mial miec nawet 5 minut CD. co to oznacza nie musze mowic:). Wykorszytajcie to:). Moze i ja sie naucze szybciej zabijac ludzi na arenach:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2008 o 03:07, Sth`Devilish napisał:

Wymień choć jednego znanego z WarCrafta (RTS) i książek gnoma... Podejrzewam, że przed
WoWem nie było nawet na mapie Gnomeregan i jakiekolwiek wzmianki o gnomach. Poprawcie
mnie jeśli się mylę.

Było kilka artów w instrukcji do W2 z gnomami, w samej grze również wspierały one alliance, dostarczając im sprzęt zwiadowczy. Przede wszystkim wynalezione przez nie maszyny latające i łodzie podwodne, jednak żadnego herosa nie mieli, dopiero WoW wymyślił im przywódcę (mało znaczącego zresztą i bez jakiejś rozbudowanej przeszłości) i tego zdrajcę, która zajął Gnomeregan, poza tym nie mają żadnych ważniejszych postaci. Co do Gnomeregan - to chyba raz kiedyś w W2 było wymienione (ale nie jestem pewien), w każdym razie nigdy nie pełniło żadnej znaczącej roli.

Fakt, zgodzę się, że krasnoludy i orkowie to jedne z najlepiej wykonanych ras, z rozbudowaną historią, przeszłością i masą postaci, zarówno pozytywnych, negatywnych, jak i takich, co do których ciężko stwierdzić czy byli tak naprawdę cały czas źli lub dobrzy. Dobrym przykładem będzie tutaj orkowy szaman/warlock Ner''zhul, obecnie Król Lisz, który przecież stwierdził, że sojusz z Kil''Jaeden był błędem i próbował się od niego odciąć (i dopiero paradoksalnie już jako Królowi Liszowi mu się to udało). Co więcej niewiele osób grających w WoWa zdaje sobie sprawę z tego, że to Ner''zhul był tym, który ostrzegł rodziców Thralla przez zagrożeniem ze strony Legionu i kazał im uciekać. Swoją drogą ciekawa by była reakcja Thralla, gdyby ten o tym się dowiedział, jeśli twórcy zdecydowaliby się tak to rozwiązać.

Kluczowa kwestia, która mnie zawiodła w Burning Crusade to fakt, że więcej uwagi poświęcono krwawym elfom i działaniom Kaela niż orkom i draenei - rasami przecież dużo bardziej związanymi z tym światem, a tutaj ich historia była w sumie znikoma. Jedynie bardziej znaczący był ten chain questów kończący się przybyciem Thralla do Nagrandu, poza tym nie było o historii orków, ani draenei zbyt wiele. Ogry, wprawdzie obecne w znaczących ilościach, sprowadziły się jedynie do roli mobków do ubicia, bez jakiejś wciągającej historii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie spodziewam nawet :)
Btw. ten addon ArkInventory jest trochę słaby bo zawala bagpacami pół ekranu nie tak jak bag non przy którym można mieć podzielną uwagę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja ostatnio na zestawie lock + lock wdrapałem się praktycznie na 1600, ale szlag potem wszystko trafił, bo chyba pięć, czy sześć razy pod rząd jednego z nas nie wczytało, więc spadliśmy bez ani jednej gry poniżej 1500, że aż mi się aren odechciało ;P U was na serwerach też są takie bugi, czy to tylko na moim się coś wyprawia i dostaje errora "Instance not found"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2008 o 21:09, Sth`Devilish napisał:

Ceny jak najbardziej normalne (chociaż ziółka coś tanio sprzedajesz... teraz byle co
sprzedaje się za krocie).


Normalne ceny? Ja sie przyzwyczailem, ze cena copper ore czy bar w pelnym stacku to raczej cos ok 1g (czasami ciut mniej, nierzadko troche wiecej zwlaszcza za ore, chociaz na jednym serwerze widzialem bary chodzace drozej niz ore). Ale 5 srebra za cale 20? Mnie by sie nie chcialo za tyle do AH fatygowac.
Serwer jest, z tego co wiem, najmlodszym i ceny sa bardzo niskie. Ziólkom bede dawal wyzsze ceny, ale dopiero badam, bo ludzie wystawiaja je dosyc tanio i nawet te 2g wydawalo mi sie zbyt wysoka cena. Ale poszlo, wiec bede teraz sprawdzal ile moge krzyknac.
Ze ceny poszly w góre wiem, na Doomhammerzaraz po patchu sprzedalem dwa stacki Peacebloom za 17g kazdy i poszly szybko. Moglem pewnie wiecej krzyknac, ale za tyle wtedy ludzie sprzedawali. Teraz jest bodajze ok 14g. Ale i ceny sprzetu poszly troche w gore.

Dnia 21.10.2008 o 21:09, Sth`Devilish napisał:

Jeśli o talenty chodzi: 53 punkty zdecydowanie polecam rozdzielić
dokładnie tak jak w tym buildzie http://www.wowhead.com/?talent=sZZxf0tbhucrsgzAo .


Dzieki. Gdy sobie zerkalem w co by dac pierwsze 20-30 punktow, mialem identyczne talenty co u Ciebie. Ale nie zastanawialem sie co potem, bo znajac mnie troche mi zajmie dojscie do wyzszych poziomow. Dzieki za pomoc.

Dnia 21.10.2008 o 21:09, Sth`Devilish napisał:

Co
zrobisz z pozostałymi 8 punktami (czy pójdziesz w inne drzewko, czy też zrobisz deep
Retribution build) to już zależy od twoich preferencji,


A jak oceniasz posiadanie pelnego Blessing of Kings? Raczej do buffowania innych, ale te +10% do cech sprawia ladne wrazenie. Warto?

Dnia 21.10.2008 o 21:09, Sth`Devilish napisał:

No to w takim razie bierz to co ci się bardziej podoba / ma lepsze staty (patrz na max
damage w pierwszej kolejności, dopiero potem na bonusowe staty).


Max damage broni czy jej dps? Obecnie robie tak, ze szukam broni o duzym DPS i z niej wybieram taka o najciekawszych statach. Z tym ze nie przejmuje sie zanadto, bo na tym etapie na ktorym jestem ekwipunek zmienia sie stosunkowo szybko i nie warto sie przywiazywac do niczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2008 o 18:44, Piotr 709 napisał:

Witam.Jestem w wowie, wiec mam trochę głupie pytanie.Po wybraniu profesji, da się ja
później zmienić?


Tak, da się ją później zmienić, o ile pamiętam w okienku z umiejętnościami jest opcja "unlearn profession" :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2008 o 18:44, Piotr 709 napisał:

Witam.Jestem w wowie, wiec mam trochę głupie pytanie.Po wybraniu profesji, da się ja
później zmienić?


Da się. Po prostu musisz się jej oduczyć (a nowej nauczyć u właściwego trenera).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to było w kontekście draenei ;) bo "troszke" wspólnego mają, a że draeneiki latają sobie statkami kosmicznymi (naaru też sie do tego przyczynili ale..) a orkowie żyją w prymitywnych chatkach z jakichś tam skór i kości ;) może, ale tylko może słowo "przygłupawe" powinienem był zastąpić jakimś innym innym, ale ogólnie rasa i tak stwarza wrażenie przygłupawych "rambosów" wierzacych w siłe pięści jako argumentu dyplomatycznego ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2008 o 21:55, SoieR napisał:

ogólnie rasa i tak stwarza wrażenie przygłupawych
"rambosów" wierzacych w siłe pięści jako argumentu dyplomatycznego ;P

E tam, narzekasz jak zwykle, tylko tym razem się nie wytłumaczysz sesją ;)
Orkowie są tu zrobieni całkiem fajnie, wreszcie orkowie, których lubię. Mają tendencję do stosowania rozwiązań prostych i bezpośrednich, ale czy to tak źle? To taka przeciwwaga dla ras, które w kółko gadają i nic z tego nie wynika. Ale ich kultura wcale nie opiera się na sile pięści zastępującej argument dyplomatyczny. W końcu z ludźmi Jainy się dogadali i to ludzie ich zdradzili a nie na odwrót (to wina niezbyt zdrowego umysłowo tatusia Jainy, ale w każdym razie ludzi). Oni po prostu mają mniej cierpliwości do dyplomacji. Rasa inna, ale prymitywami czy przygłupami na pewno bym ich nie nazwał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się