Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 18.03.2009 o 13:40, Fumiko napisał:

Moja main jest Draenei...


Oj wybaczymi Pani :P

A na serio - gdybym grał przymierzem miałbym alta maga -dranei :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi tam akurat modele draenei się podobają (obu płci). Kiedyś początkowo nie podobał mi się ten retcon łączący tę naturalnie zamieszkującą Draenor rasę z Eredarami, jednak i tak ich dołączenie do Przymierza i posiadanie szamanów zostało lepiej wytłumaczone niż przystąpienie belfów do Hordy i ich paladyni. W przypadku szamana została zachowana filozofia tej klasy, natomiast w przypadku paladynów belfów Blizzard kompletnie zniszczył sens działania tej klasy, jako mocy, którą każdy belf po odpowiednim treningu mógł manipulować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2009 o 07:52, Fumiko napisał:

http://www.ctrlaltdel-online.com/comics/Lite20081230.jpg

Tak mi się skojarzyło z Twoim postem :D


U mnie to jest bardziej "Zaraz... po co mam kilka godzin czasu dziennie męczyć areny i battlegroundy, tylko po to żeby mieć itemki z super statsami, ale na które nie będe mógł patrzeć nawet z daleka?". Po prostu totalnie mnie to zniechęciło do PvP rogalem, rozważam teraz zrobienie go mainem/altem raidowym w gildii (gdzie swoją drogą: 1) T8 wygląda jednak zaskakująco dobrze 2) raidowanie rogalem jest teraz o wiele ciekawsze z tymi rotacjami skilli, to już nie jest puste spamowanie SS & SaD & Evi)...

@ RaXX: http://www.maxdps.com/ - próbowałem już, albo czegoś nie kumam, albo tamten kalkulator uwzględnia tylko i wyłącznie drzewko Combat, które swoją drogą do zmaksymalizowania dps na raidach mi się jakoś nie widzi najlepszą opcją

@ Jeggred: http://elitistjerks.com/f78/t27244-roguecraft_spreadsheet/ - pomogło mi, mniej więcej o to mi chodziło. W zasadzie to szukałem kalkulatora internetowego w bardzo łopatologicznie podanej formie (kiedyś coś takiego było, ale stronka padła :/), ale ten chyba też się nada, dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2009 o 13:07, Fumiko napisał:

> o nie nie nie... belfek do belfow prosze nie mieszać, tożto inne rasy... ;3

Inne? To skąd się małe belfy biorą? :P

no nie wiesz... przecież są też inne rasy... np. ten a-cośtam w honor hold, mamuśka belfcia ojciec human pal ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2009 o 17:09, SoieR napisał:

no nie wiesz... przecież są też inne rasy... np. ten a-cośtam w honor hold, mamuśka belfcia
ojciec human pal ^^

Alleria to wysoka elfka, a nie krwawa. Wtedy zresztą krwawych elfów jeszcze nie było, a tym bardziej skąd niby wtedy miały się tam znaleźć w Draenorze. To, że syn Allerii i Turalyona używa modelu krwawego elfa to raczej lenistwo ludzi z Blizzarda (tak naprawdę jest pół-elfem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2009 o 17:09, SoieR napisał:

no nie wiesz... przecież są też inne rasy... np. ten a-cośtam w honor hold, mamuśka belfcia
ojciec human pal ^^


Nie kojarzę o którego a-cośtam chodzi, ale to może dlatego że się na Outland wyniosłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2009 o 17:15, Czedwik napisał:

> no nie wiesz... przecież są też inne rasy... np. ten a-cośtam w honor hold, mamuśka
belfcia
> ojciec human pal ^^
Alleria to wysoka elfka, a nie krwawa. Wtedy zresztą krwawych elfów jeszcze nie było,
a tym bardziej skąd niby wtedy miały się tam znaleźć w Draenorze. To, że syn Allerii
i Turalyona używa modelu krwawego elfa to raczej lenistwo ludzi z Blizzarda (tak naprawdę
jest pół-elfem).

tak, ale "technicznie" belfy są helfami więc chodziło mi raczej o to że różne rasy mogą się ze sobą "łączyć" ;P rexxar i garona itd. itp dużo tego, także jeśli be "male" (tak ich blizz przynajmniej nazywa) zniknęłyby z powierzchni azeroth miałby kto zaopiekować się belfciami ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie, ale jednak je zadam:
Czy wystarczy kupić wotlk, żeby móc grać czy muszę mieć najpierw 2 poprzednie części?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2009 o 21:22, teamki napisał:

Może głupie pytanie, ale jednak je zadam:
Czy wystarczy kupić wotlk, żeby móc grać czy muszę mieć najpierw 2 poprzednie części?


Odpowiedziałeś sobie już na te pytanie "musisz kupić najpierw 2 poprzednie części"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie tak apropo zmian w 3.1, pytanie do specjalistów :)

"Instant Poison: Redesigned to have its chance to be applied based on the speed of the weapon (frequency-based)."

Czy dobrze rozumiem: to oznacza, że proc zostanie tak znormalizowany, że będzie taki sam bez względu na prędkość bronii? Czy to znaczy, że od 3.1 Muti Spec to będą wolne daggery, a nie szybkie jak dotąd? Wiem, że Instant Poison nakłada się na MH, a na OH Deadly Poison (które takiej zmiany nie ma akurat), ale tutaj z koleji też dodają Glyph of Envenom, który nie będzie usuwać DP z celu przy użyciu. Tym samym więc, moje Theorycrafting podpowiada mi, że zarówno MH jak i OH w Muti specu powinny być... po prostu o jak najwyższym DPS (czyli raczej wolne).

Czy powinienem już zbierać DKP na 2x Sinister Revenge z KL? :) Na prawdę by mnie taka zmiana ucieszyła, daje to szersze pole do popisu jeśli idzie o dobór gearu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2009 o 21:22, teamki napisał:

Może głupie pytanie, ale jednak je zadam:
Czy wystarczy kupić wotlk, żeby móc grać czy muszę mieć najpierw 2 poprzednie części?


Na pudełki z wothlk jest wyraźnie napisane "requieres burning crusade" (i nawet obrazek jest).
Idąc dalej tym tropem gdy sprawdzimy - burning crusade wymaga podstawki - więc tak - musisz mieć wszystkie 3 części. A właściwie wszystkie 3 klucze by móc się cieszyć "całym" wowem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W dalszym ciągu zostaje ci Focused Attacks, który chyba nie jest normalizowny? Ale to już jacyś fanatycy spreadsheetów musieliby wyliczyć, czy ma jakieś znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2009 o 22:30, KaPe napisał:

W dalszym ciągu zostaje ci Focused Attacks, który chyba nie jest normalizowny? Ale to
już jacyś fanatycy spreadsheetów musieliby wyliczyć, czy ma jakieś znaczenie.


Ale dobrze rozumiem te zmiany, jest tak jak pisze?

Co do Focused Attacks, to jest całe 2 ene za crit, ja generalnie z bardzo niskim crit chance póki co (24%) nie odczuwam jakoś specjalnie zapotrzebowania na energię, wystarcza mi do rotacji to co mam... A przecież głównie do tego używa się energii, do rotacji skilli, raczej nie do DPS. Czas więc pokaże: Focused Attacks (= więcej energii) vs wyższy dps z daggerów. Ja obstawiam za tą drugą opcją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2009 o 23:36, Sth`Devilish napisał:

Co do Focused Attacks, to jest całe 2 ene za crit, ja generalnie z bardzo niskim crit
chance póki co (24%) nie odczuwam jakoś specjalnie zapotrzebowania na energię, wystarcza
mi do rotacji to co mam... A przecież głównie do tego używa się energii, do rotacji skilli,
raczej nie do DPS. Czas więc pokaże: Focused Attacks (= więcej energii) vs wyższy dps
z daggerów. Ja obstawiam za tą drugą opcją.

Raid buffed crit wzrasta o ile, 5% + 3% + agi + kings? Grubo ponad 10%, to już odczuwalne ilości. Plus, im wyższy kryt, tym więcej cp z SF, a bez energii nie będziesz je miał na co wydać. Jak mówię, kwestia czysto matematyczna, zapewne jest jakiś próg dps vs speed gdzie to ma znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2009 o 01:49, dupcio napisał:

ej a jak kumplowi wysłałem 2 gold i pomyliłem się przy wpisaniu nicku to hajs wróci
czy co ?


Jeśli wysłałeś to znaczy iż o takim "pomylonym" nicku istnieje i właśnie obdarowałeś kogoś astronomiczną sumą 2G. Na pocieszenie moja historia: chciałem zmienić frakcję ( alluchy -> Horda ) by lać kumpla, ale ponieważ był, delikatnie mówiąc, cienias chciałem dać mu fory i zamierzałem przesłać mu ponad 800G by coś sobie lepszego z gearu kupił. Pomyliłem nick (jedna litera ) i przepadło bo cham który to dostał (z izraela ) żarliwie zaprzeczał że cokolwiek dostał. Odtąd gram wyłącznie Hordą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2009 o 07:36, PiotrRK napisał:

> ej a jak kumplowi wysłałem 2 gold i pomyliłem się przy wpisaniu nicku to hajs
wróci
> czy co ?

Jeśli wysłałeś to znaczy iż o takim "pomylonym" nicku istnieje i właśnie obdarowałeś
kogoś astronomiczną sumą 2G. Na pocieszenie moja historia: chciałem zmienić frakcję
( alluchy -> Horda ) by lać kumpla, ale ponieważ był, delikatnie mówiąc, cienias chciałem
dać mu fory i zamierzałem przesłać mu ponad 800G by coś sobie lepszego z gearu kupił.
Pomyliłem nick (jedna litera ) i przepadło bo cham który to dostał (z izraela ) żarliwie
zaprzeczał że cokolwiek dostał. Odtąd gram wyłącznie Hordą.

da sie zminic frakcjie jak gram orkiem warriorem to gram humanme warriorerm i mam ten sam sprzęt ? jak to zrobic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../ Nie, nie da się, jest tylko możliwość zmiany płci, czyli jeśli grałeś kobieta możesz zrobić sobie mężczyznę.
PS. Przez ciebie mam coraz mniejsza ochotę wchodzić na to forum. Ściągnij sobie Mozille, ta przeglądarka poprawia błędy i staraj się jakoś tą interpunkcje stosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem spytać czy przy zakupie gry WoW w pudełku znajduje się jakis klucz aktywacyjny konta czy muszę go dokupić oddzielnie? Jeśli można to proszę żeby ktoś napisał dokładnie w szczegółach jak płacic za konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2009 o 09:04, dupcio napisał:

da sie zminic frakcjie jak gram orkiem warriorem to gram humanme warriorerm i mam ten sam sprzęt ? jak to zrobic ?


Da się. Kasujesz postać i tworzysz nową.
Ewentualnie na serwerze PVE możesz mieć postacie po obu stronach.

>>Nevrac
Kupując w sklepie płacisz właśnie za kody aktywacyjne. Samą grę można ściągnąć z netu. procedura zakładania konta:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=69&pid=30284
Po 40 dniach trzeba zapłacić. możesz albo kupić kartę pre paid albo podać w profilu na stronie numer karty płatniczej by ci z konta ściągneli.

ps. Może jakiś moderator przyklei posta z zakładaniem konta, bo to pytanie powtarza się góra co 2 strony wątku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się