Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 14.03.2009 o 22:19, Solstheim napisał:

Ja kupiłem Wow + TBC i miałem osobne pudełko z Keyem na 14dni. więc nie zawsze.


Ale nie chodzi mi o stare zestawy z keyem "dla kolegi", teraz są triale. Jest tak jak opisał pkapis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2009 o 20:52, DragonLord napisał:

Najnowsze patch notes z mmochamp:

Warlock (Skills List / Talent + Glyph Calc.)

* Banish: Now has a 6-second PvP duration.


Ta zmiana jest o tyle ciekawa, że dotyczy balansu Warlock vs... Warlock :) Pewnie chodziło tu o Metamorphosis, gdzie warlock jest traktowany jako Demon. Co do DK, jeszcze zostanie mocno znerfiony... obecnie ta klasa to jest jeden wielki śmiech na sali, nie dość że zupełnie nie pasuje do lore gry i klimatu, to jeszcze jest totalnie przegięta w PvP ze swoją ogromną obroną i super burst damage i ghoulem, a w PvE jak na tanka robi obrzydliwie wysoki dps (swoją drogą, polecam duelik z DK w tank gearze... ). Obecnie DK znajduje się u mnie na 1. miejscu niezbalansowanych i przegiętych klas, tuż przed Holy Paladinem i Feral Druidem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2009 o 23:41, Sth`Devilish napisał:

Ta zmiana jest o tyle ciekawa, że dotyczy balansu Warlock vs... Warlock :) Pewnie chodziło
tu o Metamorphosis, gdzie warlock jest traktowany jako Demon. Co do DK, jeszcze zostanie
mocno znerfiony... obecnie ta klasa to jest jeden wielki śmiech na sali, nie dość że
zupełnie nie pasuje do lore gry i klimatu, to jeszcze jest totalnie przegięta w PvP ze
swoją ogromną obroną i super burst damage i ghoulem, a w PvE jak na tanka robi obrzydliwie
wysoki dps (swoją drogą, polecam duelik z DK w tank gearze... ). Obecnie DK znajduje
się u mnie na 1. miejscu niezbalansowanych i przegiętych klas, tuż przed Holy Paladinem
i Feral Druidem :)


DK nie pasuje? DK byli w Warcrafcie 2, 3 w WoWie też byli obecni, jako niegrywalna klasa. Wydarzenia związane z ich wprowadzeniem są świetnie wyreżyserowane i wplecione w fabułę, przy okazji rozwijając inne watki. Co prawda gnomy DK są nieklimatyczne, ale co poradzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2009 o 00:42, Szczur22 napisał:

DK nie pasuje? DK byli w Warcrafcie 2, 3 w WoWie też byli obecni, jako niegrywalna klasa.
Wydarzenia związane z ich wprowadzeniem są świetnie wyreżyserowane i wplecione w fabułę,
przy okazji rozwijając inne watki. Co prawda gnomy DK są nieklimatyczne, ale co poradzić...

DK z W2, a z W3 i WoWa to nie to samo, wprawdzie dzielą kilka wspólnych cech, nazwę mają tą samą i tyle. Nieklimatyczność grywalnych DK polega na tym, że walczą oni po stronie Hordy lub Przymierza, coś co było nie do pomyślenia w dawnym lore, a i sam fakt, że rasy, które nawet nie mają paladynów mogą nimi być też może się nie podobać. Questy dla DK gdy jeszcze walczą po stronie Plagi owszem, są ciekawe, jednak po ich zakończeniu zbyt łatwo zostają zaakceptowani. Gdyby to było takie logiczne to Przymierze/Horda nawet takich DK, którzy już nie służa Liszowi zabijaliby gdyby tylko ich zobaczyli.

A tak jeszcze w kwestii DK to oczywiście nawet jako tank robi on świetny dps, ba może on mieć nawet hybrydowy build, aby dobrze tankować. Otrzymujemy więc klasę, która i tankowania w raidach, i do solo grindu jest dobra, coś o czym np. warrior protection może pomarzyć. Tak więc z powodu braku dual speca DK specjalnie nie cierpią, podczas gdy inne klasy wyczekują tej możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2009 o 00:52, Czedwik napisał:

A tak jeszcze w kwestii DK to oczywiście nawet jako tank robi on świetny dps, ba może
on mieć nawet hybrydowy build, aby dobrze tankować. Otrzymujemy więc klasę, która i tankowania
w raidach, i do solo grindu jest dobra, coś o czym np. warrior protection może pomarzyć.
Tak więc z powodu braku dual speca DK specjalnie nie cierpią, podczas gdy inne klasy
wyczekują tej możliwości.

Już nie przesadzajmy, Prot Warek ma teraz o niebo lepiej niż kiedyś, skoro nawet prosty Revenge potrafi zrobić pare klocków dmg, podobnie jak Shield Slam. Plus, Shockwave + Tclap i można aoe grind jak palek robić. Wiadomo, że wolniej jak dps speci, ale nie jest to taka znowu tragedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiciel każdej rasy ma słabości, pożąda czegoś więcej, większej mocy. Death Knighci to właśnie Ci przedstawiciele ras, którzy ulegli tym słabościom. I może nim być każdy. Lich King zrekrutował ich podczas ostatniej inwazji plagi (można przyjąć że upadli podczas tej walki).

Czemu zostali przyjęci do alliance/hordy?

Arthas gdy wrócił z Northrendu już jako Death Knight, początkowo był witany jako bohater. W przypadku grywalnych Death Knightów tak nie jest, ale:

1. Mają oni list od Tiriona Fordringa. A on przecież jest dość ważną postacią. Nie napisałby takiego listu, gdyby Death Knight służył dalej pladze.
2. Do niedawna byli bohaterami hordy. Mogą być wciąż jeszcze znani wśród swoich. Przecież taki death knight mógł wcześniej walczyć z Illidanem czy Kil''Jaedenem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2009 o 00:59, KaPe napisał:

Już nie przesadzajmy, Prot Warek ma teraz o niebo lepiej niż kiedyś, skoro nawet prosty
Revenge potrafi zrobić pare klocków dmg, podobnie jak Shield Slam. Plus, Shockwave +
Tclap i można aoe grind jak palek robić. Wiadomo, że wolniej jak dps speci, ale nie jest
to taka znowu tragedia.


Wolniej, bo wolniej, ale za to nie trzeba nawet patrzeć na HP bar (chyba, że pullnie się casterów, tutaj pomaga tylko raz na jakiś czas Shield Bash i Spell Reflect). Ja sam tak leveluje, wbiegam w tłum mobków (praktycznie im więcej tym lepiej), tauntuje jeszcze jakieś stojące nieopodal, robię Bloodrage -> Thunderclap -> ustawiam je i Shockwave, Shield Block i potem z górki na przemian Thunderclap i Shockwave, czasami też Cleave.

Żeby było zabawniej, prot warriora ciężko zabić solo w PvP, więc nawet jeżeli ktoś postanowi ciebie zgankować, to masz duże szanse powodzenie w walce (i /facepalm na końcu ;]). Mój warrior ma co prawda dopiero 75 lvl, ale w tanking gearze/specu przykładowo Death Knight czy Fury/Arms Warrior nie dają mi rady.

Jedyne co mi się u warriora obecnie nie podoba to: problemy z owinięciem wokół siebie grupy mobków przy braku rage na początku walki (szczególnie jak się ma w party "happy trigger button DPS") oraz mnogość skilli, jest tego do prawdy przesadnie dużo i bez macr nie idzie tego ogarnąć moim zdaniem (mogliby niektóre ze sobą połączyć, tak jak to ostatnio robią z lockiem, bo jest po prostu za dużo "klikania" <-- umownie tego użyłem, bo nie jestem clickerem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2009 o 13:33, Sth`Devilish napisał:

Żeby było zabawniej, prot warriora ciężko zabić solo w PvP, więc nawet jeżeli ktoś postanowi
ciebie zgankować, to masz duże szanse powodzenie w walce (i /facepalm na końcu ;]). Mój
warrior ma co prawda dopiero 75 lvl, ale w tanking gearze/specu przykładowo Death Knight
czy Fury/Arms Warrior nie dają mi rady.

a żeby było jescze zabawniej powiem że melee a w szczególności rogale nie mają szans z dobrze ubranym tankiem ;D, ba casterzy też mogą sobie... warek "lepiej" teraz stunlockuje niż rogal, a in combat szrża i spell reflect zadania nie ułatwiają, i właśnie ktoś tam mówił że pali będą op po 3.1 a ja mówie że w życiu.. nawet jeśli tak samo cieżko bedzie ich zabić to z utility stać będą w erze jaskiniowców za warkiem, ale to już taka bąbelkowa easy2play klasa ;P
ps: damage shield+shield spike+ imp thorns+ imp ret aura vs rogal= kek

Dnia 15.03.2009 o 13:33, Sth`Devilish napisał:

Jedyne co mi się u warriora obecnie nie podoba to: problemy z owinięciem wokół siebie
grupy mobków przy braku rage na początku walki (szczególnie jak się ma w party "happy
trigger button DPS") oraz mnogość skilli, jest tego do prawdy przesadnie dużo i bez macr
nie idzie tego ogarnąć moim zdaniem (mogliby niektóre ze sobą połączyć, tak jak to ostatnio
robią z lockiem, bo jest po prostu za dużo "klikania"

w pełni się zgadzam

Dnia 15.03.2009 o 13:33, Sth`Devilish napisał:

<-- umownie tego użyłem, bo nie jestem clickerem).

a ja dalej klikam... na mounta ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pomyliłem się mam kartę maestro moze mi ktos pomoc schemat jest innny niz w visa


* First / Last name:
as it appears on your credit card

* e-mail:
of the card owner

Card Type:
Maestro [Change]

* Card Number:

* Expiration:
/
Verification Code:
What is this?

Issue Number:
What is this?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam kolejny problem, otóz juz mam konto trial i ciągle musze ściągac jakieś aktualizacje. Ile jest tych aktualizacji? Mi sie juz konczy miejsce na dysku, a nastepna aktualizacja ma ponad 1GB! Prosze o pomoc w sprawie ile jest aktualizacji :( .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2009 o 18:03, Kubapajonczek napisał:

Teraz mam kolejny problem, otóz juz mam konto trial i ciągle musze ściągac jakieś aktualizacje.
Ile jest tych aktualizacji? Mi sie juz konczy miejsce na dysku, a nastepna aktualizacja
ma ponad 1GB! Prosze o pomoc w sprawie ile jest aktualizacji :( .

Dużo jest ich u mnie gra zajmuje około 13GB dysku. Wiec jeśli nie masz tyle lepiej miejsce rób, albo na inny dysk przeinstaluj grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2009 o 19:55, Lukas1992 napisał:

> Teraz mam kolejny problem, otóz juz mam konto trial i ciągle musze ściągac jakieś
aktualizacje.
> Ile jest tych aktualizacji? Mi sie juz konczy miejsce na dysku, a nastepna aktualizacja

> ma ponad 1GB! Prosze o pomoc w sprawie ile jest aktualizacji :( .
Dużo jest ich u mnie gra zajmuje około 13GB dysku. Wiec jeśli nie masz tyle lepiej miejsce
rób, albo na inny dysk przeinstaluj grę.



no ja nie wiem ona pisała o karcie visa a ja mam maestro

kiedy kart naber to jaki mam wpisac numer karty mam tam dwa i obydwa sa nieprwidłowe co mam tam wpisac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wolisz czekać kilka dni na odpowiedź niż samemu ruszyć mózgownicą co?

Nawet jak masz problem z angielskim to szybka wycieczka do słownika i translatora załatwia problem (o google słyszał? - można tam znaleść wszystko).

>pomyliłem sie mam karte maestro moze mi ktos pomoc schemat jest innny niz w visa

Jeśli masz problem z rozpoznaniem posiadanej przez Ciebie karty i wypełnieniem prostego formularza to naprawdę odpuść sobie...

>* First / Last name:
>as it appears on your credit card
Imię i nazwisko które jest napisane na karcie (jej właściciela).

>* e-mail:
>of the card owner
Adres e-mail posiadacza karty (w razie gdyby zaistniała potrzeba kontaktu).

>Card Type:
>Maestro [Change]
Typ karty wybierasz na początku, sam musisz wiedzieć jaką masz i CZY MOŻNA NIĄ PLACIĆ W INTERNECIE!!!

>* Card Number:
Nr karty - zapisany na przodzie, zazwyczaj 16 cyfr.

>* Expiration:
Data ważności karty, oznaczona EXP lub Valid Thru na karcie (miesiąc/rok)

>Verification Code:
>What is this?
Kod weryfikujący, zazwyczaj 3-4 ostatnie cyfry na odwrocie karty, kliknij link "What is this?" by sie dowiedzieć gdzie to znaleść.

>Issue Number:
>What is this?
Znów klikniecie w "What is this?" wyjaśnia sprawe. To cyfra (od 1 do 12) - Issue Number lub data ważności karty.

Pomyłka w jednym z elementów oznacza odrzucenie karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2009 o 22:38, dupcio napisał:

udało się prosiłbym o podanie jak max. można na najniższe detale wowa ustwic


Przy logowaniu klikasz Options -> Video. Na pierwszej karcie masz rozdzielczość, ustawienia multisamplingu (1x multisampling - najniższe ustawienie) oraz kilka opcji służących do rozwiązywania problemów (nie ruszaj jeśli nie masz problemów z grą i nie chodzi tutaj o FPSy).

Na drugiej karcie (effects po lewej stronie) masz wszystkie dodatkowe efekty. Suwakiem na samej górze możesz zmodyfikować ogólne ustawienia. Jak dasz na low, będziesz miał najniższe ustawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam takie pytanie: na maszynie z XP ściągnąłem łatkę 3.0.9-to-3.1.0 wylądowała ona w katalogu Patches w folderze głównym Wow''a. Skopiowałem ten folder i przeniosłem na laptopa z Vistą, jednak downloader uparcie próbuję ją ściągać na nowo.

Jest może jakiś sposób żeby to obejść? Bo ściąganie z prędkością 2-3 kilo nie bardzo mi leży.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To i tak bez znaczenia, gdyż patch 3.1.0 nie pojawi się na pewno przed końcem marca, być może nawet dopiero w maju/czerwcu. Do tego czasu sobie dociągniesz, tymbardziej że nie jest to pełny patch, a jedynie najważniejsze pliki, które się w nim znajdą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patch 3.1 jeszcze nie wyszedł i szybko nie wyjdzie. Blizzard jak zwykle w przypadku dużego patcha - daje możliwość ściągnięcia części patcha już teraz.

Najlepiej wyłącz ściąganie na laptopie, a gdy wyjdzie pełny patch - skopiuj go z desktopa i odpal na lapku.
To co ściągnąłeś to jeszcze nie jest finalna wersja i będzie kilka razy jeszcze "dodawane" do niej przez background download.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się