Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 25.03.2013 o 08:56, GanD napisał:

Miłej lektury.


Łał. Dziękuję za bardzo szczegółową odpowiedź. Lepszej naprawdę nie mogłem sobie zażyczyć. Mam jeszcze pytanko. Rozumiem, że jest w tej grze jako taka fabuła i masa questów głównych i pobocznych? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2013 o 12:25, Chlorofil napisał:

Rozumiem, że jest w tej grze jako taka fabuła i masa questów głównych
i pobocznych? :)


Jak najbardziej tak. Każda kolejna strefa, którą odwiedzisz, każdy dungeon, każdy raid (taki dungeon na większą liczbę osób), ma swoją historię i swoich bohaterów (choć często to Ty jesteś tym bohaterem). Niejednokrotnie historie z jednej strefy przeplatają się / uzupełniają / są kontynuowane na dalszych etapach.

Wbrew temu co mogą twierdzić hejterzy i ludzie w ogóle nie znający tematu, WoW ma bardzo rozbudowane uniwersum i historię tak pełną detali, że aby się z nią w pełni zapoznać (wliczając w to książki, komiksy i inne materiały z poza gry) potrzeba by kilku miesięcy na samą lekturę.

Aczkolwiek nie ma czegoś takiego jak questy główne i poboczne. Questy zwykle skupiają się wokół jakiejś lokacji/postaci/konfliktu/wydarzenia. W ramach tej struktury masz serie questów dotyczące konkretnie danego wydarzenia oraz czasami questy, które robi się niejako przy okazji. Gdybyś miał z tym problem, jak już trafisz do stolicy swojej rasy, tam znajdziesz specjalne tablice ogłoszeń, które skierują Cię w miejsce odpowiednie na Twój poziom i przy okazji zostaniesz wciągnięty w kolejną historię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2013 o 13:55, GanD napisał:

Jak najbardziej tak. Każda kolejna strefa, którą odwiedzisz, każdy dungeon, każdy raid


Czuję, że się wciągnę :) Właśnie ściągam klienta: 70%.

A jeszcze jedno. Czy bariera językowa to duża niedogodność dla gracza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.03.2013 o 13:58, Chlorofil napisał:

A jeszcze jedno. Czy bariera językowa to duża niedogodność dla gracza ?


Zalezy co masz na mysli. Jesli odbior samej gry typu spell, statystyki i q no to fakt faktem znajomosc angielskiego jest mocno przydatna. Jesli masz na mysli community to na takim burning legionie spokojnie mozna znalezc, gildie, party, raid z samymi polakami i wtedy znajomosc angielskiego jest niepotrzebna.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2013 o 14:34, TigerXP napisał:

Zalezy co masz na mysli. Jesli odbior samej gry typu spell, statystyki i q no to fakt
faktem znajomosc angielskiego jest mocno przydatna. Jesli masz na mysli community to
na takim burning legionie spokojnie mozna znalezc, gildie, party, raid z samymi polakami


Na razie bawię się świetnie :) Questy zbieram za questami hehe mam teraz dwa pytania.

1. Skille dostaję za zdobycie levelu, a czy też kupuje się skille u npców ?

2. Parę razy padłem bo moby mnie osaczyły :D Czemu za śmierć nie dostałem żadnej kary ?

Aha i jeszcze jedno...

Jak odblokować pasek umiejętności by pozmieniać sobie rozstaw umiejętności ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.03.2013 o 18:13, Chlorofil napisał:

1. Skille dostaję za zdobycie levelu, a czy też kupuje się skille u npców ?


Skille dostajesz automatycznie po wejsciu na dany lvl (chyba, dawno niczego nie expilem na MOP-ie), mozesz tez dostac rozne skille/spelle z talentow, w ktorych co 15 lvli mozesz wybrac dany talent.

Dnia 25.03.2013 o 18:13, Chlorofil napisał:


2. Parę razy padłem bo moby mnie osaczyły :D Czemu za śmierć nie dostałem żadnej kary
?

Jedyna kara jest to ze tracisz czas na dobiegniecie do ciala, no i troche itemy sie psuja, ktore co jakis czas trzeba naprawiac, ale jak bedziesz zbieral zlom i sprzedawal go regularnie u vendora to nie bedzie z tym problemu.

Dnia 25.03.2013 o 18:13, Chlorofil napisał:


Aha i jeszcze jedno...

Jak odblokować pasek umiejętności by pozmieniać sobie rozstaw umiejętności ?


Esc -> interface -> Actionbars i odznacz action bars, w tej zakladce mozesz tez wlaczyc dodatkowe bary na skille, co oczywiscie polecam. Mozesz tam tez wybrac Pick Up Action Key, chodzi w nim o to ze majac nawet zablokowane paski na umiejetnosci wciaskajac dajmy na to shift mozesz manewrowac spellami po paskach.
Dodam jeszcze ze jesli kiedys by Ci zabraklo wolnych slotow na spelle mozna sciagnac fajny addon ExtraBar ktory dodaje dodatkowe paski do interfacu, wygladaja one identycznie jak blizzardowskie i mozna je ustawic jak sie tylko chce.

Dnia 25.03.2013 o 18:13, Chlorofil napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2013 o 21:43, Chlorofil napisał:

Super, dzięki.

Jest jakaś metoda by sprawdzić czy zrobiłem wszystkie questy w danej lokacji ?


Achievement -> quests

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2013 o 21:48, TigerXP napisał:

> Super, dzięki.
>
> Jest jakaś metoda by sprawdzić czy zrobiłem wszystkie questy w danej lokacji ?

Achievement -> quests


Nie wiem tylko jak sprawdzić Elwynn Forest :/ A tak to mam tylko aczika za 50 questów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jestem g***i.... dostałem od robota w mieście prezent w której była m.in róża warta 200 golda. Co zrobiłem ? Jak się domyślacie poszedłem sprzedać do npc, a jaką miałem minę gdy się okazało, że maksymalnie postać w trialu może mieć 10 golda kasy... Rozumiem, że resztę wchłoneło ? Powiedzcie, że to tak naprawdę mało kasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na 85 to garstka daily q, sprzedając syf z starych inst też więcej golda wykręcisz, no i z profesji też w moment tyle zarobisz.Także się nie przejmuj :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2013 o 06:46, Chlorofil napisał:

/ciach/

Na początku 200g to bardzo dużo: później, gdy np. kupujesz potki tak jak ja wczoraj za ~800g to tylko kropla w morzu. Poza tym zawsze możesz odkupić przedmiot po jego omyłkowej sprzedaży: poszukaj u kupca opcji Buyout.
Umiejętności na Action Barach możesz przenosić trzymając wciśnięty Shift lub w opcjach wyłączyć zablokowanie tychże - tylko nie pamiętam, gdzie to się dokładnie znajduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przekonajcie mnie jeszcze co do tego abonamentu... Póki co tylko tutaj widzę jedyny minus. Obliczając to ta impreza wychodzi drogo tak naprawdę. Czy kupując kartę prepaid to czy dni lecą nawet jak nie gram?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2013 o 11:47, Chlorofil napisał:

Przekonajcie mnie jeszcze co do tego abonamentu... Póki co tylko tutaj widzę jedyny
minus. Obliczając to ta impreza wychodzi drogo tak naprawdę. Czy kupując kartę prepaid
to czy dni lecą nawet jak nie gram?

Lecą jak nie grasz, naprawdę trochę pomyślunku... BTW. Jak wykupujesz abonament to płacisz te ~70zł za 2 miechy. Jak grasz natomiast w f2p to za miesiąc wychodzi 3-4x więcej tak naprawdę. Jeśli chcesz grac bezstresowo, ze wszystkimi up-ami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2013 o 13:26, Dregorio napisał:

Lecą jak nie grasz, naprawdę trochę pomyślunku... BTW. Jak wykupujesz abonament to płacisz
te ~70zł za 2 miechy. Jak grasz natomiast w f2p to za miesiąc wychodzi 3-4x więcej tak
naprawdę. Jeśli chcesz grac bezstresowo, ze wszystkimi up-ami.


Przecież nie ma f2p. Jest tylko gra do 20 poziomu.

I to jest właśnie trochę lipa. Chcę np. odpocząć sobie od Wowa, pograć w coś innego to tylko człowiek jest na tym stratny bo opłacił i mu dni lecą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hejo ;)
moje uzależnienie się odzywa. Zostawiłem wowa dobry rok temu, po ok. 1,5 tysiąca godzin gry. Teraz ja przeglądam fora to widzę, że mój realm - Doomhammer - umiera. Już rok temu jak robiłem przerwę już działo się kiepsko, bo lokacje świeciły pustkami, a ludzi znaleźć do czegokolwiek było ciężko. Mam pytanko - gdybym zdecydował się wrócić, jaki realm aktualnie polecacie? Interesuje mnie znalezienie gildii aktywnie raidującej, gdy tylko dobije do 90, bo zostawiłem mocno nakoksowaną postać na 85. Chyba odżałuję tę stówkę na przeniesienie, gdyż nie chce mi się levelować nowej postaci od początku.

Pozdrawiam Dulak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2013 o 13:32, Chlorofil napisał:

I to jest właśnie trochę lipa. Chcę np. odpocząć sobie od Wowa, pograć w coś innego to
tylko człowiek jest na tym stratny bo opłacił i mu dni lecą.


Polecam załozyc sobie konto i wybrać kraj inny niż Polska. np. Niemcy, irlandia czy Wielka brytania. Wtedy masz mozliwość opłacania WOWa metodą RAF, która jest duuuużo tańsza. Gram tak od wrzesnia i płacę miesięcznie za WOWa 12zł a co 3 miechy kolejny jest gratis. Wpisz na Allegro WOW RAF i poczytaj. To działa i jest naprawdę opłacalne. Nie ma wtedy parcia, że trzeba grać bo tracisz kasę.
Co do serwerów polecam Frostmane dla Aliantów. Burning Legion to skostniały serwer z masą buraków. Frostmane ma bardzo dobry balans i ekonomię. Do tego również gra sporo Polaków. Są przynajmniej 3 duże raidujące polskie gildie po stronie Alliance.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się