Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dziękuje za szybką i wyczerpującą odpowiedź dla GoldOx i dulak!!

Jeszcze pytanko jakie profesje wybrać dla Paladynka, górnictwo i tworzenie zbroi, a może łowienie rybek ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2008 o 20:55, dulak napisał:

- Non bag , lub one bag - addnowy które zamiast kilku okienek bagpaców ( twoich plecaków)
pokazuje jedno, bardzo ułatwia życie w codziennym graniu

ArkInventory - ta sama funkcja, ale dodatkowo można stworzyć wirtualne przegródki i zastosować do każdej z nich oddzielną zasadę (tutaj szary trash, tutaj itemki Soulbond, tutaj potki itp.).

@Revan
Herbalism/Skinning lub Mining/Skinning, najwygodniejsze i przynoszą dużo kasy, ekwipunek kupujesz przez dom aukcyjny (AH) od innych graczy. Cooking/Fishing/First Aid możesz wziąźć zawsze niezależnie od innych profesji. Ale Fishing raczej sobie odpuść, żeby mieć go na maksymalnym poziomie spędzisz w zasadzie nic nie robiąc około 10 godzin (za to jest niezły, jak masz mnóstwo wolnego czasu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2008 o 22:15, DragonLord napisał:

Herbalism/Skinning lub Mining/Skinning, najwygodniejsze i przynoszą dużo kasy


Obecnie zdecydowanie najlepiej wypada Herbalism / Mining. Wiem, że to niezbyt wygodne i niezbyt praktyczne, ale jakby nie patrzeć, to w trakcie questowania na pewno na sporo źródeł minerałów/roślin się natrafi i bez trackingu, a dochód... olbrzymi. Na Skinning raczej kiepściutko się zarabia (nie ma na nie takiego popytu i zapotrzebowania).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2008 o 22:32, Sth`Devilish napisał:

Na Skinning
raczej kiepściutko się zarabia (nie ma na nie takiego popytu i zapotrzebowania).


Kto nie zarabia, ten nie zarabia... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc tak..
Grając sobie obecnie 12lv Human Warlockiem postanowiłem zdobyć achivementa za nałożenie wszystkim rasom dyni na głowę..
Tak jak dopadnięcie raz Ally było banalne.. Tak z Hordą postanowiłem udać się do Orgrimmaru.. Po drodze (długa dość) spotkałem ze 2381746 blood elfów..
Każdy mnie zabił :/
Orków i Taurenów (i BE) dość szybko namierzyłem i "zdyniowałem" (za każym razem ginąc)..
Na Undeadów musiałem chwilkę "popolować" pod stolicą.. Ale w końcu znalazłem 3 spoko high leveli. Zdyniowałem jednego.. I nawet mnie nie zabili O_O spokojnie sobie dookoła mnie duelowali :)
Oczywiście zaraz potem przyleciał BE który mnie zabił :/

Na trolla ponad GODZINĘ czekałem.. Nie no to już jest przesada.. Czy tą rasą naprawdę nikt nie gra?.. po godzinie jeden przebiegał i ledwo zdążyłem go zdyniować :/
Czas zajęty? ze 3h..

I teraz pora na przemyślenia..
Po primo.. Czy graczom na 70lv NAPRWDĘ tak poprawia humor jak zjadą kogoś na 12 lv? o_O No ludzie.. Co to za radocha zjechać 1 hitem kogoś tak słabszego? o_O
I seriously.. Po stronie hordy SĄ inne rasy niż BE i Orki.. a praktycznie tylko to spotykałem.. A właściwie całe hordy BE.. już żygać się chciało :( Nawet z NElfami po stronie Ally nie jest tak źle :/

Achievementy.. Fajna sprawa :) Naprawdę dodaje trochę smaczku tej grze ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2008 o 17:54, Sth`Devilish napisał:

No to z Protection Paladynem jest tak samo jak z Protection Warriorem. Czyli pooowooooliiii...
Nawet nie wiem czy w ogóle dałbyś tak rady, bo wiele questów wymaga szybkiego zabijania
(ze względu na szybki respawn). Póki co w ogóle nie zaprzątaj sobie głowy drzewkiem...
które przecież służy wyłącznie do tankowania (i to na wysokim poziomie, bo bez tego się
obędzie w trakcie levelowania) i z którym levelowanie może być tak samo frustrujące jak
n-ta próba zabicia mobka 10 lvli wyższego od ciebie.

Levelowanie Protem przed 3.0 było zupełnie przyzwoite, a nawet więcej niż przyzwoite, jeśli tylko znałeś dobre spoty na AOE grinding. Zgarnianie 5+ mobków i spokojnie ich bicie bez żadnego wysiłku było bardzo przyjemne - mimo, że nieszczególnie szybkie, to w odpowiednich spotach można było praktycznie bić bez przerw, bo uciekające moby sprowadzały kolegów i w konsekwencji jeszcze więcej expa.
Prot Warkiem nie było żadnego porównania, bo nie ma odpowiednika SoL, BoS czy retri aury, by mobki padały od reflectu. Teraz niby jest damage shield, więc właściwie też się da, ale grubo później, a do reckoning + light i tak nie dorówna.

Oczywiście teraz Retri dostał takiego kopa, że sytuacja się pozmieniała, ale Prot dalej jest przyzwoity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2008 o 22:51, kapistar1 napisał:

Kto nie zarabia, ten nie zarabia... :)

Skinning najwięcej zyskał od Drumsów. Teraz nie wiadomo, jak to będzie z nimi na 80, niby Tinnitus wycofali, a i nowe wersje bebęnków chyba będą? Ale nie sądze, by znowu było chainowanie po 4 drumsy w grupie na rajdach, więc tak łatwo z kasą już nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2008 o 00:30, DemoBytom napisał:

Na trolla ponad GODZINĘ czekałem.. Nie no to już jest przesada.. Czy tą rasą naprawdę
nikt nie gra?.. po godzinie jeden przebiegał i ledwo zdążyłem go zdyniować :/
Czas zajęty? ze 3h..

Trolle nie są popularną rasą, dominują be, a zaraz po nich undead, ale mogłeś wybrać się do Shattrath (oczywiście musiałby ciebie ktoś summonować) i tam bez problemu można ten achievement zrobić. Mi znalezienie trolla w Shattrath zajęło tylko dłuższą chwilę, ale zawsze przynajmniej jeden trafić się musi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2008 o 00:35, KaPe napisał:

Skinning najwięcej zyskał od Drumsów. Teraz nie wiadomo, jak to będzie z nimi na 80,
niby Tinnitus wycofali, a i nowe wersje bebęnków chyba będą? Ale nie sądze, by znowu
było chainowanie po 4 drumsy w grupie na rajdach, więc tak łatwo z kasą już nie będzie.

No widzisz, jest problem, bo Tinnitus niby wycofali, ale żadnych nowych bębenków ani widu ani słychu. Jest podejrzenie, że problem bębenków tak właśnie zostanie rozwiązany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2008 o 00:33, KaPe napisał:

Levelowanie Protem przed 3.0 było zupełnie przyzwoite, a nawet więcej niż przyzwoite,
jeśli tylko znałeś dobre spoty na AOE grinding. Zgarnianie 5+ mobków i spokojnie ich
bicie bez żadnego wysiłku było bardzo przyjemne - mimo, że nieszczególnie szybkie, to
w odpowiednich spotach można było praktycznie bić bez przerw


Owszem, ale zauważ że to się tyczy w zasadzie tylko i wyłącznie mobków typu meele. Jako Protadin nie szło zbyt wiele zdziałać na grupki mieszanych mobków typu caster / ranged / healer. Owszem, wszędzie dominują grupki mobków typu meele, ale mimo wszystko jednak przez to Protection ma duży minus. Ja tam wolałem spokojnie levelowac Retribution nawet przed 3.0, i tak dzięki Crusader Strike i paru buffom Retribution było już o wiele lepsze niż pre-TBC i levelowało się całkiem przyjemnie. Teraz to jest po prostu poezja i mam nadzieję, że nawet jeśli go nerfną, to nie dotknie to zbytnio możliwości AoE farmu Paladyna :)

@ DemoBytom - dlatego, że wg http://www.warcraftrealms.com/census.php Trolle są najrzadziej wybieraną rasą w grze (tuż za orkami, gnomami i krasnoludami). Kto by pomyślał, co nie? No, gnomy może i nie dziwią (szczątkowe ich powiązanie z WarCraftem i prawie zerowe Lore, ta rasa to bardziej żart niż coś poważniejszego :/), ale żeby nawet orkowie i krasnoludy - tak świetnie wykonane i klimatyczne rasy, były tak rzadkie? Jak widzisz większość graczy nie ma odwagi spróbować czegoś innego niż typowy bardzo wyglądem zbliżony do nas ludzi muskularny piękniś / zgrabna panienka lekkich obyczajów. Winne zapewne to, że mało który film/opowieść/gra popularyzuje rasy nie-ludzkie, wszędzie tylko schemat ludzie&elfy&krasnoludy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2008 o 02:35, SoieR napisał:

że co? lol? wtf? ;) chy-ba-nie-do-czy-ta-łem ;) gnomy nie mają powiązania z warcraftem?
;) ok... n/c


Wymień choć jednego znanego z WarCrafta (RTS) i książek gnoma... Podejrzewam, że przed WoWem nie było nawet na mapie Gnomeregan i jakiekolwiek wzmianki o gnomach. Poprawcie mnie jeśli się mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2008 o 01:30, Sth`Devilish napisał:

Jak widzisz większość graczy
nie ma odwagi spróbować czegoś innego niż typowy bardzo wyglądem zbliżony do nas ludzi
muskularny piękniś / zgrabna panienka lekkich obyczajów. Winne zapewne to, że mało który
film/opowieść/gra popularyzuje rasy nie-ludzkie, wszędzie tylko schemat ludzie&elfy&krasnoludy.


Czyli mówisz, że Taureni to muskularni pięknisie zbliżone wyglądem do ludzi? ^^ Draenei i undeady też, tak? :P (No, Draenei to jeszcze teoretycznie mogą pod to się załapać gdyby nie te ogony, kopyta i "macki" zamiast brody, ale Udeady z flakami na wierzchu to IMO niespecjalni pięknisie ;P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Jesli ja sie nie mylę to Tinker ( hero z w3 ) był sterowany przez gnoma, helikopterki również, ogólnie cała inzynieria ludzi to zasługa gnomów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, Blood Elfy kiedyś były ally więc to wszystko wyjaśnia :) Zreszta każdy ally przechodzący na horde gra belfem :)
Co do orka, rasa najbardziej klimatyczna.
Troll powinien dostac 50% szansy na crita to może by ktoś nim grał :D
Btw, sam mam trolla i według mnie lepiej wyglada niż nelf albo gnom które są tak popularne, troll też ma swój urok :P
A jego /cheer ownuje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2008 o 10:42, Rangarog napisał:

No wiesz, Blood Elfy kiedyś były ally więc to wszystko wyjaśnia :) Zreszta każdy ally
przechodzący na horde gra belfem :)
Co do orka, rasa najbardziej klimatyczna.
Troll powinien dostac 50% szansy na crita to może by ktoś nim grał :D
Btw, sam mam trolla i według mnie lepiej wyglada niż nelf albo gnom które są tak popularne,
troll też ma swój urok :P
A jego /cheer ownuje :P

A no i nie dziw się że Cię zabija horda, na prawdę ;)
Skoro wypada 3 allów na 1 z hordy to jak myślisz, kto ma wiecej powodow do narzekania :) ?
Tez bylbys sfrustrowany gdyby robili sobie z ciebie polowanie :)
Więc horda jakos sie musi zrewanzowac :P Ja słabszych nie biję, bo to niema sensu, tak jak zabijanie silniejszych, 5 lvli wiekszy ally dostaniesz a potem woła 3 kolegow po czym ledwo daja rade :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2008 o 18:15, pkapis napisał:

> No to z Protection Paladynem jest tak samo jak z Protection Warriorem. Czyli pooowooooliiii...


Aha. To mi mówi bardzo dużo. Na razie z tego co widziałem na różnych wojownikach - fakt,
niskopoziomowych - różnica między Arms na dwuręcznym, a Protection z jednoręcznym i tarczą
jest drastyczna.


No niewiem, po patchu duzo sie zmienilo i moj kumpek bije 2 lvl wyzsze moby w pretection palem jakies 6-7 sekund jednego :P (widziałem jak bil undeady wiec to moze latwiej dla palka)
A co do warka w prot ostatnio sam zjechal ostatnie 10% last bosowi na mgt :P jak prawie był wipe :P A na pvp pot rozwala rogala na przyklad teraz ^^

Sry za cały moj spam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2008 o 22:32, Sth`Devilish napisał:

Obecnie zdecydowanie najlepiej wypada Herbalism / Mining. Wiem, że to niezbyt wygodne
i niezbyt praktyczne, ale jakby nie patrzeć, to w trakcie questowania na pewno na sporo
źródeł minerałów/roślin się natrafi i bez trackingu, a dochód... olbrzymi.


Dokładnie. Nie jest też aż tak niewygodne, ot trzeba co jakiś czas kliknąć na ikonkę i zmienić tracking. Można też cały czas mieć włączony jeden, a drugiego wypatrywać samodzielnie. Jeśli ktoś użył podawanych przez Ciebie komend polepszających grafikę, to polecałbym raczej mieć tracking na ziółka, bo giną w trawie. :-) Minerały występują raczej w charakterystycznych miejscach i łatwiej je zlokalizować, a z ziołami bywa różnie.

Dnia 21.10.2008 o 22:32, Sth`Devilish napisał:

Na Skinning raczej kiepściutko się zarabia (nie ma na nie takiego popytu i zapotrzebowania).


Ale za to doszły teraz te nowe umiejętności które się dostaje za każdy zapełniony poziom umiejętności zbierackiej. I skinning/herbalism to chyba najlepsze pod tym kątem połączenie. Bonus do HP z miningu jest niewielki, a bonus do crit range już całkiem przyjemny.

Fishing też można wziąć i na nim zarobić. Minus jest taki, że poświęcić trzeba na to sporo czasu i w ogóle się wtedy nie ekspi, plus, że jest to całkowicie bezpieczne. Można np. łowić Blackmouthy i sprzedawać na AH - oczywiście zależy od serwera, ale wiem że wystawiałem 4 za 1g. Do źródeł Blackmouthów dotrzeć jest prosto: dla Sojuszu Auberdine, dla Hordy okolice Ratchett (można stanąć nawet przy samym miasteczku, na północ od pomostu). Warto trochę sobie podnieść przedtem skilla, albo na początku będzie sporo missów, ale na pewno daje się złapać je nawet mając Fishing poniżej 10 i bez wspomagaczy (tylko wtedy łapie się jedną rybę na kilkanaście).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2008 o 08:18, skubsa napisał:

>
Jesli ja sie nie mylę to Tinker ( hero z w3 ) był sterowany przez gnoma, helikopterki
również, ogólnie cała inzynieria ludzi to zasługa gnomów :)



Oj mylisz sie :) Tinker byl goblinem a helikoptery, czołgi itd były krasnoludzkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się