Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 08.03.2009 o 13:25, Latniak napisał:

Mining, zbierasz i przetapiasz (umiejtność Smelting). I sprzedajesz na Auction Housie.
Sprzedaż czystej rudy jest jednak często droższa niż przetopionych sztabek.


Umiejętność pozyskuje jak sądze gdzieś w krasnoludzkiej dzielnicy?

I jeszcze takie całkiem dziwne pytanie - czy to wszędzie normalne, czy tylko u mnie że 70 lvl postacie wyzywają na duel 10 lvlowców? :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 13:38, Vaxinar napisał:

I jeszcze takie całkiem dziwne pytanie - czy to wszędzie normalne, czy tylko u mnie że
70 lvl postacie wyzywają na duel 10 lvlowców? :|


Wszędzie... ja na ogół wrzucam takim na localu od tchórzy, czasem pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 13:40, Fumiko napisał:

Wszędzie... ja na ogół wrzucam takim na localu od tchórzy, czasem pomaga.


Szkoda słów i czasu.
Mnie to strasznie zdziwiło, wczoraj np. 60 lvl krasnolud chodził za mna i błagam wręcz o duel. Mam maga na 9 lvl. O_O Po co mu to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tu rozbija się cały problem, ja znam wielu takich ludzi, a w szczególności ludzi, których nie obchodzą pieniądze (bo na żadnej z profesji nie-zbierackich nie da się zarobić na tyle, by stanie w mieście i czekanie na chętnych przy 3 innych sprzedawców robiących za free with mats opłacało się bardziej niż zrobienie paru daily) i biorą profesję pod kontem tego, co im się przyda. Ja na tanku mam Mining+JC tylko dlatego, że Min daje 500hp, a JC specjalne gemy (jeszcze więcej hp), trinket niedostępny inaczej (brak dobrego zastępstwa) i daily za 150g/day. Ale zarobienie na cutach czy robieniu pierścieni jest niemożliwe jeżeli nie robi się tego naprawdę długo (recipe za 1000g i odbij ją sobie craftując po 10-20g/fee, 50-100 pierścieni gg).

A jeżeli nie potrafisz zrozumieć czegoś tak prostego, że te twoje materiały, co sama zebrałaś są warte więcej warte w stanie czystym niż w pierścieniu to już twój problem (Mining+nic daje więcej pieniędzy niż Mining+JC).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 13:58, Vaxinar napisał:

Mnie to strasznie zdziwiło, wczoraj np. 60 lvl krasnolud chodził za mna i błagam wręcz
o duel. Mam maga na 9 lvl. O_O Po co mu to?


Achivmenty panie, Achivmenty :). Jak pokonasz kogoś w duelu to taki zalicza - może jeszcze nikogo w duelu nie pokonał :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 13:38, Vaxinar napisał:

> Mining, zbierasz i przetapiasz (umiejtność Smelting). I sprzedajesz na Auction Housie.

> Sprzedaż czystej rudy jest jednak często droższa niż przetopionych sztabek.

Umiejętność pozyskuje jak sądze gdzieś w krasnoludzkiej dzielnicy?


Umiejętność tą dostajesz gdy uczysz się profesji mining. Są to powiązane zdolności. Jeśli masz już mining to sprawdź dokładnie zakładkę general.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 13:58, Vaxinar napisał:

Mnie to strasznie zdziwiło, wczoraj np. 60 lvl krasnolud chodził za mna i błagam wręcz o duel. Mam maga na 9 lvl. O_O Po co mu to?


Duele jescze ujda. Gram na serwerze RPPVP. Mnie najbardziej rozwala gdy sobie spokojnie expie na powiedzmy 20levelu. Nagle podlatuje ktos z przeciwnej frakcji w full swiecacym sprzecie o levelu ?? (na oko max) i jednym hitem mnie zabija. Potem czeka przy zwlokach az sie wskrzesze zeby znowu mnie zabic.
Swego czasu jakis nelf rogue tak przez godzine na mnie w kolko polowal..
To jest zalosne a ja mu nawet nie moge nic wytknac na privie czy zbesztac :/

Co do skor - gdy obskorujesz jakies zwierze to (narazie) mozesz dostac light leather lub ruined leather scrap. Z ruined leather leatherworkerzy robia light leather, a z light leather - robia sprzety ;] Czyli na AH obie te rzeczy powinny chodzic (sprzedawaj tylko w ilosci 20/paczka)

przy mining wydobywasz ore, np. Copper Ore. i mozesz albo sprzedac to copper ore (tez po 20 sprzedawaj), albo pojsc do miasta, stanac przy kuzni (forge - zwykle kolo naucyzciela blacksmithingu) i przy pomocy umiejetnosci Smelt (jest w zakladce general twoich umiejetnosci) - przetopic je na Copper Bary, ktore sprzedajesz na AH (tez po 20 na raz ;P)

Musisz sprawdzic na AH co sie bardziej oplaca sprzedawac. Kiedys drozej schodzily u mnie copper ore, innym raze copper bary.

Polecam addon Auctioneer - pomaga w sledzeniu zmian cen na rynku (choc czasem sie myli :P) - tylko trzeba czesto AH odwiedzac i robic skan aukcji (robi update bazy danych Auctioneera) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 13:18, DragonLord napisał:

jakiś zysk (w końcu "z niczego" masz ore -> ring -> kilka s u vendora). Ale jeżeli
cena gotowego produktu JC < ceny materiałów użytych do produkcji, to samym tylko JC
tracisz pieniądze.


Nie, nie tracę pieniędzy. Gdybym tracił to musiałbym je brać z innego źródła żeby pokryć straty. Problem w tym, że wybrałeś dającą największe zyski kombinację i to ją uznajesz za standard. To tak jakbyś poszukał zarabiającego najwięcej piłkarza - nie wiem czy to będzie Messi czy inny Ronaldo - a potem twierdził, że każdy piłkarz zarabiający mniej traci. Wszyscy zarabiają, tylko te zarobki są różne. Jeśli do profesji nie musisz dopłacać to nie tracisz na niej, najwyżej zarabiasz mniej niż gdybyś korzystał z innych źródeł.

Dnia 08.03.2009 o 13:18, DragonLord napisał:

Nie mam żadnych zastrzeżeń, że z Mining zarabiasz, ale póki nie przerobisz
ore na coś bardziej wartościowego JC nie zarabia nic. Jeżeli faktycznie można tak zrobić,
wtedy mogę przyznać, że na tym serwerze można zarabiać levelując JC.


Nie. Jeżeli grasz i sprzedając produkty JC (wyłącznie, nie rudę z miningu) masz zyski to zarabiasz. Na pewno mniej niż gdybyś miał dwie zbierackie, ale zarabiasz. Korzystanie z JC pozwala na zebranie pieniędzy potrzebnych na wydatki w grze. Chyba że chcesz wylewelować profesję szybko i kupujesz materiały na AH - wtedy dowolna profesja będzie kosztować - ale zaczęło się od tego czy można grać mając mining i JC razem. I to jest jak najbardziej wykonalne, nie trzeba do tego dopłacać. Będzie to zdecydowanie mniej opłacalne finansowo niż dwie profesje zbierackie, ale daje się. Zwłaszcza, że mając taką kombinację można tylko podbijać JC na bieżąco, a rudy i kamienie które nie dawałyby już skilla w JC wystawiać normalnie na AH.

Dnia 08.03.2009 o 13:18, DragonLord napisał:

Zresztą serwer wygląda na recommended/high-locked, co oznacza niezbalansowane ceny na
poziomach pre-LichKing (1g za stack copper? U mnie spokojnie za 5g idzie poza sobotnim/niedzielnym
wysypie). Zresztą nawet wtedy lepiej wykorzystać 3 profesję aka Zmysł Handlowy i przetrzymać
Ore parę dni i później wystawić 3 razy drożej.


To było ponad pół roku temu gdy. Teraz nie sprawdzałem po ile chodzi copper. Wiem, że Saronite chodzi po jakieś 22-25g a Cobalt daje się sprzedać drożej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie
Chodzi mi o Hita Cap - co to takiego, gdzie to można sprawdzić - trochę szukałem po różnych forach i powiem szczerze że trudno mi zrozumieć ten slang.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2009 o 07:37, scott napisał:

Mam takie pytanie
Chodzi mi o Hita Cap - co to takiego, gdzie to można sprawdzić - trochę szukałem
po różnych forach i powiem szczerze że trudno mi zrozumieć ten slang.

hit= trafienie
Hit cap to jest taka wartość "hit rartingu" + szansy na hit by nigdy na bossach(Takie duże, brzydkie pod koniec instancji/kilkanaście razy podczas raidu) nigdy nie mieć miss czyli pudła. Jest to o tyle potrzebne że bez hit capa nawet polowa naszych ataków może nie trafić przez co jesteśmy tylko w 50% wydajni, a jeżeli mamy przewrażliwionego leadera z recountem(Addon który mierzy DPS-obrażenia na sekunde i ogólne obrażenia zadane przez każdego z członków grupy) to mamy szanse wtedy na kicka za tzw. slacking(opier***nie się).
W przypadku spelli i 2h weaponów jest tzw hard hit cap, czyli taki hit cap by nigdy nie missować. Gdy grasz na dual wieldzie(2 bronie) to na 99% starasz sie uzyskać soft hit capa czyli by missować ale nie za czesto, gdyż osiągniecie hard hit capa na Dual wieldzie(a jest to bodajże 18%) nie jest zbyt możliwe bez olania reszty statystyk(co by sprowadzalo sie do tego żeżeby mieć tego hard hit capa na Dual wieldzie, potrzeba by olać reszte statystyk i wtedy byśmy tarafiali ale za śmiesznie mało).
By sprawdzić hita, klikasz ''C'' wybierasz zakładke po prawej na dole spell(jak czarujesz) i meele(jak bijesz :) ) i najeżdzasz myszką na cyfre przy wartości "Hit rating"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

wow - super :) teraz mam jeszcze 1 pytanie - jest może jakieś zestawienie jaki hit rating powinna mieć dana postać na danym lvl. w danej klasie czy tylko tak na oko sprawdzać ?
Jakiś ranking może ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm, odnosnie profesji moge byc nieco spaczony bo nagle sie okaze ze jestem farmerem golda chinskim(O.O). Otoz ja na dorfie mam mining i Blacksmithing. Zawsze zbieram w Icecrown saronite i titanium bary a gdy mi potrzeba odpowiednich eternali to lece do Wintergrasp po Eternal Fire(do Titansteel`a). I Po coz to pisze? Bo w taki sposob srednio co 6 dni wzbogacam sie o 2000 golda z epickiego itemu a dziennie wychodze jakies 500-1000 gold na matsach lub gdy kumpel JC jest online daje mu do przerobienia na gemy. W taki sposob wychodze spokojnie 1000 golda dziennie:P. Bardziej mi sie to oplaca niz robienie daili questow:P. Warto sie nad tym zastanowic bo przynosi to wieksze korzysci niz daily questy przynajmniej moim zdaniem:). Mam nadzieje ze wy tez znajdziecie sposob do zbierania takiej kasy bo profesje sie po prostu oplacaja:P.

Scott: To zalezy od klasy generalnie jednak warto utrzymywac hit rating na poziomie 6-7%. Gdy masz nadmiar lepiej zainwestowac to w Crit/AP/SP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2009 o 10:19, Solstheim napisał:

W przypadku spelli i 2h weaponów jest tzw hard hit cap, czyli taki hit cap by nigdy nie
missować. Gdy grasz na dual wieldzie(2 bronie) to na 99% starasz sie uzyskać soft hit
capa czyli by missować ale nie za czesto

Soft hit cap to nie był przypadkiem próg, gdy żadna z umiejętności (tzw. yellow attack) nie może missować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2009 o 12:04, DragonLord napisał:

> W przypadku spelli i 2h weaponów jest tzw hard hit cap, czyli taki hit cap by nigdy
nie
> missować. Gdy grasz na dual wieldzie(2 bronie) to na 99% starasz sie uzyskać soft
hit
> capa czyli by missować ale nie za czesto
Soft hit cap to nie był przypadkiem próg, gdy żadna z umiejętności (tzw. yellow attack)
nie może missować?

W skrocie na sofcie, missujesz z whitow a nie misujesz z yellow czyli "nie missujesz za czesto " :)
Scott-> Hit cap to tylko na 80tym lvlu , przy lvlowanie się o to nie martw. A progi są z óry ustalone jakie należało by osiągnąć dla danych speców i klas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. chcę się zapisać na ten tournament przeczytaj informacje oco chodzi itp biorę register i wlancza mi się panel sterowania jakie warunki muszę spełniać, co zrobić żeby brać w tym udział?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2009 o 21:46, Gallbaroquo napisał:

Mam pytanie. chcę się zapisać na ten tournament przeczytaj informacje oco chodzi itp
biorę register i wlancza mi się panel sterowania jakie warunki muszę spełniać, co zrobić
żeby brać w tym udział?

Zapłacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2009 o 21:46, Gallbaroquo napisał:

Mam pytanie. chcę się zapisać na ten tournament przeczytaj informacje oco chodzi itp
biorę register i wlancza mi się panel sterowania jakie warunki muszę spełniać, co zrobić
żeby brać w tym udział?


A czy przypadkiem nie było wcześniej napisane, że jeśli masz konto zarejestrowane na polskę to nie masz szans zagrać.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2009 o 21:46, Gallbaroquo napisał:

Mam pytanie. chcę się zapisać na ten tournament przeczytaj informacje oco chodzi itp
biorę register i wlancza mi się panel sterowania jakie warunki muszę spełniać, co zrobić
żeby brać w tym udział?


Przeczytaj regulamin... Niemal na samym początku pisze obywatele jakich krajów mogą brać w nich udział. I nie polecam brać udziału nawet tym, którzy zarejestrowali sobie konto na inną narodowość, bo na 100% dostaną bana za fałszywe dane osobowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest w przypadku turniejów (dobrze odmienione?:P), ale ja nie dostałem bana za fałszywe dane osobowe. Poprosili mnie mailowo tylko o skany, dzięki którym będą mogli zmienić dane na koncie i skan instrukcji. I nie był to SPAM (a przynajmniej jestem pewien na 90%), ponieważ kilka dni wcześniej wysłałem do nich maila z jednym pytaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się