Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Jak ściągać patche przez Blizz Downloadera, pisze mi że patche ściągają się po wyłączeniu gry, ale nic się nie ściąga. O co biega ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2007 o 23:47, SzolMisz napisał:

Czy Polearm''y mają jakąś przewagę nad 2 ręcznymi mieczami?!

Eh,skąplikowane pytanie. Zależy od itemków oraz twoich talentów klasy, ale z reguły polreamy są wolniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2007 o 20:06, Dann napisał:

Wiesz, ja szczerze mówiąc też do dzisiaj żywię urazę do gości (dokładniej do 4), którzy swojego
czasu na pewnym serverze doprowadzili do rozpadu polskiej gildii tylko dlatego, bo widocznie
ZG było dla nich za mało, a gildia była dla nich za cienka i zwyczajnie dali grupowo nogę do
wiekszych gildii raidowych, gdzie wcześniej mięli już wyrobione kontakty.
Szkoda tylko, że część osób (w tym i ja) zostało z niczym, bo ani reputacji , ani sensownego
gearu, ani perspektyw i w zasadzie zostaliśmy sami sobie. Było nas wtedy ok. 10 i postanowiliśmy,
że nie opuścimy gildii i zostaniemy aż do końca naszego grania. Ja, warrior + drugi warrior
+ pani elfka lecząca + pewien uprzejmy gnom mag i kilku wiernych hunterów ;-) (imion nie będę
podawał). Reszta poszła za tymi 4-ema i gildię w zasadzie szlag trafił. :-/
Jak teraz, po prawie roku przerwy, powróciłem do grania, to odrazu stwierdziłem, że mam to
gdzieś i wbijam się na zupełnie nowy server ... może będzie inaczej ...

Nie wiem czemu miałbym mieć im to za złe. Jednym starcza ZG czy tam dzisiaj Karazhan, inni mają nieco większe ambicje. Na początku niby wszystko wygląda ok, robi się te "prostsze" instancje, ale jak trzeba się już nieco bardziej przyłożyć, powipować, pochodzić gdzieś dalej, a wychodzi, że realnie zainteresowanym jest tym tylko pare osób - no to nie ma się co dziwić, że ludzie tracą cierpliwość. Ileż można chodzić do ZG i tłuc Hakara po raz ndziesiąty, a potem czekać w IF się nudzić, bo reszta nie ma ochoty skoczyć gdzieś dalej. Po prostu, lojalność wobec rodaków - ok. Ale jeśli ktoś ma na siłę się męczyć - no bo tak to jest, nie ukrywajmy, jeśli kogoś stać na więcej i chce osiągnąć więcej - to lepiej dla obu stron jeśli znajdzie sobie nowszy dom.
Inna sprawa gdy rozwija się to do zmieniami gildii dla lepszych epików, bez jakiekolwiek wysiłku w starej, ale to skrajne przypadki - a osoby, ze "starej gildii" zwykłe i tak mocno koloryzują takowych.

Po prostu, cześć graczy jest "casual", a część "hardcore", i zgranie ich obu w jednej gildii jest sporym problemem. Masz ludzi którym się już nie chce pomagać tym którzy grają mniej, bo wolą robić coś nowego, a z drugiej tych, którzy siłą rzeczy nie mogą grać tyle co inni i są w tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idd, na moim servie były 3 polskie gilidie a teraz nie ma ani jednej - wrzyscy siępo rozchodzili do gilidi wtedy robiących Ahn''Qiraj (i dobrze, w końcu ja też poszłem) ale na początku nie mogłem zrozumieć czemu odchodzą - gra na 60 i nic nie robienie praktycznie nie ma sensu. Dlatego Dann, szkoda twojego charra więc po prostu powiedz: Sorry, I''m going to better guild byebye, jeśli ci kolesie co "obiecywali" ciągle tam są :>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2007 o 21:39, marcin1930 napisał:

Mam takie pytanie odnoscie raczej rzadkiej klasy Shamana - otóż czy generalnie jest na niego
pobór? Boje się że nikt mnie nie przyjmie jak zacznę nim grać, a w sumie to podoba mi się ta
klasa, a szczególnie możliwość noszenia mail, i bycia [prawie]wojownikiem.


Prawda jest taka, że dramatyczna większość poważnie raidujących gildii łapie wszystkich grających hybrydami za przysłowiowe ''mordy'' i zmusza do specowania się na leczenie (w wypadku szamana drzewko Restoration). Jedynie druidzi czasem się wymykają temu schematowi i pozwala się im być Off-tankami.

Oczywiście możesz mieć szczęście i trafić do gildii-marzenie, która pozwala ludziom grać wedle własnego uznania a mimo tego prze do przodu przez end-game - należy jednak uprzedzić, że taka gildia to prawdziwie rzadka perełka.

Zachęcam jednak do podjęcia ostatecznej decyzji na podstawie własnych preferencji, drogę do gildii i tak otwierają przeważnie kontakty tudzież wyrobienie sobie rozpoznawalnej ksywki trollując na forum swojego realmu (smutna prawda).
Jeśli chodzi o preferencje i stwierdzenie, że wolisz grać wojownikiem... Wybierz Warriora - niezależnie, czy będziesz miał talenty w Arms i bawił się w PvP czy specował Protection i tankował dla gildii, zawsze będzie to bardziej wymagające niż granie Enhancement Shaman, który 90% damage''u zadaje poprzez Autoattack, spamując na przemian Stormstrike i Shocki i polega na procach Windfury. Dobre granie Warriorem wymaga żonglowania znacznie większą ilością umiejętności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2007 o 23:47, SzolMisz napisał:

Czy Polearm''y mają jakąś przewagę nad 2 ręcznymi mieczami?!

Wolniejsze, ale zadają większe obrażenia. Wszystko też zależy od tego, jaki jest to przedmiot. Dobre są, jeśli ma się postać wyspecjalizowaną pod kątem używania broni dwuręcznej - wojownik z arms, szaman z enchacment lub paladyn z retribution.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na Nagrand, pograj orkami to dopieru poczujesz klimat :D Ja po wejściu do Orgrimmaru prawie sie zes... xD
Ja bym ci polecil Horde us nas :D Jak masz kumpli to wez ich pod pache i nie do nas ;]

Sth`Devilish ---> Niewiem jak tam u was ale Ally na Nagrandzie reprezentuja soba tych conajmniej zeby to ladnie ujac ''''gorszych''''. A ludzie z innych serwerów którzy sie do nas przeniesli tez opowiadali jak działa ally którymi granie bylo dla nich strata czasu :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W hordzie tez sie zdaza, ale jak w ally poszlem na instance to warrior stał z tyłu i leczyl nas bandazami W CZASIE WALKI, mage chyba robil za tanka priest lecial tez do przodu nawet na regeneracje many na innych nie poczekali, chyba byl tez hunter ale ten jako tako grał, kazdy oczywiscie na wszytko need, a jak byl skarb to sie stawali obok wszyscy caly czas klikajac [tak podejzewam] i czekali az reszta wszytkich zalatwi Jak na wc poszlismy, majac troche mniejsze lvl [w hordzie ofc] To ludzie przynajmniej wiedzieli do czego slyza chociazy raid targety ;] Umawialismy sie ze kazdy symbol cos oznacza, tego w owieczke zamienic :D tego na stuna na tym skupic atak itp ;] W Hordzie grają przewaznie ludzie którzy wczesniej grali alliance i wiedzieli jaka jest sytuacja :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2007 o 00:25, KaPe napisał:

Nie wiem czemu miałbym mieć im to za złe. Jednym starcza ZG czy tam dzisiaj Karazhan, inni
mają nieco większe ambicje. Na początku niby wszystko wygląda ok, robi się te "prostsze" instancje,
ale jak trzeba się już nieco bardziej przyłożyć, powipować, pochodzić gdzieś dalej, a wychodzi,
że realnie zainteresowanym jest tym tylko pare osób - no to nie ma się co dziwić, że ludzie
tracą cierpliwość. Ileż można chodzić do ZG i tłuc Hakara po raz ndziesiąty, a potem czekać
w IF się nudzić, bo reszta nie ma ochoty skoczyć gdzieś dalej. Po prostu, lojalność wobec rodaków
- ok. Ale jeśli ktoś ma na siłę się męczyć - no bo tak to jest, nie ukrywajmy, jeśli kogoś
stać na więcej i chce osiągnąć więcej - to lepiej dla obu stron jeśli znajdzie sobie nowszy
dom.
Inna sprawa gdy rozwija się to do zmieniami gildii dla lepszych epików, bez jakiekolwiek wysiłku
w starej, ale to skrajne przypadki - a osoby, ze "starej gildii" zwykłe i tak mocno koloryzują
takowych.


Wiesz, to była dość nietypowa sytuacja, jak dla mnie. Wtedy ZG było jeszcze dość często odwiedzaną instancją ;-), a z tego co pamiętam, wtedy ani razu nie ukonczyliśmy jej w całości. Szło to dosyć powoli, ale kazdy wspólnie zabity boss był powodem do wspólnej dumy :-).
Być może i tak mięlibyśmy za mało osób do takiego MC czy też BWL, ale kto wie , może gildia by się rozwinęła (a z tego co pamiętam, były po temu przesłanki). Bo w sumie szło dość dobrze. Niestety jak grupka ludzi ma przerost ambicji i nie ma ochoty poświęcić dla, IMO dobrze rokującej, gildii nieco więcej czasu, to kończy się to rozpadem. Bo przecież po co czekać, jak można odrazu wykorzystać stare znajomości i iść (razem z kumplami) do gildii robiących odrazu AQ 40. Tyle, że wielu ludzi naprawdę uwierzyło w tą gildię :-/. Ja zawsze się wtedy pytałem : po cholerę w ogóle zakładali polską gildię ? Mogli zostac przy swoich znajomościach i gildiach MC, AQ, itp.
Gdyby nie kilku zaufanych friends jakich wtedy spotkałem, mogłbym powiedzieć, że pobyt w tej gildii był czasem straconym. Ale pewien niesmak zawsze pozostaje.
Zresztą jak rozmawiałem o tym, to wielu graczy miało potem do nich o to pretensje. Trzebaby było wtedy tam być i samemu to ocenić. Inaczej to IMO próżne gadanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2007 o 23:47, SzolMisz napisał:

Czy Polearm''y mają jakąś przewagę nad 2 ręcznymi mieczami?!

Kpisz sobie?? Kazdy item jest od siebie rózny...to jak mozesz porownywac poleram do np. axe?? przeciesz wszystko zalezy od danego itemu!! NP. jest sobie zielony poleram i epic to ktory jest lepszy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2007 o 00:12, Nyron napisał:

> Czy Polearm''y mają jakąś przewagę nad 2 ręcznymi mieczami?!
Eh,skąplikowane pytanie. Zależy od itemków oraz twoich talentów klasy, ale z reguły polreamy
są wolniejsze.


Zauważyłem, że w Hordzie "biega" dużo Palladynów z Polearm''ami:) I nie wiem po prostu czy to moda, czy świadoma decyzja!? Mi się też wydaje, że są wolniejsze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

omg nie rozumiem tego:/ mialem sciagniete 17 mb tego nowego patcha i caly czas sciagalo mi od tego 17 mb. Wczoraj sciagnelem jeszcze 90 mb czyli w sumie ponad 100 mb. A dzisiaj wlanczam wowa i mi sciaga od 9 mb:/ to gdzie reszta??:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2007 o 03:53, Ardaren Ziom napisał:

W hordzie tez sie zdaza, ale jak w ally poszlem na instance to warrior stał z tyłu i leczyl
nas bandazami W CZASIE WALKI, mage chyba robil za tanka priest lecial tez do przodu nawet na
regeneracje many na innych nie poczekali, chyba byl tez hunter ale ten jako tako grał, kazdy
oczywiscie na wszytko need, a jak byl skarb to sie stawali obok wszyscy caly czas klikajac
[tak podejzewam] i czekali az reszta wszytkich zalatwi Jak na wc poszlismy, majac troche mniejsze
lvl [w hordzie ofc] To ludzie przynajmniej wiedzieli do czego slyza chociazy raid targety ;]
Umawialismy sie ze kazdy symbol cos oznacza, tego w owieczke zamienic :D tego na stuna na tym
skupic atak itp ;] W Hordzie grają przewaznie ludzie którzy wczesniej grali alliance i wiedzieli
jaka jest sytuacja :P


A czy nie jest to normalne ? Nie każdy musi czytać tony poradników, albo miał doświadczenie z grami MMO, żeby zacząc grać.Skoro mówisz że to było WC. WC to jedna z pierwszych instancji, ludzie pewnie grali po raz pierwszy. Pogra dłużej, porobi te już trochę trudniejsze instancje, to sie dowie co i jak robi źle, no i się nauczy... a jeżeli nie, to dostanie pare wipe''ów i już nie będzie grał w instancjach, więc co za problem. Ludzie, wy na siłę szukacie minusów grania alliancem, żeby tylko pokazać jaka ta horda cool i w ogóle. Rozumiem, zawiedliście się na ally, teraz gracie hordą, ale to nie znaczy, że w alliancie grają tylko debile.


W może takich rzeczy nie ma... bo może hordziak sam robił takie rzeczy gdy zaczynał grać jako alliance. ;p
Newbem jest prawie każdy kto zaczyna grę. W hordzie też pewnie zdarzają się takie przypadki.

Ja się z czymś takim nie spotkałem, bo w WC byłem solo, DM zrobiłem z gildią. Przecież do tego ona jest, do tego jest ona. Żeby robić instancje. Nie podobają sie PUG-i, to wstąpcie do gildii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2007 o 11:25, Latniak napisał:

Ludzie, wy na siłę szukacie minusów grania alliancem, żeby tylko pokazać jaka ta horda cool i w ogóle. Rozumiem, zawiedliście się
na ally, teraz gracie hordą, ale to nie znaczy, że w alliancie grają tylko debile.

Dokładnie. Dodam, że ja np. zaczynałem kiedyś po stronie Hordy, a drugą robię obecnie po stronie Przymierza i jakoś nie widzę różnicy ogólnego poziomu ludzi. Wszędzie się trafiają i tacy, i tacy. Zapewne wielu grających Hordą mówi tak, bo Przymierzem za mało grało. Na różnych ludzi można trafić i wielu się uczy na początku, więc wielu może na początku popełnić błędy. Cieszę się, że ktoś myśli podobnie do mnie ;)

Dnia 23.05.2007 o 11:25, Latniak napisał:

Newbem jest prawie każdy kto zaczyna grę. W hordzie też pewnie zdarzają się takie przypadki.

Zapewniam, że tak. Sam się spotkałem z takimi przypadkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2007 o 10:13, SzolMisz napisał:

Zauważyłem, że w Hordzie "biega" dużo Palladynów z Polearm''ami:) I nie wiem po prostu czy
to moda, czy świadoma decyzja!? Mi się też wydaje, że są wolniejsze!

Sugeruje zaznajomić się lepiej z mechaniką gry. Wolniejsze nie znaczy gorsze, a wręcz przeciwnie, ze względu na większy bonus od AP przy instant atakach. Dla uproszczenia, mając 2 bronie o DPS 100, z czego jedna szybkość 2, a druga 4, załóżmy że pierwsza zawsze uderza za 200, a druga za 400. Niby nie robi różnicy, skoro atakujesz 2 razy szybciej, ale tu dochodzą skile. Szybkość broni nie wpływa na szybkość skilli(poza "on next attack"), więc to, że masz szybszą broń, nie daje ci nic - ale to, że bijesz 2 razy mocniej, jak najbardziej.
Sprawa jest oczywiście bardziej skomplikowana(normalizacja instant ataków, itd.), ale w największym uproszczeniu, sam DPS nie zawsze jest najważniejszy - np. u Combat rogali, offhand powinien być jak najszybszy nawet kosztem dps, dla maksymalizacji Combat Potency.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2007 o 11:18, SzolMisz napisał:

Nowy Patch ma aż 385MB!


nie umiesz czytac pytan??? bo chyba nie.... napisalem ze sciagnelem juz 100 mb czyli chyba logiczne ze te 100 mb z 385mb?? i pytalem czemu dzisiaj zaczelo mi sciagac od 9 mb a nie od z 100 mb??

no2,5 h i juz go mam w calosci;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość patcha można było pobrać jeszcze przed jego premierą. Blizzard zwykle to umożliwia, radzę więc następnym razem tak zrobić, aby potem nie czekać długo. Blizzard Background może działać podczas gry, a łącza aż tak mocno on nie używa, więc lagów zwykle nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się