Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Czemu masochistom ? Razem z gildią organizujemy PRETBC Raid Event i lecimy do MC-->BWL-->AQ-->Naxx i naprawdę zabawa będzie przednia, natomiast ja zawsze jestem liderem grupy gram magiem i ja daje marki, mam swoja taktyke gram frost magiem i ja pulluje moby nawet tank stoi za mną i to wszystko działa świetnie każdą instancje wyczyściłem już na moim lvlu pod warunkiem że ludzie słuchają i doszedłem do wniosku wczoraj że to instancje są banalne, niektóre zwykłe questy są trudniejsze od Scholo czy Strat tylko ludzie są debiliami, to wszystko jest tak banalne ale zawsze się coś musi posypać bo jakiś baran coś źle zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Enchanting to jest najdroższa ze wszystkich profesja i niestety taka jest prawda, chcąc kupować materiały na AH bądź nawet od innych graczy trzeba wydać naprawdę sporo pieniędzy i można to liczyć w tysiącach. Mój znajomy ostatnio skillował enchanta i koszt nabicia 2 skill pointow wyniósł go 300g więc całkiem sporo przy czym za 300g mam cooking, first aid''a i alchemy na maxa 375. Jeżeli grasz Hunterem polecam mining i np leatherworking bądź blacksmithing, chociaż nie wiem jak BS spisywało by się w przypadku huntera ale jako, że masz 57 lvl to mail możesz nosić. A przede wszystkim sugeruję zaopatrzyć się w słownik, niestety w Stormwind czy Ironforge go nie kupisz, więc trzeba ruszyć zadek na miasto.

Wybaczcie wcześniejszego posta, pisałem go po tym jak dostałem wipe z teamem w scholo więc szlag mnie trafiał i stąd jest taki chaotyczny i na poziomie Leppera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BS dla huntera nieopłacalny, największa zaleta BS to BoP bronie, a wśród tych raczej nie ma dystansowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2007 o 09:28, CH1CKEN napisał:

U mnie na serwerze Medium (Mazrigos PvP EU) jest dużo grup do Scholo/Strat. Dire Maul to też
chyba nie problem, bo jakoś lockowie/paladyni mounty mają. A poza tym zawsze jakiś 70lvl może
ich boostnąć.


No tak, ale co to za grupy :P W większości to PuGi, które trzeba wszędzie za rączke prowadzić... 70 lvl może i boostnie, ale wtedy to już raczej nie ma sensu tego robić - bo i po co? Outland czeka, a expa przy takim booscie dużo nie bedzie.

>U mnie czasami raiduje się MC dla fire resistance gear czy Thunderfury.

Thunderfury jeszcze mogę zrozumieć (podobno nadal jest dobrą bronią do tankowania, ale mogę się mylić), ale Fire Resistance gear? Po kiego grzyba? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile się orientuję, przeglądając ten wątek, to Ty zbyt długo w WoW nie grasz, więc ZG/MC/BWL/dopisz co chcesz może jeszcze Cię nie nuży, ale spróbuj zaprosić do tych instancji osobę, która była tam już tyle razy, że miałaby exalted nabite dwa albo trzy razy, gdyby to było możliwe (a niektórzy tak mają tyle że różnymi postaciami), ciekawe co Ci odpowie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tak nie wspominając o tym, że te instancje były robione pod 60 lvl i ludzie spędzali tam całe dni na samych próbach, nie wspominając o cotygodniowych wizytach w każdej z tych raidówek przez ładnych kilka miesięcy.

Twierdzenie, że te instancje są banalne jest do prawdy niesamowicie odkrywcze... Oczywiście, że z choćby jednym delikwentem z 60 + lvlem jest już o wiele łatwiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oOreVenOo - Polecam iść z owymi pugami na "banalnego" C''thuna, a może zrozumiesz, czemu rajdy na właściwym levelu nie były "banalne".
10 leveli nic nie zmienia w Dark Glare, a i zielonego co najwyżej 1 więcej się przeżyje. To i tak namiastka dawnego bossa, ale swoje jeszcze potrafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde no co się z tymi shoulderami stało takie małe że niemoge wytrzymać :| Niewiem czy tylko wszystkich czy tylko orkom pozostaje nam tylko zasypac Blizza mailami ze skargami bo wygladamy jak ciecie :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilka na bg spotkalem polaka na 59 lvl huntera ja mam 50 i mowie d niego:
''''Opiekoj sie mna jestem low lvl ^^''''
A odpowiedz padla:
Klade na to lache trzeba byo niewchodzic''''
Niewiem co chcial udowodnic ale bardzo mnie rozbawil, gdzie tutaj znana z WoW''a dobra interakcja miedzy graczami, a zwlaszcza z tej samej narodowosci... MMORPG to juz nie to co kiedys....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2007 o 21:19, Ardaren Ziom napisał:

Przed chwilka na bg spotkalem polaka na 59 lvl huntera ja mam 50 i mowie d niego:
''''Opiekoj sie mna jestem low lvl ^^''''
A odpowiedz padla:
Klade na to lache trzeba byo niewchodzic''''
Niewiem co chcial udowodnic ale bardzo mnie rozbawil, gdzie tutaj znana z WoW''a dobra interakcja
miedzy graczami, a zwlaszcza z tej samej narodowosci... MMORPG to juz nie to co kiedys....


lol to jestes naprawde dziwny jesli cos takiego napisales, opiekoj sie mna lol hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2007 o 15:34, oOreVenOo napisał:

Enchanting to jest najdroższa ze wszystkich profesja i niestety taka jest prawda, chcąc kupować
materiały na AH bądź nawet od innych graczy trzeba wydać naprawdę sporo pieniędzy i można to
liczyć w tysiącach. Mój znajomy ostatnio skillował enchanta i koszt nabicia 2 skill pointow
wyniósł go 300g więc całkiem sporo przy czym za 300g mam cooking, first aid''a i alchemy na
maxa 375. Jeżeli grasz Hunterem polecam mining i np leatherworking bądź blacksmithing, chociaż
nie wiem jak BS spisywało by się w przypadku huntera ale jako, że masz 57 lvl to mail możesz
nosić. A przede wszystkim sugeruję zaopatrzyć się w słownik, niestety w Stormwind czy Ironforge
go nie kupisz, więc trzeba ruszyć zadek na miasto.

Wybaczcie wcześniejszego posta, pisałem go po tym jak dostałem wipe z teamem w scholo więc
szlag mnie trafiał i stąd jest taki chaotyczny i na poziomie Leppera.



po pierwsze mam pytanie: ale idzie potem na tym enchancie podobno bardzo dobrze zarobic a po drugie to nie mow mi co mam kupic a co nie, nie bende sie staral jak jakas cnotka pieknie pisac jak sie doczyatles to dobrze jak nie to nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2007 o 21:51, gVrV napisał:

po pierwsze mam pytanie: ale idzie potem na tym enchancie podobno bardzo dobrze zarobic


Nie. Na enchantowaniu nie zarobisz absolutnie NICZEGO, naturalnie po odjęciu kosztów jakie musiałes ponieść aby enchanting wylevelować i koszty jakie poniosłeś disenchantując (tym samym niszcząc) zdobyte przedmioty aby uzyskać shardy. Z resztą i tak jeśli już na czymś możesz zarobić, to tylko na rzeczach/enchantach, które tylko niewielka ilość osób na serwerze potrafi wytwarzać (chodzi o rzadkie recepty, ewentualnie takie zdobywanie z raidów), gdyż każdy się ceni lub ma swojego znajomego, który mu zrobi za darmo ;) Powiem więcej - nie myśl, że na jakiejkolwiek profesji wytwarzającej/ulepszającej itemy cokolwiek zarobisz, wszędzie to samo :) Jeśli już, to bierz przede wszystkim to co najbardziej się tobie samemu przyda (spójrz na www.wowhead.com i oblukaj co każda profesja oferuje). Do zarabiania to służą profesje typu mining/herbalism/skinning :)

To by było na tyle odnośnie profesji :P


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2007 o 22:07, Sth`Devilish napisał:

> po pierwsze mam pytanie: ale idzie potem na tym enchancie podobno bardzo dobrze zarobic

Nie. Na enchantowaniu nie zarobisz absolutnie NICZEGO, naturalnie po odjęciu kosztów jakie
musiałes ponieść aby enchanting wylevelować i koszty jakie poniosłeś disenchantując (tym samym
niszcząc) zdobyte przedmioty aby uzyskać shardy. Z resztą i tak jeśli już na czymś możesz zarobić,
to tylko na rzeczach/enchantach, które tylko niewielka ilość osób na serwerze potrafi wytwarzać
(chodzi o rzadkie recepty, ewentualnie takie zdobywanie z raidów), gdyż każdy się ceni lub
ma swojego znajomego, który mu zrobi za darmo ;) Powiem więcej - nie myśl, że na jakiejkolwiek
profesji wytwarzającej/ulepszającej itemy cokolwiek zarobisz, wszędzie to samo :) Jeśli już,
to bierz przede wszystkim to co najbardziej się tobie samemu przyda (spójrz na www.wowhead.com
i oblukaj co każda profesja oferuje). Do zarabiania to służą profesje typu mining/herbalism/skinning
:)

To by było na tyle odnośnie profesji :P




troszke mi szkoda bo ma mskill enchantatu 240 to szkoda mi teraz zmienaic an skinning, no jak bende mial te zadkie recepty to potem bende mogl ladnie zarabiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzadkie recepty mają tylko członkowie pro gildii raidowych, więc jeśli w takowej nie jesteś, to zapomnij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak przeglądałem sobie stronę thottbot.com i tam były są pokaza różne przedmioty, które można zdobyć dla danej klasy .. Jest także napisane źródło .. i większość ma "vendor" - co to oznacza ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2007 o 22:35, GanD napisał:

Rzadkie recepty mają tylko członkowie pro gildii raidowych, więc jeśli w takowej nie jesteś,
to zapomnij.


nie no teraz mi sie nie oplaca zmieniac skoro juz mam 240 skill i teraz skinning od poczatku jechac to za duzo zabawy i na skinningu chyba nie idzie za bardzo zarobic:/ a to przeciez moge byc w takiej guildi:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2007 o 22:45, gVrV napisał:

nie no teraz mi sie nie oplaca zmieniac skoro juz mam 240 skill i teraz skinning od poczatku
jechac to za duzo zabawy i na skinningu chyba nie idzie za bardzo zarobic:/


To dopiero zobaczysz jak jest od 300 do 375 (w TBC)... Nie dość, że w ogóle NIKT nie chce twoich enchantów kupować (bah, nawet za darmo nie chcą... a to oznacza dodatkowe koszta, bo trzeba sobie kupić itemki, które będziemy enchantować dla samego skilla :)), to jeszcze składniki są dosyć drogie... Przykładowo, aby zrobić jedną z różdżek (Runed Adamantite Rod) trzeba wykorzystać składniki warte ok 350g (sam chyba w życiu tyle nie zarobiłem na enchantingu, oczywiście biorąc pod uwagę sam faktyczny zysk). A to jeszcze nic... bo aby stworzyć różdzkę do tych najlepszych enchantów w grze, trzeba składników za 600 golda...

>a to przeciez moge byc w takiej guildi:D

A to przecież taka gildia najpierw musi w tobie ujrzeć kogoś użytecznego :> Takie gildie nie polegają na dostawaniu od każdego pomocy i wszystkiego za free, tylko na prostej regułce "nie pytaj co gildia może zrobić dla ciebie, ale co ty możesz zrobić dla gildii". Innymi słowy - musisz się postarać.

@bitzel90 - vendor to NPC kupujący/sprzedający przedmioty :) Oznacza to, że dany item możesz kupić tylko u danych ''vendorów''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2007 o 21:51, gVrV napisał:

po pierwsze mam pytanie: ale idzie potem na tym enchancie podobno bardzo dobrze zarobic a po
drugie to nie mow mi co mam kupic a co nie, nie bende sie staral jak jakas cnotka pieknie pisac
jak sie doczyatles to dobrze jak nie to nie


Cnotko ale to nie chodzi o to czy się doczytam czy nie tylko o to, że prezentujesz tym swoją osobę i iloraz inteligencji więc radzę się postarać. A jeżeli chodzi o enchant zanim zaczniesz zyskiwać stracisz z 5k g a zanim to odrobisz na enchancie upłynie sporo wody w Wiśle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się