Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 07.07.2007 o 23:57, KaPe napisał:

Pancerz w WoWie jest procentowy, tylko Dampen Magic działa tak jak tu opisujesz. Każdy rodzaj
broni traci po równo. Są jakieś sporadyczne moby co mają czystą redukcje -dmg(Curse of Weakness
niektórych mobów tak działa, stary warlockowy też tak robił, ale zmieniono, bo zdaje się kompletnie
niszczył dmg feral druidów z 1.0 aspd), ale to kropla w morzu.


Pisałem, zebyś nie brał tego dosłownie. Przesłanie było takie, że mały dmg jest zmniejszany jeszcze bardziej i ostateczny dmg moze wyjść nieco za mały. A przecież 65% to podobno white dmg :-).

Dnia 07.07.2007 o 23:57, KaPe napisał:

Białe krytyki są zawsze takie same(talenty są tylko do skili). Popełniasz błąd sugerując się
czystym numerkiem. ...


Tak, chodziło mi bardziej o sam dmg broni, nie DPS. Max dmg miecza moze byc znacznie wyzszy niz sztyletu i dzieki temu mozna osiągnąć znacznie większe criticale niz sztyletami.
A co do takiego samego dmg od sztyletu i miecza, to IMO nie wiem, czy sugerowanie sie tym, ze jesli taki sam DPS, to w danym czasie taki sam dmg jest takie pewne. Potencjalne criticale są tu IMO raczej na korzyść mieczy, chociaż to też wymagałoby obliczeń. A poza tym dla mieczy masz zawsze dość ciekawy efekt specjalizacji, który też może swoje przy odrobinie szczęścia.
W sumie temat pozostaje w sferze spekulacji, bo nikt niczego nie może udowodnic ;-). Ale jedno zakładam na bank, iż do gry solo/levelowania jednak swords są bardziej odpowiednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2007 o 02:06, Dann napisał:

Pisałem, zebyś nie brał tego dosłownie. Przesłanie było takie, że mały dmg jest zmniejszany
jeszcze bardziej i ostateczny dmg moze wyjść nieco za mały. A przecież 65% to podobno white
dmg :-).

Yyy... Niby jak... Jeśli mob ma pancerz redukujący 50% obrażeń, i zadasz np. 100x100 obrażeń dagerami, i 67x150(bardziej realne proporcje, biorąc pod uwage średni dagger 1.9spd i miecz 2.6spd), to pierwsze zamienia się na 100x50 = 5000, a drugie na 67x75 ~=5000... Nie ma czegoś takiego jak większa połowa. Patrzysz na to chyba z perspektywy PvP, gdzie bicie dagerami w druida w niedźwiedziu daje wyniki w rodzaju "30,50,30,kryt 90!" i faktycznie nie wygląda za dobrze. No ale każdy wie, że druid w niedźwiedziu to dla rogala z dagerami niczym bicie prot warriora(parry, miss, block, dodge, kryt 70!, 20), a nawet gorzej, bo prot warrior tak bardzo się nie odgryza.

Dnia 08.07.2007 o 02:06, Dann napisał:

Tak, chodziło mi bardziej o sam dmg broni, nie DPS. Max dmg miecza moze byc znacznie wyzszy
niz sztyletu i dzieki temu mozna osiągnąć znacznie większe criticale niz sztyletami.
A co do takiego samego dmg od sztyletu i miecza, to IMO nie wiem, czy sugerowanie sie tym,
ze jesli taki sam DPS, to w danym czasie taki sam dmg jest takie pewne.

I znowu, yyy... Jak to nie takie same, przecież to jest dokładnie DPS. Liczba obrażeń na sekunde. Jeśli liczba obrażeń na sekunde jest taka sama, to zmieniając liczbe sekund nic się nie zmienia.

Dnia 08.07.2007 o 02:06, Dann napisał:

Potencjalne criticale są tu IMO raczej na korzyść mieczy, chociaż to też wymagałoby obliczeń. A poza tym dla > mieczy masz zawsze dość ciekawy efekt specjalizacji, który też może swoje przy odrobinie szczęścia.
W sumie temat pozostaje w sferze spekulacji, bo nikt niczego nie może udowodnic ;-).

5% na dodatkowy atak to mniej więcej tyle samo co 5% do krytyka - chyba, że ktoś ma więcej niż 60% kryta już, i wtedy dodatkowy kryt marnuje się na glancingi. Ale jeszcze chyba nie ma takiego rogala, co by miał 60% na białych atakach na 70levelu.
I naprawde nie doceniasz tego, co ludzie potrafią udowodnić - i w jakich ilościach. I ponownie "małe" linki, myśle, że ilość informacji tam powie więcej niż ja. Zaznaczam ponownie, że to "hardkorowcy", jeśli można to tak nazwać, dużo bardziej zaawansowani niż przeciętny rajdowiec.
http://elitistjerks.com/showthread.php?t=12855
http://elitistjerks.com/showthread.php?t=8806 - dłuuuga dyskusja na temat rogalowego DPS i arkusik do wyliczania go w zależności od broni/talentów itp.(aczkolwiek link stary, gdzieś na końcu nowsza wersja zalinkowana).
No i cytacik gdzieś z końca, to samo co mówie - prościej się chyba nie da(a jest i wersja bardziej skomplikowana, z dokładnymi matematycznymi formułkami - w końcu nie oszukujmy się, prawie wszystko da się wyliczyć) :
"Let''s say I have two 50 DPS weapons, one with a 1.5 second speed and one with a 3 second speed. Let''s also say I get 50 DPS from my gear/buffs.
With the first weapon, I''ll hit for 150 damage every 1.5 seconds for 100 DPS.
With the second weapon, I''ll hit for 300 damage every 3 seconds for 100 DPS.
Let''s double the buff/gear contribution.
First weappon: 225 damage every 1.5 seconds for 150 DPS.
Second weapon: 450 damage every 3 seconds for 150 DPS.

I''m not sure why you think a slower weapon will scale differently with white damage. That''s the whole reason it isn''t normalized, so it doesn''t."
Zapewne wiesz o co chodzi z normalizacją, prawda? ;) A nawet gdyby biały dmg był normalizowany, to i tak nie miałoby sensu szukanie broni szybszej niż granica normalizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2007 o 05:52, KaPe napisał:

I''m not sure why you think a slower weapon will scale differently with white damage. That''s
the whole reason it isn''t normalized, so it doesn''t."
Zapewne wiesz o co chodzi z normalizacją, prawda? ;) A nawet gdyby biały dmg był normalizowany,
to i tak nie miałoby sensu szukanie broni szybszej niż granica normalizacji.


Chodzi o to, że nie ma broni, która zadawałaby dmg 50 pkt. Zawsze istnieje jakiś przedział. I max wartość tego przedziału dla mieczy jest znacznie wyższa niż dla sztyletów (min. zresztą też). Oczywiście dużo zależy od szczęścia, ale IMO miecze potrzebują tego szczęścia nieco mniej. Diabeł tkwi w szczegółach, jak to mawiają. :-)
Ale tego też ci nie udowodnię :-). Mam tylko nadzieje, że rozumiesz o co mi chodzi :-)
A tak swoją drogą gość na siłę stara się udowodnić, że daggery pod względm overall dmg są takie same jak sztylety. Więc zakładam, że nie tylko ja podjąłbym z nim polemikę. :-)
BTW, skąd wiesz, że obie specjalizacje (swords i daggers) są sobie równe ? Tego tak naprawdę nie wyliczysz w zaden sensowny sposób. Ja uważam, że ta dla swordów jest bardziej .... praktyczna, bo critic chance można zawsze jakoś podnieść manualnie, ze tak powiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten Thousand Fists - Polska Gildia World of Warcraft rekrutuje.

Szukamy ludzi chętnych do wspólnej rozrywki - zarówno PvE jak i PvP. Mamy w swoich szeregach prawdziwych wyjadaczy jak również nowicjuszy. Każdy mile widziany. Oferujemy pomoc, klimat oraz miłą, przyjazną atmosferę (zero kozaków i cwaniaków). Posiadamy stronkę i forum. Gramy na realmie The Maelstrom PvP EU. Wszyscy zainteresowani dołączeniem proszeni są o kontakt z Sooth lub Korniszonek w grze.

Pozdrawiamy!

Ten Thousand Fists in the Air!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zeszła dyskusja mocno z orgyinalnego tematu - ale może ktoś skorzysta z tego ;)

Dnia 08.07.2007 o 08:29, Dann napisał:

Chodzi o to, że nie ma broni, która zadawałaby dmg 50 pkt. Zawsze istnieje jakiś przedział.
I max wartość tego przedziału dla mieczy jest znacznie wyższa niż dla sztyletów (min. zresztą
też). Oczywiście dużo zależy od szczęścia, ale IMO miecze potrzebują tego szczęścia nieco mniej.
Diabeł tkwi w szczegółach, jak to mawiają. :-)

Chyba nie rozumiesz, co to znaczy DPS. Co z tego, że zadaje więcej, jeśli atakuje wolniej? To naprawde nie jest trudne do zrozumienia, w pojedyńczym ataku miecz zada więcej, ale w kilku/nastu wyrówna się to, bo dagger uderzy więcej razy. Chcesz "prawdziwe bronie"? Prosze bardzo:
http://www.wowhead.com/?item=32052
http://www.wowhead.com/?item=32044
Arenowy miecz main hand : 203-305, spd 2.6, dps 97.7, średni dmg 254 co 2.6 sekundy.
Arenowy dagger main hand 140-211, spd 1.8, dps 97.5, średni dmg 175.5 co 1.8 sekundy.
Minuta czystego bicia autoatakiem:
60sek/2.6sek = 23 ataki z miecza średnio po 254 : 23*254= 5842
60sek/1.8sek = 33 ataki daggerem średnio po 175.5 : 33*175.5 = 5791
Masz dowód, na istniejących w grze broniach. Różnica jest minimalna i wynika jedynie z faktu, że dagger był już w 1/3 kolejnego ataku, a miecz ledwo co skończył poprzedni.
Twoje rozumowanie wydaje mi się opierać na tym, że miecze mają jakąś większą szanse na maksymalny dmg. Nie ma czegoś takiego. Broń mająca dmg od 1-100 na dłuższą metę zada tyle co bijąca cały czas po 50. Może wydawać się więcej, jeśli szczęśliwie wejdą trafienia >50, ale później pojawią się <50, i się zrównoważy.

Dnia 08.07.2007 o 08:29, Dann napisał:

Ale tego też ci nie udowodnię :-). Mam tylko nadzieje, że rozumiesz o co mi chodzi :-)
A tak swoją drogą gość na siłę stara się udowodnić, że daggery pod względm overall dmg są takie
same jak sztylety. Więc zakładam, że nie tylko ja podjąłbym z nim polemikę. :-)

Hmm, tak się składa, że osoba z nim "polemizująca" przyznała się do błędu. Przedstawiona tam wyliczenia są raczej powszechnie akceptowane - no i udowodnione matematycznie, a nie na zasadzie "miecz zadaje więcej bo ma większe maksymalne obrażenia".

Dnia 08.07.2007 o 08:29, Dann napisał:

BTW, skąd wiesz, że obie specjalizacje (swords i daggers) są sobie równe ? Tego tak naprawdę
nie wyliczysz w zaden sensowny sposób. Ja uważam, że ta dla swordów jest bardziej .... praktyczna,
bo critic chance można zawsze jakoś podnieść manualnie, ze tak powiem.

5% dodatkowy atak to mniej więcej 5% dodatkowego dmg. 5% więcej kryta to też 5% dmg, skoro kryty zadają podwójne obrażenia. To nietrudno wyliczyć, nieprawdaż? Kryta można podnieść manualnie... ale nie do poziomu, że dodatkowe 5% staje się bezużyteczne. A Windfury z kolei to jak Sword specialization, i też nie czyni go bezużytecznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2007 o 13:02, oOreVenOo napisał:

Mój drogi ale na tym forum ogłoszenia są zabronione, proponuje utworzyć wątek WoW - Gildie
lub coś w tym stylu.

Mój dorgi, a ja proponuję Ci się przyjrzeć dokładnie jak się nazywa temat w którym się wypowiadasz, a dopiero potem pouczać innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2007 o 16:54, SoieR napisał:

Dobra, więc tak dalej sie zastanawiam nad wyborem serwera. Od początku wiedziałem że bedzie
to typ PvP. Teraz bardzo mnie na tego Sporeggara ciągnie, tylko to rp boje sie dostać bana
za nieodgrywanie postaci, ew. czy mógłby mi ktoś opisać na czym tak dokładniej to rp polega,
wiem że odgrywanie postaci itd. ale jak to mniej więcej wygląda.

Przede wszystkim nazwa postaci nie może być obraźliwa lub totalnie idiotyczna. Może to być normalne imię, ewentualnie stylizowane na imię w klimatach fantasy. Odgrywanie postaci to przede wszystkim w stolicach jest. Nikt ci nic nie zrobi za nieodgrywanie postaci, a tacy hardkorowi gracze RP to margines. Robienie instancji czy raidowanie wygląda tak samo. Grunt, aby np. nie spamować na ogólnym i nie mówić typowo slangowym językiem (oczywiście na kanale LFG skróty są dozwolone). Przecież jak prywatnie będziesz rozmawiać z jakimiś graczami potocznym językiem to żadna kara cię za to nie spotka. Przede wszystkim chodzi o to, aby publicznie nie psuć ludziom klimatu, jeśli odgrywają swoje postaci. Sam posiadam tam postać po stronie Przymierza i normalna gra wygląda tak samo (a gram też na PvP).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2007 o 13:09, Mithril2 napisał:

Mam takie małe pytanko, czy jest możliwe kupienie na gram.pl dodatek do WoW za wirtualne pieniądze?
Proszę o szybką odpowiedź

Nie. Możesz co najwyżej koszt dostawy pokryć wpln.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jutro zakupić grę WoW... jednak, żeby jutro, od razu po zakupie móc w nią grać, mam zamiar dzisiaj pościągać sobie wszystkie patche... Czy ktoś może mi napisać jaki patch do zwykłego WoW''a (bez dodatku) jest teraz aktualny, żebym mógł w niego od razu grać??? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2007 o 13:04, KaPe napisał:

Chyba nie rozumiesz, co to znaczy DPS. Co z tego, że zadaje więcej, jeśli atakuje wolniej?
...


Powiem tyle. Niech ci będzie, że mają identyczne obrażenia, ale ja i tak w tym wypadku zostaję przy swoim. Preferuję nieco większy dmg niż powolne ciułanie obrażeń (z zasady :-). Aha i jeszcze jedno, Twoja teoria jest wiążąca jedynie wtedy, kiedy mamy doczynienia z procentowym redukowaniem obrażeń. Jak przychodzi co do zwyczajnych liczb (a takich możliwości też jest trochę), to wtedy sztylety dostają mocno po DPSie i tego mi nie powiesz. :-)

Dnia 08.07.2007 o 13:04, KaPe napisał:

5% dodatkowy atak to mniej więcej 5% dodatkowego dmg. 5% więcej kryta to też 5% dmg, skoro
kryty zadają podwójne obrażenia. To nietrudno wyliczyć, nieprawdaż? Kryta można podnieść manualnie...
ale nie do poziomu, że dodatkowe 5% staje się bezużyteczne.


W sumie racja, ale IMO w pewnym momencie te 5% więcej critic chance staje się mniej użyteczne niż szansa na dodatkowy atak, np. w momencie, kiedy masz wysoką szanse na criticala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2007 o 14:51, Uber Soldier napisał:

Preferuja inne style gry.

A mółbyś napisać coś więcej?
1. Czym różnią się serwery Normal od PvP, od RP i od RPPvP ???
2. Chciałbym jutro zakupić grę WoW... jednak, żeby jutro, od razu po zakupie móc w nią grać, mam zamiar dzisiaj pościągać sobie wszystkie patche... Czy ktoś może mi napisać jaki patch do zwykłego WoW''a (bez dodatku) jest teraz aktualny, żebym mógł w niego od razu grać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2007 o 14:53, Dann napisał:

Aha i jeszcze
jedno, Twoja teoria jest wiążąca jedynie wtedy, kiedy mamy doczynienia z procentowym redukowaniem
obrażeń. Jak przychodzi co do zwyczajnych liczb (a takich możliwości też jest trochę), to wtedy
sztylety dostają mocno po DPSie i tego mi nie powiesz. :-)

Patrze na bossów z TBC i jeszcze takiego nie widze, co by redukował o określoną liczbę dmg.

Dnia 08.07.2007 o 14:53, Dann napisał:

W sumie racja, ale IMO w pewnym momencie te 5% więcej critic chance staje się mniej użyteczne
niż szansa na dodatkowy atak, np. w momencie, kiedy masz wysoką szanse na criticala.

Dopiero, gdy miałoby się >70% krytyka, bo wtedy "marnowałby" się on na glancingi, które z zasady nie mogą być krytykiem, a jest 25% szans na takowe vs lvl 73. Raczej nierealne dopóki nie mamy tier 9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2007 o 15:10, lukas1144 napisał:

1. Czym różnią się serwery Normal od PvP, od RP i od RPPvP ???

Na Normal przeciwna frakcja nie może bić twojej postaci, dopóki sam nie włączysz tryby PvP, albo nie wejdziesz do ich stolicy. PvP - mogą cię ubić wszędzie oprócz stref startowych. Co do RP - jeśli nie wiesz co to, to znaczy, że nie jest dla ciebie.

Dnia 08.07.2007 o 15:10, lukas1144 napisał:

2. Chciałbym jutro zakupić grę WoW... jednak, żeby jutro, od razu po zakupie móc w nią grać,
mam zamiar dzisiaj pościągać sobie wszystkie patche... Czy ktoś może mi napisać jaki patch
do zwykłego WoW''a (bez dodatku) jest teraz aktualny, żebym mógł w niego od razu grać???

Wszystko zależy w jakiej wersji dają teraz pudełkowowego WoWa. Ostatnia wersja to 2.1.2, aczkolwiek nie wiem czy dotyczy to też czystego WoWa bez TBC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2007 o 15:16, KaPe napisał:

> 1. Czym różnią się serwery Normal od PvP, od RP i od RPPvP ???
Na Normal przeciwna frakcja nie może bić twojej postaci, dopóki sam nie włączysz tryby PvP,
albo nie wejdziesz do ich stolicy. PvP - mogą cię ubić wszędzie oprócz stref startowych. Co
do RP - jeśli nie wiesz co to, to znaczy, że nie jest dla ciebie.


a Czy na serwerach PvP przeciwne frakcje często wkraczają na nie swoje terytoria?? Bo nie chciałbym, mając 20 poziom być co chwila ubijanym przez członków hordy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się