Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Grasz w darmowego Team Fortress 2? Uważaj na bana od innych graczy

163 postów w tym temacie

Gdzie tu afera?
Aktualnie na większości serwerów nie da się grać, bo spora część przyjezdnych, to nie newbie, tylko typowe nooby z CoDa. Poradzisz coś takiemu to się zaraz obrazi...
A to, że "ja się uczę więc lecę na pałę" - nie wiem, jak ja chce się nauczyć grać w jakąś grę, to pytam się doświadczonych graczy o rady i studiuję wiki, a nie, że wbijam na serwer i róbta co chceta bom nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2011 o 11:09, neonek90 napisał:

Jestem za taką praktyką. 1$ to nie majątek, żeby wejść na premium wersję. Nie płacą?
Niech się spodziewają różnych dodatkowych utrudnień.


A co to zmieni, jeśli taki gówniarz, który psuje grę, kupi sobie premium? Jak wyda to 1 euro, to już będzie spoko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem uczciwe że też należę do osób którym nie podoba się w którą stronę zmierza TF2 ale karanie graczy którzy chcą po prostu pograć uważam za kompletną bzdurne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2011 o 11:59, Fang napisał:

Powiem uczciwe że też należę do osób którym nie podoba się w którą stronę zmierza TF2
ale karanie graczy którzy chcą po prostu pograć uważam za kompletną bzdurne


oj tam, oj tam, odrazu karanie... jak hcce pograć - grać się nauczy - uzna że warto to wyda te durne 0,99€ i będzie bez problemów z graniem na prywatnych serwerach na których obowiązku grać przecież nie ma :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy, ale ja przez czas jaki grałem w TF2 znalazłem 20+ serwerów na których mogę spokojnie grać i nie mam problemów z noobami, bo zwykle trafiają tam dwa, góra trzy osobniki które dopiero się uczą jak się w tego TF2 gra. Jak ktoś klika na wyszukiwarkę serwerów, po czym ląduje na przypadkowym serwerze, jego sprawa. Podobnież tymi wszystkimi "hakierami" etc. Już dawno żadnego nie widziałem.

Nowych graczy powinno się filtrować a nie zamknąć przed wszystkimi drzwi, bo tak wygodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie : jeżeli gracze, którzy "zaprzyjaźnili się z danym serwerem" zostali ostatnio zalani falą "unskilled kids", które uczą się w grze i psują im grę - nie widzę w tym niczego złego. Szczerze to po części tekst Numenpl''a jest trafny.

Jeżeli jednak to działanie jest tylko ze względu na zawiść- to śmiszni są ci ludzie xD Aczkolwiek stawiam na to pierwsze. W sumie to chyba kiedyś były jakieś badania, gdzie okazało się, że lwia cześć graczy po zakupie FPS''a od razu idzie na żywioł w multi dopiero tam się ucząc wszystkiego - z ustawieniami konfigu włącznie... Więc w sumie to się im chyba nie dziwię... I nieśmiało i niepewnie, ale akcję popieram !)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich hejterów nowych graczy stare przysłowie:

"Nie pamięta wół jak cielęciem był"

Prawdą jest, że nowi gracze nie mają takich umiejętności jak "elyta" i starzy wyjadacze i że nie wszyscy się czegoś nauczą, tylko wciąż będą lecieć za fragiem.
Ale czy tylko przez to, że ktoś gra pierwszy raz w TFa, bo jest za free, to od razu musi zostać wyklęty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2011 o 11:37, Toomasi napisał:

Swoją drogą to moim zdaniem jest największy minus tej gry, kompletny
brak intuicyjności przy graniu danymi klasami. Rzucony w wir rozgrywki nie miałem pojęcia
co powinienem robić, a to moim zdaniem jest smutne, bo jeżeli odpalę chociaż BF czy COD''a,
to od razu wiadomo jak grać.


I właśnie doszedłeś do sedna problemu. To NIE JEST CoD, w którym nawet jak lecisz na pałę to możesz wymiatać. To nie jest festiwal samotnych wilków polujących na fragi. Tu liczy się korzystanie z mechanizmów gry, a nade wszystko - teamplay. A problemem jest to, że, jak sam piszesz, nowi gracze wchodzą do gry, i grają w nią tak, jakby pocinali w kolejnego CoD''a, kompletnie niszcząc rozgrywkę. I O TO właśnie wkurzają się starzy fani - że z gry taktycznej robi się bezmózga nawalanka, a gra zupełnie zatraca swój sens. Gdyby to był jeszcze 1 noob na 5 hardkorów - ok, ujdzie w tłumie. Ale że gra się stałą darmowa, i całe MASY rzuciły się na nią, to dochodzi do sytuacji, że na 1 "pro" przypada 5 noobów. I tutaj nie ma rady - gracze pro po prostu MUSZĄ wydzielić sobie własne poletko, na którym będą mogli spokojnie, teamplay''owo grać. Nie rozumiem, o co takie święte oburzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam niektóre komentarze to normalnie aż się boje vide metronom. Co gry mogą zrobić z ludźmi. Jezu chłopie widzę, że dla Ciebie granie to już nie przyjemność a mania - zawód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2011 o 12:11, nerwoman napisał:

"Nie pamięta wół jak cielęciem był"


Gorzej, jak na jednego woła zaczyna przypadać dziesięć cieląt, dominując rozgrywkę i kompletnie przekreślając jej sens. Jasne, że nowi gracze cały czas dochodzili. Ale problem jest w tym, że teraz na gwałt zleciało się ich multum. Ergo, problemem są proporcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2011 o 12:16, TobiAlex napisał:

Jezu


Nie Jezu, tylko Tene. Zapędów mesjańskich nie mam :P

Dnia 02.07.2011 o 12:16, TobiAlex napisał:

chłopie widzę, że dla Ciebie granie to już nie przyjemność a mania - zawód.


Raczej hobby i konik. Jeśli ktoś chce sobie na luzie popykać - bramy CoD są dla niego otwarte ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2011 o 12:18, Tenebrael napisał:

Gorzej, jak na jednego woła zaczyna przypadać dziesięć cieląt, dominując rozgrywkę i
kompletnie przekreślając jej sens. Jasne, że nowi gracze cały czas dochodzili. Ale problem
jest w tym, że teraz na gwałt zleciało się ich multum. Ergo, problemem są proporcje.


Takie same proprocje były, gdy TF2 się zaczynało. Wiem, bo pamiętam. Traktujcie to jako nowy początek. Parę tygodni i minie.
@Tenebrael: A Ty znowu swoje. Pograj sobie w SnD czy HQ w CoDzie bez teampay'u i potem pisz sobie coś o braku taktyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2011 o 12:20, Henrar napisał:

Takie same proprocje były, gdy TF2 się zaczynało. Wiem, bo pamiętam. Traktujcie to jako
nowy początek. Parę tygodni i minie.


Pewnie tak. A do tego czasu starzy wyjadacze znaleźli proste i skuteczne rozwiązanie, by nie zostać zalani falami młokosów. Nie rozumiem tylko, o co ten cały hałas z tego powodu.

EDIT: Grałem w CoD, różne części. I taktyki tam tyle, co w grze w "wojnę". Zresztą, ja tu nie neguję CoD jako gry - idealna zabawka na rozstresowanie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja się strasznie na Valve zawiodłem. Za to, że posiadałem oryginalną grę otrzymałem tylko durną czapeczkę? Jeszcze jakby ładna była, a tu takie wymiociny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2011 o 12:15, Tenebrael napisał:

I właśnie doszedłeś do sedna problemu. To NIE JEST CoD, w którym nawet jak lecisz na
pałę to możesz wymiatać. To nie jest festiwal samotnych wilków polujących na fragi. Tu
liczy się korzystanie z mechanizmów gry, a nade wszystko - teamplay. A problemem jest
to, że, jak sam piszesz, nowi gracze wchodzą do gry, i grają w nią tak, jakby pocinali
w kolejnego CoD''a, kompletnie niszcząc rozgrywkę. I O TO właśnie wkurzają się starzy
fani - że z gry taktycznej robi się bezmózga nawalanka, a gra zupełnie zatraca swój sens.
Gdyby to był jeszcze 1 noob na 5 hardkorów - ok, ujdzie w tłumie. Ale że gra się stałą
darmowa, i całe MASY rzuciły się na nią, to dochodzi do sytuacji, że na 1 "pro" przypada
5 noobów. I tutaj nie ma rady - gracze pro po prostu MUSZĄ wydzielić sobie własne poletko,
na którym będą mogli spokojnie, teamplay''owo grać. Nie rozumiem, o co takie święte oburzenie.


Nie wylapałeś stary. Wchodze na start, umiem strzelać itd. Wiem mniej wiecej o co loto.
Ale jak wejde, nie znam mapy, nie umiem jej wykorzystywać do własnych celów.
Nie umiem, porzadnie wykorzystać możliwosci mojej klasy. Nie wiem gdzie stawiać zasobniki i wiezyczki engiem itd
To jest normalne, nawet pro od startu nie był. Jezeli się rzuci cała armia świeżaków to jest 100% pewne, ze to armia nie ogarow.
A nawet jezeli chcesz sie przydać dla zespołu. To nawet dobry frager ujdzie w tłumie.
Zawsze paru kolesi mniej do przejecia punktu, albo pchania ciuchci ;p
Nawet kolesie co kupuli TF2, nie jest powiedziane, ze wyjdzie z niego pro. Tylko średni gracz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niema to jak taka mentalność ludzi
Nie płacą niech nie grają bo w końcu użytkownicy co kupili grę kilka lat temu są bogami

Gry i polityka się zmienia
Widzą że lepiej idzie na f2p w grach więc korzystają i dają możliwość

Więc niech ludzie grają sobie

A na hakerów oszustów powinien być system modyfikowany i dawać auto ban

Dzieci kukurydzy co grac nie umieją oszukują :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2011 o 12:22, Tenebrael napisał:

EDIT: Grałem w CoD, różne części. I taktyki tam tyle, co w grze w "wojnę".


Jak nie wiesz, gdize szukać, to się nie dziw, że jej nie widzisz. To samo mogę powiedzieć o BC2 - czasem jak wejdę na serwer to połowa graczy to snajperzy (zwłaszcza na Valparaiso, czy jak jej tam było) a cała reszta to Engie z Gustavami, którzy traktują je tak, jak dawniej gracze w CoD tuby. Taktyki zero.

Czy to znaczy, że w BC2 taktyki nie ma? Jest, ale wszystko zależy od graczy. Podobnie w CoD jak i każdej sieciówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na prywatnych to moga sobie robic co chca i co w tym dziwnego, "zalety" grania w multi
mnie tam multi denerwuje bo zawsze znajda sie nooby ktore beda ci rozkazywac jak masz grac, jak nie kampisz to spamujesz albo nie grasz zespolowo, hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować