Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Grasz w darmowego Team Fortress 2? Uważaj na bana od innych graczy

163 postów w tym temacie

Jestem za taką praktyką. 1$ to nie majątek, żeby wejść na premium wersję. Nie płacą? Niech się spodziewają różnych dodatkowych utrudnień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko tyle, TF2 nie mam na dysku od około 6 miesięcy.. I jak byłem ostatnio u kolegi i widziałem co się dzieję na serwerach gdzie grają ludzi z F2P.. aż żal za dusze ściska..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2011 o 10:29, Henrar napisał:

To dobitnie pokazuje, jak dojrzała jest społeczność TF2.

Raczej część społeczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2011 o 11:03, metronom napisał:

TF2 to gra zespołowa, a w całym tym zamieszaniu chodzi o wzmożony napływ dzieciarni i/lub
graczy bez umiejętności gry zespołowej "wychowanych" na fragowaniu w grach pokroju COD
czy ludzi chcących sobie tylko sprawdzić czym TF2 jest, bo w końcu dają za darmo.
Kiedyś gdy na serwerze pojawiał się świeżak nie było to tak odczuwalne, po jakimś czasie
nabierał on wprawy i dociągał umiejętnościami do reszty. Teraz nagle stosunek starzy/młodzi
znacznie wzrósł przez co gra nieraz staje się frustrująca dla tych pierwszych którzy
chcą grać, a ci drudzy albo nie chcą się nauczyć albo nie wiedzą jak więc robią z gry
kolejną strzelankę dla fragów.

Dokładnie poza tym tu nie chodzi o to że to jest F2P raczej chodzi o tą zasraną dzieciarnię co obraża wszystkich i leci jedynie na fragi - czyli zero gry zespołowej 5 snajperów a jak 2 typa med+heavy robi im ownage to od razu hackerzy i cheaterzy - jeśli o mnie chodzi to tylko BANOWAĆ TAKICH .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż dziw bierze. Dotąd miałem większość graczy TF2 za bardziej wyluzowanych od sfrustrowanych 12-latków z MW2 (przegra: "noob team"; zginie: "lag!!11" etc.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja czuje się nieco obrażony. Ten news generalizuje całą społeczność weteranów TF2. Ja mam już nabite 700 godzin w TF2 i osobiście uważam, że takie kick dla darmowców są bardzo złym pomysłem. Sam wątek dotyczący tej modyfikacji na forum steama zebrał dużą ilość osób z premiumem, którym nie podoba się blokowanie gry na nowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie rozumiem, o co to oburzenie. Przecież bany dawane są na prywatnych serwerach. Zakładasz serwer? Wkładasz w to swoją kasę/siły? To masz prawo decydować, kto na nim zagra, a kto nie. Jeśli długoterminowi gracze czują, że nowicjusze popsują rozgrywkę (a, patrząc po tym, co się dzieje na serwerach ogólnodostępnych od czasu "darmowości", mają do tego podstawy), i chcą temu zapobiec, w dodatku jedynie na własnych, prywatnych serwerach - to w czym problem? Kiedy wykupuję własny serwer, to mam przecież prawo decydować, jakie panują na nim zasady. Nie podoba się? To na ten serwer nie wchodź, nikt cię przecież nie zmusza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nawet ja się zacząłem drzeć "noob team", bo to przerażające jak szybko może skończyć się gra jeśli w teamie są sami nowi gracze... Nie zdążysz trzy razy zginąć i już punkty poprzejmowane/wagonik dopchnięty do końca trasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2011 o 11:14, Numenpl napisał:

Dokładnie poza tym tu nie chodzi o to że to jest F2P raczej chodzi o tą zasraną dzieciarnię
co obraża wszystkich i leci jedynie na fragi - czyli zero gry zespołowej 5 snajperów
a jak 2 typa med+heavy robi im ownage to od razu hackerzy i cheaterzy - jeśli o mnie
chodzi to tylko BANOWAĆ TAKICH .


Dokładnie. Tym bardziej, że robią to na SWOICH, przez siebie wykupionych/założonych serwerach, więc nie widzę powodów do oburzenia. I fakt, nie o F2P chodzi, a o to, że zlazło się grono dzieciaków, którzy nie rozumieją, na czym ta gra polega, i wyzywają na prawo i lewo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ci co piszą komenty typu: Wstyd, że tak siezachowują, to pewnie nigdy nie grali w teefa. Spróbujcie zrozumieć graczy "premium". Oni za 50 zł dostali w ramach f2p żałosną czapkę, a teraz za darmo ci nowi dostają całą grę. Po za tym zebrało się pełno hakerów i pro graczy, którzy nie wiedzą jak się skacze i nie znaja podstawowych zasad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2011 o 11:23, Mateusz1030 napisał:

Ci co piszą komenty typu: Wstyd, że tak siezachowują, to pewnie nigdy nie grali w teefa.
Spróbujcie zrozumieć graczy "premium". Oni za 50 zł dostali w ramach f2p żałosną czapkę,
a teraz za darmo ci nowi dostają całą grę. Po za tym zebrało się pełno hakerów i pro
graczy, którzy nie wiedzą jak się skacze.


Tu nawet nie chodzi o to, że jedni zapłacili, a inni nie. Chodzi o to, że jak jest zalew gówniarzerii, to cała przyjemność z gry pryska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam gram jedynie na dwóch serwerach - polskiej Neostradzie i Stajni Ogarów (kiedyś jeszcze na Headcrabie [*]) i całe szczęście nie ma tam takiego buractwa. O ile czasem się można wkurzyć na grę nowych graczy, to trzeba pamiętać o tym, że każdy z nas zaczynał tak jak oni. Sam posiadam Orange Boxa niemal od jego premiery, ale jakoś nie czuję frustracji, że ktoś dostał TF2 za darmo. Wręcz przeciwnie - niech ludzie dowiedzą się, jak świetna gra to jest. A Valve tylko na plus na tym wyjdzie, bo ich sklepik pewnie już dawno stał się głównym źródłem dochodu.

Z drugiej strony - jeśli ktoś zakłada prywatne serwery, to może robić to, co mu się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2011 o 11:23, Mateusz1030 napisał:

Oni za 50 zł dostali w ramach f2p żałosną czapkę,

Kupłem ORange Boxa już dawno (zaraz po premierze) i nie narzekam, że dostałem czapkę. Gry tanieją.

Dnia 02.07.2011 o 11:23, Mateusz1030 napisał:

a teraz za darmo ci nowi dostają całą grę.

I dobrze, to dorby sposób na zwiększenie społeczności.

Dnia 02.07.2011 o 11:23, Mateusz1030 napisał:

Po za tym zebrało się pełno hakerów

Rozumiem, że instytucja admina na serwerze dedykowanym nie istnieje>

Dnia 02.07.2011 o 11:23, Mateusz1030 napisał:

i pro graczy, którzy nie wiedzą jak się skacze i nie znaja podstawowych zasad.

A stara gwardia, zamiast pomóc noobkom, oburza się i banuje wszystkim

To nie poprawia wizerunku ani ich, ani Team Fortress 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo, że zacząłem grać w TF2 dopiero gdy stało się darmowe, chyba nie sprawiam problemów. Wychowałem się na ET, a gdy kupiłem swojego pierwszego CoD (był to CoD4), byłem zaskoczony jak to możliwe, że w multi nie ma żadnych celów mapy. Potem okazało się, że większość FPSów ma taką formę. W TF2 można dosyć łatwo się połapać, cele map są proste, a jedyna trudność jest takla, że gdy się rozgrywa jakąś mapę po raz pierwszy można się zgubić. Z tego wniosek, że trzeba bardzo chcieć żeby "nie nauczyć" się grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o pieniadze, tu chodzi o to ze to jest gra zespolowa i to nie jest powiedzmy 1 noob/newbie na 10 osob na serwerze, to jest 10 strasznych graczy i 1 ogarniajacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2011 o 11:23, Mateusz1030 napisał:

Oni za 50 zł dostali w ramach f2p żałosną czapkę, a teraz za darmo ci nowi dostają całą grę.

A wiesz, za co TY zapłaciłeś te 50 zł? Za 6 map oraz jedną broń dla każdej klasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Numenpl, Twój tok rozumowania jest bez sensu. To co napisałeś nie ma żadnego związku z tym o czym jest tutaj mowa. Jeżeli sugerujesz, że gracze, którzy nabyli grę za darmo przychodzą tam się tylko zabawić, czy może nawet po to, żeby komuś zepsuć rozgrywkę to srogo się mylisz. Może nie bierzesz pod uwagę faktu, że większość z nich, w tym np. ja, musi nauczyć się grać, więc się nie dziw, że częściej na pałę idą atakować, a nie używają umiejętności czy czegoś. Swoją drogą to moim zdaniem jest największy minus tej gry, kompletny brak intuicyjności przy graniu danymi klasami. Rzucony w wir rozgrywki nie miałem pojęcia co powinienem robić, a to moim zdaniem jest smutne, bo jeżeli odpalę chociaż BF czy COD''a, to od razu wiadomo jak grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Ty i nieliczni chcecie się nauczyć grać ale zdecydowana większość nowych graczy to zwykła dzieciarnia leci na fragi po całej mapie nie wykonując celów owej mapy to nie ma mu się co dziwić że się irytuje...

nie rozumiem całego oburzenia i haseł typu "wstyd - widać jaką TF2 ma społeczność" skoro ta społeczność poszerzyła się o kilku nowych gracz i kilkadziesiąt tysięcy oszołomów którzy grę uprzykrzają - cały ten news jest trochę przegięty - robić aferę z tego że ludzie dostają bana na priv servach... istna komedia

Edit: jak ktoś chce się nauczyć to się nauczy - a jak ktoś chce być pro z wejścia myśląc że mechanika rozgrywki jest taka jak w każdym innym FPSie i mieć pretensje do ludzi że sam nie umie grać no to sory :P

Edit2: TF2 jest easy to learn, hard to master :P (musialem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Logika neonka mnie rozbija xD
To twórcy decydują jak wyglądają zasady, a nie smarki, które wydały parę euro i myślą, że są właścicielami valve lol. Gra jest f2p, pogódźcie się z tym, nie ma potrzeby trollowania, chyba, że ktoś się już trollem urodził, ale wtedy nie możemy mu pomóc :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować