Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Grasz w darmowego Team Fortress 2? Uważaj na bana od innych graczy

163 postów w tym temacie

Trudno się dziwić, konta Steam można przecież zakładać w nieskończoność, a więc ludzie lubiący psuć zabawę innym mają nieograniczone pole do popisu i zero konsekwencji. A że cierpią przy tym uczciwi i szanujący innych gracze...To już niestety tylko i wyłącznie wina tych pierwszych. Takie życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lol, ja w to gram za darmo, nie wierzę, że istnieją takie osły, co wykopują "darmowych" graczy. Ja się z tym jeszcze nie spotkałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dude, gdyby snajperzy trafiali w cel tak dobrze jak Ty w sedno problemu, to JFK nadal by żył.

Serwerów jest cała masa, ludzie mogą też zakładać swoje własne rozgrywki. System do banowania posiada zaledwie garstka dedyków i są one adresowane do wieloletnich graczy, którzy nie mają chęci całe dnie użerać się z nowicjuszami. Nowi gracze mogą sobie poćwiczyć w setkach innych miejsc, ale część ludzi zapewne chce mieć swój mały azyl. I póki cała akcja obejmuje naprawdę niewielki wycinek serwerów, to Valve nic do tego.

Natomiast apropo tej tzw. elity. Fakt, może jest trochę ludzi uważających się za niewiadomo jakie paniszcza - ale tak na dobrą sprawę pojęcie to zostało z dupy wzięte, bo ci psioczący premium gracze to normalni ludzie którzy cenią współpracę w grze, których nagle sytuacja zmusiła do rozgrywek z ludźmi (z mojego doświadczenia nadal jest to bardzo wysoki odsetek), których chęć nauczenia się zasad gry i umiejętność walki w grupie jest na poziomie kanapki z tuńczykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajne masz porównania.

W ogóle odnoszę wrażenie, że większość z tych którzy są wielce oburzeni takim zachowaniem graczy nie miała nawet kontaktu z Team Fortressem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2011 o 11:53, Budo napisał:


Logika neonka mnie rozbija xD
To twórcy decydują jak wyglądają zasady, a nie smarki, które wydały parę euro i myślą,
że są właścicielami valve lol. Gra jest f2p, pogódźcie się z tym, nie ma potrzeby trollowania,
chyba, że ktoś się już trollem urodził, ale wtedy nie możemy mu pomóc :/

A Twoja logika mnie bardziej rozbraja, trollu :/ Smarki to właśnie cieszą się z F2P, bo to wielki problem i majątek, wydać grosze za taką wysokiej jakości grę.
Ktoś kto płaci za serwer ma prawo decydować o zasadach panujących na nim, bo w końcu regularnie go opłaca. Chcą: niech banują F2P graczy. Mają do tego pełne prawo, ja nawet to popieram. Eot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2011 o 21:39, neonek90 napisał:

>
> Logika neonka mnie rozbija xD
> To twórcy decydują jak wyglądają zasady, a nie smarki, które wydały parę euro i
myślą,
> że są właścicielami valve lol. Gra jest f2p, pogódźcie się z tym, nie ma potrzeby
trollowania,
> chyba, że ktoś się już trollem urodził, ale wtedy nie możemy mu pomóc :/
A Twoja logika mnie bardziej rozbraja, trollu :/ Smarki to właśnie cieszą się z F2P,
bo to wielki problem i majątek, wydać grosze za taką wysokiej jakości grę.
Ktoś kto płaci za serwer ma prawo decydować o zasadach panujących na nim, bo w końcu
regularnie go opłaca. Chcą: niech banują F2P graczy. Mają do tego pełne prawo, ja nawet
to popieram. Eot


Warto dodać, że przecież nowicjusze mają też możliwość wykupienia własnego serwera. Nie podoba im się, że zaawansowani ich banują? Luz, wybulą tyle, co oni za serwer, zakładają swój, i po kłopocie, niech wpuszczają, kogo chcą. Ale najlepiej się wkurzać, że ktoś, kto płaci za serwer, nie chce robić za caritas i udostępniać gry wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2011 o 21:36, Krzycho napisał:

Zawsze uważałem że społeczność TF2 to gimbusy.


Racja, też niepokoi mnie ta fala nowych graczy, z których większość zachowuje się jak gimbusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej właśnie pobierać pełną parą za darmola, narzekać jeżeli ktoś coś ograniczy kiedy opłaca za swoje pieniądze (bo za wodę one nie są). Natomiast docenić twórców, mieć te premium chociaż za te marne 3 zł to po co. Wiele gier za kwotę 20 zł jest gorsze jakościowo. Czasami ludzie doceńcie to, że ktoś tak tanio oferuje swój produkt.
I tak jak użytkownik wyżej wspomniał, niech F2P zakładają swoje serwery. Aczkolwiek, skoro nawet za grę nie chcą głupich 3 zł wydać, to nie ma szans, żeby zrobili sami za Caritas dla innych.

Wakacje się skończą, większość dzieciarni zostawi granie na szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie bardzo dobrze, ja za grę zapłaciłem ponad rok temu i powinienem jako klient mieć większe bonusy z racji zapłacenia :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2011 o 21:43, Mercuror napisał:

Racja, też niepokoi mnie ta fala nowych graczy, z których większość zachowuje się jak
gimbusy.


Starsi wcale nie lepsi. Ale każda sieciówka ma takich "elitist".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2011 o 22:11, Major_W napisał:

Właśnie bardzo dobrze, ja za grę zapłaciłem ponad rok temu i powinienem jako klient mieć
większe bonusy z racji zapłacenia :/.


Ja zapłaciłem 2-3 lata temu, niektórzy mają grę od premiery, a wystarczy darmowcom kupić najtańszy przedmiot i już mają premium.
No dobra ale dostaliśmy super hiper czapeczkę o jakże chwytliwej nazwie "dowód zakupu"... żeby ona jakoś wyglądała.
Świat się zmienia, gry się zmieniają, polityka valve się zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze - jest też jeden wielki plus nowych graczy: łatwo się wygrywa, jeśli trafi się na jakiś serwer, gdzie wszyscy są nowi (lub większość).

Niestety zauważyłem też, że Polacy strasznie się spinają podczas gry. Na polskich serwerach co chwilę lecą bluzgi na kogoś, albo na jakąś określoną klasę ("jak ja nienawidzę tego je***ego spy''a"), a na zagranicznych serwerach spokój, nikt nikogo nie wyzywa i pełna kulturka. Może nasz kraj nie powinien mieć dostępu do internetu do czasu aż nauczy się kultury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2011 o 21:39, neonek90 napisał:

A Twoja logika mnie bardziej rozbraja, trollu :/


Po pierwsze, to przestań mnie obrażać, bo nie zwykłem rozmawiać z ludźmi, którzy mnie obrażają.

Dnia 02.07.2011 o 21:39, neonek90 napisał:

Smarki to właśnie cieszą się z F2P,
bo to wielki problem i majątek, wydać grosze za taką wysokiej jakości grę.


Różni ludzie się cieszą z f2p. Ja zarabiam i nie jestem dzieciakiem, a dopiero teraz zacząłem grać. Kto wie, może coś na grę wydam, jak się wciągnę, bo dla mnie to nie problem. W darmowym lolu wydałem już ponad 200 zł, bo mogę coś wydać na grę, która mnie wciąga.

Dnia 02.07.2011 o 21:39, neonek90 napisał:

Ktoś kto płaci za serwer ma prawo decydować o zasadach panujących na nim, bo w końcu
regularnie go opłaca. Chcą: niech banują F2P graczy. Mają do tego pełne prawo, ja nawet
to popieram. Eot


Tia. Tylko wtedy nie płaczcie, że nowi nie umieją grać, jak się ich banuje Oo
To właśnie jest brak logiki, elementarne ogarnięcie tf2 nie zajmuje dużo czasu, więc napływ cieniaków nie potrwa długo, a starzy gracze reagują jak typowe psy ogrodnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi, jeśli jeszcze miesiąc temu grało się zupełnie inaczej niż teraz, nie było chorych sytuacji z przegranymi po kilkunastu-kilkudziesięciu sekundach, gracze rzadko kiedy nie współpracowali z drużyną, to coś jest na rzeczy.

TF2 jest grą zespołową. Jeśli nagle w większości przypadków traci się frajdę z gry przez zły zespół akurat po napływie fali nowych graczy to niechęć, czy nawet nienawiść do nich jest uzasadniona. Nawet jeśli przez to uogólnienie cierpią normalni nowi, którzy w innych warunkach szybko wtopili się w tłum normalnych graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w pełni z Budo.
No i myślę, że ludzie sami w końcu zrozumieją, że to nie jest gra dla nich. Jeśli w teamie znajdzie się jeden, czy dwóch rambo, którzy z powodu braku współpracy będą mieli denne staty, to powiedzą, że walą taką grę i po prostu ją wyłączą. A zaleta takiego wyjścia jest taka, że wpadnie dużo ciekawych, konkretnych, pomysłowych graczy. Mam nadzieję być jednym z takich. Ściągnąłem tę grę kilka dni temu i ani mi w głowie bieganie na własny rachunek.
Zresztą tacy bohaterowie są wszędzie. To nie jest wada. Oni po prostu preferują taką rozgrywkę. Nie powinno ich się za to zjeżdżać. Jeśli taki rambo ma dobre staty, to powinien być traktowany jako zaleta, która namiesza w szeregach wroga, podniesie ogólny wynik drużyny i jednocześnie nie będzie wadził swoim, a zmusi wroga do podzielenia i rozrzedzenia sił.
Aaaa jeśli piętnastu takich samotnych wariatów będzie miało najlepsze wyniki... to znaczy, że taki sposób gry jest dużo lepszy.

Nie chcę cierpieć za odmienne gusta. Nie chcę, żeby wywalano mnie za sam fakt nie posiadania dopisku "premium" czy czegoś w tym stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I właśnie przez takie idiotyzmy jestem przeciwny dedyką w grach. Darmowy TF2 jest zabiegiem marketingowym czyli płace przez oglądanie reklam (sklepu) ,bycie potencjalnym kupującym i promowanie steama przez swoją obecność, bo może pan X gra w tą grę to może nic nie kupi ale może jego znajomy pan Y mający konto Steam tylko aby grać z przyjacielem coś kupi i już jest zysk dla sprzedawcy ta właśnie załata. Coś jak z google''em w gruncie rzeczy jest za darmo ale płacimy za korzystnie przez oglądanie reklam i chcąc nie chcąc udostępnianie swoich danych. IMO valve jednak w jakiś sposób to zablokować lub nakłaniać do niestosowania takich złych praktyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony kończę rozmowę dwoma faktami:
1. F2P ban mody są tylko na nielicznych serwerach.
2. F2P ban mody są tylko na prywatnych serwerach graczy. Nikt nie ma prawa zabronić posiadaczowi takiego serwera umieszczania na nim cokolwiek mu się podoba, tak długo jak to jest zgodne z prawem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2011 o 00:46, Snake08 napisał:

Nie chcę cierpieć za odmienne gusta. Nie chcę, żeby wywalano mnie za sam fakt nie posiadania
dopisku "premium" czy czegoś w tym stylu.


To proste lekarstwo: wybul za swój własny serwer, tak jak zrobili to ci, co postawili serwer z ograniczeniami dla nowicjuszy. Oni zabulili za serwer - oni ustalają zasady. Ty zabulisz - Ty będziesz zasady ustalał. Proste jak konstrukcja cepa.

Ale niestety, mentalność jest taka, że najlepiej, jak płaci ktoś inny, a Ty masz dzięki niemu nieograniczony dostęp do gry, prawda?

(zaznaczam, że mówię tu o opłacaniu SERWERA. Argument "ja zapłaciłem za GRĘ, a Ty nie", do mnie również kompletnie nie przemawia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2011 o 23:31, Mercuror napisał:

Uwierz mi, jeśli jeszcze miesiąc temu grało się zupełnie inaczej niż teraz, nie było
chorych sytuacji z przegranymi po kilkunastu-kilkudziesięciu sekundach, gracze rzadko
kiedy nie współpracowali z drużyną, to coś jest na rzeczy.


Robicie z igły widły. Nowi szybko się ogarną i wszystko wróci do normy. Z drugiej strony, mnie jeszcze nikt nigdzie nie zbanował, więc nie wiem czy to takie powszechne.

Dnia 02.07.2011 o 23:31, Mercuror napisał:

TF2 jest grą zespołową. Jeśli nagle w większości przypadków traci się frajdę z gry przez
zły zespół akurat po napływie fali nowych graczy to niechęć, czy nawet nienawiść do nich
jest uzasadniona.


Proszę, mówienie o nienawiści, bo w jakiejś grze komputerowej pojawiło się sporo nowych, to śmiech na sali. Nienawidzić to możesz kogoś kto Ci zgwałcił siostrę. Niech sobie założyciele serwerów ustalają zasady, ale jedzie to czymś w rodzaju zawiści wymieszanej z ksenofobią i typowym internetowym rejdżem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować