Zaloguj się, aby obserwować  
Lurrcio

Europa Universalis III - temat ogolny

719 postów w tym temacie

Mozna spokojnie poczekac na jakas promocje na gamersgate (lub innym sklepie dystrybucji elektronicznej).
Gry Paradoxu (w tym EU III i dodatki) sa czasem w niezlych promocjach - dla przykladu, swoje Heir to the Throne kupilem za okolo 10 Euro - co bylo dosc atrakcyjna cena jak na obecne warunki. EU III Complete (czyli podstawka + In Nomine + Napoleon''s Ambitions) tez bylo w dosc sensownej cenie - niestety, te dodatki juz mialem kupione wczesniej, wiec nie inwestowalem ponownie w to samo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2010 o 21:16, jarekao napisał:

Mam zamiar w sobote kupić EU 3. Czy wystarczy mi podstawka do dobrej zabawy, czy trzeba
mieć dodatki. Jeśli tak to czy jest jakieś wydanie zawierające wszystkie dodatki i ile
to kosztuje. Grę chcę kupić w MM.



Jeśli masz gdzieś sklep Selgros w okolicy to sprawdz czy tam nie ma. Ja w katowickim Selgrosie EU 3 z Premium Games kupiłem za 29,90PLN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.08.2010 o 12:29, Torquemada_Varenkorn napisał:


Jeśli masz gdzieś sklep Selgros w okolicy to sprawdz czy tam nie ma. Ja w katowickim
Selgrosie EU 3 z Premium Games kupiłem za 29,90PLN


Dzięki, zobacze. Byłem dzis w Empiku i kupiłem CoH za 12 zł, poczekam az EU 3 z Premium Games stanieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2010 o 15:25, jarekao napisał:

Dzięki, zobacze. Byłem dzis w Empiku i kupiłem CoH za 12 zł, poczekam az EU 3 z Premium
Games stanieje.


Też bym czekał aż stanieje, mam EU3 ale strasznie nie mogę się do niej przekonać, najbardziej mnie odstrasza grafika, choć wiadomo, że w grach Paradoxu ten element nie od dziś szwankuje, to w inne produkcję grało mi się świetnie, jednak to koślawe 3D wg mnie jest gorsze od zwykłych prostych animacji jakie były stosowane wcześniej. Świetnie mi się grało w EU2, HoI 1&2, a także trochę w inne tytuły jakich sporo Paradox wypuszczał. Może to kwestia złego spojrzenia, bo nie doceniam rozgrywki, która pewnie musi być lepsza (fakt zainstalowałem, zobaczyłem i odinstalowałem) niż w tych tytułach co grałem, w koncu gra nowsza, ale obecnie jest tyle dobrych strategii że za EU 3 nie mam zamiaru się zabierać, a jakbym wiedział że tak źle bedzie to bym kasy nie wydawał :P choć trzeba przyznać że jeśli ktoś mimo katastrofalnej grafy lubi gry wymagające to ok, ale mnie już nawet to nie przekona przy tej oprawie graficznej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grafikę można przeboleć, ja na początku też nie mogłem na tego paskudka patrzeć ;) Idzie się przyzwyczaić. A gra jest naprawdę dużo fajniejsza niż dwójka (moim zdaniem najgorsza część serii EU, lepiej mi się grało w jedynkę). Genialny pomysł z doktrynami państwowymi, doradcami i fajne zmiany w armii. Mapa brzydka, ale kto w takim zbliżeniu gra w EU? Ja tam wydałem dużo kasy na EU3 i dodatki, ale nie żałuję ani złotówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2010 o 17:02, PinKee napisał:

Grafikę można przeboleć, ja na początku też nie mogłem na tego paskudka patrzeć ;) Idzie
się przyzwyczaić. A gra jest naprawdę dużo fajniejsza niż dwójka (moim zdaniem najgorsza
część serii EU, lepiej mi się grało w jedynkę). Genialny pomysł z doktrynami państwowymi,
doradcami i fajne zmiany w armii. Mapa brzydka, ale kto w takim zbliżeniu gra w EU? Ja
tam wydałem dużo kasy na EU3 i dodatki, ale nie żałuję ani złotówki.

Nom ja mam Edycje Kolekcjonerską to mnie trochę boli ;P ale kto wie może się wezmę jak rozgrywka lepsza niż w EU2, ale to jak naprawdę nie bede miał co robic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i jeśli to kogoś interesuje - to wg cen dla UK na gamersgate w tej chwili, EU III Complete można dostać z 75% rabatu, czyli 6,23 funta brytyjskiego. Hearts of Iron jest za 7,43 funta brytyjskiego, więc cena też całkiem chyba niezła?
Niestety, nie wiem w tej chwili jak te ceny wyglądają w Euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2010 o 10:39, Llordus napisał:

No i jeśli to kogoś interesuje - to wg cen dla UK na gamersgate w tej chwili, EU III
Complete można dostać z 75% rabatu, czyli 6,23 funta brytyjskiego. Hearts of Iron jest
za 7,43 funta brytyjskiego, więc cena też całkiem chyba niezła?
Niestety, nie wiem w tej chwili jak te ceny wyglądają w Euro.

7 euro za Europę Universalis i 9 euro za Hearts of Iron. Jakbym nie miał jeszcze EU3 z dwoma dodatkami, to brałbym w ciemno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2010 o 14:44, Torquemada_Varenkorn napisał:

Podobno do nowego dodatku potrzebny będzie Heir to the Throne. Ciekawe czy są jakiekolwiek
szanse że Cenga wyda te dwa dodatki w pakiecie.

Jeśli wydadzą, to znowu pewnie za cenę około 80 zł :/ I ciekawe jak teraz by go nazwali, bo złoty pakiety dodatków już był - nie ma to jak sugerować klientom, że to już koniec addonów, a potem kontynuować wydawanie kolejnych PŁATNYCH dodatków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2010 o 14:44, Torquemada_Varenkorn napisał:

Podobno do nowego dodatku potrzebny będzie Heir to the Throne. Ciekawe czy są jakiekolwiek
szanse że Cenga wyda te dwa dodatki w pakiecie.


Naprawdę chcesz płacić cenedze za wydanie tych dodatków? Przecież przy ich podejściu do gier paradoxu to masochizm jakich mało. Nie lepiej poczekać na promocje na gamersgate i wtedy kupić dodatki, których nie masz?
Spokojnie da się pogodzić dodatki z GG z podstawką cenegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2010 o 15:42, Llordus napisał:

> Podobno do nowego dodatku potrzebny będzie Heir to the Throne. Ciekawe czy są jakiekolwiek

> szanse że Cenga wyda te dwa dodatki w pakiecie.

Naprawdę chcesz płacić cenedze za wydanie tych dodatków? Przecież przy ich podejściu
do gier paradoxu to masochizm jakich mało. Nie lepiej poczekać na promocje na gamersgate
i wtedy kupić dodatki, których nie masz?
Spokojnie da się pogodzić dodatki z GG z podstawką cenegi.



Pewnie masz rację moje doświadczenie z EU III i Cenegą jest bardzo małe, ale z wydania Premium Games które niedawno zakupiłem jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2010 o 14:29, Torquemada_Varenkorn napisał:

Pewnie masz rację moje doświadczenie z EU III i Cenegą jest bardzo małe, ale z wydania
Premium Games które niedawno zakupiłem jestem bardzo zadowolony.


Co prawda akurat Rome mnie nie ciekawiło, ale z tego co gdzieś wyczytałem - w przypadku wydania premium wciąż nie dołączono do gry cd-key-ów, bez których nie zarejestrujesz się na forum paradoxu.
Co w przypadku podstawki tam w ogóle uniemożliwi Ci dostęp do części forum poświęconej wsparciu użytkownika(i patchy), a w przypadku dodatków może narazić na niemiłe konsekwencje, gdy będziesz dopytywać się o działanie/problemy.

Następnie - z tego co kojarze, to w tym pakiecie do EU III masz również dodatki Napoleon''s Ambitions oraz In Nomine. Gdzie cenega ma na swojej stronie patche do tych dodatków (być może ty już masz ostatnie patche w swoim wydaniu, ale ja kupując poprzednie wydania niestety nie mam)? Ja na stronie cenegi patchy do nich się nie doszukałem - więc jedynym miejscem do ich pobrania jest znowu forum paradoxu. Co skutkuje koniecznością przerzucenia się na język angielski, bo przecież paradox nie bawi się w lokalizację na polski - od tego przecież w ich mniemaniu jest cenega.

W końcu - od dawna wydany jest przecież dodatek Heir To The Throne, a już zapowiedziano kolejny. Gdzie do diaska są te dodatki wydane przez cenege? Chcąc grać w HTTT zmuszony i tak jestem zmuszony przejść na wersję angielską gry (po raz kolejny ). To po kiego mam cenedze dawać zarobić?

Nadal jesteś tak zadowolony? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nadal zadowolony, a po tym co piszesz cieszę się, że grę zakupiłem dopiero w wersji Premium Games bo jest z dodatkami i patchami odpowiednimi dla nich czyli po instalacji całości jest w wersji 3.1. Do gry poza kodem do KG jest też klucz aktywacyjny do gry, więc może to jest ten o którym piszesz do rejestracji na stronie Paradoxu.

Ale dotknęło mnie to o czym piszesz, bo grę dało się zaaktualizować do ostatniego patcha (dla mających NA i IN) czyli 3.2 ale tylko w wersji angielskiej, która nie jest kompatybilna z polską (niektóre państwa i prowincje nie mają nazw a misje tekstów) tak jak pisałeś na stronie Cenegi można zapomnieć o polskiej wersji patcha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2010 o 18:01, Torquemada_Varenkorn napisał:

bo jest z dodatkami i patchami odpowiednimi dla nich czyli po instalacji
całości jest w wersji 3.1.

Ostatni patch dla tego zestawu to 3.2 ;P

Dnia 12.09.2010 o 18:01, Torquemada_Varenkorn napisał:

Do gry poza kodem do KG jest też klucz aktywacyjny do gry,

No to sprawdź, czy będziesz w stanie na stronie paradox-u zarejestrować komplet - czyli 2 podstawki oraz 3 dodatki łącznie ;) Bo klucz aktywacyjny to ja też miałem - do podstawki EU III ;)

Dnia 12.09.2010 o 18:01, Torquemada_Varenkorn napisał:

więc może to jest ten o którym piszesz do rejestracji na stronie Paradoxu.

Zapewne tak. Pytanie tylko, jaką część tego zestawu będziesz w stanie na paradoxie zarejestrować :)

Dnia 12.09.2010 o 18:01, Torquemada_Varenkorn napisał:

Ale dotknęło mnie to o czym piszesz, bo grę dało się zaaktualizować do ostatniego patcha
(dla mających NA i IN) czyli 3.2 ale tylko w wersji angielskiej, która nie jest kompatybilna
z polską (niektóre państwa i prowincje nie mają nazw a misje tekstów)

Jeśli gra w wersji angielskiej Cię nie przeraża, to sugeruję przeinstalować jeszcze raz całe EU III z dodatkami. Następnie prostym zabiegiem - poprzez edycję pliku z ustawieniami - można zmienić wersję jezyka na angielski. I dopiero wtedy instalować patch 3.2. Powinieneś mieć wtedy komplet nazw, tekstów misji itd.

Dnia 12.09.2010 o 18:01, Torquemada_Varenkorn napisał:

tak jak pisałeś
na stronie Cenegi można zapomnieć o polskiej wersji patcha.

Dlaczego mnie to nie dziwi ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.09.2010 o 18:28, Llordus napisał:

> Ale dotknęło mnie to o czym piszesz, bo grę dało się zaaktualizować do ostatniego
patcha
> (dla mających NA i IN) czyli 3.2 ale tylko w wersji angielskiej, która nie jest
kompatybilna
> z polską (niektóre państwa i prowincje nie mają nazw a misje tekstów)
Jeśli gra w wersji angielskiej Cię nie przeraża, to sugeruję przeinstalować jeszcze raz
całe EU III z dodatkami. Następnie prostym zabiegiem - poprzez edycję pliku z ustawieniami
- można zmienić wersję jezyka na angielski. I dopiero wtedy instalować patch 3.2. Powinieneś
mieć wtedy komplet nazw, tekstów misji itd.

>


Z tym akurat sobie poradziłem korzystając z forum Way of War. Tam chłopaki zrobiły tłumaczenie i można ściągnąć pliki do podmiany i jest wersja 3.2 PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam !

wiec mam pewien problem z europa universalis 3 . nie mam bladego pojecia jak transportowac jednostki droga morska , tzn. robie tak jak w instrukcji - klikam prawym na flote w ktorej sa transportowce ale to nic nie daje

POMOCY !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - musisz mieć we flocie statki transportowe, to raz. Po drugie - flotą chyba trzeba najpierw wypłynąć na akwen sąsiadujący z prowincją, z której chcesz ładować wojska na statki. I tyle :) Oczywiście floty mają maksymalny udźwig, więc zbyt duża armia po prostu nie wejdzie na statki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować