Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

W samo południe, pochylając się nad losem australijskich graczy

20 postów w tym temacie

Łukasz Wiśniewski

Różne gry dostają zakaz wstępu do Australii. W zasadzie to temat odległy - Polaków zbyt wielu to nie dotyka - ale z drugiej strony rozwiązania prawne, które są przyczyną zakazów dystrybucji, są tak kuriozalne, że aż wstyd o nich nie napisać...

Przeczytaj cały tekst "W samo południe, pochylając się nad losem australijskich graczy" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"...bo twórcy usuwali z kodu elementy nie pasujące do kategorii MA 15+ (Left 4 Dead 2, Wiedźmin 2: Zabójcy Królów)."

Twórcy Wiedźmina zarzekali się że o ile z jedynką były problemy to dwójka nigdzie na świecie niebyła cenzurowana. Kolejne kłamstewko RED-ów? :>

"...czyli być rozładowywane w porach morskich..."

Chyba miało być portach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli w Australii to rząd jest w roli matki dla osób dorosłych... Nie pojmuję jak można prawnie zakazać dorosłemu człowiekowi z korzystania z gier wideo, przecież człowiek dorosły sam o sobie decyduje... Ale dobra, to już inny kraj, inne ustawy i w ogóle...
W dodatku cała śmietanka w postaci "nieodpowiedniej" - nawet dla dorosłego człowieka - zawartości jest z gier usuwana. Parodia po prostu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze co do artykułu w wielu krajach są problemy mniejsze lub większe. W Niemczech przecież też nie jest za kolorowo z cenzurą gier.

"W sumie wciąż na całym świecie żyje pokolenie, które za diabła nie potrafi pojąć, że dorosły może się bawić na konsoli i komputerze, nie będąc jednocześnie jednostką upośledzoną społecznie."

"Nowe" pokolenie nie jest lepsze. Jestem na tyle młody że dla mnie granie w gry na PC/konsoli było rzeczą normalną od dziecka i znajomi w moim wieku którzy jeszcze kilka lat temu sami grali dziwią się że jeszcze z tego nie wyrosłem bo to dziecinne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2011 o 13:42, Fang napisał:

Twórcy Wiedźmina zarzekali się że o ile z jedynką były problemy to dwójka nigdzie na
świecie niebyła cenzurowana. Kolejne kłamstewko RED-ów? :>

W wersji w jakiej istnieje ta gra, nie mogłaby być tam sprzedawana. Info o zmianach w drugim Wieśku przemknęło mi w artykule Brenny Hillier z Australii, tekst był właśnie o szansie na zmiany i mnie zainspiorował do felietonu.

Dnia 13.07.2011 o 13:42, Fang napisał:

Chyba miało być portach :)

Poprawione, dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2011 o 13:42, Fang napisał:

Twórcy Wiedźmina zarzekali się że o ile z jedynką były problemy to dwójka nigdzie na
świecie niebyła cenzurowana. Kolejne kłamstewko RED-ów? :>

Pudełkowa była cenzurowana, ta z GoGa nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gracze z Australii zawdzięczają to wszystko głównie jednemu idiocie - Micheal Atkinson co ja czytam tamtejsze nominacje do największego z*eba w w Australii jeśli chodzi o gaming to on wygrywa bez najmniejszego problemu.
Cała ta jego partia chyba jest uznawana za największych w tym kraju złodziei!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oby się coś u nich ruszyło (podobno miało) i dodadzą kategorię "od lat 18". Serio mają taką dla filmów to czemu nie dla gier ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2011 o 14:32, Numenpl napisał:

Cała ta jego partia chyba jest uznawana za największych w tym kraju złodziei!!


Lepsi złodzieje którzy się już nachapali niż ci co dopiero zamierzają się nachapać ;)

Australijczycy mają popaprane prawo, lecz są szanse na zmiany, a co mają powiedzieć Chińczycy tam bez krwawej rewolucji nie da rady nic zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lucas, Atkinson sam ustąpił ze stanowiska, jemu wcale nie podziękowano. :) Jaki był, taki był, ale ma swój honor, to trzeba przyznać.

Poza tym warto wspomnieć też o partii politycznej Gamers 4 Croydon, która za cel postawiła sobie walkę o kategorię wiekową dla dorosłych.
http://en.wikipedia.org/wiki/Gamers_4_Croydon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak było w Polsce to grałbym w wersje pirackie wszystkich zakazanych lub ocenzurowanych gier, które by mnie interesowały :) Nie wydałbym pieniędzy na ugrzeczniony produkt tylko dlatego, że ktoś jest na tyle tępy aby uznawać gry tylko za rozrywkę dla dzieci... Nie ma to jak prawo wspierające rozwój piractwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zabawne to jest...Australia, dawna kolonia karna w której żyli praktycznie sami skazańcy.
Większości tych ludzi przodkami są...hmm patrz wyżej,

a robią coś takiego :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u nas takie same głąby. Ja poza grami na PC i PS3, gram też w pokera, który w Polsce jest nielegalny :P Pan Kapica twierdzi, że to dla dobra społeczeństwa. Tylko ja ma ku*wa nie mówię, co ma robić, a czego nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2011 o 19:20, rafitom95 napisał:

"... Teoretycznie, bo grom wideo nie można przyznać kategorii wiekowej wyższej niż MA
15+..."

nie powinno być grą?

Hahahaha :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HentaiDymon myślę, że wyśmiewanie się z kogoś, kto normalnie zapytał, a nie wyśmiewał się z kogoś, że rzekomo zrobił błąd świadczy tylko o tobie.
Rafitom95 słownik nie boli i może warto czasem najpierw sprawdzić pisownie kilku słów niż dać powód komuś żeby z ciebie drwił, taka mała rada ;)
Już ktoś o tym pisał ale ja się zgodzę w zupełności, że gdybym miał wydać te same pieniądzę na grę okrojoną, pozbawioną klimatu (co napewno było w Left4Dead chociaż nie widziałem okrojonej wersji) to prędzej bym zassał taką grę z internetu i pomyśleć, że wszystko załatwiłaby mała poprawka do ustawy której nie zawetowałby żaden zdewociały "Pan Polityk" ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować