Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kampania marketingowa Battlefielda 3 będzie kosztować tyle, co stworzenie drogiej gry?

51 postów w tym temacie

Dnia 13.07.2011 o 22:31, Mr_Terrorist napisał:

No to sporo ;) Mam nadzieje, że gra się sprzeda lepiej od wciąż odsmażanego cod''a


Bo BF3 to nie odsmażony kotlet.... A tak, przepraszam. Jest nowy (czy raczej ulepszony stary, bo nie piszą go od zera) silnik - jest dobrze, bo przecież kogo obchodzi to, że gameplay się nie zmienił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2011 o 22:36, Henrar napisał:

> No to sporo ;) Mam nadzieje, że gra się sprzeda lepiej od wciąż odsmażanego cod''a
Bo BF3 to nie odsmażony kotlet....

Nie, nie, nie... BF3 to REWOLUCJA. Jak cheeseburger.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2011 o 22:36, Henrar napisał:

Bo BF3 to nie odsmażony kotlet.... A tak, przepraszam. Jest nowy (czy raczej ulepszony
stary, bo nie piszą go od zera) silnik - jest dobrze, bo przecież kogo obchodzi to, że
gameplay się nie zmienił.

Coop sam się dodał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ewolucja nie rewolucja. Animacje postaci z Fify ? Widzieliście filmiki ? Genialnie to wygląda jak żołnierze się poruszają.
Poprawili zniszczalne środowisko. O ile się orientuje, teraz będzie można oberwać gruzem więc teoretycznie możesz np zwalić komuś na głowę balkon czy komin. Albo po prostu ścianę.
Żeby było ciekawiej - W KOŃCU JEST OGIEŃ ZAPOROWY. Coś co mi brakowało w większości strzelanin. Ciężkie karabiny po prostu miały dużo amunicji i kiepską celność. Tyle. Tutaj będzie w końcu możliwość rozstawienia karabinu na widełkach i pakowanie w kierunku wroga. Ten odpowiadając ogniem będzie tracił celność a kiedy kula przeleci lub uderzy zbyt blisko głowy, rozmyje mu się delikatnie pole widzenia (jak by mrużył oczy). Genialne rozwiązanie.
Jest jeszcze kilka smaczków. Co jak co ale BF3 ma szansę stać się najlepszą sieciową grą FPS jaka kiedykolwiek powstała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dam złamanego grosza za Battlefielda 3 choćby z samego faktu, że marnują tyle forsy na marketingowe bzdety. Dobry produkt sam się sprzeda - po co więc taka fortuna na promocję?
Oczywiście nie zamierzam gry piracić, więc żeby mnie od złodziei nie wyzywać - po prostu nie interesuje mnie taki typ gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2011 o 22:42, hans_olo napisał:

Coop sam się dodał.


REWOLCUJA! A gdy pojawiły się zombiaki w WaWie czy Horda w MW3, to jakoś nikt nie mówił, że seria wprowadza coś nowego (dla serii), tylko że ściąga od konkurencji. A w przypadku BF3 - pojawia się co-op (który jest montowany w praktycznie każdym FPSie) to nagle wszyscy mówią, że BF3 wprowadza coś nowego.

To się nazywa hipokryzja.

@Zgreed66:

Dnia 13.07.2011 o 22:42, hans_olo napisał:

Poye**ło ich?


EA doskonale wie, że bez marketingowego "przygotowania artyleryjskiego" nie mają najmniejszych szans z serią Acti.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2011 o 22:50, PinKee napisał:

Dobry produkt sam się sprzeda - po co więc taka fortuna na promocję?


Oj kolego, niestety w innych czasach przyszło nam żyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2011 o 22:50, PinKee napisał:

Nie dam złamanego grosza za Battlefielda 3 choćby z samego faktu, że marnują tyle forsy
na marketingowe bzdety. Dobry produkt sam się sprzeda - po co więc taka fortuna na promocję?
Oczywiście nie zamierzam gry piracić, więc żeby mnie od złodziei nie wyzywać - po prostu
nie interesuje mnie taki typ gier.

W dzisiejszych czasach możesz stworzyć doskonały produkt a bez reklamy i tak na nim nie zarobisz. Może 50tyś osób zainteresowane branżą kupi produkt bez reklamy, bo oni się znają wiedzą co jest dobre. Ale to nie oni są targetem, tylko osoby które kupują sobie jedną grę co pół roku, albo co rok, i grają godzinę tygodniowo. To oni generują lwią cześć zysków i to dla nich jest Produkt. A oni nie mają czasu albo nie chcą mieć, aby analizować czytać komentarze i recenzje. Zobaczyli w reklamie -> fajna reklama -> ok kupuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2011 o 22:54, Henrar napisał:

To się nazywa hipokryzja.

:P

Dnia 13.07.2011 o 22:54, Henrar napisał:

EA doskonale wie, że bez marketingowego "przygotowania artyleryjskiego" nie mają najmniejszych
szans z serią Acti.


Heh w sumie tez fakt, ale tez zmniejsza ilosc bezposredniej kasy, jaka zarobią na bf3.
Zeby odrobic 50mielonych tez troche tych gierek trzeba sprzedac,
ale z drugiej strony porazka jako taka nie wchodzi w gre.
Choć w sumie, ja sie na reklamach znam sie tylko na tyle by w nie, nie wierzyc :P
Ciekawe jaka dziure w budzecie zalicza w tym roku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2011 o 22:47, dariuszp napisał:

Ewolucja nie rewolucja. Animacje postaci z Fify ? Widzieliście filmiki ? Genialnie to
wygląda jak żołnierze się poruszają.
Poprawili zniszczalne środowisko. O ile się orientuje, teraz będzie można oberwać gruzem
więc teoretycznie możesz np zwalić komuś na głowę balkon czy komin. Albo po prostu ścianę.
Żeby było ciekawiej - W KOŃCU JEST OGIEŃ ZAPOROWY. Coś co mi brakowało w większości strzelanin.
Ciężkie karabiny po prostu miały dużo amunicji i kiepską celność. Tyle. Tutaj będzie
w końcu możliwość rozstawienia karabinu na widełkach i pakowanie w kierunku wroga. Ten
odpowiadając ogniem będzie tracił celność a kiedy kula przeleci lub uderzy zbyt blisko
głowy, rozmyje mu się delikatnie pole widzenia (jak by mrużył oczy). Genialne rozwiązanie.
Jest jeszcze kilka smaczków. Co jak co ale BF3 ma szansę stać się najlepszą sieciową
grą FPS jaka kiedykolwiek powstała.



No niby co nie gra ale po filmikach to każda gra wygląda bardzo dobrze ale jak przyjdzie grać to po kilku godzinach będziemy zainteresowani głównie kampania czy server MW3 też będzie spoko napewno COD zrobi coś żeby przyciągnąć graczy i tak zawsze było dobrą marką nie mówie tu o reklamacji i sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2011 o 23:05, Fimbulvinter napisał:

Huh. Mogli by setki milionów wydać na reklamę i tak CoD się lepiej sprzeda :D.



tak zawsze było;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwię się Elektronicom, że ładują kupę kasy w marketing BF''a 3, bo jest on tego wart. Zresztą już dawno udowodniono, że gra może być totalnym gniotem, ale dzięki intensywnej kampanii reklamowej sprzeda się świetnie. Tylko cały czas nie rozumiem tej walki między BF''em i CoD''em. Przecież to są gry dla dwóch zupełnie innych grup odbiorców. Chociaż pewnie wielu (tak jak m.in. ja) lubi obie serie. Ja już się znudziłem odgrzewanym kotletem pt. Modern Warfare, dlatego nowej odsłony napewno nie kupię (no chyba, że byłaby tak genialna jak jedynka, ale o tym to mogę sobie pomarzyć), natomiast niecierpliwie czekam na BF''a. Oby październik szybko nadszedł!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować