Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - patch 1.3 już dostępny!

111 postów w tym temacie

Dnia 20.07.2011 o 13:37, Thermalcake napisał:

> Cieszycie się jak dzieci, a prawda jest taka, że te poprawki powinny być już w momencie

> premiery.
Czyli sądzisz, że producent powinien po premierze zostawić grę w cholerę i brać się za
następną jak to większość robi?


Chyba czegoś nie zrozumiałeś kolego. Jemu chodził o to, że jeśli gra wychodzi i kosztuje 100 zł ma być pozbawiona wszelkiego rodzaju bugów. W tym przypadku też się zgadzam. Skoro nikt tam nie testuje gry zanim wychodzi do mass, to powinni może kogoś zatrudnić. Jeśli programiści skończyli grę, to należy ja od góry do dołu prześledzić czy ma jakieś błędy. Ale nie bo premiera musi być na tego i koniec. Ja rozumiem miliony dolarów itp. Następnym razem dajcie sobie czas na przetestowanie gry i dodajcie sobie kolejny miesiąc na testy. Tak jak to robią na zachodzie. Ci co mieli przejść grę, już ją przeszli. Kolejne patche z przykrywką w postaci DLC są żałosne. Sztuczne przedłużenie gier...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2011 o 14:07, vegost napisał:

Chyba czegoś nie zrozumiałeś kolego. Jemu chodził o to, że
jeśli gra wychodzi i kosztuje 100 zł ma być pozbawiona
wszelkiego rodzaju bugów.


Nie ma gier bez bugów - to dotyczy zwłaszcza rodziny RPG.

Dnia 20.07.2011 o 14:07, vegost napisał:

W tym przypadku też się zgadzam. Skoro nikt tam nie testuje gry
zanim wychodzi do mass, to powinni może kogoś zatrudnić.


Testowali dokładnie, baza jest pełna - chodzi o to, że po prostu było za mało czasu, by je usunąć na czas. Za szybko premierę wyznaczono.

Dnia 20.07.2011 o 14:07, vegost napisał:

Ale nie bo premiera musi być na tego i koniec. Ja rozumiem miliony dolarów itp. Następnym
razem dajcie sobie czas na przetestowanie gry i dodajcie sobie kolejny miesiąc na testy.


Ale do kogo to mówisz? Możesz im napisać w mailu, bo Redzi nie czytają tego forum.

Dnia 20.07.2011 o 14:07, vegost napisał:

Tak jak to robią na zachodzie.


Bo gry na zachodzie są bezbłędne. Zapuść coś Obsidianu.

Dnia 20.07.2011 o 14:07, vegost napisał:

Kolejne patche z przykrywką w postaci DLC są żałosne.


Żałosny to byłby brak supportu. Nie ma gier bez błędów - jeśli nie chcesz się na nie natknąć, nie graj w ogóle albo poprzestań na Pasjansie czy Saperze.

Dnia 20.07.2011 o 14:07, vegost napisał:

Sztuczne przedłużenie gier...


Nikt Ci nie każe ponownie grać - DLC są z założenia dla pasjonatów danego tytułu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.07.2011 o 14:26, Vojtas napisał:


Nikt Ci nie każe ponownie grać - DLC są z założenia dla pasjonatów danego tytułu.


Zwłaszcza te wyripowane z gry i wciskane jako rzekomo nowy content.


A co do tematu samego patcha, wydajności nie dotknął nawet palcem, gra jak chodziła średniawo tak chodzi [na moim 3.5 letnim pc jak rakieta na ultra, na kompie brata za prawie 6 koła składanym niecałe 6 miesięcy temu dalej momentami fatalnie, gra zagadka - jak można tak spieprzyć silnik graficzny to tylko CDP wie]


A bugi które poprawił.. nie powinno ich być w dniu premiery więc nie wiem nad czym się społeczność tak nieziemsko spuszcza, dostaliśmy to co powinno być w dniu premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2011 o 11:28, mronoth napisał:

> 50 poprawek! I o to chodzi REDzi! :)
taa, o to chodzi zeby wydawac gre pelna bugow


Ja przeszedłem grę bez żadnego patcha,więc się da - bugów jakoś szczególnie nie uświadczyłem,narzekać mogę tylko na słabą optymalizację / akt 1,koniec aktu 2,totalna mordęga /.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dopiero teraz wprowadzają rzeczy, które powinny być już od początku... quick load w trzecim patchu? Rly? Co tu mówić, wiedźmak wyszedł niedorobiony i to bardzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do panów narzekających na obniżenie płynności rozgrywki po zmianie formatu obrazu:
jest to oczywista sprawa, bo karta graficzna ma więcej pikseli na sekundę do wyrenderowania.
Obraz w formacie 16:9 przy rozdzielczości poziomej 1600 ma do wyrenderowania 1440000 pikseli, natomiast przy tej samej rozdzielczości poziomej obraz w formacie 4:3 ma do wyrenderowania już 1920000 pikseli.
Różnica jest duża, więc i spadek poziomu wyświetlanych fps''ów jest zrozumiały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2011 o 12:58, Wojman napisał:

Cos nie do konca jest z tym patchem tak jak powinno byc. Owszem poprawki sa, ale chcialem
skorzystac ze schowka u karczmarza. Zamiast tego otworzyl mi sie... sklep.

Mam dokładnie ten sam problem, zacząłem się zastanawiać czemu za chowanie rzeczy do schowka dostaje pieniądze, patrze, a tu napis sklep :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wypuścili tę łatkę w idealnym momencie, akurat wczoraj nabyłem Wiedźmina. Niestety, z patchem czy bez, gra jest fatalna techniczne. Jestem ofiarą popularnego błędu CRC, który zmusił mnie do instalowania gry z obrazu płyty. Do tego szukając rozwiązania tego problemu, trafiłem na wypowiedź jakiegoś przedstawiciela CDP, który zabiowarzył, pisząc że tego typu błędy to wina napędów graczy (taaa, bo wszystkie inne gry działają, ale napęd jest zły), co lekko podniosło mi ciśnienie. Potem okazało się, że żeby uruchomić grę, po raz enty muszę instalować jakąś wersję Visuala. Do tego, po spatchowaniu gra zresetowała mi ustawienia, więc przy pierwszym uruchjomieniu lekko zdziwiony patrzyłem na rozpikselowaną gębę Geralta, zastanawiając się WTF.

Sama gra jest niezła, podoba mi się historia, poziom trudności, otoczenie graficzne. Ale jeżeli chodzi o strony techniczne, grze przydały by się zdecydowanie dłuższe testy.

Spoiler

I nie zmuszanie graczy do romansowania z Triss. Prywatnie tej ryżej krowy nie trawię, więc szlag mnie trafił, kiedy dowiedziałem się, że Chani nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2011 o 11:36, Lordpilot napisał:

^^LOL. To mnie rozwaliło - większość poprawek CDP wprowadza po sugestiach graczy, więc
wychodzi na to, że całkiem spora grupa "gamerów" jest (ujmę to delikatnie) mocno... nieogarnięta...
Bez jaj - jak można utknąć w tym miejscu z powodu braku "pinezki" ? Haha - widać takie
czasy, że dziś bez "znaczników" już się nie da...


Oj no, bo na konsolach takie rzeczy są :) albo ludzie już tak pogłupieli, że prostej drogi nie widzą. W każdym razie nie chciałbym takiego człowieka spotkać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Nikt Ci nie każe ponownie grać - DLC są z założenia dla pasjonatów danego tytułu.

Dnia 20.07.2011 o 14:31, Pietro87 napisał:

Zwłaszcza te wyripowane z gry i wciskane jako rzekomo nowy content.


Wycięte czy nie, ważne że nic za nie nie płacę. Ale zgadzam się z tym, że premierówka miała błędy i niedoróbki fatalne, która są "oczywistą oczywistością" dla doświadczonych graczy. Premiera zdecydowanie za szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masakra co za bugfix, to pokazuje jak gra była niedopracowana.
50 poprawek, które w ogóle nie powinny się pojawić, a być wdrożone już na poziomie tworzenia gry.
Edit: a temu u góry to chyba ktoś płaci za te posty :D wybacz że inni gracze mają za złe że kupili zabugowany program.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci nie każe instalować tej łatki , czyżby to był jakiś obowiązek?
Wytłumacz mi też fakt Twojej frustracji na temat jego rozmiaru skoro zawiera ok. 50 poprawek ?

Czerwoni odwalili naprawdę kawał porządnej roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2011 o 16:05, Gmilin napisał:

Kolejny durnie zrobiony patch, który wymaga co najmniej 1.71GB na dysku systemowym...cudowna
robota cdprojekt...


Poza tym w wymaganiach masz napisane ile gra wymaga miejsca na dysku oraz ile musisz mieć dodatkowo na DLC...
Czytać to co pisze na pudełku w wymaganiach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kwestia jest w tym, że po to instaluję gre na innym dysku, gdzie mam pełno miejsca, żeby tak wszystko się znajdowało. I nigdzie na pudełku nie jest napisane, że potrzbeuję mieć jakąs okreśolną ilośc wolnego miejsca na dysku systemowym...niestety to jest bardzo irytująca przypadłość wieli twórców, że na siłę chcą zajmować miesjce na dysku systemowym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolega nie potrafi czytać. Na samym dole patrz wymagania "Dodatkowo"
wyraźnie pisze 16GB wolnego miejsca na dysku. Aby tego było mało, zaznaczone jest iż gra w czasie instalacji ściągnie plik o wartości 50mb* w chwili obecnej jest to ~114Mb co jak na łatkę i tak jest bardzo mało.
Bardzo logiczne jest to iż instalacja łatek poprawiających błędy a do tego wnoszących do gry coś nowego nieco powiększa ten rozmiar. Żyjemy w 21 wieku , to już nie te czasy kiedy gra mieściła się na jednym CD Romie i zajmowała 500mb na dysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba Ty właśnie nie potrafisz czytać jak widzę... Nigdzie nie jest napisane, że na "dysku systemowym". Napisałem wyraźnie, grę zainstalowałem na innym i tam mam około 300GB. Natomiast patch jest tak napisany, że muszę mieć dodatkowo pełno miejsca na C, który w tym przypadku jest moim systemowym, tak trudno dodać funkcję do programu, żeby pytał gdzie wrzucać pliki, a nie konkretnie na siłę do tempa na C?

Edit:
Oczywiście nie chcę flameować itd, bo gra jest genijalna z jak i bez patcha. Wyrażam tylko pewną dezaprobatę tym, że nie mogę korzystać z patcha póki nie zrobię odpowiedniej ilości miejsca na dysku C, co niestety w moim przyadpku będzie się chyba wiązalo z i tak planowanym formatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2011 o 16:23, Smileyer napisał:

Drogi kolega nie potrafi czytać.


Chyba Ty. On ma grę na innym dysku, a patch potrzebuje miejsca na systemowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować