Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CD Projekt idzie z Namco do sądu, a THQ ma związane ręce w kwestii konsolowego Wiedźmina 2

62 postów w tym temacie

Dnia 27.07.2011 o 16:27, grocal napisał:

mronoth słusznie prawi. Jeżeli w umowie było coś postanowione, to się tej umowy
trzymamy.


Tylko JEŻELI to było postanowione.... gadanie w tej chwili "dobrze im tak" jest czystym idiotyzmem.

1.Jesli w umowie nie było zapisu o obligatoryjnym pierwszeństwie w dystrybucji wersji na x360 , Namco ma przechlapane
2.Jeżeli nawet taki zapis istniał i Namco w trakcie "przetargu" z tego prawa nie skorzystało .....Namco ma przechlapane.

sprawa DRM, jeżeli ( a tak było ) drm w rażący sposób utrudnia uzytkowanie produktu legalnemu posiadaczowi CDPR miał pełne prawo je usunąc , jako że moim zdaniem równało się to ( utrzymanie zabezpieczeń ) zwiekszeniu piractwa ( mimo wersji pozbawionej drm z gog-a którą sam posiadam ) i znacznemu zmniejszeniu zysków ( TAKŻE DLA NAMCO ! )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę sensu gdybania nad szansami bez konkretnych danych dotyczących warunków zawartej umowy. Fakt jest na pewno taki, że nie powinno się jej łamać. Wszystko jednak wskazuje, że wina w najgorszym wypadku leży po obydwu stronach. Nie uważam, by brak terminowej wypłaty należności był sprawą, którą można zbagatelizować.

Odniosę się natomiast do sprawy DRM. Otóż, działania CDPR nie były jakąś tam zagrywką pod publikę czy "wsadzaniem kija w mrowisko" - zostały podjęte w interesie graczy. Po premierze bardzo szybko okazało się, że pomiędzy "gołą" wersją GOG, a zabezpieczoną Securomem wersją pudełkową istnieje spora (a miejscami wręcz gigantyczna) różnica zarówno w zakresie czasu wczytywania, jak i w niektórych przypadkach - czystej wydajności. W tej sytuacji zdjęcie zabezpieczeń było zwyczajnie logicznym rozwiązaniem, szczególnie, że zapobiegły już one podstawowemu problemowi - piractwu w dniu premiery (zero day piracy). Złość Namco z powodu rozwiązania kłopotu w taki, a nie inny sposób, oznacza że większym problemem była dla nich potencjalna strata potencjalnego nabywcy, niż jakość produktu końcowego. Na pewno da mi to do myślenia w przyszłości, kiedy stanę przed perspektywą zakupu ich kolejnych gier. Nie z powodu jakiejś ślepej krucjaty anty-DRM''owej, a jedynie zwyczajnego zdrowego rozsądku i ostrożności.

Osobną sprawą jest oczywiście fakt, że tego typu problemy powinny były wyjść w fazie testów. Testerzy jednak w przypadku Assassins of Kings generalnie nieco dali ciała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pffffff - a co wy myśleliście : że CD Projekt nie jest tego świadom ?! Pfffff - oni po prostu objęli "zachodni" styl promocji gry poprzez kontrowersje... Tyle !)

Co prawda o Wiedźminie 2 jest obecnie głośno i cel został osiągnięty : zapewne w przyszłości będziemy jeszcze słyszeć i czytać o "walkach sądowych"...

Ja Wieśka nie kupiłem i nie kupię :P A Cd Projektu nie neguję - po prostu wyjaśniam ich działanie, którego na pewno wielu nie rozumie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2011 o 15:56, mronoth napisał:

żenująca obrona cdpred na zlamanie 2 warunkow umowy (zauwaz, ze jakby tak nie bylo to
cdpred by powiedzialo, ze namco klamie,


Sun Tzu w "Sztuce wojny" napisał: "Nie zadawaj wrogowi swojemu każdej rany na jaką cię stać, bo w przyszłości wróg ten może stać się twoim przyjacielem". Namco wciąż sprzedaje W2. Trzeba znać umiar w słowach.

Dnia 27.07.2011 o 15:56, mronoth napisał:

ale bronia sie zupelnie inaczej):


Miałeś w ręku tę umowę, że wiesz, co jest grane? Na tym portalu czytałem już nie takie newsy, które później okazywały się bzdurami wyssanymi z palca.

Zacytuję, co powiedział prezes Optimusa: "Umowa, którą podpisaliśmy w zeszłym roku, dotyczyła tylko i wyłącznie dystrybucji Wiedźmina 2 w wersji na PC. Namco Bandai miała opcję pierwszeństwa przy wyborze przez nas dystrybutora wersji na Xbox 360. Mogła skorzystać, ale nie skorzystała z pewnych preferencji. Dlatego wybraliśmy ofertę, którą złożyło nam THQ". Udowodnij mi, że kłamie.

Dnia 27.07.2011 o 15:56, mronoth napisał:

przed trollowaniem radze przeczytac newsa ktory sie komentuje


Przed przeczytaniem newsa na Gram.pl, polecam poczytać inne serwisy. W tej chwili zwyczajnie trollujesz, nie było jeszcze pierwszej rozprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>gadanie w tej chwili "dobrze im tak" jest czystym idiotyzmem.
Nie większym, że wszystkie "co te złe namco sobie wyobraża omg dla nich tylko się kasa liczy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2011 o 17:32, Dronath napisał:

NO cóż Bóg ich pokarał za to że zmarnowałem kasę kupując ich badziewną grę;p

Wszystko fajnie, ale:
1. Gra badziewną nie jest
2. Boga nie ma xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaprzestanie promocji? Teraz może to aż tak nie szkodzi, ale jeśli sąd nie zmieni decyzji przez jakiś czas to cała akcja reklamowa może się posypać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.07.2011 o 17:35, Jave napisał:

Nie większym, że wszystkie "co te złe namco sobie wyobraża omg dla nich tylko się kasa
liczy".

+1, zwłaszcza że obie strony na forum zachowują się jakby ta umowa leżała u nich na półce z książkami ;f Zwłaszcza że i tak najważniejsze nie jest to, co się komuś wydaje i jak on to interpretuje, tylko to, jak interpretują to w Lyonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyne sensowne rozwiązanie w tej sytuacji to przesuniecie premiery wersji klockowej na przyszły rok. Tytuł segmentu AAA bez jakiejkolwiek promocji to klęska jeśli idze o sprzedaż. Szkoda, że doszło do czegoś takiego :(

Trzymam kciuki za redów - zresztą po oświadczeniach Namco na temat "nielegalnego" usunięcia DRM nie sadze żeby ktokolwiek uważający się za gracza sympatyzował z japońskim wydawcą. No może jedynie ci, którzy "lubią srac we własne gniazdo" - takim mogę jedynie współczuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2011 o 17:35, Jave napisał:

>gadanie w tej chwili "dobrze im tak" jest czystym idiotyzmem.
Nie większym, że wszystkie "co te złe namco sobie wyobraża omg dla nich tylko się kasa
liczy".


Czy ja coś takiego stwierdziłem ? Nie
Co nie zmienia faktu że w kwestii usunięcia drm przez CDPR to Namco przedstawia siebie samo jako nastawionego na maksymalne zdzierstwo ( tak zdzierstwo bo inaczej tego nazwać nie można ) "partnera" Cdprojekt-u ( co odbyłoby się kosztem tylko ewentualnych nabywców i ze stratą finansową dla cdpr i namco ) , NAWET jeśli w umowie widniały zapisy dotyczące utrzymania DRM-u przez dany okres czasu.

Ta sytuacja jasno pokazuje też brak trzeźwego osądu sytuacji przez włodarzy Namco którzy w stytuacji kiedy
utrzymanie drm-u wyraźnie szkodzi sprzedaży i może wpłynąć na przyszłe złe postrzeganie marki ( Wiedzmin ) postanawiaja mimo wszystko iść "na wojenkę" nie wiem w imię czego... bo nie jest to nawet wojenka "dla zasady" , nic na tym nie zyskaja. Krótkowzroczne myślenie ot co .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2011 o 19:11, Silvari napisał:

pośredników? w tej branży bez wydawcy nie da się rozprowadzić światowego produktu szerloku.


Zawsze można stworzyć własną firmę dystrybucyjną od podstaw Szerloku .....( o czym zresztą była już mowa )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2011 o 20:07, SimplyLucas napisał:

utrzymanie drm-u wyraźnie szkodzi sprzedaży i może wpłynąć na przyszłe złe postrzeganie
marki ( Wiedzmin ) postanawiaja mimo wszystko iść "na wojenkę" nie wiem w imię czego...


Myślę, że Scamco doskonale zdawało sobie sprawę, że każdy dzień zwłoki w usunięciu DRM-u może mocno zaszkodzić sprzedaży. Gdyby nie umowa z THQ, nawet by nie pisnęli, ale teraz chcą po prostu wyrządzić jak najwięcej szkód.

Dnia 27.07.2011 o 20:07, SimplyLucas napisał:

bo nie jest to nawet wojenka "dla zasady" , nic na tym nie zyskaja. Krótkowzroczne myślenie
ot co .


No właśnie. Tego nie qmam. Wygląda to po prostu jak ślepa zemsta. Przez takie akcje zamykają się drzwi potencjalnej współpracy w przyszłości. Nie zdziwiłbym się, gdyby W3 był już dystrybuowany przez THQ na wszystkich platformach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować