Zaloguj się, aby obserwować  
Wiktor_Cegla

Czasgry.gram.pl - sprawdź, na ile Ci wystarczy nowy tytuł!

237 postów w tym temacie

Dnia 05.09.2011 o 11:53, sirufok napisał:

Np. Xfire.


Niby tak, ale jak się przechodzi daną grę kilka razy, lub gra przez internet ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może rozdzielić to tak; czas gry trzymając się głównego wątku oraz robiąc wszystko co popadnie.(misje poboczne itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2011 o 16:04, kyuko napisał:

Może rozdzielić to tak; czas gry trzymając się głównego wątku oraz robiąc wszystko
co popadnie.(misje poboczne itp.)


Ale przecież to wszystko jest w opcjach wyboru... Czas ukończenia w 100% gry (czyli z osiągnięciami i znajdźkami), czas ukończenia wątku głównego lub wątku głównego z zadaniami pobocznymi. Bo chyba o to Ci chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2011 o 16:20, sirufok napisał:

> Może rozdzielić to tak; czas gry trzymając się głównego wątku oraz robiąc
wszystko
> co popadnie.(misje poboczne itp.)

Ale przecież to wszystko jest w opcjach wyboru... Czas ukończenia w 100% gry (czyli z
osiągnięciami i znajdźkami), czas ukończenia wątku głównego lub wątku głównego z zadaniami
pobocznymi. Bo chyba o to Ci chodzi?

true, nie zauważyłem +1 for you! (like it!) gdzie jest link do fb?haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy będzie można edytować już wcześniej dodany czas?, lub dodawać dwa czasy (jeśli np przechodziliśmy grę dwa razy?) Czy będzie stworzony ranking według średniego czasu przejścia gry, ilości dodanych czasów i takich tam? W jaki sposób będzie karane dodawanie fałszywych czasów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.09.2011 o 21:32, Laid_back napisał:

A karać - póki co - nie zamierzamy :)


Po co jest więc opcja "zgłoś fałszywy czas"?

PS. W BF Heroes mam przegrane ponad 1000 godzin już, a maksymalny możliwy do wpisania czas to jedyne 999h:/

Według mnie powinien być w ogóle jakiś podział na gatunki gier na tej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2011 o 21:44, Piterixos napisał:

Po co jest więc opcja "zgłoś fałszywy czas"?


to oczywiste- jeśli jest fałszywy czy nieaktualny, to go usuniemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2011 o 21:55, Laid_back napisał:

> Po co jest więc opcja "zgłoś fałszywy czas"?

to oczywiste- jeśli jest fałszywy czy nieaktualny, to go usuniemy


Niestety nadal nie rozumiem. Ta opcja jest po to, żebym mógł usunąć własne nieaktualne czasy i dać nowe, czy żeby donieść na oszustów, którzy zaniżają/zawyżają i ogólnie niszczą prawdziwość wyników gier na tej stronie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2011 o 21:59, Piterixos napisał:

Niestety nadal nie rozumiem. Ta opcja jest po to, żebym mógł usunąć własne nieaktualne
czasy i dać nowe, czy żeby donieść na oszustów, którzy zaniżają/zawyżają i ogólnie niszczą
prawdziwość wyników gier na tej stronie?


To główny cel - donieść na zły czas (niekoniecznie to musi być oszustwo), ale możesz wpisać jako powód zgłoszenia, że sam zamieściłeś niewłaściwy czas i prosisz o usunięcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomysł zacny jednak czasy wpisane przez użytkowników są mało miarodajne. Odpaliłem wpis dotyczący Fallouta 2, gry nad którą spędziłem chyba najwięcej czasu. Ktoś podaje 100 godzin, ktoś inny mówi (przy takich samych warunkach) 45 godzin a równie dobrze można podać i 500 godzin. Spory rozjazd. Niestety nie wiem jak można by to poprawić poza stworzeniem własnej aplikacji. Rozumiem jednak, że założeniem programu jest podanie mocno orientacyjnego czasu i wtedy ok. Zakładając, że wpisy użytkowników będą w miarę wiarygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podałeś akurat przykład gry przy którym faktycznie można przesiedzieć zarówno 45 jak i 450 godzin - ja bym powiedział, że to duża zaleta i pokazuje, że przy tej produkcji jeśli się chce, to da się spędzić kawał życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może wprowadzić reprezentację graficzną wyników na zasadzie 5% graczy przeszło w czasie 0-5h, 30% w 6-15h a 65% zajęło to ponad 16h? Im więcej wpisów od graczy tym przedziałów może być więcej (5h,10h,15h,20h,25h....) Taki wykres za jednym rzutem oka będzie niósł znacznie więcej informacji niż wartości skrajne (dolna na ogół przekłamana) i średnia. Łatwiej też będzie wyeliminować wartości błędne.
Co do średniej warto by ją podawać dla każdej kategorii osobną. Bo co to za średnia liczona z tak skrajnych wartości jak przejście w 100% i "tyle grałem nim mi się odechciało" (gdzie nawet czasy np. 15 minut nie można uznać za fałszywe)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2011 o 21:44, Piterixos napisał:

PS. W BF Heroes mam przegrane ponad 1000 godzin już, a maksymalny możliwy do wpisania
czas to jedyne 999h:/


Jak rozumiem nie chodzi o to ile czasu ogółem spędziliśmy przy danym tytule, ale ile zajęło nam jego przejście po raz pierwszy. A nie wmówisz mi. że na jednokrotne przejście danej mapy w dowolnej odsłonie Herosów potrzebowałeś ponad 1 000 godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2011 o 19:03, BigLebowski napisał:

> PS. W BF Heroes mam przegrane ponad 1000 godzin już, a maksymalny możliwy do wpisania

> czas to jedyne 999h:/

Jak rozumiem nie chodzi o to ile czasu ogółem spędziliśmy przy danym tytule, ale ile
zajęło nam jego przejście po raz pierwszy. A nie wmówisz mi. że na jednokrotne przejście
danej mapy w dowolnej odsłonie Herosów potrzebowałeś ponad 1 000 godz.

Jak można przejść mapę w grze BF heroes? :D Wtedy czas gry wynosił by co najwyżej godzinę :P

Wybrałem taki czas, oraz ukończenie gry na 100% ponieważ praktycznie każdą postacią rozpracowałem wszystkie style gry, poznałem dokładnie wszystkie mapy, i ogólnie spędziłem przy niej tyle czasu, że uznałem iż znam ją od podszewki. W przypadku takich gier jak BF Heroes, lub innych, które po prostu nie mają końca powinna być zastosowany jakiś osobny podział, w stylu "tyle zajęło mi poznanie całej gry" (gdyby taka opcja była przy BF Heroes, to bym ją właśnie wybrał)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2011 o 11:09, Laid_back napisał:

Podałeś akurat przykład gry przy którym faktycznie można przesiedzieć zarówno 45 jak
i 450 godzin - ja bym powiedział, że to duża zaleta i pokazuje, że przy tej produkcji
jeśli się chce, to da się spędzić kawał życia...

Ta sugestia pewnie padła, ale czy nie można wprowadzić podziału na single i multi? Były by dwa pola (jedno dla single drugie dla multi) do wypełnienia i do każdego trybu opcja (w wyborze trybu przejścia) "Nie grałem" (aby można było zaznaczyć, że np nie grało się w multi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować