Zaloguj się, aby obserwować  
Widek

Neostrada TP - Pożal się Boże

3174 postów w tym temacie

Najnowsza promocja tepsy to mistrzowska promocja za 1,22 zł przez pierwsze 6 m-cy, a następnie np. 84,18 zł za 512 kbit/s pod warunkiem podpisania umowy na 24 m-ce. Jeśli policzyć cały okres trwania umowy (6x1,22 zł + 18x84,18 zł) to wychodzi 64,44 zł. Jeśli jeszcze coś tam sobie odliczymy od podatku to realna cena zejdzie poniżej 60 zł za 1 miesiąc.
Sam zastanawiam się nad tą promocją ale...

Oczywiście jak każda promocja ma swój haczyk. Niewątpliwie tym haczykiem jest 24 miesięczna umowa. Za rok ceny za net mogą być jeszcze niższe, a tutaj cały czas zostanie płacenie 84 zł miesięcznie.
Nie wiem na ile jest to prawda, ale gdzieś przeczytałem że od nowego roku Polska otwiera rynek dla zagranicznych dostawców netu. Polska to łakomy kąsek więc może być jeszcze ciekawiej. Pewnie dlatego też tp kusi takimi promocjami aby złapać ludzi na dłuższą umowę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zadowolony z mojej neostrady TP 128 kb/s :). Do gier online mi wystarcza - a gdy chcę sciągnąc sobie demko/albo cuś to zostawiam na noc :).

Podoba mi się także www.neostrada.pl ;D - Recki gier mają fajne nawet ;D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja będąc w karaju miałem neostrade przez dwa latka. I prawdę mówiąć nie byłem zbytnio z niej zadowolony.
Byla to stara opcja 512kb, która z czasem chodziła na 786 kb.
Mam pewną RADE, lub jak kto woli przestroge dla wszystkich posiadaczy Neo... otóż jeśli będzie wam sie kończyć umowa to przedłużcie ją najlepiej miesiąc przed zakończeniem starej. Ja popełniłem błąd czekają aż Tp wyjdzie z inicjatywą i poprosi o przedłużenie umowy. Najpier kazali płacić abonamet jako Neo tmczasowe, czyli o jakieś 50% więcej a potem przysłali rachuneczel na 800 zeta nie wiado skąd. Nie mówie wam co za historia żeby to wszystko wytłumaczyć... trwało to z dobre dwa miesiące..... na szczęście moje 800 złotych dostałem spowrotem, ale nerwów to mnie kosztowało nie miara.
Na dzien dzisiejszy zrezygnowałem z usług Tp całkowicie... Net mam podłączony przez inna firme...
A telefon - no cóż po co są komórki??
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że na neostradzie 256 będe miał w "qłejku2" pingi przynajmniej 50 ;) jak na neo 128 są takie to może na 256 będą mniejsze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście do neo jestem sceptycznie nastawiony. Najbardziej denerwuje mnie w jej obsłudze okienko interfejsu nie dające się w żaden sposób zamknąć. Jeden plus to to, że podnieśli mi jakiś czas temu prędkość ze 128 do 256.
No i ceny mogły by być niższe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2005 o 18:31, Seqiu napisał:

Ja myślę, że na neostradzie 256 będe miał w "qłejku2" pingi przynajmniej 50 ;) jak na neo 128 są takie to może na 256 będą
mniejsze :P


Pingi sa zasadniczo takie same we wszystkich wersjach neostrady (no chyba, ze gra wymaga naprawde duzej przepustowosci).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.10.2005 o 18:35, Hegemon napisał:

Pingi sa zasadniczo takie same we wszystkich wersjach neostrady (no chyba, ze gra wymaga naprawde
duzej przepustowosci).

Na dobrym sewerze pingi w grze quake2 przy neostradzie 512 ok 30 a w neostradzie 128 45 więc jest rożnica, a wiadomo jakieś przepustowości potrzebuje quake2 ;) tego nie musze tłumaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2005 o 18:19, AN0WN1M napisał:

Ja będąc w karaju miałem neostrade przez dwa latka. I prawdę mówiąć nie byłem zbytnio z niej zadowolony.
Byla to stara opcja
512kb, która z czasem chodziła na 786 kb.
Mam pewną RADE, lub jak kto woli przestroge dla wszystkich posiadaczy Neo...
otóż jeśli będzie wam sie kończyć umowa to przedłużcie ją najlepiej miesiąc przed zakończeniem starej. Ja popełniłem błąd
czekają aż Tp wyjdzie z inicjatywą i poprosi o przedłużenie umowy. Najpier kazali płacić abonamet jako Neo tmczasowe, czyli
o jakieś 50% więcej a potem przysłali rachuneczel na 800 zeta nie wiado skąd. Nie mówie wam co za historia żeby to wszystko
wytłumaczyć... trwało to z dobre dwa miesiące..... na szczęście moje 800 złotych dostałem spowrotem, ale nerwów to mnie
kosztowało nie miara.
Na dzien dzisiejszy zrezygnowałem z usług Tp całkowicie... Net mam podłączony przez inna firme...
A
telefon - no cóż po co są komórki??
Pozdrawiam



Ja miałem podobną sytuację . Chcialem po zakończeniu umowy rocznej zawrzeć nowa tyle że na słabszy transfer (128). Cholerna TPSA zażadał ode mnie prawie 200 PLN za to . Gdy się nie zgodziłem to musiałem za miesiąc płacić większą kwotę (napisałem wymówienie). Po czym okazało się (czego nie powiedział pan w Telepunkcie) że mi8mo że wypowiedzenie kończyło się w połowie miesiąc , musiałem płacić do końca tego miesiąca (TPSA nawet się pofatygowała i wysłała do mnie polecony dzień przed końcem wypowiedzenia że jeszcze przez 2 tygodnie muszę płacić) . Ciekawe dla czego ? Nie wspomnę już o tym że po zawarciu umowy na Neo przeszedł do mnie rachunek na 1100 PLN (słownie: tysiąc sto złotych) nie wiadomo za co. Dwa miesiace się bujałem się żeby to wyjaśnić, po czym TPSA uznała moje racje i wycofała rachunek , ale w następnym miesiącu przysłała rachunek za odsetki od tej kwoty. Do tej pory (minęło 1,5 roku) nie otrzymałem odpowiedzi na moją reklamację. Po tych wszystkich akcjach zrezygnowałem z TPSA i WSZYSTKIM radzę to zrobić , a na pewno nie zaczynać współpracy z tą nie-szanowną firmą

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widze że moj przypadek nie jest odosobniony i że telekompromitacja polska leci sobie w kuli z większością swoich klientów... tak jak w twoim przypadku ja też potem dostalem rachunki z odstekami od kwoty Której defakto nie mialem zapłacić. No cóz rachunków nie zapłaciłem... poprostu je wyrzucilem...co miesiąc przychodziły oczywiście nowe...wkoncu poszedłem do tp "trochu" zdenerwowany aby im uświadomić że te ich rachunki to sobie moga wsadzić i że jak maja problem to niech tną kable - mi nie zależy. Odpowiedź tp: kolejny rachunek z odstekami... i tak aż do wrzesnia tego roku. Wkoncu nie dałem rady poszedłem do tp z prosba o odcięcie telefonu a pani przy okienku spytała sie cieniutkim głosikiem: " Alez co się stało, nie pasuja juz panu nasze usługi?"
Poprostru NO Coment!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skąd ja to znam. Mi naliczyli podwójnie abonament za telefon i przy reklamacji nie pokazali mi bilingów. Napisałem reklamację na piśmie, potem skargę do pi***j błękitnej linii i co? I nic. Uznali swój błąd dopiero po 8 miesiącach, ale bilingu nie zobaczyłem. Zrezygnowałem w marcu z telefonu, ale odcięli go dopiero w maju każąc sobie oczywiście płacić. TP to g***o, a nie firma. W życiu nie chce mieć z nią nic wspólnego. Telekomuna i tyle..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2005 o 18:40, Seqiu napisał:


> Pingi sa zasadniczo takie same we wszystkich wersjach neostrady (no chyba, ze gra wymaga naprawde
> duzej przepustowosci).

Na dobrym sewerze pingi w grze quake2 przy neostradzie 512 ok 30 a w neostradzie 128 45 więc jest rożnica, a wiadomo jakieś
przepustowości potrzebuje quake2 ;) tego nie musze tłumaczyć.


Tylko, ze powyzej napisana przeze mnie opinia, nie jest tylko moja - pisza o niej powszechnie Ci, ktorzy zwiekszali przepustowosc swojego lacza - ze pingi sie zasadniczo nie zmieniaja. Pingi zaleza od jakosci lacza, a nie od jego przepustowosci (chyba ze ta jest bardzo niska). Roznica miedzy 128 a 512 jest taka, ze na DSLAMie przesuwa sie limit predkosci, a cala reszta pozostaje taka sama. To wrazenie wyzszego pingu przy wolniejszej Neostradzie, jakie odczules, to byl prawdopodobnie zbieg okolicznosci.

Zreszta roznica miedzy 30 a 45 jest niewielka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wrazenie wyzszego pingu przy wolniejszej Neostradzie, jakie odczules, to byl prawdopodobnie zbieg

Dnia 25.10.2005 o 10:37, Hegemon napisał:

okolicznosci.

Dnia 25.10.2005 o 10:37, Hegemon napisał:

Po pierwsze niec nieodczułem, bo niemam jeszcze neo ;) a niższe ping przy szybszej neostradzie to nietylko moje zdanie, ale tych co grają w quake''a 2.

Dnia 25.10.2005 o 10:37, Hegemon napisał:

Zreszta roznica miedzy 30 a 45 jest niewielka.


Po drugie rożnica jest wielka! Niewiem czy grasz w ogóle w jakies gry on-line, ale ping 30, a 45 to spora rożnica przy takiej typu grze... quake2 to gra zręcznościowa i co ważne bardzo szybka. Kiedyś wszedłem sobie na serwer do wolwensteina i prawie wszystkie osoby grały na pingach 200 lub wyższych, natomiast przy grze quake2 gra na pingach 70 czy 60 sprawia poważne trudności.
P.s Rozumiem, gdy mowisz, że przy rożnym łączu pingi są identyczne bo pewnie dlaciebie rożnica pingu 15 jest nieistotna... dlamnie jest. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2005 o 16:39, Seqiu napisał:

Po pierwsze niec nieodczułem, bo niemam jeszcze neo ;) a niższe ping przy szybszej neostradzie to nietylko moje zdanie,
ale tych co grają w quake''a 2.


Tak z ciekawosci - wielu Polakow w to jeszcze gra?

Dnia 25.10.2005 o 16:39, Seqiu napisał:

Po drugie rożnica jest wielka! Niewiem
czy grasz w ogóle w jakies gry on-line, ale ping 30, a 45 to spora rożnica przy takiej typu grze... quake2 to gra zręcznościowa
i co ważne bardzo szybka. Kiedyś wszedłem sobie na serwer do wolwensteina i prawie wszystkie osoby grały na pingach 200
lub wyższych, natomiast przy grze quake2 gra na pingach 70 czy 60 sprawia poważne trudności.


Grywam wlasnie w Enemy Territory i ping ponizej 100 umozliwia spokojne granie. Ponizej 60 to juz nie dostrzegam roznicy (czy 30, czy 60). Gra jest dosc szybka, ale nie tak szybka jak "Klejki".

Jesli nie masz Neostrady, to wlasciwie nie wiem, o czym rozmawiamy :) Jesli pograsz dluzej na obu Neostradach, zauwazysz, ze pingi sa (srednio biorac) takie same. Tak jak wczesniej pisalem - roznica miedzy Neostrada 128 i 512 sprowadz sie do tego, ze pan przestawia limit predkosci w DSLAMie na wyzszy poziom. Jak to ma wplynac na ping?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2005 o 22:59, BajteK_ napisał:

Wsrod polskich graczy jest jedno powiedzenia no neo = no lag. Pozdro & pocwicz ;<

Ja mam neostrade i sprawa wyglada dla mnie tak neo=no lag:) Więc o so chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od trzech lat mam Neostradę i szczerze mówiąc nie mam powodów do narzekań.
Najpierw miałem Neo 512 przez rok, później przeniosłem się na Neo 128 i tak zostało do dziś.

Gram w WoW i tzw. "latency" wynosi najczęściej 50-85ms. Nie mam żadnych problemów z jakością połączenia podczas gry i nie zdażyło mi się rozłączenie przez TPSA podczas grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To mnie pocieszyliście, boz mieniam moją Neo 640 na 256. Korzystam z routera i od dwóch lat nie miałem ani jednego problemu z Neo. Jedynie miałem dwie zwiechy routera. Nie używam oprogramowania, które daje TPSA i wszytsko chodzi super.

Drogo jest, nie da się ukryć, ale wolę to niż osiędlówkę gdzie dzielą łącze 2 mbit na 40 osób i każa płacić 60 zł.

Mieszkam niby w dużym mieście a z internetem jak był problem tak jest nadal. I jeszcze te reklamy Chello na każdym kroku - 1 Mbit za 49 zł a usługa dostępna w 3 miejscach w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja nie narzekam na neo:)
Ale qpiłem 512 prawie 3 lata temu i (umowa na stałe):
1. nie mogli wprowadzić mi limitów bo pogorszło by to umowę
2. technicznie nie mogli zapewnić mi takiego dsla więc .... już dwukrotnie zwiększyli mi transfer :)) Teraz mam w okolicy 850 a nie 512 ;D

Co do poprzednich narzekań- dordzy moi czytać umowy. Niestety jest tam wyraźnie napisane że umowa na czas określony przechodzi na umowę na stałe jeżeli minimum 30 dni przed nie określi się rezygnacji lub chęci podpisania umowy na następny okres (wiem bo w pracy mam neo na czas określony) natomiast te niebagatelne oopłaty dodatkowe - doprawdy nie wiem skąd się wzięły, wiem że przy telefonie uowa pierwsza jest domyślnie na rok potem jest przedłużana na czas nieokreślony i jeżeli ktoś założył telefon za złotówkę (w promocji) i zerwie umowę lojalnościową przed czasem to musi ponieść koszty ząłożenia(które są indywidualnie określane i zależą wg TP od wielu czynników bez promocji. Lepiej wtedy zawiesić telefon (20 pln miesięcznie) niz płacić za "zerwanie umowy" - Jeszcze raz podkreślam nie jestem zwolennikiem takiego traktowania ale - czytać umowy- mniej stresów, mniej kosztów- i od razu wiesz w co się pakujesz, jeżeli nie rozumiesz umowy idź do prawnika lepiej dac zarobić za poradę 50 pln niż potem ..ale to już wasze wybory.
Nie mądrze się sam poświęciłem sporo czasu zanim podpisałem pierwszą umowę z TP - bo to co wydaje się oczywiste wcale takie już nie jest.
--
Cerm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2005 o 18:32, roxide napisał:

Najbardziej denerwuje mnie w jej obsłudze okienko interfejsu nie dające
się w żaden sposób zamknąć.

Najpierw zapisz sobie wszystkie loginy i hasła. Szczególnie dostępowe. Następnie możesz sobie odinstalować neostradę, aby najlepiej po restarcie zainstalować sobie z płyty jedynie sam sterownik. Instalacja sterownika powoduje utworzenie również połączenia do Neostrady, ale wtedy właśnie należy łącząc się pierwszy raz wpisać właściwy login i hasło dostępowe. Połączenie do neostrady będzie działać tak jak podobne każde połączenie dla modemu DSL.
Podobnie ze wszystkimi programami pocztowymi, serwerami www itp. Wszystkie hasła bedą obsługiwane przez Windows lub ręcznie bez pośrednictwa tego trefnego programiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować