Zaloguj się, aby obserwować  
Widek

Neostrada TP - Pożal się Boże

3174 postów w tym temacie

Czyli jeśli dobrze was zrozumiałem to mam kupić który kolwiek router wpiąć wtyczke z neostrady do odpowiedniego gniazda a potem wtyczki kabli z komputerów do także odpowiednich gniazd....i poza konfiguracją to to bedzie wsio.........
Jeśli nie to co jeszcze mam zrobić....???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2005 o 01:11, Saltictus napisał:

Czyli jeśli dobrze was zrozumiałem to mam kupić który kolwiek router wpiąć wtyczke z neostrady do odpowiedniego gniazda
a potem wtyczki kabli z komputerów do także odpowiednich gniazd....i poza konfiguracją to to bedzie wsio.........
Jeśli
nie to co jeszcze mam zrobić....???


Właśnie tak- ja kupiłem na drugą neostradę do pracy przez pomyłkę router za bagatela 300 pln (zamawiałem przez net neo potrzebny mi był na sieciówkę złącze bo mam mało usb -zbyt duzo podłączonych urządzeń;P a i komp w pracy cieniutki:P) nie narzekam jest dobry speedtouch (4 wtyki) konfiguracja przez www- miło łatwo i przyjemnie. Cena mnie zabiła bo porpostu na nią nie spojrzałem ale tej samej klasy router qpisz za mniej niż 200 pln
--
Cerm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2005 o 17:57, Saltictus napisał:

A da się to przez rozgałęziacz czyt. swicza zrobić lub jakoś tak bo lanek aż tylu niemam mam tylko tą co ja się łącze z
neostradą i tą która jest w drugim kompie (poprostu mam zajęte wszystkie porty pci)......i chwilowo brak kasy


Jesli masz switch to mozesz udostepniac internet drugiemu komputerowi przez ICS (patrz link wyzej), przy czym zachowasz wszystkie wady ICS (zeby pracowac na drugim kompie musisz miec wlaczony ten pierwszy).

Sam router moze switcha spokojnie zastapic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2005 o 01:11, Saltictus napisał:

Czyli jeśli dobrze was zrozumiałem to mam kupić który kolwiek router wpiąć wtyczke z neostrady do odpowiedniego gniazda
a potem wtyczki kabli z komputerów do także odpowiednich gniazd....i poza konfiguracją to to bedzie wsio.........
Jeśli
nie to co jeszcze mam zrobić....???


Zrob tak: kup router z modemem ADSL (prawie kazdy ma wbudowany, ale sie upewnij) - to bedzie taka mala skrzynka. Wepniesz do niej linie telefoniczna, dwa kable sieciowe i podlaczysz te kable sieciowe do kart sieciowych w komputerach. Potem router do pradu. Potem ustawisz polaczenia sieciowe w obu kompach, zeby pobieraly adres z sieci i poprzez przegladarke internetowa (najczesciej), lub specjalny program dostrczony przez producenta routera dokonasz konfiguracji (login, haslo i parametry linii okreslone przez dostawce, dla Neostrady beda pewnie opisane w instrukcji). Modem domyslny od Neostrady schowasz do szafy. I tyle.

Wszystko bedzie opisane zreszta w instrukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2005 o 11:38, HumanGhost napisał:

Mój sprzedawca dołączył nawet instrukcję jak skonfigurowac go pod NEO.
:-)


Moj tez (Asmax). Neostrada ma chyba z milion uzytkownikow i chcieli ulatwic im zadanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2005 o 11:59, ferbi napisał:

A najlepszą opcją jest zakupić modem WiFi. Masz internet wszędzie i kable znikają :P


Zalezy gdzie mieszkasz. Ja mam takie grube ściany, że sygnał jest strasznej jakości po przejściu przez dwie i strop. Ale jak się ma normal kompa i laptop to faktycznie to jest najlepsze rozwiazanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2005 o 11:59, ferbi napisał:

A najlepszą opcją jest zakupić modem WiFi. Masz internet wszędzie i kable znikają :P


Tylko, ze sasiad moze z Twojego polaczenia korzystac, o ile go nie zabezpieczysz :) Poza tym powiniennes szyfrowac sygnal, zeby ktos Ci do Kompa nie zagladal (a szyfrowanie zabiera czesc pasma - masz wolniejsze transfery). Ale brak kabli to rzeczywiscie duza zaleta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2005 o 14:06, Hegemon napisał:

Tylko, ze sasiad moze z Twojego
polaczenia korzystac, o ile go nie zabezpieczysz :) Poza tym powiniennes szyfrowac sygnal, zeby ktos Ci do Kompa nie zagladal
(a szyfrowanie zabiera czesc pasma - masz wolniejsze transfery). Ale brak kabli to rzeczywiscie duza zaleta.


Zabezpieczenie łącza jest proste (ukrywanie ssid, filtracja adresów mac i zastosowanie klucza 128-bitowego do szyfrowania połaczenia). W praktyce Twój sąsiąd musiałby "stanąć na uszach" żeby skorzystać z Twojego łącza bez pozwolenia przy użyciu tych zabezpieczeń :))
Co do wolniejszych transferów, to ja też sądziłęm przez długi czas, że tak właśnie jest. Jednak w praktyce (dzielę Neo 512 na 3 kompy) niezauważalny jest spadek transferu, z tego co zauważyłem to są straty liczone w pojedynczych procentach :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy mozna usunąć jakoś @ neostrady jezeli zapomniałem hasła??albo czy mozna zrobic tak ze jak wykasuje poczte z neo w outlook to zeby sie nie pojawiała tam za kazdym razem jak włacze program?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2005 o 15:51, BaRt3k. napisał:

mam pytanie czy mozna usunąć jakoś @ neostrady jezeli zapomniałem hasła??albo czy mozna zrobic tak ze jak wykasuje poczte
z neo w outlook to zeby sie nie pojawiała tam za kazdym razem jak włacze program?


Odinstaluj ten program Tepsy i poczta neostradowa zniknie. Skonfiguruj polaczenie recznie, albo uzyj auto-connect itp. Zreszta haslo do poczty powiniennes miec chyba gdzies zapisane - moze w panelu administracyjnym (a moze sie myle?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do mojego pytania na tematr podziału neo między dwa kompy......
Jest jeszcze inne rozwiązanie .
1/. Kupujemy swicza :)
2/. podpinamy cały bigos pod swicza
3/. usuwamy program dostępowy tp.sa
4/. odpalamy kreatora połączeń internetowych ( na krążku danym przez tepse)
5/. robimy co każe też na pozostałych piecach
6/. restartujemy
7/. mamy internet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2005 o 22:58, Modest-Vermin napisał:

A co myślicie o internecie w UPC ? Podobno 1mb/s za 39zł :] Wszędzie można go założyć ?


Nie wszędzie, jesli pytasz czy jest w całej Polsce. Zakres jest ograniczony do kilku miast bodajże. Sprawdź na stronie UPC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2005 o 22:58, Modest-Vermin napisał:

A co myślicie o internecie w UPC ? Podobno 1mb/s za 39zł :] Wszędzie można go założyć ?


Czyli Chello. Slyszalem, ze tez sa limity i dynamiczne IP (na tym mi nie zalezy, ale dla niektorych to bol), do tego chyba musisz miec tez ich kablowke (jakis podstawowy abonament) i rozszczepianie w ramach lokalu jest ograniczone. Poza tym zasieg ich sieci jest ograniczony do najwiekszych miast, tam gdzie oferuja tez kablowki. To nie jest (A)DSL, to po ich kablach telewizyjnych idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2005 o 22:58, Modest-Vermin napisał:

A co myślicie o internecie w UPC ? Podobno 1mb/s za 39zł :]


Tak ale tylko chyba 3 miesiące. Reszte płacisz normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam powazny problem z pingiem w gach multi :/ Zalaczam fragment maila z opisem problemu, ktory wczoraj wyslalem do nich (narazie nie odpowiedzieli):


Od zeszlej soboty zaobserwowalem znaczne pogorszenie sie pingu w grach
online (m.in. Call of Duty). Ping z dotychczasowego 40-60 wskoczyl na
okolo 100-200 (duze skoki). Dodam tylko, ze u znajomych m.in. z Lublina i
Poznania ten problem nie wystepuje i chociaz maja odpowiednio neo128 i 256,
ich ping stoi w granicach 60. Poczatkowo myslalem, ze problem lezy po mojej
stronie, skanowalem dyski antywirusem, szukalem bledow w ustawieniach
firewalla i samego windowsa. W koncu zrobilem format dyskow. Oczywiscie
nic to nie pomoglo, ping dalej za wysoki. Nie zrazony zrobilem jeszcze
jeden format, ktory tez nic nie dal.


I co zrobic w takiej sytuacji? :( Cos mnie juz trafia jak widze ten ping :/ Spotkalem sie tez w internecie z nieoficjalnym newsem, jakoby centrale tp byly przeciazone, gdyz podpieli do nich za duzo nowych osob. Wiaze sie to wlasnie z pogorszeniem jakosci uslugi. Co moge im zrobic? Chociaz sam jeszcze do nich nie dzwonilem, to slyszalem tez opinie, ze na blekitnej lini wciskaja wszystkim, ze maja wirusy na kompie i ze to nie jest wina tp. Ja jednak jestem pewny na 100%, ze komp mam czysty, a jest zle :/

Zalaczam screen z pingiem :/
Mam nadzieje, na jakies sensowne porady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować