Zaloguj się, aby obserwować  
Barklu

EURO 2012

801 postów w tym temacie

Dnia 22.03.2010 o 20:39, Hellmut napisał:

> No na pewno , ale wszystkie opóźnienia zawdzięczać rządowi .Zamiast pomóc to tylko
przeszkadza.
A może by tak konkrety? Bo ja jawnego przeszkadzania inwestorom w przygotowywaniu Euro
przez rząd nie zauważyłem (co najwyżej odwrotnie).


Chodzi mi o przepisy gdzie jak chce się coś zacząć to obejście w najszybszy sposób trwa miesiące ale dla Inwestycji sportowych jak i innych ważnych powinny być jakieś ulgi w przepisach. Ułatwiać budowy dróg , stadionów i innych inwestycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2010 o 20:49, karolekx23x napisał:

Chodzi mi o przepisy gdzie jak chce się coś zacząć to obejście w najszybszy sposób trwa
miesiące ale dla Inwestycji sportowych jak i innych ważnych powinny być jakieś ulgi w
przepisach. Ułatwiać budowy dróg , stadionów i innych inwestycji.

A o ustawie o Euro 2012 się słyszało? Właśnie po to ona powstała. Aby finansować takie inwestycje. I jak się głębiej przyjrzeć, to wszelkie zgrzyty są powodowane przez prywatne firmy, a nie przez rząd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2010 o 20:53, Hellmut napisał:

> Chodzi mi o przepisy gdzie jak chce się coś zacząć to obejście w najszybszy sposób
trwa
> miesiące ale dla Inwestycji sportowych jak i innych ważnych powinny być jakieś ulgi
w
> przepisach. Ułatwiać budowy dróg , stadionów i innych inwestycji.
A o ustawie o Euro 2012 się słyszało? Właśnie po to ona powstała. Aby finansować takie
inwestycje. I jak się głębiej przyjrzeć, to wszelkie zgrzyty są powodowane przez prywatne
firmy, a nie przez rząd.


Słyszałem ale początek jaki był ? Kilka miesięcy walczyli z tym żeby coś takiego powstało. Jak dostaliśmy organizacje to wielka radośc a potem ponad pół roku cisza , mało co sie ruszyło , problemy ze stadionem w Warszawie gdzie długi czas szukali miejsca dla handlarzy aby ich gdzieś przenieść.

Najgorzej mnie wkurzyła sprawa z Wrocławiem gdzie tyle czasu dostaniu organizacji wyjezdzają że firma która zajmuje się budową stadionu nie da rady , ma ogromnie opóznienia długo było czekać aż sie to wyjdzie na jaw. Przeciez były delegacje z Europy i było pieknie , potem szukanie nowego wykonawcy zajeło dość długo , takie rzeczy nie powinny sie wydarzyc na takim poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2010 o 21:00, karolekx23x napisał:

Słyszałem ale początek jaki był ?

No cóż, od czegoś trzeba zacząć.

Dnia 22.03.2010 o 21:00, karolekx23x napisał:

Kilka miesięcy walczyli z tym żeby coś takiego powstało.
Jak dostaliśmy organizacje to wielka radość a potem ponad pół roku cisza , mało co sie
ruszyło , problemy ze stadionem w Warszawie gdzie długi czas szukali miejsca dla handlarzy
aby ich gdzieś przenieść.

"Niestety", Polska to nie Chiny, nie możesz będąc w rządzie powiedzieć "tu będzie stał nowy stadion" i wyrzucać mieszkających/ pracujących tam ludzi na bruk. I tak całkiem szybko sobie z nimi poradzili, jak na nasze warunki.

Dnia 22.03.2010 o 21:00, karolekx23x napisał:

Najgorzej mnie wkurzyła sprawa z Wrocławiem gdzie tyle czasu dostaniu organizacji wyjezdzają
że firma która zajmuje się budową stadionu nie da rady , ma ogromnie opóznienia długo
było czekać aż się to wyjdzie na jaw.

Tylko gdzie tu jest wina rządu? Jak dla mnie to wstydzić się powinien wykonawca, któremu zasadzona kara za robienie samorządu w bambuko wydaje się być o wiele za mała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale z tym Wrocławiem było długie zatajanie , a gdzie Minister Sportu się wtedy znajdował ?A gdzie związek PZPN jakoś chyba to należy cześć-owo do rządu co nie ?
Przecież jakieś kontrole na stadionie były ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stadion w Poznaniu już niebawem będzie gotowy i muszę powiedzieć, że już teraz prezentuje się wyjątkowo okazale. W porównaniu ze stanem sprzed modernizacji przeszedł transformację z obiektu o wyglądzie... prowincjonalnym w miejskiego molocha.

Pierwsze mecze mają się tu rozegrać we wrześniu, zaś 17 listopada pierwszy mecz ma tu rozegrać reprezentacja Polski - przeciwnikiem będzie Holandia lub Rosja (wg PAP i PL.2012).

I kilka zdjęć:

20100619132710

20100619132715

20100619132720

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie generalnie lipa mogliby coś lepszego wymyślić.
Są znośne ;D No i też Slavek i Slavko najlepsze z tego co jest do wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wysilili się zbytnio pomysłodawcy tych maskotek. Do tego preferowane imiona nie brzmią jak polskie, może poza Slavkiem tylko, że mogłaby być polska pisownia. No ale przecież nie to jest najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cisza w temacie, podczas gdy wszystkie ważne inwestycje związane z imprezą są albo na ukończeniu, albo w stanie pokazującym efekty po ich ukończeniu. Przykładowo budowa trójki naszych stadionów dobiega już końca (choć na Stadionie Narodowym są ostatnio spore problemy ze schodami). Od lewej:

- PGE Arena Gdańsk - w większości sondaży na najładniejszy polski stadion na Euro wygrywa. Nie dziwię się. Jest unikalny i elegancki. Prawdziwa perełka piłkarskiej architektury.
- Stadion Miejski we Wrocławiu - nie tak oryginalny jak inne, w dodatku na chwilę obecną membrana okrywająca jest czysta jak stół Durczoka. Jednak po jej wyczyszczeniu z pewnością będzie robił świetne wrażenie.
- Stadion Narodowy w Warszawie - pojemniejszy niż pierwotnie zakładano (58 000 zamiast 55 000), pomalowany na nasze piękne polskie barwy. Budzi wiele kontrowersji swoim wyglądem. Podobnie jak w przypadku Gdańska, nie można zaprzeczyć, że stadion wygląda bardzo charakterystycznie i nie sposób pomylić go żadnym innym.

20110619234938

20110619235002

20110619235049

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zbliża się Euro 2012, myślałem nad wolontariatem UEFA, ale w maju zdaję maturę. Czy ktoś orientuje się, czy nauka lub nawet same egzaminy nie będą kolidowały z wolontariatem/szkoleniami/etc.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2011 o 09:57, Kapizak1 napisał:

Zbliża się Euro 2012, myślałem nad wolontariatem UEFA, ale w maju zdaję maturę. Czy ktoś
orientuje się, czy nauka lub nawet same egzaminy nie będą kolidowały z wolontariatem/szkoleniami/etc.?

Konkretów nie ma za wiele, jednak właśnie ze względu na chęć przyjęcia ludzi młodych do wolontariatu wielokrotnie informowano, że wspomniane kolizje ze szkołą czy studiami mają zostać wyeliminowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro konkretów brak to chyba jednak się nie zdecyduję, zwłaszcza że zgłoszenia przyjmują do jutra...
Dzięki za info.
PS: Layout wciąż służy jak widzę :P

[Spoiler usunięto w ramach akcji promującej użycie tego narzędzia tylko do celu, w którym został stworzony- M - H]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że jutro wszystko się zaczyna, należy odkurzyć ten temat.
Przy okazji ci wszyscy którzy nie widzieli szans na wybudowanie stadionów na czas, będą mogli przypomnieć sobie swoje proroctwa z pierwszych stron wątku :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2012 o 11:02, A-cis napisał:

W związku z tym, że jutro wszystko się zaczyna, należy odkurzyć ten temat.
Przy okazji ci wszyscy którzy nie widzieli szans na wybudowanie stadionów na czas, będą
mogli przypomnieć sobie swoje proroctwa z pierwszych stron wątku :-D


Przypomnij mi kiedy murawę ułożyli? Wczoraj? xD

ps. stadiony zbudowali, ale dróg ni chuchu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2012 o 11:06, Budo napisał:

Przypomnij mi kiedy murawę ułożyli? Wczoraj? xD

Jakoś tuż przed przejęciem stadionów przez UEFA. Swoją drogą na trzech stadionach wymieniono murawę, która była w bardzo dobrym stanie. Podziękujmy Federacji...

Dnia 07.06.2012 o 11:06, Budo napisał:

ps. stadiony zbudowali, ale dróg ni chuchu...

Z tym "ni chuchu" to przesada, polecam zapoznać się z wykresami. Powstały dzięki użytkownikom skyscrapercity.com. Można się przekonać, że postęp w budowie dróg w związku z Euro nastąpił. Do tego warto wspomnieć, że całkiem sporo odcinków zostanie oddanych już po mistrzostwach, część z nich jeszcze w tym roku.

20120607115536

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o murawę, to była już dawno ułożona, tylko, że UEFA ma taki wymóg ponownego rozkładania nowej murawy przed każdymi mistrzostwami, a więc wszystko było w jak najlepszym porządku. Ja cieszę się z tego co powstało, bo gdyby nie Euro, to nie wiadomo kiedy zabrano by się w ogóle za jej remonty i budowa nowych. Oczywiście zawsze można było to lepiej zrobić, ale niestety nieudolność ludzi, którym zostało to powierzone zniweczyła te plany. Nowoczesne stadiony pozwolą także ubiegać się o organizowanie imprez sportowych, takich jak finały Ligi Mistrzów/ Ligi Europy, czy organizowanie meczów towarzyskich innych reprezentacji, co mam mieć miejsce bodajże w październiku (mecz piłkarski Brazylia-Japonia na stadionie we Wrocławiu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie tak bardzo nie cieszyl gdyz wlasnie jak dobrze jest to ujete,sa to jeszcze rzeczy w budowie.Po ciekawej rozmowie dowiedzialem sie ze np po mistrzostwach czesc drog moze zostac nie dokonczona i pozostawiona w takim stanie jakim jest gdyz kontrakty sie koncza,a pieniedzy oczywiscie nie ma.Zastanawiajace jest rowniez bankructwo firm budowlanych a przeciez tyle roboty jest,przeciez wszystko sie buduje.Wyglada to jakby ulatniali sie zapobiegajac aferom po przekretach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować