Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Plotka: Screenshoty z DOTA 2 dla wszystkich - co z tego, że gra dopiero ma zostać zapowiedziana

71 postów w tym temacie

Dnia 15.08.2011 o 00:54, Kraju napisał:

DOTA 2 to osobna gra stworzona przez Valve. Nie jest to żaden mod, a pełnoprawna produkcja.
Dlaczego zatem nazywa się DOTA 2 skoro nie ma nic wspólnego z popularnym modem z Warcrafta
3, a żaden z twórców modyfikacji nie pracuje u Valve (przynajmniej ja o niczym takim
nie wiem)? Ano dlatego że Valve żeruje po kieszeniach graczy, woli wyprodukować sprawdzoną
markę niż tworzyć coś od podstaw. DOTA 2 nie ma nic wspólnego z Defense of the Ancients,
czyli modem do Warcrafta 3. Prawo do tytułu mają twórcy modyfikacji, dlatego też Valve
użyło jedynie skrótu, który nie był zastrzeżony, tym bardziej że poprawny skrót do moda
wygląda tak: DotA. Ewidentnie widać różnice już w samych tytułach.


He? A IceFrog to niby z kim współpracuje? Z Valve jakbyś nie wiedział...

http://www.playdota.com/forums/blogs/icefrog/892/q-session-4/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, nie musicie od razu mnie atakować. Celowo napisał że nie słyszałem o przypadku pracującej osoby w Valve, która pracowała wcześniej nad modem, aby uniknąć niepotrzebnych problemów. Jestem tylko człowiekiem, a kiedy wyszła Dota, nie interesowałem się esportem. Jedyne co wiedziałem o tej modyfikacji to to że istnieje. Nawet zasad gry nie znałem. Teraz już wiem że jednak ktoś pracuje, dzięki czemu moja wiedza się poszerzyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grafika nie jest zła, powiedziałbym nawet, że jest świetna bo bardzo czytelna a to niesamowicie ważne.
Oby gameplay był "świeży" i przyjemny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2011 o 21:39, TobiAlex napisał:

Dla mnie to już nie to to samo, bo "prawdziwy" DotA wykorzystywał świat Warcrafta wraz
z jego bohaterami. To, co tu widzę, to równie dobrze może być LoL ze zmodyfikowanym interface.
Ble :(

Wykorzystywał silnik, bohaterów było raptem kliku (bodajże Furion, Rexxar i więcej w sumie nie pamiętam).

Ja czekam z niecierpliwością. Screeny mi się podobają, grafika odpowiada mi dużo bardziej niż w LoLu, a oryginał jest moim zdaniem całościowo lepszy od LoLa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie Velve lubi robić sequele do modów/dodatków. Dajmy na to Portal i CS.
Co nie zmienia faktu iż <mimo iż twórca tego moda przy tym pracuje> jest to lenistwo gdyż korzysta się z nieswojego pomysłu w tak dużym stopniu. Inspiracje inspiracjami ale tutaj się zrzyna prawie po całości, jakby nie mieli pomysłu na coś nowego i świeżego.
Ciekawi mnie tylko czy<będzie> i jak będzie wyglądał tryb dla jednego gracza, wszak w pierwowzorze nie da się grać solo. I jak będzie SP to jak będzie z fabułą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2011 o 10:46, marcin-malysza napisał:

Ciekawi mnie tylko czy<będzie> i jak będzie wyglądał tryb dla jednego gracza, wszak
w pierwowzorze nie da się grać solo. I jak będzie SP to jak będzie z fabułą.

Da się grać solo, nawet na oficjalnej stronie jest do pobrania wersja z botami, więc tu prawdopodobnie też będą, a jeśli chodzi o fabułe to wątpie żeby była jakakolwiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować