Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: The Secret World - wrażenia z prezentacji nowej gry MMORPG

20 postów w tym temacie

gram.pl

gamescom zakończył się już niemalże tydzień temu, a my wciąż dostarczamy Wam teksty o grach, które widzieliśmy. Tym razem Myszasty dzieli się wrażeniami z prezentacji gry MMORPG szwedzkiego Funcomu, czyli The Secret World. Chyba mu się spodobało.

Przeczytaj cały tekst "Artykuł: The Secret World - wrażenia z prezentacji nowej gry MMORPG" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początku też mnie nawet zainteresowała ta gra, ale po tym jak przeczytałem, że chcą oprócz abonamentu wprowadzić jeszcze mikropłatności, stwierdziłem, że podziękuje. Niby napisali, że to tylko ubrania i fryzury będzie można zakupić, ale tak piszą wszędzie, a potem chodzą takie hamburgery lub niemczuchy w odpicowanych zbrojach +1000 do długości ehm....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem ludzi - czy cokolwiek wam sugeruje, że będzie można kupować użyteczne przedmioty w grze? Nie - wprost przeciwnie. Abonament sugeruje zdecydowany brak potrzeby wprowadzenia takiej opcji. WoW też ma przecież taki sam system - TRH, TRT, czy minipety to przecież właśnie mikropłatności w dodatku do abonamentu.

I tak, znajdą się ludzie, którzy odpowiednio dobrze wykonane vanity items kupią bez mrugnięcia okiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie Failcom nie potrafi sobie poradzić z otwarciem zapisów do bety, ani z włamem na serwer. Następne powody do zasłużonego przezwiska. Jak dotychczas nie wydali żadnej dobrze zrobionej gry, jedynie wadliwe bety, a ich ostatnie problemy sugerują, że niestety z Secret World raczej będzie podobnie. A szkoda. Miejmy nadzieję, że jednak coś z tego wyjdzie i bez względu na model płatności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak pisał galder zapewne micropłatności będą na takiej samej zasadzie. jedynym naprawdę dającym [znikomą] przewagę item w wowie był mount 310% zamiast 280%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 21:37, 1t4chi napisał:

jak pisał galder zapewne micropłatności będą na takiej samej zasadzie. jedynym naprawdę
dającym [znikomą] przewagę item w wowie był mount 310% zamiast 280%.



gdzie, wszystkie mounty ze sklepu od poczatku skaluja sie ze skillem, ktory masz w grze. Akurat rozwiazanie blizza jest najlepsze bo placisz tylko za rzeczy czysto kosmetyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W nagłówku newsa, miałem wrażenie, że Myszasty jest traktowany jak zwierzątko i to tylko przez jego nick :P Co do newsa, jeśli mają to być mikro płatności, które nie dają żadnych różnic to rozumiem. Inaczej gra będzie ssała jak każda inna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

The Secret World spoko, po GW2 dla mnie drugi nowy mmo wart uwagi, ale mimo to wolałbym, aby stworzyli Anarchy Online 2.0 albo coś w ten deseń, i niech tak samo jak Guild Wars 2, holy trinity oleją, przez co gra sie w sumie jak w diablo2, każdy robi za support+dps :P Gra na bank odniosłaby sukces. Zobaczymy jak im wyjdzie z The Secret.

Z resztą, nigdy nie lubiłem podziału tank+healer+dps, jest nudny i tak naprawdę praktycznie każdemu się znudził, samo głosowanie na mmo-champion wystarczy:
http://www.mmo-champion.com/threads/909145-WoW-vs-SWTOR-vs-Guild-Wars-2-what-do-you-pick
ile osób za wowem, ile za gw2 lub tor (chociaz tor ma nadal ten durny podział)

Mikropłatności olewam, chyba, że zrobią przegięcie jak w world of tanks, gdzie nie ma sie szans z w miarę wyskillowanymi strzelającymi z premium ammo. Jeżeli tak sie stanie w The Secret, to po prostu oleje tą produkcje, a do tego czasu, zamierzam się dobrze bawić. Z resztą, GW2 też ma mieć mikropłatności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowanych The Secret World zapraszam na nasz polski serwis fanowski: http://tsw.mmoz.pl
Znajdziecie tu zawsze najświeższe informacje o grze, opisy lokacji, postaci, wywiady z twórcami, filmy, screeny... Mamy też fajne forum i Skill Wheel - jedyny na świecie symulator koła umiejętności taki jak w samym TSW!
Zapraszam!!!

Hubert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grą interesuję się od ponad dwóch lat, ale po usłyszeniu o item shopie zaczynam się zastanawiać, czy moje zainteresowanie nie było marnowaniem czasu. IS w grze płatnej miesięcznie jest IMHO jeszcze bardziej perfidną formą dojenia kasy niż DLC w grach single-player. Kupno gry + koszt miesięcznego abonamentu powinny gwarantować dostęp do wszystkich elementów produkcji. Ogromny minus i wielkie negatywne zaskoczenie dla mnie. Teraz już nie mam pewności czy zdecyduję się na grę w TSW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Abonament i mikropłatności razem. Wolne żarty. GW2 zmiażdży TSW właśnie dzięki ich polityce grania do woli po zakupie tytułu. Zdzieranie z graczy to nie jest dobry kierunek.Ich zachłanność nie wyjdzie im na dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2011 o 13:54, Nvaier napisał:

Grą interesuję się od ponad dwóch lat, ale po usłyszeniu o item shopie zaczynam się zastanawiać,
czy moje zainteresowanie nie było marnowaniem czasu. IS w grze płatnej miesięcznie jest
IMHO jeszcze bardziej perfidną formą dojenia kasy niż DLC w grach single-player. Kupno
gry + koszt miesięcznego abonamentu powinny gwarantować dostęp do wszystkich elementów
produkcji. Ogromny minus i wielkie negatywne zaskoczenie dla mnie. Teraz już nie mam
pewności czy zdecyduję się na grę w TSW.

Serio tak ciężko jest spojrzeć trochę wyżej i poczytać jak, najprawdopodobniej, będą wyglądały mikropłatności?
Nikt nie jest chyba tak głupi, żeby do gry z abonamentem dodawać item shop z "lepszym" wyposarzeniem. Item shopy są już wszędzie ale w grach takich jak WoW czy (prawdopodobnie) GW2 będą tam kosmetyki jak ładniejszy mount czy minipet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2011 o 15:32, Geeko napisał:

Serio tak ciężko jest spojrzeć trochę wyżej i poczytać jak, najprawdopodobniej, będą
wyglądały mikropłatności?
Nikt nie jest chyba tak głupi, żeby do gry z abonamentem dodawać item shop z "lepszym"
wyposarzeniem. Item shopy są już wszędzie ale w grach takich jak WoW czy (prawdopodobnie)
GW2 będą tam kosmetyki jak ładniejszy mount czy minipet.


You missed the point. Problemem nie jest CO będzie sprzedawane, tylko fakt, ŻE będzie sprzedawane.
Nigdzie nie mówiłem o "lepszym wyposażeniu" bo wiem dokładnie co pisali twórcy z pierwszej ręki.
Stwierdzam po prostu, że dla mnie, w przypadku gry płatnej miesięcznie tworzenie contentu(wiem okropne zapożyczenie) - tak nowe ciuchy, czy kolor włosów to też content - z założeniem, że jedynym sposobem jego
zdobycia jest DOPŁACANIE jest NIEAKCEPTOWALNE. Jeśli płacę sporo kasy za pudełko, a potem muszę
jeszcze bulić abonament to oczekuję, że dostanę WSZYSTKO CO JEST W GRZE. Ostatnio ktoś na forum DDCG
ciekawie podsumował dyskusję na ten temat: Nie ma zwolenników IS. Są tylko ludzie, którzy potrafią się z nim pogodzić. Ale czy przymykanie oka na coś co nie jest satysfakcjonującym nas rozwiązaniem to na prawdę ten dobry wybór(dając twórcom cichą zgodę na dojenie z nas kasy)? Dodatkowo odsyłam do IS, który jest w AoC - gdzie można kupić sobie cały SET!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.08.2011 o 17:11, Nvaier napisał:

You missed the point. Problemem nie jest CO będzie sprzedawane, tylko fakt, ŻE będzie
sprzedawane.
Nigdzie nie mówiłem o "lepszym wyposażeniu" bo wiem dokładnie co pisali twórcy z pierwszej
ręki.
Stwierdzam po prostu, że dla mnie, w przypadku gry płatnej miesięcznie tworzenie contentu(wiem
okropne zapożyczenie) - tak nowe ciuchy, czy kolor włosów to też content - z założeniem,
że jedynym sposobem jego
zdobycia jest DOPŁACANIE jest NIEAKCEPTOWALNE. Jeśli płacę sporo kasy za pudełko, a potem
muszę
jeszcze bulić abonament to oczekuję, że dostanę WSZYSTKO CO JEST W GRZE. Ostatnio ktoś
na forum DDCG
ciekawie podsumował dyskusję na ten temat: Nie ma zwolenników IS. Są tylko ludzie, którzy
potrafią się z nim pogodzić. Ale czy przymykanie oka na coś co nie jest satysfakcjonującym
nas rozwiązaniem to na prawdę ten dobry wybór(dając twórcom cichą zgodę na dojenie z
nas kasy)? Dodatkowo odsyłam do IS, który jest w AoC - gdzie można kupić sobie cały SET!


Smutna prawda jest jedna. Deal with it albo przestań grać. IS jest aktualnie w każdym MMO. AoC przeszło na F2P więc tam tak idiotyczne rozwiązanie już mnie nawet nie dziwi. Tak długo jak item shop jest na poziomie WoWa traktuję to jako zwykłe DLC. Gra oferuje (lub będzie oferowała) tyle contentu, że robienie afery o jakieś ciuszki/kolor włosów/mounta/mini peta jest lekko przesadzony. Poza tym nie doją z nas kasy bo nie wymagają tego do cieszenia się ze wszystkiego co gra oferuje. To tylko głupie ubrania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2011 o 19:46, Geeko napisał:

Smutna prawda jest jedna. Deal with it albo przestań grać. IS jest aktualnie w każdym
MMO.


Rozumiem, czyli mam siedzieć cicho kiedy twórcy robią coś co mi nie odpowiada? Sorry, ale tak się
nie stanie. TSW to gra na którą czekam od dwóch bitych lat, wraz z moją gildią. Miałbym z niej zrezygnować?
O nie. Bo to nie problem samej gry, tylko cholernych cwaniaczków, którzy wyliczyli, że to przyniesie więcej kasy.
Ostatnia czytana przeze mnie ankieta* mówiła o tym, że ~70% graczy nie chce w mmo IS, a ~20% nie ma zdania, podczas gdy jedynie ~10% jest za. Czyja to wina, że mimo takich statystyk sklepy wciąż są? Ano ludzi, którzy NIE ZGŁASZAJĄ SPRZECIWU co do implementacji IS mimo, iż wcale im się to nie podoba(pasywność).

Dnia 30.08.2011 o 19:46, Geeko napisał:

Tak długo jak item shop jest na poziomie WoWa traktuję to jako zwykłe DLC.


WoW to ewenement, który już się nie powtórzy - opieranie jakichkolwiek wywodów odnośnie mmo na nim mija się z celem. Twórcy nowych mmo żyją w zupełnie innym świecie. A poza tym, czy "traktowanie tego jako zwykłego DLC" nie jest zwyczajnym oszukiwaniem samego siebie?

Dnia 30.08.2011 o 19:46, Geeko napisał:

Gra oferuje
(lub będzie oferowała) tyle contentu, że robienie afery o jakieś ciuszki/kolor włosów/mounta/mini
peta jest lekko przesadzony. Poza tym nie doją z nas kasy bo nie wymagają tego do cieszenia
się ze wszystkiego co gra oferuje. To tylko głupie ubrania.


Ja ich wymagam. Znajduje się w plikach gry? Płacę abonament? Chcę dostęp.
Każą mi płacić za coś, co jest w grze za którą płacę? Chyba się zagalopowali odrobinę.

*Autentyczna ankieta, przeprowadzona w związku z Champions Online bodajże. Jeszcze można ją znaleźć w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2011 o 21:03, Nvaier napisał:

Rozumiem, czyli mam siedzieć cicho kiedy twórcy robią coś co mi nie odpowiada? Sorry,
ale tak się
nie stanie. TSW to gra na którą czekam od dwóch bitych lat, wraz z moją gildią. Miałbym
z niej zrezygnować?
O nie. Bo to nie problem samej gry, tylko cholernych cwaniaczków, którzy wyliczyli, że
to przyniesie więcej kasy.
Ostatnia czytana przeze mnie ankieta* mówiła o tym, że ~70% graczy nie chce w mmo IS,
a ~20% nie ma zdania, podczas gdy jedynie ~10% jest za. Czyja to wina, że mimo takich
statystyk sklepy wciąż są? Ano ludzi, którzy NIE ZGŁASZAJĄ SPRZECIWU co do implementacji
IS mimo, iż wcale im się to nie podoba(pasywność).


Taa, olali te 70% z ankiety ale na bank by posłuchali gdyby te 20% się wypowiedziało. Błagam cię. Twórcy gier mają takie ankiety w dupie. Zawsze je mieli. Trzeba by rozpocząć poważny bunt na oficjalnym forum.

Dnia 30.08.2011 o 21:03, Nvaier napisał:

A poza tym, czy "traktowanie tego jako zwykłego DLC" nie jest zwyczajnym oszukiwaniem samego
siebie?

Item shop z pierdołami typu ubranie jest takim samym "dodatkiem" jak sławna zbroja dla konia.

Dnia 30.08.2011 o 21:03, Nvaier napisał:

Ja ich wymagam. Znajduje się w plikach gry? Płacę abonament? Chcę dostęp.
Każą mi płacić za coś, co jest w grze za którą płacę? Chyba się zagalopowali odrobinę.

Po raz kolejny. Deal with it albo przestań grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2011 o 22:08, Geeko napisał:

Taa, olali te 70% z ankiety ale na bank by posłuchali gdyby te 20% się wypowiedziało.

Niczego takiego nie powiedziałem, błędnie zinterpretowałeś moją wypowiedź.
Twierdzę, że znaczna większość z tych 70% wykazuje się skrajną pasywnością. Te 20%
to ludzie, którzy nie posiadają jednoznacznego stanowiska, więc mnie nie interesują.

Dnia 30.08.2011 o 22:08, Geeko napisał:

Błagam cię. Twórcy gier mają takie ankiety w dupie. Zawsze je mieli. Trzeba by rozpocząć
poważny bunt na oficjalnym forum.

Ponad 800 odpowiedzi w temacie, znaczna większość przeciwna IS. Czy to coś pomoże? Nie wiem, ale warto mówić o tym, że się ta idea ludziom nie podoba.

Dnia 30.08.2011 o 22:08, Geeko napisał:

Item shop z pierdołami typu ubranie jest takim samym "dodatkiem" jak sławna zbroja dla
konia.

Zgadza się. A czy nie uważasz, że ta zbroja dla konia NIE POWINNA być dodatkiem, tylko częścią podstawki?
DLC to w większości wypadków takie same draństwo jak IS w mmo. Różnica polega na tym, że CZASAMI DLC coś wnoszą do gry.

Dnia 30.08.2011 o 22:08, Geeko napisał:

Po raz kolejny. Deal with it albo przestań grać.

Po raz kolejny - nie mam zamiaru(a poza tym jeszcze nie zacząłem :P). Jest problem, będę o nim mówił. Jeśli ty go nie widzisz, to znaczy, że nie mamy o czym rozmawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że bunt na forum wywrze jakieś wrażenie na Funcomie? Na forum Anarchy Online wszelkie negatywne posty są szybko kasowane, a jeden z deweloperów, Brad McAtee (senior writer), chwalił się w poście jak to się z kolegami nabijają z graczy w biurze i jak mają głęboko gdzieś ich opinie. Innym razem naprawdę chamsko pojechał po jednym z forumowiczów, który odważył się poskarżyć na FC.

Jeśli chodzi o shop, to nie chcę tu czarno wróżyć, ale w AO większość rzeczy w shopie była przedtem w grze za darmo. Teraz trzeba za nie płacić. To samo mogą robić w TSW. Nagle zobaczycie "special offer" na przedmiot, który był w grze normalnie dostępny.

Jedyna nadzieja w tym, że nad TSW najprawdopodobniej pracuje Aythem (prawdziwego nazwiska nie znam), która jest naprawdę kompetentną osobą. Ale czy da radę przebić się przez morze niekompetencji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować