Zaloguj się, aby obserwować  
WolfClub

Porada. Jaki odtwarzacz mp3 i czy warto :]

1629 postów w tym temacie

Dnia 01.09.2008 o 20:01, ko?nik napisał:

> Bardziej się opłaca kupić Stone Plus czy Sanse Clip?
Clip, bez dwóch zdań. Creative jedzie na opinii. Ci, którzy słuchali tylko Creative tego
nie widzą, ale Clip jest na prawdę fantastycznie grającym jak na tą cenę (i nie tylko).
Na prawdę odtwarzacz warty polecenia. Stone bym sobie nawet głowy nie zawracał ;)
Sansa Clip jest najlepszym wyborem do 200 zł. A do playerów z wbudowanym aku trza się
przyzwyczaic. Rynek już skończył z tymi na baterie (został tylko iRiver T60- z bardziej
renomowanych)


Dzięki za radę, prawdopodobnie sobie go ''strzelę'' ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 22:58, Piotrek K. napisał:

Nie LCR, a ''LRC''. Pliki .LRC to... teksty utworow, ktore wyswietlaja sie podczas
sluchania muzyki ;)...


To normalne :), nie chodzi tu o tytuły utworów z radia?
Edit. A i czy np. odbiór radia będzie lepszy, niż w starszym odtwarzaczu? bo czasem narzekam na odbiór eski :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 23:31, Mr X napisał:

To normalne :), nie chodzi tu o tytuły utworów z radia?

A właśnie, że to nienormalne ;P Chodzi o tekst piosenki, który leci równo z muzyką. Tak jak w karaoke. Z radiem nie ma to nic wspólnego.
A czy radio jest lepsze. Po Pentagramie bym się nie spodziewał. A co do pytania dot. ''specjalnego ekranu'', to jeżeli chce się miec taką zabawkę, to niestety trzeba się liczyc z tym, że łatwiej zarysowac trzy cale niż pół cala ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym kupić odtwarzacz mp4, więc proszę o poradę. Moje wymagania:
- wbudowana bateria;
- pojemność 4 lub 8 GB;
- polskie menu;
- bardzo dobra jakość dźwięku;
- cena do 500 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2008 o 16:20, JC Denton1 napisał:

Witam. Chciałbym kupić odtwarzacz mp4, więc proszę o poradę. Moje wymagania:
- wbudowana bateria;
- pojemność 4 lub 8 GB;
- polskie menu;
- bardzo dobra jakość dźwięku;
- cena do 500 zł.

Coś z SanDiska ,ewentualnie Creative Zen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2008 o 16:20, JC Denton1 napisał:

Witam. Chciałbym kupić odtwarzacz mp4, więc proszę o poradę. Moje wymagania:
- wbudowana bateria;
- pojemność 4 lub 8 GB;
- polskie menu;
- bardzo dobra jakość dźwięku;
- cena do 500 zł.



Creative Zen Stone Plus 4 GB.
Znakomita jakość dźwięków, cena ok.300zł, dobry akumulator(trzyma z 6 h bez przerwy, a ładuje się ok. 1 h).
Do tego znakomite radio, stoper, zegarek i data, dyktafon, niezły equalizer i menu w niemożliwej ilości języków(w tym Polski, i jakieś 30 innych[{!}ok.5 odmian "znaczkowych"{!}].
Jednym słowem, jakość 8/10, cena/jakość 4.5/6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może ja spróbuję pomóc. Ustosunkuję się najpierw do tego co napisali forumowicze przede mną:
@jackass zaproponował coś z SanDiska. I to coś nazywa się Sansa Fuze. Bebechy dźwiękowe te co w Clipie (czyli bardzo dobre) plus kolorowy wyświetlacz. No i jest to odtwarzacz tani więc starczy też na jakieś dobre słuchawki ;) Zenem bawiłem się bardzo krótko, więc nie powiem zbyt wiele.

@Byl stwierdził, że dobrym wyborem jest Zen Stone Plus. Niestety się nie zgodzę. Creative jakośc dźwięku miał zawsze co najwyżej średnią. W segmencie ''kamyka'' lepiej wybrac Sansę Clip.

@owczar4 podał link do iRivera Clix2. I jak na mój gust to bardzo dobry wybór.
Przyjrzyj się jeszcze np: Sony NWZ-A816, czy modelowi NWZ-A826 tej samej firmy.
Wytypuj coś i wtedy będzie można rozważac różnice między poszczególnymi modelami. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy polecacie zakup odtwarzacza SanDisk SANSA Clip 2GB FM i do niego słuchawek Creative Labs EP-630? Osobiście nie chodzi mi o żadne odtwarzanie filmów i inne jak dla mnie zbędne bajery. Chodzi mi tylko o dobrą jakość muzyki w rozsądnej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 17:03, maciek999 napisał:

Czy polecacie zakup odtwarzacza SanDisk SANSA Clip 2GB FM i do niego słuchawek Creative
Labs EP-630? Osobiście nie chodzi mi o żadne odtwarzanie filmów i inne jak dla mnie zbędne
bajery. Chodzi mi tylko o dobrą jakość muzyki w rozsądnej cenie

Co do sluchawek to są bardzo dobre- sam używam ich z iPodem i dobrze odtwarzają dźwięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o odtwarzacz. Cena jest śmiesznie niska, a jakośc dźwięku przy tym rewelacyjna. Lepiej trafic się nie da w cenie do 200 zł, więc gratuluję wyboru. A słuchawki, które proponujesz powinny do normalnego stosowania wystarczyc. Raczej przeciwwskazań być nie powinno, chociaż nie miałem styczności z tymi Epkami, które proponujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 14:55, JC Denton1 napisał:

Teraz chciałem się zapytać, jakie słuchawki do niego polecacie.

A jakie masz preferencje dotyczące noszenia słuchawek? Douszne, dokanałowe, pałąk lub pałąk przez tył głowy, czy na przykład clip-on''y? Bo w słuchawkach musisz się czuć dobrze, więc musisz też wybrac typ słuchawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 20:55, Mr X napisał:

Ja mam pytanie, czy w tych odtwarzaczach ( http://tnij.org/penteoncineo4gb) jest jakis
specjalny ekran? bo z tego co widze jest dosyć spory i łatwo go zarysować :(
EDIT. A i co to znaczy że ma on LCR? bo w wikipedi za mądrze napisane i chyba nie to
co chciałem xD.



Mam tego Cineo i powiem ci,że ten ''''specjalny ekran'''' kosi wszystko. 16 mln kolorów daje masakryczny efekt podczas oglądania filmów. A co do tego, że łatwo go zarysować-kupa prawda. Jak nim nie rzucasz będzie ok. Jaśli chcecie kupić mp4 to pytajcie,odpowiem na temat Cineo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 16:11, NyGgA MiLy napisał:

> Ja mam pytanie, czy w tych odtwarzaczach ( http://tnij.org/penteoncineo4gb) jest
jakis
> specjalny ekran? bo z tego co widze jest dosyć spory i łatwo go zarysować :(
> EDIT. A i co to znaczy że ma on LCR? bo w wikipedi za mądrze napisane i chyba nie
to
> co chciałem xD.


Mam tego Cineo i powiem ci,że ten ''''specjalny ekran'''' kosi wszystko. 16 mln kolorów
daje masakryczny efekt podczas oglądania filmów. A co do tego, że łatwo go zarysować-kupa
prawda. Jak nim nie rzucasz będzie ok. Jaśli chcecie kupić mp4 to pytajcie,odpowiem na
temat Cineo


Dzięki, na taką odpowiedź liczyłem :D. Daleko mieszkasz od Warszawy? ja 40 km i na razie radia w takich mp3/mp4 nie powalają odbiorem :/ jak to jest z cineo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.09.2008 o 16:34, Mr X napisał:


Dzięki, na taką odpowiedź liczyłem :D. Daleko mieszkasz od Warszawy? ja 40 km i na razie
radia w takich mp3/mp4 nie powalają odbiorem :/ jak to jest z cineo?



Hmm,radio.Szczerze mówiąc,wcale z niego nie korzystam :P.Mieszkam w Lęborku,około 50km od Gdańska.Przed chwilą sprawdziłem co potrafi(1 raz) i jestem zaskoczony.Multum opcji(strefy fm,Japonia,Europa,USA i inne,zasięg sygnału jak w komórce).Ale najważniejsze,działa.I do tego ładnie.Jeśli chcesz kupić to wal śmiało do mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 21:35, NyGgA MiLy napisał:


>
> Dzięki, na taką odpowiedź liczyłem :D. Daleko mieszkasz od Warszawy? ja 40 km i
na razie
> radia w takich mp3/mp4 nie powalają odbiorem :/ jak to jest z cineo?


Hmm,radio.Szczerze mówiąc,wcale z niego nie korzystam :P.Mieszkam w Lęborku,około 50km
od Gdańska.Przed chwilą sprawdziłem co potrafi(1 raz) i jestem zaskoczony.Multum opcji(strefy
fm,Japonia,Europa,USA i inne,zasięg sygnału jak w komórce).Ale najważniejsze,działa.I
do tego ładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 16:00, ko?nik napisał:

> Teraz chciałem się zapytać, jakie słuchawki do niego polecacie.
A jakie masz preferencje dotyczące noszenia słuchawek? Douszne, dokanałowe, pałąk lub
pałąk przez tył głowy, czy na przykład clip-on''y? Bo w słuchawkach musisz się czuć dobrze,
więc musisz też wybrac typ słuchawek.

Raczej douszne. Myślałem nad modelem Creative EP-830, ale nadal się zastanawiam. Czy to dobry wybór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 18:44, JC Denton1 napisał:

Raczej douszne. Myślałem nad modelem Creative EP-830, ale nadal się zastanawiam. Czy
to dobry wybór?

Dokanałowe ;P Douszne (pchełki) są np. te: http://www.ceneo.pl/;015975598-10.htm
Co do Twojego wyboru...nie mogę byc jakimś autorytetem w dziedzinie słuchawek (bardziej znam się, mimo wszystko na odtwarzaczach), ale znając ep-ki i słysząc co nieco o tym modelu stwierdzam, że jeżeli nie jesteś jakimś audiofilem to wystarczą do normalnego użytkowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować