Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Red Orchestra 2: Bohaterowie Stalingradu - recenzja

25 postów w tym temacie

nie wiem skąd masz tą wersje, ale wszyscy dookoła narzekają na multi, samodostające się achivy, kompletnie popsuty rank system, beznadziejna optymalizacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram właściwie od dnia przed premierą (grę dostałem właśnie 13, czy 14 września) i powiem tylko tyle, że multi strasznie wciąga i daje mnóstwo satysfakcji. Kampania, jak Myszasty zauważył, to tylko samouczek. Jest, żeby można było powiedzieć, że jest. Nic więcej.

Ale Myszasty, jak mogłeś pominąć w recenzji technikalia? Przecież baboli jest mnóstwo i bez n-tego patcha ta gra nie będzie kompletna :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2011 o 22:15, barth89 napisał:

Ale Myszasty, jak mogłeś pominąć w recenzji technikalia? Przecież baboli jest mnóstwo
i bez n-tego patcha ta gra nie będzie kompletna :P

Nie Myszasty, ale Lucas :) A steam mi grę aktualizuje co chwilę, czekając na efekty i sprawdzając co połatali, nigdy bym tej recki nie opublikował. Baboli zresztą wiele nie uświadczyłem na własnej skórze.
EDIT: może dopiszę krótki komentarz o tym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gierka jest naprawdę solidna, chociaż wymaga przygotowań i cierpliwości. Mogę ją szczerze polecić tym którzy narzekają, że gry są za łatwe.

A tak przy okazji, Lucas, wiadomo coś o tej nagrodzie za mini-konkurs??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2011 o 22:24, Lucas_the_Great napisał:

> Ale Myszasty, jak mogłeś pominąć w recenzji technikalia? Przecież baboli jest mnóstwo

> i bez n-tego patcha ta gra nie będzie kompletna :P
Nie Myszasty, ale Lucas :) A steam mi grę aktualizuje co chwilę, czekając na efekty i
sprawdzając co połatali, nigdy bym tej recki nie opublikował. Baboli zresztą wiele nie
uświadczyłem na własnej skórze.
EDIT: może dopiszę krótki komentarz o tym...


A sorry, doszedłem do momentu, kiedy interpretuję Was jako całość ... :P A co do błędów - często wywala, obiekty się przenikają (to mnie najbardziej denerwuje), gra potrafi przyciąć na dobrym sprzęcie... Sporo takich i pomniejszych baboli jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2011 o 21:50, Undertaker napisał:

Ja żałuję, że kupiłem. Zbyt trudna dla mnie. :) Multi mnie nie bawi, każdy kampi.


Ta gra jest głównie multi, jest nastawiona na realizm, ludzie się nie wychylają bo dostaną kulkę. Chyba nie oczekiwałeś rocket jumpów i biegania po polu waląc na oślep. Gra ma przerażający wręcz learning curve i może zniechęcać, polecam nie poddawać się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też nie wiem w jaką wersję grałeś. Ranking i exp po prostu nie działają albo się zacinają. Co jakiś czas wywala mi błąd i gra pada. Przestają mi działać głośniki, mianowicie tylko jeden zaczyna działać. Pojawianie się pisku w grze który nie niknie. W sumie sporo zależy od łącza, gra jest strasznie czuła na to moim zdaniem. Poza masą błędów które systematycznie poprawiają, gra jest naprawdę fajna i uber trudna. Tak jak mówiono nie należy się poddawać. To nie jest CoD gdzie lecisz i kosisz w wszystko co ci się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, jeszcze zapomniałem o czymś :P

Należy na pewno pochwalić animacje - te są naprawdę na wysokim poziomie. Wersja PL nie ssie, więc już jest ok. No i... da się nałapać czasem fragów ;) Kojarzysz taką dziurę w ścianie w Domu Pawłowa? Jest tam dobry dostęp grając po stronie czerwonych. Należy się położyć przy niej, żeby cokolwiek zdziałać. Ale to jest moje ulubione miejsce - można nałapać nawet po 10 killi, zanim wróg się skapnie gdzie jesteś.

No i tak sobie pomyślałem - RO2 to taka gra, w której można dużo czasu spędzić stojąc w jednym miejscu - bo stojąc tam nie martwisz się, że nie strzelasz do wrogów, a cieszysz się, że nikt nie strzela do Ciebie :P

A gdybyście tak z Myszą, chcieli kiedyś popykać to walcie śmiało, może w trójkę coś zdziałamy na jakimś serwerze :) Login na steamie mam taki sam jak ksywkę tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już grałem jakieś dwanaście godzin (a może dopiero). Było całkiem nieźle, ale dziś ze znajomym nagle dostaliśmy 73 Level i statystyki z kosmosu, a co za tym idzie - dziesięć aczików na Steam naraz ;)
Na optymalizację nie mogę narzekać, bowiem jadę na "Ultra" bez AA, przy 1920x1200, a mam "tylko" Radka 5850. Problemów z dźwiękiem jeszcze nie miałem.
Ogólnie bardzo pozytywnie, trudna, tak, ale cholernie wciągająca i klimatyczna. Tripwire na pewno upora się z problemami, kwestia jeszcze tygodnia, może dwóch. Na pewno warto dać tej grze szansę.

Dla tych, co się wahają - poczekajcie miesiąc i tyle. Acziki będą działały, statystyki również, a i fps może będzie więcej...
A ci, co się wychowali tylko i wyłącznie na Call of Duty - lepiej czekajcie na kolejną odsłonę ukochanej serii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze super. Moze sie skusze nawet ;P
btw. wyczailem tylko 2 lierowki.

"uniknąć wstydy w trybie walki wieloosobowej."
i
"wymagałoby kolejnych godzin grania (i opóźniania recrenzji" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z systemem levelowania, aczikami i bronią są faktycznie cuda. Ja nagle dostałem 41 będąc na jakimś 8, oczywiście zaliczyło mi przy okazji tak z 10 aczików, ale za to broń mi się w multi w ogóle nie leveluje, więc o bajerach do niej mogę do mocnego patcha zapomnieć.
Optymalizacja wciąż kuleje, choć w multi jest już lepiej niż w singlu - nie wiem, czy to sprawa jakiejś poprawki, ale przez ostatnie 3 dni miałem znacznie mniej tych nagłych dropów fps.
Ogólnie wciąż jestem zajarany, z w miarę ogarniętymi ludźmi da się powojować, choć już widzę, że to tytuł, którego będzie się trzeba przez dłuższą chwilę pouczyć. Anyway - poza klanowo, bez komunikacji, to się niedługo już nie pogra pewnie sensownie. Plus taki, że większość indywidualistów i Bohaterów Związku Zdradzieckiego szybko się od RO2 odbija. A pięciu dobrze zorganizowanych kolesi potrafi nawet na serwie 64 dzielić i rządzić.
Szkoda tylko, że RO2 nie wyszło z kilka miechów wcześniej, jak już BC2 mi się przejadło. Zanim to teraz połatają przyzwoicie, to pewnie gdzieś indziej będę. Beta BF3 za pasem, premiera blisko... Większość znajomych tam będzie siedzieć, więc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myszasty, nie masz się co martwić. W jedynkę ludzie grają do dziś. Zdążysz jeszcze się nagrać - tym bardziej, że klany inwestują w serwery, więc raczej nie traktują tego jako"gry na chwilę". Do tego są już w drodze dwa mody - będziemy walczyć na Pacyfiku i w Wietnamie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z zabezpieczeniami przeciw cheaterom, bo już są aimboty i speedhacki, można nawet na yt pooglądać. Nie rozumiem ludzi, co grają na cheatach i szczerze mówiąc psuje to całą zabawę.
Ale z drugiej strony w jakiej grze tego nie ma. Chociaż czytając o poziomie trudności gry, to takie ułatwienie jest niczym goodmode.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2011 o 23:47, barth89 napisał:

No i tak sobie pomyślałem - RO2 to taka gra, w której można dużo czasu spędzić stojąc
w jednym miejscu - bo stojąc tam nie martwisz się, że nie strzelasz do wrogów, a cieszysz
się, że nikt nie strzela do Ciebie :P


Tylko "Lamus" tak zachowuje się na multi ,który włazi w kąt , killuje, a sam d*** nie ruszy żeby go nie kropnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2011 o 09:30, Gospo napisał:

A jak to jest z zabezpieczeniami przeciw cheaterom, bo już są aimboty i speedhacki, można
nawet na yt pooglądać. Nie rozumiem ludzi, co grają na cheatach i szczerze mówiąc psuje
to całą zabawę.
Ale z drugiej strony w jakiej grze tego nie ma. Chociaż czytając o poziomie trudności
gry, to takie ułatwienie jest niczym goodmode.


O ile wiem - a gram w to od paru dni - to jest PunkBuster i VAC. Wykrywa speedhacki i aimboty, z tym, że speedhacka wykrywa nawet jak się ma problemy z internetem. Raz mnie mocno zlagowało i wywaliło z gry za speedhacka(którego nie mam, nie znoszę cziterów w grach multi), lol. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2011 o 12:05, Kerethzimierz napisał:

> A jak to jest z zabezpieczeniami przeciw cheaterom, bo już są aimboty i speedhacki,
można
> nawet na yt pooglądać. Nie rozumiem ludzi, co grają na cheatach i szczerze mówiąc
psuje
> to całą zabawę.
> Ale z drugiej strony w jakiej grze tego nie ma. Chociaż czytając o poziomie trudności

> gry, to takie ułatwienie jest niczym goodmode.

O ile wiem - a gram w to od paru dni - to jest PunkBuster i VAC. Wykrywa speedhacki i
aimboty, z tym, że speedhacka wykrywa nawet jak się ma problemy z internetem. Raz mnie
mocno zlagowało i wywaliło z gry za speedhacka(którego nie mam, nie znoszę cziterów w
grach multi), lol. :D


No to dobrze :-) w weekend może już będę miał swoją kopię. A znacie jakieś klany polskie, co w to grają, ale tak wiekowoko powyżej 20?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować