Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Dnia 24.04.2015 o 10:16, Damianuss1 napisał:

> :)
Damn aż szkoda mi tego gryfa :P. Świetny materiał.


Ajtam szkoda. Został zabity szybko i sprawnie bez zbędnego cierpienia ;) No i wieśniaczka na pewno się odwdzięczy, a Geralt zagłębi się w niuanse pracy na roli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2015 o 18:12, KannX napisał:

Ajtam szkoda. Został zabity szybko i sprawnie bez zbędnego cierpienia ;) No i wieśniaczka
na pewno się odwdzięczy, a Geralt zagłębi się w niuanse pracy na roli.


Głodnemu chleb na myśli :D
No cóż, mnie akurat wiejskie klimaty nie kręcą, bardziej czekam na Novigrad i Oxenfurt. Reklama bardzo fajna, choć akurat mnie do tej gry zachęcać nie trzeba. Kolekcjonerka opłacona, karta graficzna już prawie opłacona, procesor podkręcony, dysk wyczyszczony :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2015 o 18:19, pawbuk napisał:

Głodnemu chleb na myśli :D


Mnie się wszystko nieco bardziej kojarzy niż innym ;)

Dnia 24.04.2015 o 18:19, pawbuk napisał:

No cóż, mnie akurat wiejskie klimaty nie kręcą, bardziej czekam na Novigrad i Oxenfurt.


A ja lubię, z jedynki moim ulubionym rozdziałem był rozdział 4. Ale tam było pięknie, szczególnie lasek nad brzegiem gdzie się respawnowały wilki :) Aż sobie chyba zainstaluję znowu jedynkę.

Dnia 24.04.2015 o 18:19, pawbuk napisał:

Kolekcjonerka opłacona, karta graficzna już prawie opłacona, procesor podkręcony, dysk wyczyszczony
:D


To ja jedynie SSDeka wyczyściłem ;) I czekam do czerwca na premierę nowych Radeonów - wtedy kupię kartę i Wieśka i będę strasznie mocno grał. Miałem kupować GTX 970, ale skoro do ultra trzeba GTX 980 to czekam na Radeony :) A z tym Strixem to na bogato poszedłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2015 o 19:01, KannX napisał:

A ja lubię, z jedynki moim ulubionym rozdziałem był rozdział 4. Ale tam było pięknie,
szczególnie lasek nad brzegiem gdzie się respawnowały wilki :) Aż sobie chyba zainstaluję
znowu jedynkę.


To akurat dla mnie rozdział 4 był tym najgorszym :D Najmilej wspominam Wyzimę :D Jedynkę już dwa razy przeszedłem i chyba już sobie daruję. Myślałem nad ponownym przejściem "dwójeczki", ale nie jest to tak dobra gra jak pierwsza częśc.

Dnia 24.04.2015 o 19:01, KannX napisał:

To ja jedynie SSDeka wyczyściłem ;) I czekam do czerwca na premierę nowych Radeonów -
wtedy kupię kartę i Wieśka i będę strasznie mocno grał. Miałem kupować GTX 970, ale skoro
do ultra trzeba GTX 980 to czekam na Radeony :) A z tym Strixem to na bogato poszedłeś.


Mój Strix to akurat jeden z pierwszych egzemplarzy jakie pojawiły się w Polsce - był znacznie tańszy niż obecnie, cichutki, chłodny, mega wydajny. Muszę go jeszcze trochę podkręcić przed Wiedźminem. Procesor po podkręceniu też powinien dać radę, mam nadzieję :D Myślę jeszcze nad dokupieniem 4GB pamięci operacyjnej, muszę to przemyśleć. Co do dysku to niestety mam tylko HDD + cache SSD, czekam aż pełnoprawne SSDki stanieją, a w tej chwili przez kurs dolara są kosmicznie drogie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jeszcze ma ten problem, że dostał się do kolekcjonerki z listy rezerwowej i nie wie co począć? Tym bardziej, że opłaciłem już edycję standardową, więc nim dostałbym zwrot musiałbym wyłożyć łącznie 500zł... A portfel płacze. Co robić, jak żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2015 o 10:56, KannX napisał:

Trochę gameplayu.

Wygląda ślicznie, ale niektóre rzeczy trochę rzucają się w oczy. Doczytujące się w tle tekstury, przenikanie przez krzewy, ogólnie rośliny itd. Nie mają one żadnej detekcji. Trochę sztywna animacja przy nurkowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opisałeś dokładnie to co również zauważyłem :) Fakt, trawa nie ma fizyki, ale większe krzewy już tak. Natomiast rośliny z których możemy pozyskać składniki pozostają niewzruszone :)

Ogólnie z roślinnością jest ten problem, że gęsta bardzo obciąża zarówno kartę jak i procesor. Podobnie było w dwójce. Potem zrobiono moda, który polepszał odległość i jakość generowania roślinności, ale bardzo skoczyły wymagania sprzętowe. Coś za coś :)

Nurkowanie faktycznie wygląda średnio, szczególnie animacja wynurzania się - Geralt nie dociąga rąk do tułowia :)

Ale tak ogólnie rzecz biorąc... BĘDĘ W TO GRAŁ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2015 o 16:04, KannX napisał:

Ogólnie z roślinnością jest ten problem, że gęsta bardzo obciąża zarówno kartę jak i
procesor. Podobnie było w dwójce. Potem zrobiono moda, który polepszał odległość i jakość
generowania roślinności, ale bardzo skoczyły wymagania sprzętowe. Coś za coś :)


Wystarczy zobaczyć ile problemów sprawia roślinnośc w GTA5:
http://pclab.pl/art57777-16.html

I rzeczywiście - pojawia się sporo trawy, płynność animacji od razu leci na łeb na szyję w dół. Zawsze trzeba znaleźć jakiś kompromis pomiędzy wyglądem, a płynnością.
Oczywiście, jestem za tym, żeby ustawienia graficzne Ultra wyglądały fenomenalnie, ale zaginały każdą kartę graficzną obecną na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2015 o 10:56, KannX napisał:

https://www.youtube.com/watch?v=F_eRUq1PQPE

Trochę gameplayu. Wszystko nagrane w HD 60fps na JEDNYM GTX 980. Optymalizacja jak widać
jest więcej niż dobra :)


Cieszy, że gra klimatem mocno nawiązuje do pierwszej części, bo dwójka oprócz pierwszego rozdziału była plastykowa i prześwietlona co nadawało jej kiczowatego i mało swojskiego klimatu. Oczywiście mesjaszem w dziedzinie grywalności i grafiki nie będzie ( szczególnie razi słaba woda i drzewa ). Liczę jednak na solidnego i dopracowanego RPGa, być może nawet najlepszego w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2015 o 16:04, KannX napisał:

Ogólnie z roślinnością jest ten problem, że gęsta bardzo obciąża zarówno kartę jak i
procesor. Podobnie było w dwójce.

Nie pamiętam, ale chyba w Red Dead Redemption rozwiązano to w fajny sposób. Kiedy nachodziłeś na jakiś krzaczor to ten się odchylał pod jakimś stopniem, część tekstury tego krzaka, a nie pojedyncze źdźbła. Sztuczka.

Ja tam się nie przejmuję i czekam na mam nadzieję świetną grę z masą rzeczy do roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem, jak dla mnie to wizualnie momentami paskudnie gubi framerate, ale ok jak to jest absolutnie wszystko na full co tam się da ustawić, to może proste triki wyleczą tą grę [proste tj np cienie o poziom niżej, wywalenie jakiś wysoko obciążających grafikę efektów AA i zastąpienie tego prawie zerowym pod względem zasobów FXAA itp itd]

Btw jak to jest z wymaganiami ? Tylko systemy 64 bit i tylko DX11 ? Bo zastanawiałem się czy poza stacjonarką mógł bym w to poszpilac będąc w rozjazdach na laptopie, ale mój przenośny sprzęt stoi na systemie 32bit i nie obsługuje DX11 [tylko DX10].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2015 o 17:33, Maaaaaras napisał:

Kupiłem go 3 dni temu więc budżet jest zerowy :)
Podaj proszę co można wymienić.Jeśli pójdzie nawet na minimalnych to dobrze.


Jeśli dopiero co go kupiłeś, to ja bym nic nie wymieniał. Poczekaj do premiery Wieśka i jeśli będzie bardzo słabo chodził, to wtedy napiszesz :) Ale to co masz to jest całkiem dobra konfiguracja, bardzo równo i dobrze dobrane podzespoły. Myślę, że na medium powinno spokojnie pójść, więc na zapas nie ma się co przejmować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2015 o 19:01, KannX napisał:

> Kupiłem go 3 dni temu więc budżet jest zerowy :)
> Podaj proszę co można wymienić.Jeśli pójdzie nawet na minimalnych to dobrze.

Jeśli dopiero co go kupiłeś, to ja bym nic nie wymieniał. Poczekaj do premiery Wieśka
i jeśli będzie bardzo słabo chodził, to wtedy napiszesz :) Ale to co masz to jest całkiem
dobra konfiguracja, bardzo równo i dobrze dobrane podzespoły. Myślę, że na medium powinno
spokojnie pójść, więc na zapas nie ma się co przejmować :)

Ok,czekam do premiery,gość w sklepie zapewniał,że na minimalnych poleci.Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się