Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

The Elder Scrolls V: Skyrim na PC w pełnej polskiej wersji językowej

131 postów w tym temacie

Dnia 27.09.2011 o 17:23, Azuredragon napisał:

Nie wiem, czy ktoś już Ci to skomentował, ale: Talar - narracja w Icewind Dale oraz Wiktor Zborowski - Vhailor w Planescape: Torment oraz Sarevok w Baldur''s Gate.

Oczywiście -> [23] ;-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2011 o 17:23, Azuredragon napisał:

Osobiście jestem nawet zaciekawiony polonizacją, jeżeli mi się jednak nie spodoba to
po prostu przełączę wersję językową na angielską w kliencie Steama (Skyrim ma wmontowany
Steamoworks, prawda?). Czy Skyrim zostanie objęty blokadą regionalną tak jak New Vegas?


Tak, będzie objęty blokadą (właściwie to już jest, bo u nas na Steamie nawet trailerów nie ma, a co dopiero pre-ordera). Tak samo, jak RAGE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2011 o 17:26, Ostrowiak napisał:

Co z tego że Kowalewski Fronczewski jak 80% NPC będzie by Odija, Reczek i ofc Boberek.


Tak się składa że, Pan Dariusz Odija należy do czołówki polskich dubbingerów. Pan Boberek też tylko, że on bardziej do bajek xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pan Boberek

Dnia 27.09.2011 o 18:04, vegost napisał:

też tylko, że on bardziej do bajek xD


Ja wiem,czy tylko do " bajek " - w Uncharted 2 jest świetny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"aktorów doskonale znanych polskim graczom między innymi z Planescape Torment i Baldur''s Gate." No to może być bardzo ciekawie : > Mam nadzieję, że będą jakieś próbki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2011 o 15:14, vegost napisał:

Cieszę się po prostu, że w naszym kraju wychodzą w pełni zlokalizowane gry
a nie tylko napisy albo i bez napisów i graj sobie za 120 zł.

W takim razie miłej zabawy w grę bez dlc z bugami, bo przez blokady i wydawcę patche nie wychodzą równocześnie lub w ogóle.
Cenędza nieraz już pokazała, że potrafi partaczyć. "Bardzo im dziękuję" za blokady regionalne.

Dnia 27.09.2011 o 15:14, vegost napisał:

Hmm a zapomniałeś co zrobił EA z Dead Space`m 2 ? :P Tam nie było w ogóle lokalizacji,
czysty import z UK.

Opisałeś właśnie sytuację idealną <3. Lepiej nie ruszać jeśli mają już coś spaprać. Polscy wydawcy zwykle partaczą dubbingi a zwykle są one zlecane przez dużego wydawcę odgórnie dla większości krajów, gdzie mają swoje oddziały. Pozostaje jeszcze kwestia tego, że u nas większość dubbingów do gier nagrywana jest na zasadzie "aktor czyta podstawiony mu tekst", podczas gdy na Zachodzie coraz częściej nagrywa się tak, że aktor widzi daną sytuację, dzięki czemu może właściwie oddać emocje czy ton głosu. No i u nas często bierze się takich, którzy również grają w filmach aktorskich czy serialach, nie istnieje jak np. w USA czy Japonii voice-acting jako osobny zawód.

Poza tym EA wydaje polskie wersje w przeciwieństwie do tego napisałeś - same napisy polskie liczą się już jako polska wersja. Tak jak w kinach u nas dubbing filmów przeznaczonych dla starszych odbiorców jest rzadkością. Jeśli ktoś nie zna angielskiego to może sobie czytać napisy po polsku. W czym problem? Jeśli chodzi o to, że niektórym "ciężko jest czytać tekst i jednocześnie się skupić na tym co się dzieje na ekranie" to niestety przykro mi, ale sztukę czytania należało opanować w szkole podstawowej (filmy z napisami w kinach są zwykle od 12 lat).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2011 o 18:32, metronom napisał:

> Czy kupując grę w innym kraju np. w UK, można to dziadostwo obejść?
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=71263&pid=36


Nie na taką odpowiedź liczyłem. :P Miało być: "jasne, zamów na ichnim Amazonie i gitara!".

Nie to, żeby mi się jakoś specjalnie paliło do zakupu Skyrima... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurcze, ciekawe nazwiska, szkoda że nie ma polskiej wersji na xboxa ale i tak wcześniej zakładałem grać po angielsku bo polskie dubbingi na ogół zniechęcają zamiast zachęcać do gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2011 o 18:43, lis_23 napisał:

O co w ogóle chodzi z tą blokadą regionalną?.

Gra jest niedostępna u nas na Steamie. Nie kupisz (i prawdopodobnie również nie zagrasz) z polskiego IP. Natomiast wersja od Cenędzy może być wersją regionalną, liczącą się jako osobny tytuł, co może oznaczać brak lub opóźnienia w patchach, brak możliwość kupna dlc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

New Vegas też miało blokadę? Bo kupiłem sobie kluczyk do steama i miałem wszystko na czas i bez problemów, w dodatku polską wersję też do wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.09.2011 o 18:49, Arcling napisał:

Gra jest niedostępna u nas na Steamie. Nie kupisz (i prawdopodobnie również nie zagrasz)
z polskiego IP. Natomiast wersja od Cenędzy może być wersją regionalną, liczącą się jako
osobny tytuł, co może oznaczać brak lub opóźnienia w patchach, brak możliwość kupna dlc.


Ale Polską wersję zainstaluję na steamie i będę mógł w nią grać?
jeśli tak to mi to rybka - DLC nie kupuję,martwi tylko opóźnienie w wydawaniu patchy i możliwy brak wsparcia dla modów,ale pożyjemy,zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2011 o 19:07, Budo napisał:

New Vegas też miało blokadę?

Wciąż ma - i dlatego w Lonesome Road sobie na razie nie pograsz, chyba że posiadasz klucz z Europy Zachodniej i kupiłeś DLC z innego źródła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2011 o 19:11, lis_23 napisał:

Ale Polską wersję zainstaluję na steamie i będę mógł w nią grać?
jeśli tak to mi to rybka - DLC nie kupuję,martwi tylko opóźnienie w wydawaniu patchy
i możliwy brak wsparcia dla modów,ale pożyjemy,zobaczymy.


Nie wiadomo czy wersja na Europę Wschodnią będzie w ogóle obsługiwała Steam. Cenega nic na ten temat nie mówi a, jak już było wiele razy powtarzane, na Steam nie ma dla nas Polaków dostępnych nawet trailerów, o pre-orderze nie mówiąc.
Więc możliwe że zrobią wersję bez Steam i wtedy to już w ogóle patche i DLC to tylko jak Cenega/1C się zlituje nad nami.

Ja Rage zamówiłem z UK, niedługo premiera więc jak przyjdzie i nie da rady go zainstalować to napiszę nawet do samego Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, ale będę uparty i dociekał będę swoich praw.
Jeśli potem zrobią to samo ze Skyrim to sobie przewalą na całej linii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować