Zaloguj się, aby obserwować  
Mikex

Dark Souls - temat ogólny

2209 postów w tym temacie

Dnia 19.03.2014 o 18:43, Feallan napisał:

xD

Myślałem, że to kobieta. Takie ma imię :)

@zadymek - Przy nim szybkość to dobry atut, ale poradziłem sobie z nim w pełnej płytówce. Poczuł smak mojego królewskiego topora :) Ale był wkurzający. Zwłaszcza, te magiczne naprowadzające pociski.. Teraz już tylko Nowe Londo ;) Nawet już próbowałem tam iść, ale spadłem ze schodów gdzieś :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy drugim podejściu - Czterej Królowie już przegrali :) Ale prości są :) Ich uderzenia są tak słabe, że nie mogę :D Wszystko brałem na klatę bez tarczy xD Został teraz tylko Gwyn, ale chyba pójdę do Artoriasa. Ktoś wie, jak tam dojść ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2014 o 15:33, vegost napisał:

Przy drugim podejściu - Czterej Królowie już przegrali :) Ale prości są :) Ich uderzenia
są tak słabe, że nie mogę :D Wszystko brałem na klatę bez tarczy xD Został teraz tylko
Gwyn, ale chyba pójdę do Artoriasa. Ktoś wie, jak tam dojść ?


Spoiler

Musisz uratować księżniczkę z Oolacile, jest uwięziona w złotym golemie, który pojawia się po zabiciu Hydry w Darkroot. Przy wejściu do Archiwów, zaraz po wjechaniu windą powinien być golem, z którego wypada amulet. Idź z tym amuletem do miejsca walki ze złotym golemem w Darkroot i pojawi się portal do Oolacile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2014 o 16:33, Noirr napisał:

Spoiler

Musisz uratować księżniczkę z Oolacile, jest uwięziona w złotym golemie, który pojawia
się po zabiciu Hydry w Darkroot. Przy wejściu do Archiwów, zaraz po wjechaniu windą powinien
być golem, z którego wypada amulet. Idź z tym amuletem do miejsca walki ze złotym golemem
w Darkroot i pojawi się portal do Oolacile.


Ale tajne to dlc. Ciekawe czy gdzieś w grze można natrafić na wskazówki czy raczej gracze sami musieli odkryć sposób na dotarcie do zawartości dodatkowej, za którą zapłacili ciężki szmal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2014 o 17:03, zadymek napisał:

Ale tajne to dlc. Ciekawe czy gdzieś w grze można natrafić na wskazówki czy raczej gracze
sami musieli odkryć sposób na dotarcie do zawartości dodatkowej, za którą zapłacili ciężki
szmal...


Wskazówka jako taka jest w opisie amuletu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2014 o 17:03, zadymek napisał:

Ale tajne to dlc. Ciekawe czy gdzieś w grze można natrafić na wskazówki czy raczej gracze
sami musieli odkryć sposób na dotarcie do zawartości dodatkowej, za którą zapłacili ciężki
szmal...


Ludziom bez DLC na konsolach nie dropi Broken Pendant. Golem jest w miejscu, przez które trzeba przejść, nie da się go nie zauważyć. Broken Pendant ma jednoznaczny opis - pochodzi z Oolacile. A co jeszcze jest z Oolacile? Tylko Dusk, więc idziemy do Dusk zapytać co to. A tam zamiast Dusk jest portal.

Wystarczy czytać opisy itemów i słuchać dialogów. Ludzie narzekają, że są wrzucani do Dark Souls i nawet nie wiedzą, co mają robić żeby popchnąć fabułę do przodu. Mimo, że koleś w Firelink Shrine powiedział, co trzeba zrobić i którędy iść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2014 o 17:22, Feallan napisał:

Ludziom bez DLC na konsolach nie dropi Broken Pendant. Golem jest w miejscu, przez które
trzeba przejść, nie da się go nie zauważyć. Broken Pendant ma jednoznaczny opis - pochodzi
z Oolacile. A co jeszcze jest z Oolacile? Tylko Dusk, więc idziemy do Dusk zapytać co
to. A tam zamiast Dusk jest portal.

To wszystko oczywiście ma sens...pod warunkiem, że spotkało się Dusk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw muszę zabić tego złotego golema tak ? Bo wcześniej ubiłem tego golema w archiwach i nic nie zdropił. OK. Teraz już wiem co robić :)

@Feallan - Czemu każdy npc w obozie chce mnie zabić pod koniec gry ? Ten koleś co siedział przy ognisku nagle zniknął i trafiłem na niego w Ruinach Nowego Londo. Chciał mnie zaciukać. Potem trafiłem na tego pyraomancera w drodze do Ash Lake w Blighttown ;/ I chciał mnie też zaciukać ;( Nikogo nie zabijałem. Jedynie strażniczka ognia chciała mnie zabić a Anor Londo, bo zabiłem Gwyndolina ;/

@zadymek - ja nie trafiłem po zabiciu Hydry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2014 o 17:59, SiDi napisał:

Wyjdź i wejdź ponownie do gry. Nie zawsze po zabiciu hydry pojawia się golem w tamtym
miejscu.

Już go zabiłem, pogadałem z tą laską i zdobyłem amulet. Teraz jestem w Sanktuarium i czeka mnie potworna walka z tą hybrydą czyli strażnikiem :) O ile dobrze pamiętam, ten twór wygląda jak Chimera :) Ale jestem przygotowany, Topór Smoczego Króla +5, pełen secik Havela i 15 estusów +2 :) Poczuję moją moc !

PS: Buhaha, nie wytrzymał ze mną nawet minuty ! Jestem za silny do tej gry :( Wszyscy giną na 6 hitów moim toporem. 600 dmg per hit a jego uderzenia były śmieszne. Prawie zero hp :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2014 o 18:07, vegost napisał:

...


Atakują cię dlatego, że stają sie hollowed (puści?) i tracą rozum. To wynika z dialogów, zdaje się nawet z tym pierwszym ziomeczkiem w Firelink. A co do bossów to poczekaj na walkę z Kalameetem. Zdobycie miecza z jego ogona zajęło mi ogromną ilość prób. W pewnym momencie zrobiłem sobie nawet przerwę na parę dni, żeby odpocząć.

PS. Z ogona chimery też jest broń, więc radzę wrócić do sanktuarium później, będą jeszcze dwie Chimery, jeżeli obv nie zdobyłeś tej broni odrazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2014 o 18:17, Noirr napisał:

Atakują cię dlatego, że stają sie hollowed (puści?) i tracą rozum. To wynika z dialogów,
zdaje się nawet z tym pierwszym ziomeczkiem w Firelink. A co do bossów to poczekaj na
walkę z Kalameetem. Zdobycie miecza z jego ogona zajęło mi ogromną ilość prób. W pewnym
momencie zrobiłem sobie nawet przerwę na parę dni, żeby odpocząć.

No tak, ale myślałem, że oni zbierają duszę :)

Dnia 20.03.2014 o 18:17, Noirr napisał:

PS. Z ogona chimery też jest broń, więc radzę wrócić do sanktuarium później, będą jeszcze
dwie Chimery, jeżeli obv nie zdobyłeś tej broni odrazu.

I po Artoriasie. Co za cieniasy, ja nie mogę :) Za pierwszym razem go ściąłem :) Kto tam jeszcze jest do rozwalenia ? Wiem, że jest ten Manus - władca otchłani i jakiś smok, który zrobił mnie w jajjo na wielkim jeziorze. Wiedziałem, że to pułapka, ale chciałem zobaczyć co tam będzie:) Kalameet to ten smok tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2014 o 18:56, SiDi napisał:

Czytając posty vegosta tylko ten filmik przychodzi mi na myśl :

http://www.youtube.com/watch?v=WXIewCMep64

"And killed in one hit" ;)


Wierz mi, jak się przyswoi z grą i nauczy się ruchów bossów, to nie jest to w ogóle trudna gra. Oczywiście, że bossowie i moby są silniejsze od nas i tak zostanie do końca gry, ale to nie znaczy, że nie są do pokonania. Problem bossów jest taki, że są wielcy a co za tym idzie, są powolni. Dobra, jestem koksem bo gram ciężko zbrojnym wojownikiem. Nosze seta havela + ciężką w opanowaniu broń smoczego króla, ale to wszystko można wyważyć. Na pewno rekompensuję to siłą ciosów i wytrzymałością na wszelkie uderzenia. Naprawdę bossowi ciężko mnie jest zabić. Skoro nakłuwają mnie, bo nie można to nazwać uderzeniem :) Ważny jest bulid postaci i to jak nią gramy. Idąc na rambo na pewno ktoś zginie i tyle będzie. Gra uczy nas myślenia. Rozumiem programistów z From Software bo nie mogli zrobić IQ przeciwników, żeby reagowali na nasze poczynania i na ich podstawie zaczęli się uczyć i robić coś nowego. Zamiast tego mamy oskryptowanych bossów, którzy mają pewną paletę ruchów i zachowań i to wszystko. I potem to powtarzają. Nauczenie się tego to jest góra minuta i potem patrzysz, gdzie się taki delikwent odsłania na dłużej i go lejesz :) Tak było właśnie z Artoriasem i każdy innym dupkiem. Wystarczy dobra tarcza (Havela) i trochę wytrzymałości i nie ma szans, żeby się przez nią przebił. Każdy boss musi mi złożyć po prostu pokłon :)

Jutro pewnie zaczną dalej przemierzać Sanktuarium aż do Manusa i to chyba koniec gry jest z tego DLC tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja zepsułem sobie całkowicie fun z gry idąc w full tanka (Tarcza Artoriasa,pała Havela oraz kamienny set). Bossowie mnie smyrali,a ja im robiłem bardzo duży dmg,i w tym właśnie jest problem - odbiera to jakąkolwiek trudność,a zarazem radość z gry. Bo zagraniu tak w Dark Souls kupiłem sobie Demon''s Souls i tam nie popełniłem tego błędu - poszedłem sobie lekkim wojownikiem z falchionem (pod koniec wziąłem sobie mieczyk Penetratora tylko) i bawiłem się świetnie,szczególnie przy Flamelurkerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2014 o 20:34, bobobo napisał:

Dlatego ja zepsułem sobie całkowicie fun z gry idąc w full tanka (Tarcza Artoriasa,pała
Havela oraz kamienny set). Bossowie mnie smyrali,a ja im robiłem bardzo duży dmg,i w
tym właśnie jest problem - odbiera to jakąkolwiek trudność,a zarazem radość z gry. Bo
zagraniu tak w Dark Souls kupiłem sobie Demon''s Souls i tam nie popełniłem tego błędu
- poszedłem sobie lekkim wojownikiem z falchionem (pod koniec wziąłem sobie mieczyk Penetratora
tylko) i bawiłem się świetnie,szczególnie przy Flamelurkerze.


Dlatego mamy wybór co do kreacji naszego bohatera. Jeśli ktoś chce przejść łatwiej grę to idzie w typowego wojownika tankera. Możemy tworzyć lekkiego wojownika lub koksa jak ja. Osobiście nie psują sobie zabawy, ale czuję mały niedosyt bo wszyscy są na jednego hita a bossowie na 7 - 8 :P Poza tym, nic nie przychodzi w tej grze łatwo. Żeby zdobyć mega potężna broń np: Topór smoczego króla to trzeba poświęcić masę dusz do przytankowania 50 str. To będzie jakiś mniej więcej 40 - 45 lvl naszego bohatera. To dużo, ale przez to mamy potem łatwiejszą grę, aż do końca. Sama broń to nie wszystko, trzeba jeszcze mieć dobry pancerz. Do tej broni to tylko najcięższy z racji tego, że ta broń ma wolne ataki i dogowanie tą postaciom jest niemożliwe. Więc trzeba przyjmować wszystko na klatę jak leci, dzięki ciężkiej tarczy bez problemu poradzimy sobie z każdym adwersarzem. Jak przejdę Dark Souls, to zbuduję sobie typowego paladyna. Czyli same cuda i lekka zbroja. Ograniczę się max do zbroi paladyna. I jakaś kosa, może Omnesteina ? Wystarczy. Lub Dar, chociaż ta broń jest specyficzna bo wymaga 50 str i 30 pkt wiary. Typowy bulid pod wojownika ;/ Trochę z tą pałką przesadzili, no ale cóz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział, że to Pyro jest najłatwiejszy z przekształceniem go w full maga, który wali Soul Spearami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2014 o 01:05, vegost napisał:

Jak przejdę Dark Souls, to zbuduję sobie typowego paladyna. Czyli same cuda i lekka zbroja.
Ograniczę się max do zbroi paladyna. I jakaś kosa, może Omnesteina ? Wystarczy. Lub Dar,

To już średnia klasa. Osobiście ze średniaków wolał bym zbroję Silver Knighta (i portki Painting Guardiana;).

Dnia 21.03.2014 o 01:05, vegost napisał:

chociaż ta broń jest specyficzna bo wymaga 50 str i 30 pkt wiary. Typowy bulid pod wojownika
;/ Trochę z tą pałką przesadzili, no ale cóz..

Ta broń (Zapomoga) będzie jeszcze bardziej "specyficzna" w akcji gdy użyjesz jej w takim buildzie. Powiem tyle: ostro grasz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2014 o 12:11, zadymek napisał:

To już średnia klasa. Osobiście ze średniaków wolał bym zbroję Silver Knighta (i portki
Painting Guardiana;).

Chce trzymać się tradycji czyli paladyn=światło :P NIe będę chodził w jakiś szmatach, bo to ani nie da mi defa ani nie da mi bonusów do wiary :) Ewentualnie będę molestował córkę Gwyna i będę nosił jej ringi do synergii wiary i wzmocnienie cudów :P

Dnia 21.03.2014 o 12:11, zadymek napisał:

Ta broń (Zapomoga) będzie jeszcze bardziej "specyficzna" w akcji gdy użyjesz jej w takim
buildzie. Powiem tyle: ostro grasz;)

Ale ta pałka ma duże bonusy do ataków boskich :P A im więcej wiary, tym większy dmg zadam tą bronią :P Co lepsze, można ją bez problemu ulepszać bez szczególnych tytanitów :) Chyba, że mówię, zostanę przy kosie Omnestetina, choć wkurza mnie to, że ta broń nie jest elektryczna ? Ona tylko strzela błyskawicami, ale kosztem wytrzymałości broni ;/ Ewentualnie będę chodził z kosą gigantów z Anor Londo. Ona jest elektryczna i ma ogromny zasięg :) I nie wymaga tyle co Dar str i nie jest tak cięzka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Manus Ojciec Otchłani - już złożył mi pokłon za pierwszym razem :) Nie jest trudny, ale potrafi napsuć krwi atakami obszarowymi i zdjąć cała wytrzymałość :) Już żadnego bossa nie ma z DLC tak ? To koniec ? Uratowałem tą księżniczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować