Zaloguj się, aby obserwować  
Mikex

Dark Souls - temat ogólny

2209 postów w tym temacie

Prosiłbym o wyjaśnienie jak to jest, że gdy ktoś mnie atakuje to jednym ciosem mi zdejmuje 1/2 HP natomiast ja takiemu kolesiowi (nawet jak jest goły) zadaję ~50 dmg Claymorem +7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2014 o 18:44, SiDi napisał:

Prosiłbym o wyjaśnienie jak to jest, że gdy ktoś mnie atakuje to jednym ciosem mi zdejmuje
1/2 HP natomiast ja takiemu kolesiowi (nawet jak jest goły) zadaję ~50 dmg Claymorem
+7.


Bo masz Claymora +7

poza tym - który level postaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SL 40. To wyjaśnij mi dlaczego nawet tym Claymorem +7 gołej postaci zadaję szczątkowe obrażenia, kiedy ona przez moją tarczę przebija się całkowicie plus wspomniane 1/2 hp. Jakieś 20% walk jestem w stanie wygrać, pozostało to totalna porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2014 o 19:00, SiDi napisał:

SL 40. To wyjaśnij mi dlaczego nawet tym Claymorem +7 gołej postaci zadaję szczątkowe
obrażenia, kiedy ona przez moją tarczę przebija się całkowicie plus wspomniane 1/2 hp.
Jakieś 20% walk jestem w stanie wygrać, pozostało to totalna porażka.


Nie mam pojęcia, sam do ~85 wygrywałem jakieś 80% invadów, od SL90 już jest ciężko, ale biegam z man-serpent greatswordem +15 i Giant''s Armorem. Przegrywam bardziej przez brak techniki, niż przez niski damage. Mimo wszystko poleciłbym ulepszyć tego Claymora albo znaleźć coś bardziej pasującego do Twojego buildu.
-----------
Nawiasem mówiąc - są jakieś ciekawsze bronie pod siłowy (40) build? Nie podoba mi się moveset large cluba, próbowałem BKGA, ale jakoś już wolę M-SGS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2014 o 19:10, sinir napisał:

Nawiasem mówiąc - są jakieś ciekawsze bronie pod siłowy (40) build? Nie podoba mi się
moveset large cluba, próbowałem BKGA, ale jakoś już wolę M-SGS.


Ja używam halabardy czarnego rycerza, i doszedłem z nią póki co do Anor Londo. Ale dużo jeszcze przede mną, więc pewnie znajdzie się coś o wiele mocniejszego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teoria twoja była błędna. Wyszło na to, że koleś blokował mój atak. Zostałem znowu zaatakowany i teraz przyjrzałem się dokładniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2014 o 19:00, SiDi napisał:

SL 40. To wyjaśnij mi dlaczego nawet tym Claymorem +7 gołej postaci zadaję szczątkowe
obrażenia, kiedy ona przez moją tarczę przebija się całkowicie plus wspomniane 1/2 hp.
Jakieś 20% walk jestem w stanie wygrać, pozostało to totalna porażka.


Bo masz niski level i skalowanie dmg w broni mało Ci daje. Zrób sobie Lightning, albo Chaos Claymore''a i poczujesz różnicę. Albo leveluj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już wyżej powiedziałem dlaczego taki niskie obrażenia zadałem. Nie przez niski lvl czy skalowanie. Koleś po prostu się zasłonił, a z racji wolniejszego internetu mogłem tego nie zauważyć. Kolejna walka i już obrażenia szły normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem. Jakieś 50h. SL na 100 poziomie. Na początku jako Pyromancer zaczynałem powoli przeistaczając się w rycerza magicznego. Teraz jako NG+ spróbuję 100% mieczem walić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie, jak odblokować postać, która się zablokowała między korzeniami w Lost Izalith ? ;/ Restart gry nic nie daje i jest big problem ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2014 o 21:40, vegost napisał:

Ktoś wie, jak odblokować postać, która się zablokowała między korzeniami w Lost Izalith
? ;/ Restart gry nic nie daje i jest big problem ;/


Eee... Homeward bone? Albo Darksign?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2014 o 21:41, Feallan napisał:

Eee... Homeward bone? Albo Darksign?


Oo.. całkiem zapomniałem o tym. Zobaczę czy coś tam mam. Dzięki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra udało się wydostać i pokonać za 12 razem "Łoże Chaosu" .. To był prawdziwy koszmar, choć zauważyłem, że zabicie tego bossa drogą nawalania też istnieje. Musiałem mu przywalić w rękę, bo ewidentnie zauważyłem ubytek w jego zdrowiu.. Jeszcze Nito i Seeth ;/ W ogóle ktoś próbowałem lać te moby, które są w Lost Izalith ? Chodzi mi głównie o te "dupska smoków", co stoją na lawie...

@kaczek93 - Lepiej sam odkrywaj wszystkie tajemnice. Nie jest to trudne. Ostatecznie używaj poradników, jak walczysz z bossami lub przeciwnikami z którym nie możesz sobie poradzić. Ale ogólnie nie polecam, bo popsujesz sobie zabawę. Jeśli znasz ruchy i zachowania bossów/przeciwników, to nikt nie jest wstanie cię zabić. Sam tak mam i praktycznie nie przyzywam npc do pomocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2014 o 22:48, vegost napisał:

W ogóle ktoś próbowałem lać te moby, które są w Lost Izalith ? Chodzi mi głównie o te "dupska
smoków", co stoją na lawie...


Tak, bo w końcu level sam się nie wbije. Te stwory się nie respawnują i mogą się wzajemnie ranić, co warto wykorzystywać. Zaganiasz grupę pod ognisko, a potem tylko biegasz między nimi, żeby wymusić ataki. Kiedy zostanie ostatni po prostu dożynasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2014 o 22:47, kaczek93 napisał:

Czy podchodząc do DS po raz pierwszy lepiej jest samemu wszystko odkrywać, czy posiłkować
się jakimiś poradnikami, opisami itp. ?


Pierwsze podejście zdecydowanie w ciemno. Nie dość, że jest o wiele fajniej, to jeszcze gra na dłużej starcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2014 o 23:01, Noirr napisał:

Tak, bo w końcu level sam się nie wbije. Te stwory się nie respawnują i mogą się wzajemnie
ranić, co warto wykorzystywać. Zaganiasz grupę pod ognisko, a potem tylko biegasz między
nimi, żeby wymusić ataki. Kiedy zostanie ostatni po prostu dożynasz.


To nie są idealne moby do farmienia dusz :) Raczej polecam ci Ogród Darkroot lub Anor Londo i srebrnych rycerzy lub giganty przy ognisku 1500 lub 1000 dusz ze srebrnych rycerzy :) Te "dupska smoków" nigdy nie miały agro u mnie, więc nie miałem powodów, żeby je zarzynać :D Ale dobrze wiedzieć, że można jest łatwo ubić :) Teraz nito -_- i nieśmiertelne szkielety. Szkoda mi czasu na robienie boskiej broni, ale muszę je uwalić bo będą mnie do usranej śmierci ścigać XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2014 o 23:34, vegost napisał:

To nie są idealne moby do farmienia dusz :) Raczej polecam ci Ogród Darkroot lub Anor
Londo i srebrnych rycerzy lub giganty przy ognisku 1500 lub 1000 dusz ze srebrnych rycerzy
:)


Jak już farmić, to na tej pokręconej falandze w Ariamis. Mając na głowie Symbol of Avarice a na palsu Silver Serpent Ring wyciąga się 10k za jednym razem, a to z 40 sekund roboty.

Albo zmienić się w człowieka w Darkroot Garden przy Sifie i czekać na atakujących noobków na 40 levelu. :D

Dnia 17.03.2014 o 23:34, vegost napisał:

Teraz nito -_- i nieśmiertelne szkielety. Szkoda mi czasu na robienie boskiej broni, ale muszę je uwalić bo
będą mnie do usranej śmierci ścigać XD


Jak byłeś w Anor Londo, to powinieneś mieć Occult Club. Idź do jakiegokolwiek kowala i cofnij go do Divine+5. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2014 o 23:34, vegost napisał:

...


Idealna farma to Falanga w namalowanym świecie. Daje łącznie 8k (pierwsze przejscie), ubija się bardzo szybko i jest zaraz przy wejściu po odblokowaniu drzwi, więc szybciutko się tłucze, powrót do ogniska i powtórz. Co do Nito, to u mnie był jeden z niewielu bossów, które rozwaliłem od ręki, za pierwszym razem. Chyba miałem trochę za mocną postać już wtedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2014 o 23:39, Feallan napisał:

Jak już farmić, to na tej pokręconej falandze w Ariamis. Mając na głowie Symbol of Avarice
a na palsu Silver Serpent Ring wyciąga się 10k za jednym razem, a to z 40 sekund roboty.

Albo zmienić się w człowieka w Darkroot Garden przy Sifie i czekać na atakujących noobków
na 40 levelu. :D


Masz na myśli "Paiting World" w Anor Londo ? :) Miałem tam iść, ale jakoś zapomniałem o tym jak lałem Egzekutora i zabójce smoków :) Pewnie jest szybciej, ale przyzwyczaiłem się do srebrnych rycerzy od tylca brać i szybko farmić duszę :) Ale zobaczę tam, jak ubiję nito. Dusz nie potrzebuję, bo i tak mam przypakowaną postać. W Ogrodzie Darkroot bawiłem się z tymi noobkami, na początku byli wkurzający :) Aa widziałeś tam takie wielkie kocury ? Chyba jest ich tam trzy ? One chyba niczego nie bronią nie ? Rozwaliłem je, ale niczego tam nie widziałem.. Ahh no i nie radzę iść od tamtej strony atakować Hydrę, bo ma cię jak na widelcu, jak schodzisz z drabiny. Lepiej to zrobić przez wieżę z parafii nieumarłych :)

Dnia 17.03.2014 o 23:39, Feallan napisał:

Jak byłeś w Anor Londo, to powinieneś mieć Occult Club. Idź do jakiegokolwiek kowala
i cofnij go do Divine+5. :)


Zgadza się. Tak zrobiłem u Astory w parafii nieumarłych. Ale chciałbym ją podbić do +10 bodajże. Nie wiem czy się nie mylę, bo jakiś czas temu wchodziłem na wiki dark souls. Na +5 ma coś koło 105 dmg, to mało i będę się z nimi męczył ;/ Szkoda, że tak zrobione jest, bo mój topór smoczego króla łaknie dusz :)

@Noirr - ja za pierwszy razem uwaliłem QuenLagg, Ziewającego Smoka w Głębinach i parę innych przydupasów. Później to już było średnio, bo tarczę miałem słabą do momentu zdobycia tarczy Havella, która jest naprawdę niezła :) Biorę wszystko na klatę i ma świetne resisty na ogień, magię itp itd :) Ogólnie o dmg się nie martwię bo bossą zabieram po 350 dmg za uderzenie, więc dla mnie to pryszcz, gorzej jest brać jest ich speciala na klatę :) Nito ma taki atak obszarowy i nie wiem czy tarcza havela obroni mnie przed nim w 100 %, bo to jest jakaś magia, ten jego atak nie ? Zobaczymy, może mi się uda go zabić za pierwszym razem. Żaden npc nam nie pomaga w tej walce nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować