Zaloguj się, aby obserwować  
Mikex

Dark Souls - temat ogólny

2209 postów w tym temacie

Dnia 21.03.2014 o 15:04, vegost napisał:

Manus Ojciec Otchłani - już złożył mi pokłon za pierwszym razem :) Nie jest trudny, ale
potrafi napsuć krwi atakami obszarowymi i zdjąć cała wytrzymałość :) Już żadnego bossa
nie ma z DLC tak ? To koniec ? Uratowałem tą księżniczkę.


Kalameet jest. Jeśli już raz Cię zabił, pogadaj z Goughiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2014 o 13:55, vegost napisał:

Chce trzymać się tradycji czyli paladyn=światło :P NIe będę chodził w jakiś szmatach,
bo to ani nie da mi defa ani nie da mi bonusów do wiary :) Ewentualnie będę molestował
córkę Gwyna i będę nosił jej ringi do synergii wiary i wzmocnienie cudów :P

No wiesz, nic się ta nie łszczy jak srebro....
A poza tym SK''ów na upartego można nazwać "świętymi rycerzami"- przynajmniej tych włócznią.
BTC OCB z tym bonusem do wiary?

Dnia 21.03.2014 o 13:55, vegost napisał:

Ale ta pałka ma duże bonusy do ataków boskich :P A im więcej wiary, tym większy dmg zadam

Zwykła pała

Dnia 21.03.2014 o 13:55, vegost napisał:

tą bronią :P Co lepsze, można ją bez problemu ulepszać bez szczególnych tytanitów :)

Fakt, od czasu gdy odwiedziłem Ash lake Twinkle już nie są "szczególne". Ale tego typu broń ulepszysz tylko do +5. Ogólnie chyba tylko AoE by mnie skusił, ale ja mam uczulenie na wszystko co jest very slow;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2014 o 15:09, zadymek napisał:

No wiesz, nic się ta nie łszczy jak srebro....
A poza tym SK''ów na upartego można nazwać "świętymi rycerzami"- przynajmniej tych włócznią.
BTC OCB z tym bonusem do wiary?

E tam srebro. Nie podoba mi się ten set srebrnych rycerzy. Jest słaby ;p Wole paladyna. Im większa wiara, tym więcej dmg zabierają cuda i boska broń.

Dnia 21.03.2014 o 15:09, zadymek napisał:

Fakt, od czasu gdy odwiedziłem Ash lake Twinkle już nie są "szczególne". Ale tego typu
broń ulepszysz tylko do +5. Ogólnie chyba tylko AoE by mnie skusił, ale ja mam uczulenie
na wszystko co jest very slow;)

Owszem. Tak samo jak migoczący tytanit można farmić na tych ostrygach w Kryształowej Jaskini lub w Ash Lake :)


@Feallan - Owszem zabił mnie przez przypadek, bo to była pułapka, ale chciałem zobaczyć co tam na dole jest :) A gdzie ten gość jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2014 o 15:19, vegost napisał:

E tam srebro. Nie podoba mi się ten set srebrnych rycerzy. Jest słaby ;p Wole paladyna.
Im większa wiara, tym więcej dmg zabierają cuda i boska broń.

Wiem, byłem tylko ciekaw czy to ma coś wspólnego z tą zbroją. Nevermind.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2014 o 15:22, zadymek napisał:

Wiem, byłem tylko ciekaw czy to ma coś wspólnego z tą zbroją. Nevermind.

Czy ja wiem czy coś daje ze zbroją Paladyna ? Chyba nie, a przynajmniej nic takiego nie piszę na wiki. To raczej coś dla fanów paladynów i żeby było bardziej oficjalnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem tego Gougha, ale nic mi nie daje.. Jak mam ściągnąć tego smoka na dół
PS: OK już wiem, trzeba było podejść do łuku i wtedy pojawiła się konwersacja :) Ale go ustrzelił :D Czas zabić smoka ! :D:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, Smok padł za pierwszym razem a Gwyn padł za drugim, bo nie wiedziałem, jakie ma ruchy :) I tak oto przeszedłem Dark Souls :) Jestem mistrzem :) Teraz bawię się :> Zmieniłem się w smoka i wszystkich kąsam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba jakiś błąd miałem, bo za NG+2 skacząc na pierwszego bossa w więzieniu zabrałem mu całe życie. To znaczy, najpierw połowę - tak jak to zawsze jest - a zanim upadłem na ziemię resztę :O Czyli "killed him in one hit" zadziałało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2014 o 19:49, SiDi napisał:

Chyba jakiś błąd miałem, bo za NG+2 skacząc na pierwszego bossa w więzieniu zabrałem
mu całe życie. To znaczy, najpierw połowę - tak jak to zawsze jest - a zanim upadłem
na ziemię resztę :O Czyli "killed him in one hit" zadziałało.

Technicznie rzecz biorąc da się zrobić podwójny plunge odpowiednio timingując drugi cios. Podobna sztuczka wychodzi też przy innych ciosach np rozpędzonym sztychu Estoc''ka.

...niemniej nie zdziwił bym się gdyby to jednak był błąd ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem twojego glitcha w demonicznych ruinach na tym bossie z lawy na NG+ :D Koleś atakował mnie rękami a one gdzieś poza teksturę właziły i nie można było go ubić :D Musiał paść, żeby się naprawił :P

Ja temu mobowi z Assalum zabrałem prawie 100% życia jednym skokiem z góry, ale jednym gitem go nie uwaliłem :P Musiałem go na dole raz machnąć. Oczywiście używałem smoczego topora :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Dark Soulsy na PC na steama by w końcu spróbować je dokończyć po nieudanej próbie na konsoli.
Z racji, że GFWL już nie działa, to mam pytanko. Poszukałem nieco na googlach, ale nie znalazłem odpowiedzi. Czy da się obecnie grać w trybie online?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2014 o 17:07, Sipso napisał:

Z racji, że GFWL już nie działa, to mam pytanko. Poszukałem nieco na googlach, ale nie
znalazłem odpowiedzi. Czy da się obecnie grać w trybie online?


No jak. Do czerwca działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:o

To chyba w takim razie jednak z moim hasłem jest coś nie tak. Dzięki za info, myślałem, że usługi nie ma już w ogóle, a w grze jest tylko pozostałość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2014 o 17:25, Sipso napisał:

To chyba w takim razie jednak z moim hasłem jest coś nie tak. Dzięki za info, myślałem,
że usługi nie ma już w ogóle, a w grze jest tylko pozostałość.

Działa. Ostatnio bawiłem się w pvp z jakimś noobkiem, których miał postać na cheatach :) Nie wspomnę, że gra nie ma w ogóle zabezpieczeń na gry on-line, więc pełno tam oszustów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pvp mnie nie interesuje. Bardziej ewentualny coop, oraz troll wiadomości na podłogach, które pamiętam z konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2014 o 21:39, Sipso napisał:

Pvp mnie nie interesuje. Bardziej ewentualny coop, oraz troll wiadomości na podłogach,
które pamiętam z konsoli.

To nie ma znaczenia, skoro są cheaty dozwolone. Taki Co-op jest bezsensu z taką postacią :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może, ale jednak to ciekawiej wiedząc, że "obok" mnie padają goście.
W ogóle po zalogowaniu na swoje konto, gra wywaliła moje sejwy :/ Niby szkoda, ale teraz to co przedtem robiłem z 4 godziny zrobiłem w półtorej. Powolutku nadrabiam, jednocześnie lepiej rozdając punkty.

I mam też kolejne pytanko. Gram typowym wojownikiem miecz+tarcza. Przedtem któryś z Black Knightów wyrzucił mi Black Knight Sword, do którego podlevelowałem i którego używałem głównie na bossów w obu rękach. Teraz na razie nie chce dropnąć, więc zastanawiam się nad zamiennikiem dla niego. Nie jestem fanem przewrotów, wolę blisko trzymać się wroga i otaczać go normalnym poruszaniem się, przewroty, choć ciężkie, stosuję w ostateczności.
Na razie macham zwykłym Długim mieczem i myślę czy aby jego nie warto ulepszyć. Ma świetne pchnięcie i całkiem szerokie cięcie. Ale też po zabiciu smoka (łukiem spod mostu) myślę o zabiciu handlarza w undead burg dla tej katany...
Trudna sprawa.
Ciekawi mnie też Zręczność. Poza przyspieszaniem czarowania i zwiększaniem obrażeń broni dystansowych na co ona wpływa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2014 o 01:00, Sipso napisał:

Może, ale jednak to ciekawiej wiedząc, że "obok" mnie padają goście.
W ogóle po zalogowaniu na swoje konto, gra wywaliła moje sejwy :/ Niby szkoda, ale teraz
to co przedtem robiłem z 4 godziny zrobiłem w półtorej. Powolutku nadrabiam, jednocześnie
lepiej rozdając punkty.

Nie ma prawie dużej różnicy, wierz mi :) Solar może i jest noobkiem, ale czasami umie przywalić jak weźmiesz egro na siebie :) Oczywiście to się sprawdza tylko na NG, bo na NG+ upiory są zbyt słabe, żeby nam pomagać :) Jak już znasz obszar i przeciwników to robisz to szybko. Ja własnie robię sobie czystego paladyna i w 30 minut doszedłem do Kapry, tzn do tej lokacji :) Żadnego zgona :)

Dnia 25.03.2014 o 01:00, Sipso napisał:

I mam też kolejne pytanko. Gram typowym wojownikiem miecz+tarcza. Przedtem któryś z Black
Knightów wyrzucił mi Black Knight Sword, do którego podlevelowałem i którego używałem
głównie na bossów w obu rękach. Teraz na razie nie chce dropnąć, więc zastanawiam się
nad zamiennikiem dla niego. Nie jestem fanem przewrotów, wolę blisko trzymać się wroga
i otaczać go normalnym poruszaniem się, przewroty, choć ciężkie, stosuję w ostateczności.
Na razie macham zwykłym Długim mieczem i myślę czy aby jego nie warto ulepszyć. Ma świetne
pchnięcie i całkiem szerokie cięcie. Ale też po zabiciu smoka (łukiem spod mostu) myślę
o zabiciu handlarza w undead burg dla tej katany...
Trudna sprawa.
Ciekawi mnie też Zręczność. Poza przyspieszaniem czarowania i zwiększaniem obrażeń broni
dystansowych na co ona wpływa?

To zależy jakiego wojownika będziesz tworzył. Jeśli coś takiego jak ja wcześniej, czyli ciężko zbrojny wojownik z tarczą, to pakuj w wytrzymałość, życie, siła i to starczy. Będziesz mógł panować nad każda, nawet najcięższą bronią i pancerzem :) Żaden boss nie przebije się przez takiego koksa. Oczywiście musisz mieć odpowiedni ekwipunek, żeby bossowie bali się ciebie i twoich uderzeń. Ja biegałem ze zbroją havella, jeśli interesuję cię tylko najlepsza obrana, to bierz tylko tarcze havela, ma najlepsze resisty na wszystko i ma najlepszą stabilność. Nic nie może jej przebić. Dlatego warto do tej tarczy dodawać w wytrzymałość, czyli udźwig. Sama tarcze nie spowolni cię na tyle, żebyś nie mógł robić szybkich uników, ale cały jego set nie pozwoli ci na to. Ale tobie na tym nie zależy, więc wiesz co robić. Uniki są dla bab. Prawdziwy wojownik przyjmuje obrażenia na klatę. Uchikatana jest dobra, ale tylko na startowych lokacjach, później musisz ją ulepszyć. A w jaki żywioł, to już od ciebie zależy. Najpopularniejszą wersją jest Lighting uchikatana. Nie musisz zabijać tego kupca, żeby mieć tą broń. Jak dołączyć do pewnej grupy w Darkroot forest, to Shiva taki kupiec, będzie sprzedawał wszystkie rodzaje katany za dusze. Jak już masz wybierać to uchikatane a nie długi miecz. Uchi ma szanse spowodować obrażenie krytyczne i ma duży % wywołania krwawienia u wroga.

Zręczność zadaje też większe obrażenia od broni drzewcowych typu włócznie. Wymagany jest też wyższy współczynnik zręczności do noszenia zaawansowanych broni takich jak własnie miecze czarnych rycerzy, toporów, tarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2014 o 01:00, Sipso napisał:

Na razie macham zwykłym Długim mieczem i myślę czy aby jego nie warto ulepszyć. Ma świetne
pchnięcie i całkiem szerokie cięcie. Ale też po zabiciu smoka (łukiem spod mostu) myślę

Wydrop sobie Balder Side Sword - ma jeszcze szersze cięcie i podwójne pchnięcie.

Dnia 25.03.2014 o 01:00, Sipso napisał:

o zabiciu handlarza w undead burg dla tej katany...

Jak dojdziesz do Hydry to pożałujesz, że nie masz gdzie kupić bomb.

Dnia 25.03.2014 o 01:00, Sipso napisał:

Trudna sprawa.
Ciekawi mnie też Zręczność. Poza przyspieszaniem czarowania i zwiększaniem obrażeń broni
dystansowych na co ona wpływa?

Dex zwiększa szybkość czarowania? Jeśli tak to nie zauważyłem tego efektu na magii, której używam.
Z tego co wiem wpływa na każdy sprzęt, który ma skalowania do Dex''a -przy jakiejkolwiek magii nie zauważyłem skalowania, tylko jedna moja różdżka ma skalowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2014 o 08:04, zadymek napisał:

Dex zwiększa szybkość czarowania? Jeśli tak to nie zauważyłem tego efektu na magii, której
używam.
Z tego co wiem wpływa na każdy sprzęt, który ma skalowania do Dex''a -przy jakiejkolwiek
magii nie zauważyłem skalowania, tylko jedna moja różdżka ma skalowanie.

Zwiększa, choć grając samemu trudno to wyłapać.
https://www.youtube.com/watch?v=yHfPcu_B0nQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować