Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

The Grid - podcast społeczności gram.pl - pierwszy odcinek już jest!

72 postów w tym temacie

Dnia 10.10.2011 o 19:49, Paul_Luszyn napisał:

a cała polska się pyta : GDZIE JEST pr0gram !!


W drodze. Dużo za dużo ostatnio na łbach mieliśmy. I zdrowie też już nie to. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okay, przesłuchałem. Ogólnie wrażenia pozytywne, tym bardziej jak na pierwszy odcinek. Jednak ze swojej strony mam kilka uwag (to w końcu ja, nie? Nie byłbym sobą, jakbym się nie czepnął :P):

1. Rzeczywiście, panowie, popracujcie troszkę nad dykcją. Wiem, że nagrywacie to na żywo, więc jakiś margines błędu jest, ale jak się godzinę słyszy "yyy", "ęęęę", "hyymm" itd, tym bardziej zdając sobie z tego sprawę, to czasami szlag człowieka może trafić :D

2. Coś mocno "console-oriented" ten podcast. I nie chodzi nawet o twierdzenia typu tego, że któryś z Was nie wie, jak można grać w FPS za pomocą myszy (nieśmiało powiem, że pierwsze FPS''y wychodziły na PC, jak na Waszych konsolach można było co najwyżej w dwuwymiarowe Mario pograć ;]). Chodzi o to, iż cały czas miałem wrażenie, jakbyście PC traktowali jako jakąś ciekawostkę jedynie, platformę, na której mało kto gra, i co najwyżej można ją pół-żartem wymienić. A, o ile mi wiadomo, w Polsce granie na PC dalej stanowi niecałe 50% rynku gier, więc...

3. Kwestia bety BF3. Dość jednogłośnie mówicie, że gracze nie wiadomo skąd myślą, że to demo, i tak traktują tą betę. Nie do końca. Zauważcie, że nie ma dema (nota bene, coraz rzadziej dema jakichkolwiek gier wychodzą). W związku z czym gracze czerpią informacje o jakości produkcji z tego, co mają - czyli w przypadku BF3 z bety. Traktują ją jak demo, bo normalnej, pełnoprawnej wersji demonstracyjnej oczywiście brak. Bo niby skąd mają czerpać info? Z PR-owej papki twórców? Z ociekających lukrem do wyrzygania szumnych obietnic i zapowiedzi wydawcy? Z hype''u kreowanego wokół tego tytułu? Prawda jest taka, że beta jest jedynym źródłem, które (jako ograne własnoręcznie) gracze mogą uznać za miarodajne, i jedynie na jego podstawie wyrobić sobie zdanie o grze - i podjąć decyzję, czy warto wydać całkiem niemałe pieniądze na pełniaka. Tak więc twórca/wydawca niejako sam jest sobie winien, że ludzie traktują betę jak demo - bo prawdziwego dema graczy pozbawił.

To tyle doczepki z mojej strony. Niemniej, sam podcast oceniam in plus :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od poznania podcastu Nieczyste Zagrywki Imperium gier nie potrafię już słuchać innych tego typu produkcji .Brakuje tu specyficznego humoru oraz profesjonalnego sprzętu .Jednakże doceniam samą inicjatywę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kocham ten diss:
"Trzeba było kupić na konsolę" i to perfidne "hahahah!!!"
No i jest też zapowiedziany ''hejt'' za to granie na myszce na PC vs. granie na padzie i konsoli.

Z tym pomysłem o wyjawieniu graczowi, że siedzi jako Desmond, dopiero w połowie gry- nom, przyznaję niesamowity.

I ten dowcip...
Co mówi Windows?
Windows Movie Maker.


A co do całości:
Fajnie mówicie, choć czasem się przekrzykujecie, jeden drugiemu nie da dojść do słowa.
Ze strony technicznej też szału nie było; coś tam szumi, coś przerywa.
Ale jak mówię- mi się spodobało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Przesłuchałem Cały podcast. Uważam że jak na pierwszy odcinek całkiem całkiem.
Irytujący był tylko koleś który co chwilę chrząkał.
Po za tym odniosłem wrażenie że jesteście trochę zbyt zgodni w opiniach.
Gdyby dodać osobę o trochę innych poglądach mogło by być znacznie ciekawiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2011 o 20:55, Tenebrael napisał:


2. Coś mocno "console-oriented" ten podcast. I nie chodzi nawet o twierdzenia typu tego,
że któryś z Was nie wie, jak można grać w FPS za pomocą myszy (nieśmiało powiem, że pierwsze
FPS''y wychodziły na PC, jak na Waszych konsolach można było co najwyżej w dwuwymiarowe
Mario pograć ;]). Chodzi o to, iż cały czas miałem wrażenie, jakbyście PC traktowali
jako jakąś ciekawostkę jedynie, platformę, na której mało kto gra, i co najwyżej można
ją pół-żartem wymienić. A, o ile mi wiadomo, w Polsce granie na PC dalej stanowi niecałe
50% rynku gier, więc...

No to wreszcie jest jakiś balans dla starych pecetowców. Znaczy mnie i Lucasa. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od premiery Halo Wars (które i tak, mimo całego oświadczenia Ensemble w gatunku, było uproszczone w stosunku do tego, co wychodzi na PC i to podkreślano w recenzjach) zaraz minie dwa i pół roku a o sequelu cisza jak makiem zasiał. Więc widać dla MS sprzedaż nie była aż tak cudowna, żeby im się opłacało to ciągnąć. Wolą zlecić robienie Halo 4 co nie dziwne, bo FPSowe odsłony serii miały kilka razy lepszą sprzedaż. Dobre tyle, że ktoś w końcu zauważył, iż największym problemem strategii na konsolach jest faktycznie zwyczajny brak zainteresowania, a nie sterowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra dyskusja, o topowych tematach, w których każdy jest chodź trochę zainteresowany. Przyczepię się tylko do kilku rzeczy:
- co jakiś czas jest nagła zmiana głośności przez co trzeba regulować głośniki. Raz coś uderza ogromem decybeli, a drugim razem ledwo co słyszymy
- trochę irytuje to "ą" występujące bardzo często u jednego z nagrywających

Aczkolwiek sam przyznaję - nie jestem lepszy jeżeli patrzyć na jakość nagrań. Warto jednak podać kilka minusów, licząc na to, że ktoś to naprawi :)
Nie licząc tylko tych dwóch "pierdółek" jest bardzo dobrze. Oby tak dalej! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Parę uwag po pierwszych ~10 minutach podcastu:
- Wrażenie ogólnie pozytywne, jak na pierwszy odcinek da się Was słuchać. ;>
- Warstwa techniczna leży, przydałoby wyrównanie poziomu głośności i wyższy bitrate.
- Za długie intro!
- Panowie się przedstawili, ale ksywek z gramu nie podali, więc nie wiadomo do kogo konkretnie wysyłać posty z zażaleniami (maila pomijam, bo z doświadczenia wiem, że sporo podcastowiczów olewa wysyłane tam wiadomości ;p).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować