Zaloguj się, aby obserwować  
Markus89

Fenomen Kronik Riddicka - czyli gra i filmy...

73 postów w tym temacie

Piszcie co sądzicie o grze Kroniki Riddicka: Ucieczka z Butcher Bay ale również a nawet przede wszystkim o filmie Kroniki Riddicka i Pitch Black.
Ujawnijcie swoje poglądy na temat wspólnego wątku w grze/filmach (chodzi o Richarda B. Riddicka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Filmy były trochę pokręcone, ale mi się podobały.
W grę nie grałem. Mam zamiar sobie kupić ale nie dysponuje na razie odpowiednią
ilością funduszy.
W Extra Klasyce wyszła gra a ja w empikach jeszcze jej nie widziałem, a inne nowe są.
Wykupili ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko przypomnę, że film Kroniki Riddicka został uznany przez amerykański serwis filmowy za najlepszy film akcji 2004 roku.

Czy jest fenomenem możecie się ze mną nie zgadzać ale ja osobiście tak uważam.

Po prostu filmy i gra tworzą piękną całość...Dodam też, że powstaje kontynuacja gry jak również Vin Diesel (odtwórca głównej roli w filmach i grze) zapowiedział pracę nad kolejnymi filmami o Riddicku :-)

A więc huuuuuuuuuuuuuuurrrrrrrrrrrrrrrraaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja może zamieszcze przetłumaczoną wersję w/w tekstu (zamieszczoną na www.filmweb.pl):

Vin Diesel zapowiada kontynuacje "Kronik Riddicka"

Riddick powraca. Odtwórca głównej roli Vin Diesel potwierdził, że trwają prace nad przygotowaniem kolejnej części serii "Kronik Riddicka".

- Zrobienie "Kronik Riddicka" zajęło mi pięć lat. Pracowałem przy tym z wieloma, wieloma pisarzami. Wierzę, że zrobienie następnej części nie pochłonie kolejnych 5 lat. - powiedział w jednym z wywiadów sam Diesel.

- Gdy tworzyłem mitologię "Kronik Riddicka", założenie było takie, by stworzyć historię, trylogię, która swój początek miałaby by w zakończeniu wcześniejszego "Pitch Black". W ten sam sposób jak trylogia "Władcy Pierścieni" rozpoczęła się od zakończenia "Hobbita" - kontynuuje aktor. - Chciałem więc, żeby "Pitch Black" było "Hobbitem" "Kronik Riddicka" - dodaje.

- Napisałem fabułę, która pokrywa trzy filmy, więc już wiem, gdzie Riddick poszedłby w dwóch następnych filmach. Nie jest to jeszcze w formie scenariusza, ale ten właśnie się tworzy. Będzie gotowy, w najmniej spodziewanym momencie - kończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W gre nie grałem ale słyszałem że niezła a to rzadkość w adaptacjach filmowych na monitor.Filmy oglądałem i moim zdaniem mają w sobie "coś" ciekawego.Nie jest to "aż tak beznadziejna rzeźnia" jak zwykle choć pewnie wielu się ze mną nie zgodzi.Poza tym sama postać Riddicka mi się podoba.Koleś który jest pewny siebie i patrzy na innych z pogardą bo "co oni mi mogą zrobić" to cały Riddick.Fajny ma wzrok:)i nóż w Kronikach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do gry to nie grałem - co do filmu - ja go zaliczam do takiego rodzaju "mało inteligentnej rozrywki" lub pospolicie "odmużdżacz" =) no miłe dla oka efekty ale film jest tylko po to żeby sobie usiąść i nie myśleć przez te półtorej godziny... =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to filmy były fajne, ale ja najpierw oglądałem Kroniki Riddicka a potem dopiero Pitch Black. A w gry wogóle nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2006 o 11:22, balduran2 napisał:

W sumie to filmy były fajne, ale ja najpierw oglądałem Kroniki Riddicka a potem dopiero Pitch
Black. A w gry wogóle nie widziałem.

polecam gooooorąco gierę...jest fenomenalna...fajnie zrealizowana no i opisuje ucieczke riddica z B.B. o której jest mowa w Kronikach i Pitch Black....zagraj warto..tylko troche krótkawa jest ona ale może.......squel będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2006 o 13:17, chickenVIP napisał:

> W sumie to filmy były fajne, ale ja najpierw oglądałem Kroniki Riddicka a potem dopiero
Pitch
> Black. A w gry wogóle nie widziałem.
polecam gooooorąco gierę...jest fenomenalna...fajnie zrealizowana no i opisuje ucieczke riddica
z B.B. o której jest mowa w Kronikach i Pitch Black....zagraj warto..tylko troche krótkawa
jest ona ale może.......squel będzie


A jakie ona ma wymagania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2006 o 13:21, balduran2 napisał:

> > W sumie to filmy były fajne, ale ja najpierw oglądałem Kroniki Riddicka a potem dopiero

> Pitch
> > Black. A w gry wogóle nie widziałem.
> polecam gooooorąco gierę...jest fenomenalna...fajnie zrealizowana no i opisuje ucieczke
riddica
> z B.B. o której jest mowa w Kronikach i Pitch Black....zagraj warto..tylko troche krótkawa

> jest ona ale może.......squel będzie

A jakie ona ma wymagania?

mój komp Athlon 1800XP GIGABYTE GF5700 1GB i wszystko hula jak należy na wysoko średnich detalach....i na rozdzielce 1024:768 ale wszystko ruszy na jeszcze słabszym kompie.....naprawde ustawienia są tak duże że każdy znajdzie optymalną konfiguracje dla swojego peceta...no i cena 2 dychy za taki tytów wydaje się być śmieszna...brać i grać....tak więc nie zastanawiaj się tylko kup ją i baw się świetnie......

Dnia 19.05.2006 o 13:21, balduran2 napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to nie masz szans na moim komputerze-antyku(350 Mhz,194 RAMu,16 MB 3D). Może sobie zagram za jakiś czas na nowym komputerze a narazie pozostają mi starsze gierki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2006 o 13:52, balduran2 napisał:

A to nie masz szans na moim komputerze-antyku(350 Mhz,194 RAMu,16 MB 3D). Może sobie zagram
za jakiś czas na nowym komputerze a narazie pozostają mi starsze gierki.

czas na zmianę sprzętu.....kolego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2006 o 13:54, chickenVIP napisał:

> A to nie masz szans na moim komputerze-antyku(350 Mhz,194 RAMu,16 MB 3D). Może sobie zagram

> za jakiś czas na nowym komputerze a narazie pozostają mi starsze gierki.
czas na zmianę sprzętu.....kolego


Co...masz coś do mojego sprzętu?Może i nie jest tak jakim bym sobie go wymarzył ale działa, i jeszcze podziała pewnie z kilka lat!!!A żeby zmienić komputer to też trze mieć troche kasy, a nie każdy może sobie pozwolić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować