Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Premierowy zwiastun Battlefield 3 to bez wątpienia jeden z najlepszych klipów ostatnich lat!

165 postów w tym temacie

Dnia 22.10.2011 o 01:18, ww3pl napisał:

Newsa z racji, że zdążył się już zwyczajnie zestarzeć, raczej już nie będzie, to po pierwsze.


Oł je? It dys.
http://www.gram.pl/news_8AfiJOC8_S_T_A_L_K_E_R_2_bedzie_wymagal_stalego_polaczenia_z_siecia.html
http://stalker.pl/2011/09/21/s-t-a-l-k-e-r-2-komsomolskaya-prawda/

Drobne 16 dni poślizgu, a to tylko przykład z ostatnich dni. Dla chcącego, NIC trudnego.

Dnia 22.10.2011 o 01:18, ww3pl napisał:

Po drugie, ciężko było o więcej niż jedno, średnio wiarygodne źródło, z którego korzystały
później inne serwisy.


Argument o tyle śmieszny, że nie jeden raz Gram publikował zwykłe plotki (a nawet ploty), których podstawą były źródła o wiarygodności bliskiej zeru absolutnemu. Bez takich mi tutaj...

Lepiej napisz, że nie będzie newsa, bo macie Tydzień z BF3. :) Nie ma co kluczyć. Sklep i reklamy są podstawą działalności serwisu, a to ustawia całą twórczość redakcyjną. Czy nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2011 o 01:54, Vojtas napisał:

Lepiej napisz, że nie będzie newsa, bo macie Tydzień z BF3. :) Nie ma co kluczyć. Sklep
i reklamy są podstawą działalności serwisu, a to ustawia całą twórczość redakcyjną. Czy
nie tak?

Mogę dalej iść w głupa i powiedzieć proste ''Nie'', bo Tydzień z BF3, wedle mojej wiedzy, nie zabrania nam publikowania jakichkolwiek wiadomości. Jeśli pojawi się wiadomość, że Ricitiello (czy jak mu tam) zasikał przez sen przewód elektryczny, tym samym przypadkowo wysadzając domy recenzentów którzy źle ocenili BF3, nie ma żadnego problemu.

Co do S.T.A.L.K.E.R.a - tego typu mniejsze informacje zazwyczaj wypływają po naprawdę sporym czasie. Tylko w ten sposób mogę to usprawiedliwić. Czy news o działaniach EA w Norwegii pojawi się na Gramie? Nie wiem. Postaram się jutro coś w tym temacie zdziałać, choć nie jestem pewien, czy taki suchar przejdzie. Stay tuned.

Ale jak można mi ufać. W końcu jestem z Gramu i mogę tylko udawać, że nie ma problemu, tak naprawdę kryjąc cały nasz spisek. Nawet to ostatnie zdanie może być odwróconą psychologią! A kolejne odwróconą odwróconą psychologią, czyli poniekąd... psychologią.

Jedyne, co mogę powiedzieć, to chill out guys.

Baj de łej, jeśli macie jakieś konkretne pytania w tej sprawie do mojej skromnej persony, śmiało kontaktujcie się przez skype: ww3polek (ksywka Czekoladowy Headshot).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2011 o 02:07, ww3pl napisał:

Mogę dalej iść w głupa i powiedzieć proste ''Nie'', bo Tydzień z BF3, wedle mojej wiedzy,
nie zabrania nam publikowania jakichkolwiek wiadomości.


Świetnie. Ale jakby jeszcze można to było potwierdzić publikacją odpowiedniej wiadomości, to już w ogóle poezja.

Dnia 22.10.2011 o 02:07, ww3pl napisał:

Czy news o działaniach EA w Norwegii pojawi się na Gramie? Nie wiem.
Postaram się jutro coś w tym temacie zdziałać, choć nie jestem pewien,
czy taki suchar przejdzie. Stay tuned.


OK, możesz zatem napisać w niniejszym wątku, czy opublikujecie newsa. Wystarczy "tak" lub "nie". Bywaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam was bardzo, ale to raczej nie będzie tak wyglądać na maszynie przed którą teraz siedzę. Wolę już poprzednie części odgrzewanego kotleta, które wyglądały u mnie o niebo lepiej niż beta tego... czegoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2011 o 01:54, Vojtas napisał:

Argument o tyle śmieszny, że nie jeden raz Gram publikował zwykłe plotki (a nawet ploty),
których podstawą były źródła o wiarygodności bliskiej zeru absolutnemu. Bez takich mi
tutaj...

Lepiej napisz, że nie będzie newsa, bo macie Tydzień z BF3. :) Nie ma co kluczyć. Sklep
i reklamy są podstawą działalności serwisu, a to ustawia całą twórczość redakcyjną. Czy
nie tak?


Prawda jest taka, że sprawą powinny zająć się: Rada Etyki Mediów oraz Rada Etyki PR przy Polskim Stowarzyszeniu Public Relations. Kodeks Etyczny PR mówi wyraźnie, że:

- artykuły i treści sponsorowane powinny być specjalnie odznaczone (nie ma takich informacji na tapetach BF i w artykułach, które eweidentnie są advertorialami)

- reklamodawca nie może wymuszać embarga na krytyczne artykuły w specjalnych umowach płacąc za reklamę

Jeśli EA i Gram.pl chca postępować etycznie wystarczy podpisać "umowę o patronacie prasowym" i publicznie ją ogłosić: wtedy wszystkie artykuły o BF 3 byłyby traktowane jako sponsorwane i wszystko byłoby w porządku. Oczywiście taka umowa o patronacie z góry zakłada mniejszą rzetelność i obiektywizm redakcji, ale nikt nie miałby prawa się czepiać w przypadku jej podpisania. W końcu Gram.pl chce być opiniotwórczym medium, więc popdada pod prawo prasowe i powinien przestrzegać Kodeksu Etyki PR.

Ale co ja tam piszę... Zaraz odpowiecie mi, że nikt w tym kraju (nawet media branżowe) nie przstrzegają żadnych kodeksów etyki. Żeby nie było, że jestem stronniczy: newsa z Norwegii nie umieścił np. GOL, więc nie tylko Gram.pl zachowuje się nieelegancko. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vojtas mnie uprzedził, więc dodam tylko od siebie - kpina, ww3pl, bardzo śmieszne wytłumaczenie braku newsa.
"Suchar", nie mam pytań.

Przypomniał mi się pewien post, gdzie na forum Bioware, jeden użytkownik został na jakiś czas zbanowany, bo podczas shitstormu za pseudo-jakość Dragon Age 2 stwierdził (mniej-więcej), że "Bioware sprzedało duszę diabłu EA".

Patrząc teraz na ten cały żałosny cyrk na gramie - zgadzam się z nim w 100%. EA to diabeł i zło wcielone tej branży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co w nim jest takiego niesamowitego? Historia przedstawiona niczym się nie wyróżnia. Żadnej ciekawej puenty nie ma. Tempo może i jest dobre, ale nie powala na kolana. Sceny przedstawione wszędzie już były, w takiej czy innej formie. Tak jak ktoś już wcześniej napisał. Gdyby nie podpisali tego jako BF3, to pewnie pomyślałbym, że to kolejna część CoD. Zieew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2011 o 02:24, Vojtas napisał:

> Mogę dalej iść w głupa i powiedzieć proste ''Nie'', bo Tydzień z BF3, wedle mojej
wiedzy,
> nie zabrania nam publikowania jakichkolwiek wiadomości.

Świetnie. Ale jakby jeszcze można to było potwierdzić publikacją odpowiedniej wiadomości,
to już w ogóle poezja.

> Czy news o działaniach EA w Norwegii pojawi się na Gramie? Nie wiem.
> Postaram się jutro coś w tym temacie zdziałać, choć nie jestem pewien,
> czy taki suchar przejdzie. Stay tuned.

OK, możesz zatem napisać w niniejszym wątku, czy opublikujecie newsa. Wystarczy "tak"
lub "nie". Bywaj.

Czekamy, czekamy. Nie raz dawali już newsy conajmniej trzeciej swieżości, więc teksty o sucharzę są równie na miejscu, jak axt im kopf. :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2011 o 08:17, Janek_Izdebski napisał:

Jeśli EA i Gram.pl chca postępować etycznie wystarczy podpisać
"umowę o patronacie prasowym" i publicznie ją ogłosić: [..]


Brak wyraźnego rozgraniczania działalności gospodarczej od dziennikarskiej pozbawia Gram wiarygodności. I to się nie zmieni, dopóki nie zmieni się postawa Gram.pl. Ciężko mówić o dziennikarstwie w tym kontekście. Nawiasem mówiąc, jest to choroba wielu innych mediów specjalistycznych, które zajmują się m.in. oceną produktów luksusowych np. samochodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najwyższy czas, żeby zabrał głos w tej sprawie, bo niektórych chyba za mocno zaczyna pociągać wyobraźnia.

Norwegia - szczerze, po co mamy o tym pisać? Akcja dotyczy jednego małego rynku i absolutnie nie ma wpływu na globalną sytuację, więc z mojej perspektywy jest to mało ważny news. Podobna akcja miała miejsce przed premierą DNF i też o niej nie pisaliśmy (jestem pewien na 99%, jeśli jednak, któryś z newsmanów jednak podjął temat - nie bijcie) i wtedy jakoś nikomu to nie przeszkadzało, choć cała akcja działa się w USA.

Oznaczenia artykułów - złapcie za suwak i przejeździe co końca tekstu, są tam. Proszę o wyjaśnienie, dlaczego tapety strony też mamy oznaczać jako materiał sponsorowany - przecież to tylko tło.

Wrażenia czytelników z bety - tu zawaliliśmy, przyznaję. Tematem miał zająć się Myszasty, ale najzwyczajniej w świecie się nie wyrobił, inne sprawy były pilniejsze. Teraz jest już za późno (jutro publikujemy test trybu dla jednego gracza), ale w ramach rekompensaty wymyśliliśmy, że powtórzymy akcję po premierze gry.

Sponsoring - uwaga, burzę w tym momencie teorie spiskowe. Prawda jest taka, że nasz sklep działa na tyle prężnie, że byłby w stanie utrzymać siebie, serwis i jeszcze sporo by zostało. Oczywiście dodatkowa gotówka z reklam jest zawsze mile widziana, ale jesteśmy w znacznie bardziej komfortowej sytuacji niż prasa/niezależne portale i nie mam mowy o wchodzeniu w jakiekolwiek krzywe deale. Takich też na naszym rynku nie ma, a nawet jeśli jakiś już się zdarzy, to na pewno nie z nami. Gdyby jednak któryś wydawca chciałby wciągać nas w coś takiego, to wiecie skąd byście się o tym dowiedzieli? Z głównej strony gram.pl. Napisalibyśmy o tym, tak samo jak norweske media podjęły temat działań tamtejszego oddziału EA. Ciekaw tylko jestem, czy jakiekolwiek światowe medium podjęłoby temat wydarzeń z Polski. Pewnie nie...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2011 o 18:01, Witka1995 napisał:

Przepraszam, ale [Zakręt - M - H] Dajcie mi tą grę!!!!!!!!!!!! gram.pl wysyłajcie nie
wytrzymam! Wale na szkołę siedze s domu i cisne w BFa

Oj, oby tylko w Polsce było jak najmniej takiej młodzieży jak Ty :P Może kiedyś zrozumiesz, że jednak lepiej by było, gdybyś poszedł do szkoły, a granie w BFa zostawił na później - ja już to zrozumiałem, a też zdarzały mi się takie wybryki (wykłada, jaki wykład, przecież ja tu gram! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2011 o 19:16, PinKee napisał:

(wykłada, jaki wykład, przecież ja tu gram! :)

Aj tam wykład. Póki nie ma listy obecności, a notatki są ogólnodostępne, można grać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2011 o 19:18, Dared00 napisał:

Aj tam wykład. Póki nie ma listy obecności, a notatki są ogólnodostępne, można grać ;)

Lista obecności to nie jest jakiś większy problem, przecież każdy ma znajomych ^_^ A notatki to zawsze się jakoś zdobędzie, w ostateczności zostają też podręczniki. Ale nie w tym rzecz - jednak pewien niesmak pozostaje i trochę się żałuje, że można było czasem zawitać na aulę na wykład jakiś, tak od czasu do czasu... no cóż, było minęło, mgr :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2011 o 15:29, Krzysiek_Ogrodnik napisał:

Najwyższy czas, żeby zabrał głos w tej sprawie, bo niektórych chyba za mocno zaczyna
pociągać wyobraźnia. Norwegia - szczerze, po co mamy o tym pisać?


Chociażby żeby mieć od groma odsłon? Proszę, tylko nie pisz, że nie zależy Wam na oglądalności i liczbie komentarzy i że musicie trzymać wysoki poziom. Nie pisz, bo Cię wyśmieją. Jakoś nie ma żadnego problemu w publikacji, gdy chodzi o bzdurę, którą śmiało można by pominąć np. "zapowiadamy, że zapowiedź gry będzie zapowiedziana 2 tygodnie po zapowiedzi nie zapowiedzianego jeszcze tytułu z naszego portfolio". Podwójne standardy i mętne tłumaczenia. Ale okej, tego się spodziewałem.

Dnia 23.10.2011 o 15:29, Krzysiek_Ogrodnik napisał:

Oznaczenia artykułów - złapcie za suwak i przejeździe co końca tekstu, są tam.


Moim zdaniem te oznaczenia nie są zbyt wyraźne - powinny być na samym początku jasno zaznaczone. Skoro ludzie tego po prostu nie zauważają, to znaczy że obecne oznakowanie jest do chrzanu. Należałoby je zmienić, o ile oczywiście nie chcecie być nadal oskarżani. Ale jak znam życie, nie będzie Wam to aż tak przeszkadzać - mylę się? Niejako przy okazji spytam - dlaczego nie wprowadzicie jako obowiązkowego podawania źródła przy każdej wiadomości niewłasnej?

Gdyby jednak któryś wydawca chciałby

Dnia 23.10.2011 o 15:29, Krzysiek_Ogrodnik napisał:

wciągać nas w coś takiego, to wiecie skąd byście się o tym dowiedzieli? Z głównej strony
gram.pl.


Przepraszam muszę się na chwilę obrócić.

<Achachachachacha!>

Dobra już.

Proszę, traktuj czytelników poważnie. Kto srałby do własnego gniazda publikując coś takiego? Na pewno nie Wy. Trzeba mieć charakter, siłę i determinację, by zrobić coś takiego.
...
..
.

Dnia 23.10.2011 o 15:29, Krzysiek_Ogrodnik napisał:

Ciekaw tylko jestem, czy jakiekolwiek światowe medium podjęłoby temat wydarzeń
z Polski. Pewnie nie...


Mógłbyś się zdziwić, bo polski rynek, choć na razie ciągle stosunkowo mały, ma przed sobą bardzo dobre perspektywy rozwoju. Fakt, że dwie duże zachodnie korporacje otworzyły tu lokalne oddziały, wiele mówi na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>i (wykłada, jaki wykład, przecież

Dnia 23.10.2011 o 19:16, PinKee napisał:

ja tu gram! :)

Wykład !?
Wykłady to chyba jedne z najmniej ważnych rzeczy na studiach, zwłaszcza typowo humanistycznych. Notatki można bez problemu zdobyć od starszych roczników, a listy obecności to są chyba tylko na pierwszym roku.
Ja chyba jeszcze nigdy nie miałem wyrzutów sumienia z powodu ominięcia takowego, bo dla mnie są one stratą czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować