KERMIz

GTA 5 (V) - Temat Ogólny

4654 postów w tym temacie

Chyba nie rozumiecie, że Rockstar to nie organizacja charytatywna tylko firma, której celem jest zarabianie pieniędzy. Nie zrobią czegoś jeśli nie będą mieli pewności, że im się to opłaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oni nie robią z ludzi idiotów. Od trzeciej części, który wyszła w 2002 roku, wersja PC-towa jest opóźniona względem wersji konsolowej. Minęło 11 lat a ludzie nadal się nabierają, że wersja PC-towa wyjdzie równo z konsolową. Więc kto tu robi z kogo idiotę? Niestety ale ludzie sami z siebie.

mati285
Dokładnie. Wersja PC-towa jest tańsza i sprzeda się dużo gorzej od konsolowej. Muszą zarobić na konsolowej, żeby opłaciło się wydanie gry PC-towej, bo chyba nikt nie wątpi, że obie wersje są robione jednocześnie. PS. Wersja PC-towa będzie portem. Nie ma co się zrażać, bo może okazać się całkiem udana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2013 o 21:52, mati285 napisał:

Chyba nie rozumiecie, że Rockstar to nie organizacja charytatywna tylko firma, której
celem jest zarabianie pieniędzy. Nie zrobią czegoś jeśli nie będą mieli pewności, że
im się to opłaci.



Durr, chyba gdzieś widziałem komentarz o podobnej treści, czy ty masz konto na gryonline może o podobnym nicku? Po za tym od GTA 1- EFLC wydawali i jakoś nie mieli problemu, po za tym zawsze byli na plusie względem robie portu na PC po sprzedaży go;].

Kraju
No ok, może nie wyjdzie razem z PC''towym odpowiednikiem ale irytujące jest to że ludzie dalej są tak naiwni i nie znają taktyki rockstara że prędzej czy późnej wyda gre na PC, wyjątkiem jest RDR ale to inny oddział jest za to odpowiedzialny. No i fakt jest dużo portów typowych które są dobre np Dead Space, L.A Noire jeśli chodzi o Rockstara było dobre i na kompie z sygny i high detale i hd ready wyciągało 50-60 klatek, GTA IV również było dobre moim zdaniem, z reszta z tego co wiem to i wersja xboxowa i PC''towa musiała mieć wypuszczoną mase patchy żeby zaczeła jako tako okay chodzić. Kończąc mój wywód zobaczymy jak to się potoczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2013 o 22:30, Eternal101 napisał:

L.A Noire jeśli chodzi o Rockstara było
dobre i na kompie z sygny i high detale i hd ready wyciągało 50-60 klatek

Szkoda tylko że gra obsługuje tylko 30fps kolego :)

Dnia 02.02.2013 o 22:30, Eternal101 napisał:

GTA IV również

Chciałbym móc powiedzieć to samo, jednak GTA IV chodziło i chodzi strasznie zarówno na PC jak i na konsolach (mam obie wersje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2013 o 01:04, Mafioso_PL napisał:

> L.A Noire jeśli chodzi o Rockstara było
> dobre i na kompie z sygny i high detale i hd ready wyciągało 50-60 klatek
Szkoda tylko że gra obsługuje tylko 30fps kolego :)

A widzisz, istnieje sposób zdjęcia blokady, tak samo jak w dark souls ;p

Dnia 03.02.2013 o 01:04, Mafioso_PL napisał:

> GTA IV również
Chciałbym móc powiedzieć to samo, jednak GTA IV chodziło i chodzi strasznie zarówno na
PC jak i na konsolach (mam obie wersje)

Wiem to doskonale bo również obie wersje mam, na PC''ta po wgraniu patchy na kompie z sygny mojej wyciąga 70-75 fpsów na high detalach (nie very high). Ale dowodzi to że to nie jest spierdzielona tylko wersja PC''towa, więc Rockstar niech ma pretensje sam do siebie a nie tak jak ludzie mówią "haha PC''towcy dostali gorszy produkt" bullshit i tyle. Anyway późniejsze gry całkiem niezłą optymalizacje miały, jak chociażby L.A. Noire, a MP 3 to już mistrzostwo jak na Rockstara, więc wierzę że te dodatkowe 4 miesiące + obsuwa PC''towej wersji da im tyle czasu by zrobić wersje PC''tową na perfekt tak jak Max Payne''a, a ludzie piszący tak jak mati że Rockstar to nie fundacja charytatywna to powiem tyle, oni za darmo nam tej gry nie dają przecież, a sportowanie gry na PC to chyba nie jest aż tak duży wydatek by im się nie zwróciło plus nie zarobili, a do tego przecież gigantyczny zarobek mają z konsol i jeszcze im mało? Tak jak w wywiadzie Rockstar kiedyś powiedział że zarobili ileś tam milardów dolców i powiedzieli że im to za mało bo liczyli na więcej lol, ja facepalm;d. Ok rozpisałem się, sorry za brak ładu i ewentualne błędy ale 1:19 w nocy jest a ja jestem lekko wykończony ;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2013 o 01:21, Eternal101 napisał:

A widzisz, istnieje sposób zdjęcia blokady, tak samo jak w dark souls ;p

Tak, czytałem o tym, i o bugach które zdjęcie tej blokady powoduje, w postaci błędów graficznych czy animacji (30 FPS jest wymuszone ze względu właśnie na te ostatnie, bo w takiej rozdzielczości był nagrywany Motion Capture)

Dnia 03.02.2013 o 01:21, Eternal101 napisał:

GTA IV (...)

Ogólnie ta gra jest dziwna, bo ludzie mający sporo gorszy sprzęt nieraz mają o wiele lepszy framerate.
Może gra była portowana w taki sposób jak tworzone są gry na konsole - Tylko pod jeden, konkretny set-up :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2013 o 18:06, Mafioso_PL napisał:

> A widzisz, istnieje sposób zdjęcia blokady, tak samo jak w dark souls ;p
Tak, czytałem o tym, i o bugach które zdjęcie tej blokady powoduje, w postaci błędów
graficznych czy animacji (30 FPS jest wymuszone ze względu właśnie na te ostatnie, bo
w takiej rozdzielczości był nagrywany Motion Capture)

> GTA IV (...)
Ogólnie ta gra jest dziwna, bo ludzie mający sporo gorszy sprzęt nieraz mają o wiele
lepszy framerate.
Może gra była portowana w taki sposób jak tworzone są gry na konsole - Tylko pod jeden,
konkretny set-up :)



Ale powiem ci że to nie jest wina tego że została sportowana, bo Gothic 3 mojemu kumplowi na o wiele gorszym sprzęcie niż mój nie ścina a mi chodzi jakby ta gra miała wymagania nie wiadomo jakie a przecież ona jest z 2006 roku, i do tego główną platformą był PC na który była ona tworzona, po prostu źle zoptymalizowali/napisali programiści silnik, w przypadku GTA IV i fizyczny i graficzny. Zobaczymy jak to w GTA V bd wyglądało, bo grałem na konsoli w RDR i przy sporej ilości ognia też zwalniał ale nie tak jak w GTA IV. Co do L.A. Noire nie miałem bugów graficznych, przynajmniej ja nie zauważyłem a spędziłem przy tej grze troszkę czasu jeżdżąc sobie po mieście, prócz wykonywania poszczególnych dochodzeń oczywiście ;d.No nie wiem się zobaczy, ewentualnie pożyczę od kumpla GTA V na konsole bo on ją kupuję (ja poczekam na PC''tową) i zobaczę jak to bd chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2013 o 22:44, Becamer napisał:

No cóż. Może do września odłożę na PS3...



Nie lepiej poczekać na wersje PC? I zamiast 1250 wydać 150 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2013 o 02:37, Eternal101 napisał:

Nie lepiej poczekać na wersje PC? I zamiast 1250 wydać 150 zł?

I pieprzyć się z bugami i optymalizacją. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2013 o 02:37, Eternal101 napisał:

Nie lepiej poczekać na wersje PC? I zamiast 1250 wydać 150 zł?


Chętnie bym tak zrobił, ale czekać kolejne pół roku na grę, której oczekuje od wielu lat średnio mi się widzi.
Tym bardziej, że nie chcę w międzyczasie oglądać gameplay''ów, czy czytać recenzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2013 o 09:18, Becamer napisał:

> Nie lepiej poczekać na wersje PC? I zamiast 1250 wydać 150 zł?

Chętnie bym tak zrobił, ale czekać kolejne pół roku na grę, której oczekuje od wielu
lat średnio mi się widzi.
Tym bardziej, że nie chcę w międzyczasie oglądać gameplay''ów, czy czytać recenzji.

Ale wydasz znacznie mniej plus do tego lepsza grafa no i sterowanie myszką i klawiaturą lepsze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2013 o 07:38, NuuGGet napisał:

> Nie lepiej poczekać na wersje PC? I zamiast 1250 wydać 150 zł?
I pieprzyć się z bugami i optymalizacją. :)



A skąd ty możesz wiedzieć że bd źle zoptymalizowana? Sugerujesz się GTA IV jedyną chyba grą z serii GTA z tak złą optymalizacją, które miała złą optymalizację przez to że silniki były napisane nowe, po za tym na konsoli wcale nic chodziło lepiej przy większych eksplozjach czy ogniu były ściny jak cholera, a bugi grałem w wersje PC''tową, skończyłem ją raz bez patchy, drugi raz z patchami i nie natrafiłem na żadnego buga, chyba że jak zgniotłem samochód to głowa przez teksture dachu wystawała, ale to tak w każdej grze jest ;p. Więc proszę was przestańcie się sugerować GTA IV...

Becamer

Wiesz na twoim miejscu wolałbym poczekać na wersje PC niż specjalnie dla jednej gry kupować PS 3 bo to dla mnie jest absurdem, gdzie konsola kosztuje 1300 zł a gra 250 zł. A po za tym zawsze możesz omijać gameplaye, ja tak robię z każdą grą ;d, a po za tym dla samych hd tekstur wole poczekać na PC''tową ;].

diabolo20

Tu już nie chodzi tyle o grafikę ale wyda mnie na samą grę a dodatkowo nie poniesie kosztów konsoli którą chcę sobie kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2013 o 14:53, Eternal101 napisał:

Wiesz na twoim miejscu wolałbym poczekać na wersje PC niż specjalnie dla jednej gry kupować
PS 3 bo to dla mnie jest absurdem, gdzie konsola kosztuje 1300 zł a gra 250 zł. A po
za tym zawsze możesz omijać gameplaye, ja tak robię z każdą grą ;d, a po za tym dla samych
hd tekstur wole poczekać na PC''tową ;]


Kusi mnie jeszcze RDR i Gran Turismo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2013 o 18:29, Becamer napisał:

> Wiesz na twoim miejscu wolałbym poczekać na wersje PC niż specjalnie dla jednej
gry kupować
> PS 3 bo to dla mnie jest absurdem, gdzie konsola kosztuje 1300 zł a gra 250 zł.
A po
> za tym zawsze możesz omijać gameplaye, ja tak robię z każdą grą ;d, a po za tym
dla samych
> hd tekstur wole poczekać na PC''tową ;]

Kusi mnie jeszcze RDR i Gran Turismo :)



Hmm GT mnie nie zbyt interesuję, ale RDR''a przeszedłem i fakt jest ten klimacik tamtych czasów. Ale dla dwóch gier? E tam wolałbym w kompa zainwestować ;d. Prawdą jest że na konsole jak dla mnie jest mało godnych uwagi tytułów, za mało bym wymienił kompa na konsole, nawet jak wyjdą next geny zostanę przy kompie, przecież na niego jest/bd tyle gier, Wiedźmin 3, GTA V (również bd), Watch Dogs, Batman (nowy tytuł został zarejestrowany przez Warner Bross), Mafia 3 którą czuję że zapowiedzą na E3 ;d, i tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>.........

Tak czytam twoje posty pojawiające się głównie w tym wątku (innych nie obserwuję aż tak) i mam jedną prośbę.
Możesz zaprzestać używania skrótu ,,bd" i pisać pełne słowo? Twoje posty są pisane nawet z sensem ale cały ich obraz jest psuty tym dziwnym skrótem.

Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2013 o 20:09, Citkowsky napisał:

>>.........

Tak czytam twoje posty pojawiające się głównie w tym wątku (innych nie obserwuję aż tak)
i mam jedną prośbę.
Możesz zaprzestać używania skrótu ,,bd" i pisać pełne słowo? Twoje posty są pisane nawet
z sensem ale cały ich obraz jest psuty tym dziwnym skrótem.

Z góry dzięki.


Ok, będę pisał bez skrótu :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na gta 5 na pc... i nie kupię jej dopóki nie przeczytam kilku recenzji jak się ma sprawa z silnikiem i instalacją.

A gdy nie będzie mi chodzić na pc dokupię wiecej ramu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się