Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 20.04.2011 o 18:17, Hoplita napisał:

a my przypadkiem nie mieliśmy zawsze tylu drużyn w pucharach? Bo z tego co ja
pamiętam przed zmianą PUEFA na LE mieliśmy 4 drużyny, (el.LM, 2 x PUEFA, Intertoto) a
po tej zmianie, gdy zlikwidowano Intertoto zamiast niego dano nam jedno miejsce w LE.

Swego czasu, gdzieś tak w połowie pierwszej dekady naszego wieku (wiosna Wisły i Groclinu) było 1 (LM) + 3 (PU), ale to w dalszym ciągu 4. Intertoto nie ma co liczyć, to taki zestaw sparingów na lato bez punktów do rankingu. ;p

Później była ogólna mizeria i nasza pozycja zaczęła słabnąć (było 1+2), aż się Platini zlitował i stworzył LE, powiększając tym samym pule zespołów. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2011 o 18:33, NdysH napisał:

Wykartkowywanie juz w tym sezonie było przerabiane Real-Ajax w fazie grupowej jeśli dobrze
pamiętam i "wybijanie" piłki z bramki przez Xabiego Alonso i Sergio Ramosa skończyło
się tylko na grzywnej więc nie wiem w czym problem...

Moim zdaniem problem w tym, że należałoby to zmienić, a nie traktować zdarzenia z meczu Real-Ajax
jako precedens i postępować w podobnych sytuacjach podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko co można zrobić skoro FIFA nie chce zmieniać zasad i urozmaicać przepisów... Po co powtórki wideo ? Przecież są niepotrzebne, a pomyłki sędziów wcale nie psują meczy, a takie sytuacje przecież nie zdarzają się codziennie, ale FIFA to FIFA i nic nie zrobimy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szejkowie zaczynają szaleć. Już 2 klub z ligii hiszpańskiej został kupiony. Najpierw Malaga, teraz Getafe. Mam nadzieję, że zrobią z nich zespoły na miarę ManCity, będzie nieco ciekawiej, a nie, że tylko Barca i real walczą o mistrzostwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UEFA niedługo wprowadzi kaganiec finansowy i taki klub nie będzie mógł wydawać więcej niż zarobi. Pewnie będą próbowali to jakoś częściowo obchodzić, ale myślę, że takie wielkie zakupy jak w City odejdą do przeszłości. I w sumie to dobrze, bo wydaje mi się to nieuczciwe w stosunku do innych klubów. A w Primera Division problemem są prawa telewizyjne, to ich nierównomierny i niesprawiedliwy podział powoduje taką przepaść między Realem i Barcą, a resztą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, Lechia przegrała 4 do 0 na Pepsi Arena.
Bardzo źle się dzieje. Najpierw 0-3 z Cracovią, a teraz to.
Jeśli czegoś szybko nie zmienią to z pierwszą dziesiątką mogą się pożegnać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2011 o 20:45, filip29 napisał:

Ech, Lechia przegrała 4 do 0 na Pepsi Arena.
Bardzo źle się dzieje. Najpierw 0-3 z Cracovią, a teraz to.
Jeśli czegoś szybko nie zmienią to z pierwszą dziesiątką mogą się pożegnać...


Odpoczątkuwiedziałem ze Bakero nie jest dobrym kandydatem na trenera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2011 o 21:00, karolekx23x napisał:

> Ech, Lechia przegrała 4 do 0 na Pepsi Arena.
> Bardzo źle się dzieje. Najpierw 0-3 z Cracovią, a teraz to.
> Jeśli czegoś szybko nie zmienią to z pierwszą dziesiątką mogą się pożegnać...

Odpoczątkuwiedziałem ze Bakero nie jest dobrym kandydatem na trenera.


Chyba pomyliłeś Lecha z Lechią ;P

Co do ligi hiszpańskiej i nowych Man City - jeśli te kluby staną się kopią Citizens, to i tak nie powalczą z Realem i Barceloną, raczej o miejsca 3-6 z dotychczasowymi bywalcami. City jest według mnie słabo zarządzane i jak nic się nie zmieni w tej kwestii to będą walczyć wyłącznie z Tottenhamem o miejsce LM (no i z Liverpoolem, który się odbudowuje), a nie o mistrza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2011 o 20:25, NdysH napisał:

Ja za takie ManC dziękuje kupują multum napastników, a i tak żaden nie strzela...


Ta, ale te 3/4 miejsce w lidze mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2011 o 20:45, filip29 napisał:

Ech, Lechia przegrała 4 do 0 na Pepsi Arena.


To chyba jeszcze Pepsi Arena nie jest, dopiero ma być :P Dla kibiców Legii to pewnie zawsze będzie Stadion Wojska Polskiego albo Łazienkowska :)

Lechia przy 0:0 pomysłu na grę nie miała (a w końcu oni wygrać musieli), przy 2:0 im się wszystko posypało, a jeszcze była szansa na piąte trafienie, tylko Manu zamiast po ziemi to chciał przerzucać nad bramkarzem.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2011 o 19:05, Kadaj napisał:

Swego czasu, gdzieś tak w połowie pierwszej dekady naszego wieku (wiosna Wisły i Groclinu)
było 1 (LM) + 3 (PU), ale to w dalszym ciągu 4. Intertoto nie ma co liczyć, to taki zestaw
sparingów na lato bez punktów do rankingu. ;p

Liczyłem Intertoto, ponieważ przez te rozgrywki kluby mogły awansować do Pucharu UEFA, choć z drugiej strony nie pamiętam by któryś z polskich klubów awansował do UEFA poprzez Intertoto. Potem faktycznie było mniej, aż do reformy Platiniego.

Co do Pucharu Polski szykuje się finał jak w dzisiejszym Copa del Rey ;P oczywiście w skali naszej polskiej piłki. Meczyk będzie przedni, a zwycięstwo Legii robi wrażenie. Co się dzieje z Lechią w ogóle?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mourinho to jest geniusz! Barca nie jest w stanie zagrozić bramce Realu, o strzeleniu gola nie mówiąc. Guardiola będzie musiał wymyślić coś nowego, jeśli chce wygrać ten puchar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Gdyby to nie był Messi, powiedzielibyśmy, że to był brzydki faul. Ale to był Messi i na pewno chodziło mu o odzyskanie piłki" Drugiej połowy tej cudownej wypowiedzi nie jestem do końca pewny, bo już po pierwszej krew mi się zagotowała i się rozproszyłem... Komentator się popisał, nie ma co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MithrandirII
Miałem te same odczucia co Ty. Myślałem, że główni komentatorzy będą bardziej okazywać swe zamiłowanie do Barcy, szczególnie ze strony Szpakowskiego. Jednak nie jest tak źle :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2011 o 22:19, MithrandirII napisał:

"Gdyby to nie był Messi, powiedzielibyśmy, że to był brzydki faul. Ale to był Messi i
na pewno chodziło mu o odzyskanie piłki" Drugiej połowy tej cudownej wypowiedzi nie jestem
do końca pewny, bo już po pierwszej krew mi się zagotowała i się rozproszyłem... Komentator
się popisał, nie ma co.

Smiać mi się chciało, a myślałem, że komentatorzy są normalni na TVP :) Barca gra NIC. I bardzo dobrze. Jak Real Wygra to spełni się jedno z moich 5 marzeń piłkarskich na ten Sezon :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2011 o 22:19, Ecko09 napisał:

Mourinho to jest geniusz! Barca nie jest w stanie zagrozić bramce Realu, o strzeleniu
gola nie mówiąc. Guardiola będzie musiał wymyślić coś nowego, jeśli chce wygrać ten puchar.


Geniuszem będzie jak Real wygra.

Guardiola nic nie zrobi :) On już co miał do pokazania pokazał. Najwyżej Pique pójdzie do przodu.

Real!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza połowa finału Pucharu Króla zakończona. Jeśli Real będzie mieć więcej szczęścia, a Barca nie zacznie grać tego, co przeważnie robi, to Puchar będzie w rękach ekipy ze stolicy Hiszpanii. Mourinho świetnie odrobił pracę domową, zawodnicy Realu bardzo dobrze się ustawiają eliminując praktycznie z gry Messiego, Xaviego czy Iniestę. Ogólnie mecz ładny, szkoda tylko tego niepotrzebnego przepychania się po niektórych faulach, choć po jednym z nich, kiedy Villa upadł razem z którymś z zawodników Realu, a ten kiedy wstał, nadepnął go na nogę sędzia trochę dał ciała. To samo z faulem Pepe, trochę niepotrzebnie dał tę kartkę, ale ten ma jeśli dobrze policzyłem już 3 albo 4 faule na swoim koncie, więc pracuje mocno na drugie żółtko. Z Barcy chyba Alves ma 2 albo 3 przewinienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez całą połowę komentatorzy walą takie teksty. ;)
"Mamy faul dla barcelony" [sędzia nic nie gwiżdże}
5 sekund później "A teraz faul dla realu".
W sumie to ten mecz jest strasznie słaby i pełen bezsensownych brutalnych fauli.
Przy okazji powiem, że właśnie kończy się genialny mecz Arsenalu z Tottenhamem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować